Yeni WordPress Yayınlarını Sosyal Hesaplarınıza Otomatik Olarak Paylaşın

Sosyal Medya, web sitenize trafik çekmenin harika bir yoludur, ancak web siteniz için her bir sosyal ağı yönetmek zaman alıcı bir iş olabilir. Her hesaba girmek ve en son yayınları manuel olarak paylaşmak, yeni içeriği yazmak ve hazırlamaktan daha uzun sürebilir. Günümüz web sitelerinin çoğu WordPress üzerine kurulmuştur..


Çoğumuz WordPress’in sosyal paylaşımı otomatikleştirmemize yardımcı olan birçok eklenti ile geldiğini biliyoruz, ancak bu eklentileri kullanmak, WordPress’inize site yükleme süresini potansiyel olarak artırabilecek daha fazla komut dosyası ve işlev eklemek anlamına geliyor.

Birçok çevrimiçi araç sayesinde, sosyal hesaplarımızı otomatikleştirebilir ve kendimizi manuel olarak güncellemekten kurtarabiliriz. Neden bu teknikleri kullanarak sosyal medya hesaplarınızı otomatikleştirmelisiniz? Bu teknikleri kullanmanın faydaları çok fazla. Bu avantajlardan bazıları:

 • Web sitenizdeki eklentiler ne kadar az olursa, sunucu kaynakları o kadar az kullanılır. Bu, web sitenizin daha iyi sayfa yükleme sürelerine sahip olacağı anlamına gelir.
 • Daha az güncelleme bildirimi eklenti bakımına çok az zaman harcanması anlamına gelir.
 • Sosyal medya hesaplarını yönetmek için çok az zaman harcanıyor.
 • Daha fazla sosyal sinyal SERP’lerde organik olarak daha iyi sıralamanıza yardımcı olabilir.
 • Bu araçlar analiz sağlar, böylece hangi yayınların viral hale geldiğini bilirsiniz.

Etkilendim? Peki, bu tekniklerden birini web sitenize uyguladıktan sonra olacaksınız. Yani, WordPress destekli web sitelerinizin sosyal paylaşımını otomatikleştirmenin üç yolu. Şahsen ilk yöntemi kullanıyorum.

Yöntem 1: IFTTT, Buffer ve Feedly kullanma

Sosyal paylaşımları otomatikleştirmek için önerilen yöntemim, üç ücretsiz web hizmeti kullanmaktır: IFTTT, Tampon, ve Feedly.

IFTTT, çeşitli hesapları ve web uygulamalarını otomatikleştirmek için bağlamamızı sağlayan inanılmaz bir hizmettir. IFTTT’yi birçok görevi otomatikleştirmek, raporlar ve uyarılar oluşturmak için kullanıyorum. Şiddetle tavsiye ederim ve bence kullanmak için en iyi ÜCRETSİZ şey.

Buffer, yayınları belirli zamanlarda paylaşmak üzere zamanlamanızı sağlayan inanılmaz bir web uygulamasıdır. Temel sürüm, Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi tüm popüler sosyal ağlarla ücretsiz olarak kullanılabilir.

Feedly, kaynakların RSS beslemelerini toplayan bir özet akışı toplama yazılımıdır. Feedly ile ilgili en iyi şey, tasarımının çok basit olması ve çok yüksek hızlarda çalışmasıdır.

Sosyal medyanızı otomatikleştirmek için önce Feedly, Buffer ve IFTTT’ye kaydolmanız gerekir. Ardından, sağ üst tarafta bulunan arama çubuğunu kullanarak WordPress sitenizin özet akışını Feedly’ye ekleyin. WordPress destekli web sitelerinde, varsayılan bir RSS beslemesi www.alanadiniz.com/feed adresinde bulunabilir..

AddFeedFeedly

Yeni bir koleksiyon oluşturun ve İzle’yi tıklayın.

Takip-AddNewCollection

Ardından Tampon’a gidin ve yapılandırmak istediğiniz sosyal platformları ve sayfaları bağlamak için giriş yapın. Birden çok hesap eklemek için “Harika Plan” satın almanız gerekebilir.

bufferapp

Şimdi, bu eğitimi kullanarak Feedly ve Buffer’ı IFTTT üzerinden bağlayabilirsiniz: Feedly ise Tampona Ekle. Hesaplarınızı doğrulayın ve otomatikleştirmek istediğiniz Feedly kategorisini seçin. Bu kadar! Gitmek için hepiniz iyisiniz.

Seç-Kategori-IFTTT

Eğer Beslenirse Ahsanparwez tarafından Tampona Eklenir - IFTTT

Şimdi, Feedly Web Sitesi kategorinizde yeni bir gönderi bulunduğunda, yayınınız Tampon’a eklenecektir. Tanımlamanız gereken son şey, günde kaç kez Buffer aracılığıyla otomatik olarak paylaşım paylaşmak istediğinizdir.

Yöntem 2: TwitterFeed kullanma

Twitterfeed Twitter, Facebook, LinkedIn ve App.net’te blog yayınları eklemenize ve yayınları otomatik olarak yayınlamanıza olanak tanıyan 3 adımlı basit bir web hizmetidir.

İlk olarak, blog özet akışınızın özet akışını ve başlığını ekleyin. Ardından, güncelleme sıklığını, gönderi içeriğini, gönderi sıralama, gönderi öneki ve gönderi sonekini tanımlayabileceğiniz Gelişmiş Ayarlar’a gidin.

Twitterfeed-Ekleme

İşiniz bittiğinde, yayınları paylaşmak için istediğiniz sosyal medya ağlarını seçmeniz gerekir.

Twitterfeed-adım2

Yöntem 3: HootSuite

HootSuite uzun zamandır var. Birden çok sosyal hesapta paylaşım için yayın planlamanın çok kolay olduğu çok güçlü bir sosyal medya yönetim aracıdır. Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn, Foursquare, WordPress ve mixi’yi destekler.

İlk olarak, Hootsuite.com adresinden ücretsiz bir hesaba kaydolun ve tercih ettiğiniz sosyal medya hesaplarını ekleyin.

HootSuite-AddAccounts

Ardından, Yayıncı’ya gidin ve blogunuzun RSS beslemesini ekleyin.

HootSuite-AddRss

Son olarak, yayınlarınıza AutoSchedule eklemeniz gerekir.

HootSuite - Otomatikleştir

HootSuite’in yapılandırması kolaydır ve tek bir hesapta aynı anda en fazla 10 gönderi planlayabilirsiniz. Farklı WordPress web siteleri için farklı HootSuite hesapları kullanmanızı öneririm.

Düşünceler

Umarım bu teknikleri faydalı bulursunuz. Eklenti olmadan sosyal medya gönderilerini otomatikleştirmek için daha fazla püf noktası ve teknik biliyorsanız, bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map