Ziyaretçilerin WordPress Web Sitenizde Geçirdiği Zaman Nasıl Artırılır

Ziyaretçilerin WordPress Web Sitenizde Geçirdiği Zaman Nasıl Artırılır

Hiç kimse ziyaretçileri gelir gelmez iten bir web sitesi oluşturmak istemez. Sitenizde çok fazla zaman, çaba veya para harcadıysanız ve ziyaretçilerin WordPress web sitenizde geçirdiği süreyi nasıl artıracağınızı ve bunu neden yapmak isteyebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, Doğru yer.


Sitede geçirilen süreyi artırma kılavuzu, ziyaretçilerinizi daha uzun süre meşgul etmenin avantajlarını, mevcut ortalama ziyaretçi sürenizi nasıl ölçeceğinizi ve bu süreleri iyileştirmek için neler yapabileceğinizi kapsar..

Ziyaretçilerin Web Sitenizde Geçirdiği Süreyi Artırmanın Yararları

Ziyaretçilerin web sitenizde geçirdiği süreyi artırmanın önemli olduğunu duyduysanız, ancak burada neden en önemli avantajların olduğundan tam olarak emin değilseniz.

Artan Hedef Dönüşüm Oranları

Artan Hedef Dönüşümleri

Ziyaretçilerinizi sitenizde daha uzun süre tutmanın temel yararı, hedef dönüşüm oranlarını artırırken markanızın güvenini ve farkındalığını artırmaya yardımcı olmasıdır. Web sitenizin amacı ne olursa olsun, bir amacınız olduğundan emin olabilirsiniz. İster bir ürün satın alan, ister bülteninize katılan, markanızla ilgili olumlu bir izlenim oluşturan veya yorum bırakan bir ziyaretçi olsun, çoğu web sitesinin bir hedefi vardır.

Bir ziyaretçiyi web sitenizle ne kadar uzun süre meşgul ederseniz, mesajınızla bağlantı kurma, sağladığınız değeri görme ve teklifinize katılmaya karar verme şansınız o kadar artar..

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ile Yardımcı Olabilir

Arama Motoru Sonuç Sayfaları

Web sitenizin arama motoru sıralamasını artırmak için yapabileceğiniz çok şey var. Bununla birlikte, bazı SEO uzmanları, site metriği üzerindeki zamanın Google gibi arama motorlarının sonuçlarında içeriğinizi sıralamaya nasıl karar verdiğini etkilediğini iddia ediyor. Google, ziyaretçilerin sitenize tıkladıktan hemen sonra sonuç sayfalarına döndüğünü fark ederse, Google algoritmasının bunu sitenizin ve içeriğinin ziyaretçi beklentilerini karşılamadığının bir işareti olarak yorumlayabileceği mantıklıdır..

Bu nedenle, sitenizi sonuçlar sayfasında aşağı taşımak ve daha alakalı bir şeyle değiştirmek, Google’ın kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmasına yardımcı olur. Ziyaretçi için iyi; senin için kötü.

Google, arama motoru sıralama algoritmasının ayrıntılarını gizli tuttuğundan, bunun doğru olup olmadığını söylemek imkansızdır. Ancak, bekleme süresi veya sitede geçirilen süre, giderek daha popüler olan terim SEO topluluğunda.

Ziyaretçilerin WordPress Web Sitenize Ne Kadar Harcama Yaptıklarını Kontrol Etme

Ziyaretçilerin WordPress web sitenizde geçirdiği süreyi nasıl artıracağımızı öğrenmeden önce, bu metriği nasıl kontrol edebileceğinize bir göz atalım. Sonuçta, ziyaretçilerin sitenizde ne kadar süre kaldığını ölçmüyorsanız, sitenizi artırıp artırmadığınızı nasıl bileceksiniz??

Vizörlerinizin web siteniz ve içeriğiyle nasıl etkileşime girdiğini analiz etmek için Google Analytics veya benzer bir hizmet kullanıyorsanız, bu metriği hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Bunu yapmak için Google Analytics’e giriş yapın, ortalama oturum süresi metriğine bakın.

Google Analytics Gösterge Tablosu

Bu verileri varsayılan kontrol panelinde bulabilmeniz gerekir. Google Analytics’in gücü sayesinde, sitenizin bu alanda nasıl performans gösterdiğiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için ayrıntıya inebilirsiniz. Keşfetmek isteyebileceğiniz bir veri kümesi sayfa bilgilerindeki ortalama süredir.

Google Analytics Sayfada Geçirilen Süre

Analiz aracınızın kullanıcı davranışı raporlarına bakarak, sitenizdeki hangi sayfaların ziyaretçilerinizin daha uzun süre etkileşimde kaldığını görebilirsiniz. Hangi sayfaların site genelindeki ortalamanın altında performans gösterdiğini ve biraz ilgilenilmesi gerekebileceğini de görebilirsiniz..

Ziyaretçileri Sitenizde Daha Uzun Süre Kalmaya Teşvik Etme

Tamam, şimdi neden sitenizdeki ziyaretçileri daha uzun süre tutmaya çalışmanız gerektiğini biliyoruz..

İçeriğinizin Konuda Olmasını Sağlayın

Sayfalarınızın başlıkları makalelerinizin genel içeriğiyle eşleşiyor mu? Ziyaretçiler sitenizdeki bir sayfaya ulaşıyorsa, bir şey bekliyor ve başka bir şey alıyorlarsa, uzun süre yapışmayacaklar. Ziyaretçilerin içeriğinizden kandırıldığından veya memnun olmadığından kaçınmasına yardımcı olmak için makale başlıklarınızın nelerin kapsandığını doğru bir şekilde yansıttığından emin olun. Çözümlerden biri, uygun bir başlık ve kısa açıklama oluşturmadan önce makalenizi yazana kadar beklemektir.

Aynı şey makaleleriniz için bir giriş yazmak için de geçerlidir. Makaleyi yazdıktan sonra, geri dönüp giriş bölümünde nelerin kapandığını açıklayabilirsiniz. Genellikle bir makale için bir fikirle başlarız ve daha sonra yazma işlemi sırasında biraz farklı bir konuya sürükleniriz. Ana makale yazılana kadar bekleyerek, başlığınızın, meta açıklamanızın, sloganınızın ve tanıtımınızın ziyaretçilere ne okuyacaklarını etkili bir şekilde aktarmasını sağlayabilirsiniz..

İyi Sunulan İçerik Oluşturma

Dünyadaki en iyi makaleyi yazabilirsiniz, ancak iyi sunulmazsa, herkesin okumasını sağlamak zor olacaktır. İçeriğinizi biçimlendirirken ve sunarken, özellikle web için yazarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar, metin parçalarını ayırmak için çok sayıda paragraf, başlık ve resim kullanmayı içerir.

Cümleleri kısa tutmak, karmaşık kelimelerden kaçınmak için de yardımcı olabilir. Makalelerinizin gözden geçirilmesini kolaylaştırmak, okuyucuların içeriğinizi baştan sona okurken değerli zamanlarını harcamak isteyip istemediklerini hızla belirlemelerine yardımcı olabilir. Hızlı yüklenen bir WordPress web sitesi de yardımcı olabilir.

Daha fazla ipucu için, bu makale okunabilir WordPress blog gönderileri oluşturma hakkında daha fazla bilgi içerir.

WordPress Web Sitenizin Gezinme Alanlarına Odaklanın

Ziyaretçilerin sitenizde gezinmesi zorsa, site yapınızı ve menülerinizi anlamaya çalışmadan önce geri düğmesine basma olasılıkları yüksektir. Bu nedenle, web sitenizin yapısını ve menülerini planlamak için biraz zaman harcamanız çok önemlidir..

Dikkate alınması gerekenler, ana menünüzde hangi bağlantıların görüntüleneceğini, bu bağlantıların nasıl düzenleneceğini ve diğer hangi navigasyon yardımcılarının uygun olduğunu içerir. Ana menülerin yanı sıra, kenar çubuğu ve altbilgi alanları en iyi içeriğinize bağlantılar göstermek için harika yerlerdir. Bu makalede, etkili WordPress menüleri oluşturmak için bazı iyi ipuçları bulunmaktadır.

İçeriğinizle Bağlantı Kurun

WordPress Dahili Bağlantıları

Ziyaretçilerin WordPress web sitenizde geçirdiği süreyi artırmanın bir başka etkili yolu, makalelerinize ziyaretçileri web sitenizdeki diğer sayfalara götüren bağlantılar eklemektir. Gördüğünüz gibi, bu makale bu sitedeki diğer ilgili makalelere dahili bağlantılar içermektedir. Bu makaleler kapsanan noktalar hakkında daha fazla bilgi vermektedir. Bunlardan birini kendiniz bile tıklamış olabilirsiniz.

İçeriğinizi birbirine bağlamanıza yardımcı olmak için WordPress artık kullanışlı bir özellik içeriyor. İçeriğinize bir bağlantı eklerken, hangisine bağlantı verileceğini seçmeden önce sitenizdeki mevcut makaleleri hızlı bir şekilde arayabilirsiniz.

İlgili İçeriğe Bağlantıları Göster

İlgili Makalelere Bağlantılar

Bir ziyaretçi geldiği makaleyi okumayı bitirdikten sonra, sitenizdeki başka bir içeriğe tıklamasını kolaylaştırmak istersiniz. İyi bir navigasyon sistemi bu konuda yardımcı olurken, bir başka etkili taktik, okunmakta olanla ilgili çeşitli makaleleri görüntülemek.

Neyse ki, WordPress için makalelerinizin sonunda benzer içerikleri otomatik olarak görüntüleyecek mükemmel ücretsiz ilgili yayın eklentileri var.

Son düşünceler

Artık ziyaretçilerin web sitenizde geçirdiği zamanı artırmanın yararlarını ve kalış süresini uzatmanın bazı pratik yollarını biliyorsunuz. Geri dönmek ve mevcut içeriğinizi analiz etmek veya bu taktiklerden bazılarını kullanmaya başlamak isteyin, ziyaretçilerin WordPress web sitenizde geçirdiği süreyi artırmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Bir web sitesinde sizi büyüleyen nedir ve anında geri düğmesini tıklamanıza ne neden olur? Lütfen deneyimlerinizi aşağıda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map