Yinelenen Trafik Oluşturmak için Anında Bildirimleri Kullanma

Yinelenen Trafik Oluşturmak için Anında Bildirimleri Kullanma

Kitlenizle etkileşime geçmek için dikkatlerini anlamlı yollarla yakalayabilmeniz gerekir. Bununla birlikte, bu her zaman kolay bir iş değildir, özellikle de mobil cihazlarında dikkat dağıtıcı şeyler olduğunda.


Neyse ki, push bildirimleri etkili bir çözüm sunuyor. Anlık bildirimler, katılımı teşvik etmek ve trafiği artırmak için yayıncıların ve diğer işletmelerin kitlelerine doğrudan, gerçek zamanlı mesajlar iletmesinin bir yoludur.

Bu yazıda, push bildirimlerinin ne olduğunu tartışacağız ve bunları kullanmanın yararlarını açıklayacağız. Ayrıca, tekrarlanan trafik oluşturmak ve bunları WordPress sitenizde ayarlamayı tartışmak için push bildirimlerini nasıl kullanacağınıza ilişkin dört ipucunda size yol göstereceğiz. Başlayalım!

Anlık Bildirimler Kullanmanın Yararları

Anlık bildirimler, tarayıcılarda veya mobil cihazlarda ve uygulamalarda kullanılabilen tıklanabilir açılır mesajlardır. Anlık, gerçek zamanlı, doğrudan iletişim biçimidir.

Push bildirimlerini kullanarak yayıncılar şunları yapabilir:

 • Mobil cihazlarında okuyucularının zamanlarının çoğunu geçirdikleri yere ulaşın
 • Doğrudan kontrol ettikleri, bültene benzeyen, ancak daha yüksek açık ve tıklama oranlarına sahip yeni bir kanal ekleyin
 • Sıradan ziyaretçileri sadık okuyuculara dönüştürmeye ve alışkanlıklar oluşturmaya yardımcı olarak katılım ve geri dönüş ziyaretlerini artırın

Özellikle haber ve içerik yayıncıları anlık bildirimlerden faydalanmaktadır. Sonuçta, okuyuculara zamana duyarlı içerikler, hikayeler ve güncellemeler sunmak için etkili bir yol sunuyorlar. Anlık bildirimler, sadık okuyucuların temelini oluştururken bültenle aynı rolü doldurabilir.

Anında iletme bildirimlerinin bir diğer yararı da katılım sürecinin basitliğidir. Örneğin, sitenize veya mobil uygulamanıza ilk kez gelen ziyaretçilerin yalnızca İzin vermek istendiğinde abone listenize eklenebilir.

Anında Bildirim Etkinleştirme

Mobil uygulama push bildirimleri özellikle yüksek katılım oranlarına sahiptir. Araştırmaya göre, neredeyse yüzde 60 trafiğinin oranı mobil cihazlardan gelir ve mobil uygulama push bildirimleri için kaydolma oranı Yüzde 43.9 iOS kullanıcıları için ve Android kullanıcıları için yüzde 91,1 (işlem ikinci platformda otomatik olduğundan).

Artık push bildirimlerinin kullanışlılığını ele aldığımıza göre, blogunuza veya haber sitenize tekrar trafik oluşturmak için bunları kullanmak için dört ipucuna bakalım.

1. Açık, Kısa Mesajlar Oluşturun ve Emojileri Kullanın

Anlık bildirimler kısadır. Kullanıcıların dikkatini çekmek ve mesajınızı iletmek için genellikle yalnızca 40 karakteriniz vardır. Bu nedenle, basit ve doğrudan bir dil kullanmanız önerilir.

Okuyucularınızla alakalı konular seçtiğinizden emin olun. Mesajınızı bir aciliyet hissi uyandıracak ve eyleme ilham verecek şekilde çerçevelemek de yararlıdır. Haber yayıncıları için, dikkat çekmenin bir yolu, zamanında ve önemli bir hikaye için anında bildirime “HABERLERİN KIRILMASI” gibi bir terim eklemektir..

Ayrıca, akılda kalıcı tek satırları ve Harekete Geçirici Mesajları (CTA’lar) denemek ve kullanmak istersiniz. Araştırmalar, push bildirimlerinde emojilerin kullanılmasının etkileşimi önemli ölçüde artırabileceğini de buldu..

Anlık Bildirim Emojileri

Emojiler mesajınızda belirli bir duygu veya tonu iletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, bildirimin genel görünümünü iyileştirebilirler.

Cazip bir tercih mesajı oluşturmak da önemlidir. Yalnızca “izin ver” veya “engelle” seçeneğini kullanan web bildirimlerinin aksine, mobil push bildirimleri gönderdiğiniz iletiyi kişiselleştirmenize olanak tanır.

Kaydolma mesajınızı oluştururken, okuyucuya katılma değerini bildirmeyi ve ne alacağını açıklamayı düşünün (son haberler, en son güncellemeler, özel promosyonlar, vb.) Ayrıca “İzin Ver” ve “Don” ‘t’ gibi terimleri kullanarak “Evet!” veya “Belki Daha Sonra”.

2. Kitlenizi Segmentlere Ayırın

İnsanlar, özellikle kendileriyle ilgili olmayan iletilerle sürekli olarak bombalanmak istemiyorlar. Anlık bildirimlere genel, yayın yaklaşımı kullanmak, abonelerinizin rahatsız olmasına ve kapsam dışında kalmasına neden olabilir.

Araştırmaya göre, kitlenizi push bildirimleri için segmentlere ayırmak TO’ları Yüzde 218. Abonelerinizi ilgi alanlarına göre belirleyerek, her bireye kişiselleştirilmiş mesajlar iletebilirsiniz. Buna karşılık, bu mesajları açma şansını arttırmalıdır..

Abonelerinizi kategorilere ayırmanın birkaç yolu vardır. Örneğin, haber yayıncıları kullanıcıları okuyucunun almak istediği içerik kategorilerine göre segmentlere ayırabilir. Diğer segmentasyon seçenekleri arasında saat dilimi, konum ve cihaz türü yer alır.

Mobil uygulamalar ayrıca içerik yayıncılarının abonelerinin ne tür bildirimler almak istediklerini ve ne zaman seçeceklerini seçmelerine olanak tanır. Bu, kullanıcının daha fazla kontrol sahibi hissetmesini ve gereksiz mesajlarla daha az bombardımana girmesini sağlar..

Bu tekniğin işleyişine bir örnek, mobil uygulaması için New York Times anlık bildirim ayarlarında görülebilir.

Anlık Bildirim Segmenti Ayarları

İçerik ve haber yayıncıları, kitleleri için değerli mesajlar oluşturmak için bu ayarları kullanabilir. Kitlenizin hangi bildirimleri almak istediği hikayeleri öğrenebilir ve bunları buna göre özelleştirebilirsiniz..

3. Mesaj Zamanlaması ve Sıklığına Dikkat Edin

Bir çalışma, neredeyse yüzde 40 Kullanıcıların itme bildirimlerini devre dışı bıraktıklarını çünkü yanlış zamanda onları rahatsız ettiklerini söylüyorlar. Buna ek olarak, yarısından fazlası, itme bildirimlerini rahatsız edici buldukları için seçilmediklerini söyledi.

Araştırmalar, push bildirimleri için en yüksek tıklama oranlarının Salı günleri ve mesai saatleri dışında gerçekleştiğini göstermiştir. Ancak, bu elbette bir genellemedir. Anlık bildirimleriniz için en etkili süreleri ve sıklığı belirlemek biraz deneme gerektirebilir.

Segmentasyonun anahtar olmasının bir başka nedeni de budur; her bir abone kategorisine ne zaman mesaj gönderileceğini belirlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, e-ticaret siteleri alışveriş sepetini terk etmeyi ele almak için push bildirimlerini kullanabilir.

e-Ticaret Anlık Bildirimi

Ayrıca, kitlenizi bölümlere ayırmak, iletileri saat dilimlerine ve konumlarına göre uyarlamanıza olanak tanır. Kitlenizin yarısı sizden farklı bir saat dilimindeyse, gecenin ortasında alacakları mesajlar göndermek istemezsiniz.

Haberler, bloglar ve diğer içerik yayıncıları genellikle sabah ilk iş olarak mesaj göndermekten yararlanabilir. Örneğin, New York Times her gün bir “Sabah Brifingi” push bildirimi gönderir.

4. Doğru Metrikleri İzleyin

Herhangi bir pazarlama stratejisinde olduğu gibi, neyin işe yarayıp yaramadığını görmek istiyorsanız push bildirimlerinizin performansını izlemek çok önemlidir. Kitlenizin ne tür mesajlaşma ve zamanlamaya yanıt verdiğini belirlemek biraz zaman alabilir.

Anlık bildirim performansını değerlendirmenize yardımcı olabilecek bazı dikkat çekici metrikler vardır:

 • TO’ların
 • Kaydolma ve katılmama oranları
 • Açık fiyatlar
 • Saklama oranları

Verileri yakalamanın ve analiz etmenin en iyi yöntemleri, bildirim göndermek için kullandığınız platformlara ve sistemlere bağlı olarak değişir. Ancak, önemli olan izleme stratejinizin tutarlı kalmasıdır, böylece push bildirimlerinizi sürekli olarak optimize edebilir ve iyileştirebilirsiniz.

WordPress Kullanarak Anlık Bildirimler Gönderme

Bazılarının olduğunu anlamak önemlidir. web ve mobil push bildirimleri arasındaki farklar. Web bildirimleri, örneğin mobil bildirimlerin yaptığı isteğe bağlı iletiler için kişiselleştirme seçenekleri sunmaz. Ayrıca iOS kullanıcılarına ulaşmanıza da izin vermezler. Dahası, araştırmalar mobil uygulama push bildirimlerinin daha yüksek açık ve tıklama oranlarına sahip olduğunu buldu.

WordPress kullanarak her iki türden push bildirimi göndermenin birkaç yolu vardır. Örneğin, web bildirimleri göndermek için aşağıdaki gibi bir araç kullanabilirsiniz: OneSignal.

OneSignal Ücretsiz Web Push Bildirimleri Eklentisi

Bu WordPress eklentisini yüklemek için WordPress kontrol panelinize gidin ve şuraya gidin: Eklentiler> Yeni Ekle. OneSignal eklentisini arayın ve yükleyin ve etkinleştirin. Oradan, daha fazla talimat için WordPress’e push bildirimleri eklemek için kullanışlı kılavuzumuza başvurabilirsiniz..

Diğer yandan, mobil anında iletme bildirimleri göndermek istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir hizmeti kullanarak web sitenizin mobil uygulama sürümünü oluşturabilirsiniz. MobiLoud.

MobiLoud WordPress Mobil Uygulamaları

ücretsiz eklentileri, WordPress sitenizi daha sonra bildirim göndermek için kullanabileceğiniz bir uygulamaya dönüştürme işlemine yardımcı olur. MobiLoud ile doğrudan WordPress kontrol panelinizden push bildirimleri oluşturur ve otomatik olarak gönderirsiniz. Ayrıca okuyucular için hangi konular için push bildirimi almak istediklerine karar vermeleri için bir seçenek sunar. Bu, etkileşimi artırmak isteyen bloglar, haber siteleri ve diğer içerik yayıncıları için idealdir.


Bu kalabalık dijital ortamda, ziyaretçilerin ilgisini çekmek ve onları geri dönmeye ikna etmek için çok fazla fırsatınız var. Anlık bildirimler bunu yapmak için etkili bir yol sunar.

Neyse ki, WordPress ile web ve mobil push bildirimleri oluşturmak kolaydır. Bunu yaparken şu dört ipucunu aklınızda bulundurun:

 1. Etkileşimi artırmak için emojilerle net, akılda kalıcı ve özlü mesajlar oluşturun.
 2. Kitlenizi bölümlere ayırmak ve hedefli mesajlar oluşturmak için bir mobil uygulama kullanın.
 3. Bildirim dağıtımının zamanlamasına ve sıklığına dikkat edin.
 4. Anlık bildirim stratejinizi optimize etmek ve iyileştirmek için işletmeniz için en önemli metrikleri takip edin.

Anlık bildirimleri kullanma hakkında sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map