WordPress Yazılarını Arabelleğe Otomatik Olarak Paylaşma

WordPress Yayınlarını Arabelleğe Otomatik Olarak Paylaşma

Platformlar arasında etkileşime giren milyarlarca aktif kullanıcıyla, sosyal medya, çevrimiçi işlerini geliştirmek isteyen şirketler ve girişimler için bariz bir seçim haline geldi.


Sosyal medya, markanızı, ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya bilgilerinizi uygun bir kitlenin önüne getirmenizi kolaylaştırırken, mevcut uygulamaların avantajlarından nasıl faydalanacağınız nihayetinde size bağlıdır. En etkili ve güvenilir sosyal medya uygulamalarından biri Buffer’dır. Buffer’ı sosyal medya yönetimi için kullanma, güçlü bir sosyal medya güçlendiricisi olarak nasıl davrandığı ve WordPress ile nasıl entegre edileceği hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Neden Tampon??

Buffer güçlü bir sosyal medya paylaşım uygulaması. Takipçilerinizi bir kerede güncellemelerle bombalamadan Sosyal Medya’da canlı katılım yeteneğinizi tamamlar! Daha önce blogunuz için yayın planlaması hakkında konuştuk ve Buffer aslında sosyal medya için yayın planlaması.

Takipçilerinizi Twitter, Facebook, Linkedin veya diğer sosyal medya sayfalarında eşzamanlı yayınlarla doldurmak istemiyorsanız, Tampon uygulaması size yardımcı olacak mükemmel bir sistemdir. Facebook güncellemelerini kolayca planlamanıza ve işaretlemenize, Pinterest pimlerini önceden hazırlamanıza, dünyanın herhangi bir bilgisayarından (çalışan bir internet bağlantınız varsa) tweet’leri planlamanıza ve daha fazlasına olanak tanır. Tek yapmanız gereken güncellemeleri önceden ayarlamak ve Buffer’a eklemektir. Uygulama gerisini halledecek.

İçeriğiniz yalnızca zamanında güncellenmekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizin gün boyunca platformunuzla etkileşimde kalmasını sağlar. Ayrıca, içeriğinizi tıklayan, yayınların yeniden paylaşıldığı vb. Sayısını görmek için Arabellek istatistiklerini kullanabilirsiniz..

Arabellek Nasıl Kurulur

Buffer’ı kullanmaya hazır mısınız? 1, 2,3 kadar kolay. Bu harika sosyal medya planlama uygulamasıyla nasıl kurulum yapacağınızı adım adım göstereceğiz.

1. Bir Tampon Hesabı Oluşturun

Arabellek Kaydı

İlk Arabellek hesabı için kaydolma Facebook, Twitter, Linkedin hesapları kullanarak veya e-postanızla kaydolmak için Buffer’ın seçeneğini kullanabilirsiniz.

Arabellek Sosyal Medya İzinleri

Daha sonra, size sosyal ağları bağlamanız istenir. Aşağıdakiler arasından seçim yapabilirsiniz: Twitter hesabı, Facebook Sayfası veya Profil veya Grup, LinkedIn Profili veya Sayfa, Google+ Sayfası, Pinterest ve Instagram. Bağladığınız ağa bağlı olarak Tampon, sosyal medya hesaplarınızın belirli yönlerine erişmek için izin isteyecektir – bu, Tampon üzerinden içerik planlamanız ve yayınlamanız için gereklidir.

Arabellek Zamanlama Seçenekleri

Sosyal hesap arabelleğiniz için seçenekleri belirledikten sonra, gönderme zamanlarını manuel olarak ayarlamak isteyip istemediğinizi veya Arabelleğin bunları sizin için hesaplamasını isteyip istemediğinizi sorar..

Arabellek Optimize Edilmiş Yazı Planlama

Buffer’ın sizin için planlamayı yapmasına izin verirseniz (ki kesinlikle tavsiye ediyoruz), istediğiniz günde yayın sayısını eklemeniz yeterlidir ve en yüksek trafik zamanlarınıza göre ne zaman yayınlamanız gerektiğini hesaplar. Bunu yaptıktan sonra hesabınızı oluşturmayı tamamladınız!

2. Sosyal Medya Mesajlarını Tampon ile Programlama

Tampon Sosyal Medya Post Çizelgeleme

Bir sonraki adım, sosyal medya hesaplarınız için yayınları ve güncellemeleri planlamaya başlamaktır. Arabelleğe giriş. “İçerik” sekmesinden tercih ettiğiniz yayınları, makaleleri, alıntıları veya ipuçlarını (hatta resimler ve videolar) ekleyebilirsiniz. Optimum kayıt zamanlamanızı oluşturmak için Arabelleği kullandıysanız, “Sıraya Ekle” düğmesini tıklamanız yeterlidir ve yazınızın tümü bir sonraki mevcut kayıt zamanınızda gönderilmek üzere ayarlanmıştır. Özel bir manuel gönderme süresi ayarlamak için “Şimdi Paylaş” veya “Post Programla” seçeneğini de belirleyebilirsiniz..

Arabellek Sonrası Sırası

Yayınlarınızı ve güncellemelerinizi planladıktan sonra, bunlar günün önceden belirlenmiş saatlerinde otomatik olarak sosyal medya hesaplarınıza gider. Böylece günün geri kalanını sosyal medya hesaplarınıza değil, işinize odaklanarak geçirebilirsiniz.

3. Daha Kolay Paylaşım İçin WordPress’i Tamponla Entegre Edin

WordPress to Buffer Ücretsiz Eklentisi

Tampon tek başına harika bir araçtır, ancak WordPress ile birleştirildiğinde trafiğinizi ve okuyucuların sosyal medyayla etkileşimini artırmak için kesin bir yoldur. WordPress sitenize Tampon eklemek için aşağıdaki gibi bir eklenti kullanmanızı öneririz Tamponlama için WordPress. WordPress.org eklenti deposunda olduğundan, doğrudan Eklentiler> Yeni Ekle altındaki gösterge tablonuzdan yükleyebilirsiniz..

WordPress'ten Arabelleğe Doğrulama

Yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra, eklentinin erişebilmesi için Tampon’da bir erişim belirteci oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için şu adrese gidin: Tamponun Uygulama sayfası eklentinin ayar sayfasında sağlanan Geri Arama URL’sini kullanarak web sitenizi kaydettirin (yukarıya bakın).

Arabellek Erişim Jetonu

Web sitenizi kaydettikten sonra “Access Token” i kopyalayın ve eklenti ayarları sayfanıza yapıştırın. Artık içeriğinizi paylaşma ayarlarına başlayabilirsiniz!

WordPress Yazı ve Sayfa Paylaşımını Zamanlama

WordPress to Buffer, yayınlarınızı ve sayfalarınızı yayınlandığında ve güncellenecek şekilde zamanlamanız için seçenekler içerir. Kutuyu işaretleyin (veya her ikisini de) ve ardından blog adınız, posta veya sayfa başlığınız, alıntı, yayın kategorisi, yayın tarihi, URL ve yazar gibi eklentinin etiketlerini kullanarak yeni yayın biçimini düzenleyin. Ardından, içeriğinizi otomatik olarak paylaşmak istediğiniz Tampon bağlantılı sosyal hesapları işaretleyin.

Ardından ayarlarınızı kaydedin. Artık sitenizde içerik oluşturduğunuzda, buffer aracılığıyla otomatik olarak tüm takipçilerinizle paylaşılacak! Var profesyonel İçeriği Pinterest’e otomatik olarak sabitleme yeteneği, içeriğinizi paylaşmak için özel etiketler, öne çıkan resimler için destek, bireysel gönderi ayarları vb. gibi özellikler içeren sürüm mevcut. Bu nedenle, daha fazla seçenek istiyorsanız, bir düğmeyi tıklayarak yükseltebilirsiniz..

WordPress için Tampondan En İyi Şekilde Yararlanma İpuçları

WordPress sitenizi tanıtmak için Arabelleği kullanmanın yanı sıra, paylaştığınız içeriği mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için optimize etmenize yardımcı olacak birkaç ipucu:

1) İyi sosyal pazarlamanın ilk kuralı gerçekçi ol müşterilerinizle. Günde çok fazla yayın planlamayın – otomasyon iyidir, ancak çok fazla hesaplarınız daha az insan gibi görünür ve daha fazla, iyi, otomatik.

2) Kendi içeriğinizi oluşturun Tampon üzerinden kaynak. Başka kaynaklardan içerik seçiyorsanız, okuyucularınız için taze tutmak için paylaşmak üzere kendi özel alıntıyı oluşturduğunuzdan emin olun.

3) Facebook’a sık sık yayın göndermekten kaçının. Üçüncü taraf uygulamalar veya hizmetler kullanılarak paylaşılan öğeleri cezalandırırlar, böylece içeriğiniz müşterilerinize ulaşamaz (yine de endişelenmeyin – Tampon’un desteklediği diğer tüm sosyal medya hesaplarında otomatik paylaşımda sorun yoktur).

4) Sosyal ol okuyucular ile çevrimiçi. Tekrar tweet atın ve yorumları yanıtlayın. Okuyucu katılımını artıracak ve web sitenizde yeni yorumların olması SEO için iyi olan yeni içerikler oluşturacak.

5) Birçok kişi Tampon kullanır, bu yüzden neden bir “Arabelleğe Ekle” düğmesi tıklayın. Bu şekilde takipçileriniz paylaşılan içeriğinizi Tampon hesaplarına ekleyebilir.

6) Tamponlardan Yararlanın Optimal Zamanlama seçeneği. Bu, paylaşımlarınızın en fazla takipçi sayısına ulaşmasını sağlayacaktır.

7) kullanın Arabellek tarayıcı uzantısı güncellemeleri ve küratörlü içeriği paylaşmayı daha da kolaylaştırmak için. Bununla, URL’yi kısaltabilir, fotoğraf ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Paketleme

Başka sosyal medya planlama seçenekleri de var, ancak her şeyi kolay ve verimli bir şekilde gerçekleştiriyor. Özel zamanlama, kullanımı kolay özellikler sayesinde çoklu hesap yönetimi ve izleme Arabelleği, içeriği kullanıcılarınız için düzenli olarak güncellemenin en kolay yoludur. Buffer hakkında herhangi bir sorunuz varsa sormaktan çekinmeyin. Ve zaten Tampon kullanıyorsanız, aşağıdaki yorumlarda deneyiminizi paylaşmanızı isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map