Yapay Zeka ve WordPress: Yapay Zeka Web Sitenize Nasıl Yardımcı Olabilir

Yapay Zeka ve WordPress: Yapay Zeka Web Sitenize Nasıl Yardımcı Olabilir

Günlük haberlerde ve hatta teknik dergilerde ve bloglarda daha fazla konuşulduğunu görüyorsunuz. Yapay zekanın yükselişi, bilim kurgu kitapları, filmler ve TV şovlarının bize gösterdiği gibi dünyayı ele geçiren robotları düşünüyor. Ancak yapay zeka veya yapay zeka bundan çok daha fazlasıdır. Evet, perakende mağazalarda kendi kendine giden arabaları ve self servis kioskları görmeye başlıyoruz, ancak yapay zekanın tıp, eğitim, araştırma ve hatta AI ve WordPress gibi çeşitli endüstrilere yayıldığını gördünüz..


İlk düşünceniz şu olabilir: “WordPress’in hangi unsurları yapay zeka ile değiştirilebilir?”

Çoğu kaliteli içerik yazarlar ve araştırmacılar tarafından yazılır. Web tasarımcıları, kodu değiştirmek ve tipografi, renkler ve görüntüler gibi öğeleri ayarlamak için istemcilerden ayrıntılı talimatlar alırlar. Bir bilgisayar o kadar ileri gidebilir ki bu işler artık kullanılmayacak mı? Belki gelecekte, ama şimdilik, bunlar AI ile çoğaltılması oldukça zor görevler.

Ancak AI, WordPress dünyasında ve genel olarak web tasarımında teknik olarak bir süredir var. Bazı yazım denetimi araçları, siz yazarken eğilimlerinizi öğrenir ve yazınızı geliştirmek için öneriler sunar. Bir blog veya bülten için önceden oluşturulmuş makaleleri derlemek için birçok içerik iyileştirme aracı da vardır. Aynı şey, müşterilerinizin nereden geldiklerine ve bunları web sitenize nasıl geri getirebileceğinize daha yakından bakan birçok analiz aracı için de söylenebilir..

Kısacası, AI zaten bir dereceye kadar var. Açıkça daha gelişmiş AI formları var, tıpkı etrafta dolaşıp kapıların nasıl açılacağını öğrenebilen robotlar yapan şirketler gibi. Ancak AI alanında WordPress ile ilgili daha fazla ilerleme göreceğimizden eminiz..

Yapay Zeka Nedir (Ve WordPress Web Tasarımına Nasıl Bağlanır?)

Şu an itibariyle yapay zeka, makine öğrenimi adı verilen bir şeyin etrafında dönüyor. Bu, bir makinenin tipik olarak insanlar tarafından yapılan görevleri tamamladığı ve nihayetinde bu görevleri tıpkı bir insanın yaptığı gibi daha iyi tamamlamayı öğrendiği anlamına gelir. AI’nin artıları ve eksileri vardır. İyimserler yapay zekayı, insanların yapması arzu edilen veya makul olarak görülmeyen işlerin yerine geçmenin bir yolu olarak görüyorlar. Birçok kişi aynı zamanda yapay zekanın tamamlayıcı bir teknoloji olarak kullanılabileceğini düşünüyor, bu yüzden ameliyathanedeki doktorun yerini alması gerekmiyor, aksine ameliyatın daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına yardımcı oluyor..

Öte yandan, şüpheciler yapay zekanın tüm işlerin yerine geçmesi gerektiğini düşünüyor ve bizi bu makinelerden kimin finansal olarak yararlanacağını ve herkesin hayatlarıyla ne yapacağını anlamaya bırakıyor. Sonra, elbette, makinelerin duyarlı ve dünyayı ele geçiren veya insanlığı köleleştiren bilim kurgu fikri var.

Yapay zeka ile ilgili görüşleriniz ne kadar ılımlı veya aşırı olursa olsun, kesin olan bir şey var: AI burada kalmak için. Sadece bu değil, aynı zamanda yapay zeka kullanan birçok eklenti ve tema görüyoruz.

Yapay zekaya dayanan bazı eklentiler, içerik oluşturma ve web tasarım sürecini hızlandırma için oldukça kullanışlıdır. Yapay zeka tabanlı eklentiler ve entegrasyonlar sektör için oldukça yenidir, bu nedenle bunları test etmek ve kuruluşunuz için nasıl çalıştıklarını görmek kötü bir fikir değildir, ancak herhangi bir garanti yoktur. Örneğin, bu eklenti geliştiricilerinden bazıları güncellemeleri yayınlamayı her zaman durdurabilir. Bazıları tam olarak beklediğiniz gibi çalışmayabilir.

Ancak AI heyecan vericidir, bu yüzden size ve WordPress web sitenize yardımcı olabileceği bazı yolları özetlemek istiyoruz.

Bu Spam Yorumlarından Kurtulun

WordPress’teki en popüler eklentilerden biri Akismet, AI’nın WordPress sitenize nasıl yardımcı olabileceği konusunda uygun bir giriş haline getirir. Akismet’e aşina değilseniz, aslında her WordPress kurulumuyla önceden yüklenmiş olarak gelen eklentilerden biridir.

Bu nedenle, bilmeden bile alabilirsiniz. Akismet, blogcular ve tüm WordPress kullanıcıları için mutlak bir cankurtaran. Neden? Çünkü WordPress’i Akismet olmadan çalıştırdıysanız, spam yorumlarının ne kadar çılgın olduğunu biliyorsunuz.

Bu yorumlar sitenizi yavaşlatır ve karışıklığı elle gözden geçirmenizi sağlar. Bu nedenle Akismet, sitenizde görünmemesi gereken spam yorumları temizlemek için makine öğrenimi ve yapay zeka kullanır. Akismet, hangi botların sitenize çarpma olasılığının yüksek olduğunu öğrenir ve siz fark etmeden arka planda çalışır.

SEO’nuzu Geliştirin

Yoast SEO gibi bir eklenti kullanırsanız, yazılanlara göre içeriğinizde de iyileştirmeler önerdiğini bilirsiniz. Makine öğrenmenin bazı unsurları var, ancak bir eklenti WordLift aslında AI kullanarak içeriğinizi analiz eder.

AI ve WordPress

Wordlift ve Yoast SEO gibi bir makine öğrenme aracı arasındaki temel fark, Wordlift’in siteniz için bir bilgi grafiği oluşturmasıdır. Bu nedenle, SEO önerileri içeriğinize göre uyarlanmıştır. Güzel olan, SEO’nuza yardımcı olmak ve daha iyi blog yayınları oluşturmak için birkaç gerçek ve rakam almanızdır..

Kullanıcıya Göre Otomatik Çeviri

Birçok web sitesi çok dilli özelliklere sahiptir. Ancak, WordPress’i çevirmenin daha kolay bir yolu, AI odaklı Google Dil Tercüman. Eklentiyi kenar çubuğunuza veya bir kısa kodla yüklersiniz, işe yarar, ziyaretçileriniz ve web sitenizdeki içerik hakkında bilgi edinir – böylece daha yüksek kaliteli çeviriler sağlar.

İlgili İçeriği Paylaşın

Blogcuların çoğu, kullanıcıların daha fazla makale okuması için “ilgili yayınlar” ın ne kadar önemli olduğunu bilir. Bazıları, diğer yayınlarınızdan hangilerinin okunmakta olanlarla ilişkili olduğunu görmek için makine öğrenimini kullanan birçok ilgili yayın eklentisi vardır..

WordPress by Biblio için Benzer Yazılar AI algoritmaları ilgili makaleleri ortaya çıkardığından sağlam bir seçimdir. Recomendo eklentisi, AI ile ilgili başka bir içerik eklentisidir. Temel fark, yalnızca blog yayınlarını değil, her türlü ilgili içeriği paylaşabilmenizdir..

Canlı Sohbetinize AI Gücü Verin

Yapay zeka ve WordPress’in tüm müşteri destek sohbetimi çalıştırmasına izin vermekten heyecan duymasam da, yapay zeka tarafından cevaplanabilecek daha basit sorular için bu, insanların diğer müşterilerle konuşması için zaman kazandıracak kadar anlamlı.

Ücretsiz canlı sohbet + 7/24 otomatik bot basit görevleri yerine getirir ve müşterileri doğru yönde gönderir. Örneğin, belirli bir ürünü arıyor olabilirler veya şu anda etkin olan bir kupona ihtiyaçları olabilir. Eklenti, aktivasyondan sonra yaptığı öğrenmenin yanı sıra, belirli bir soru geldiğinde kendi hazır yanıtlarınızı oluşturmanıza izin verir.

Okuyucularınızın Duygularını Anlayın

Watsonfinds , IBM Watson AI kullanan bir WordPress eklentisidir. Watson reklamlarını görmüş olabilirsiniz ama ne yaptığına dair hiçbir fikriniz yok. WordPress açısından, Watsonfinds okuyucularınızın içeriğinize bakarken nasıl hissettiğini değerlendirir. İçerikte kullanılan belirli kelimelere ve ifadelere dayalı duygusal bir puan verir.

AI ve WordPress Sitenize Nasıl Yardımcı Olabilir??

Gördüğünüz gibi, WordPress’te AI için birçok kullanım alanı var. Bazıları hala çalışmalarda, ancak nasıl yanıt verdiklerini görmek için bunları denemenizi öneririz.

AI ve WordPress hakkında herhangi bir sorunuz varsa veya listemize dahil etmemiz gerektiğini düşündüğünüz başka önerileriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Düşüncelerinizi duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map