WordPress Web Sitenizin Google’da Sıralamamasının 5 Nedeni

WordPress Web Sitenizin Google'da Sıralamasında Olmayan 5 Neden

WordPress sitenizi ayarladınız ve arama motoru optimizasyonu ile ilgili bir çok “Nasıl Yapılır” makalesi okudunuz. Web sitenizin nerede durduğu konusunda oldukça iyi hissediyorsunuz, bu yüzden resmi olarak başlattınız. Şimdi tek yapmanız gereken Google’ın web sitenizi dizine eklemesini ve web sitenizin nerede olduğunu görmesini beklemek … ama neden WordPress web sitenizin Google’da sıralanmadığını hala buluyorsunuz??!


Ama belki bir süre geçti – belki birkaç ay, belki bir yıl veya daha fazla – ve yine de üçüncü sayfayı geçemezsiniz. Ne yapıyorsun? İyi haberler ve kötü haberler var. İyi haber şu ki, düşük sıralamanız muhtemelen kolayca değiştirilebilen bir sorundan kaynaklanıyor. Peki kötü haber? Düzeltmenin sıralamanıza yardımcı olup olmadığını görmek için biraz daha zaman vermeniz gerekecek.

WordPress web sitenizin Google’da sıralanmamasının en yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır.

1. WordPress Sitenizde Zayıf İçerik Var

1. WordPress Sitenizde Zayıf İçerik Var

Google için içerik ve bağlantılar en önemli iki sıralama faktörüdür. Dolayısıyla, iyi içeriğiniz yoksa WordPress sitenizin sıralama şansı yoktur. İçeri giren birçok öğe var “iyi” içerik yapmak. İçeriğinizi olabildiğince iyi hale getirmek için aşağıdakileri kontrol listesi olarak kullanın:

 • bilgi verici – İçeriğiniz, bir şeyler öğrendikleri ve zamanlarının boşa gitmediği anlamıyla okuyucudan ayrılmalıdır..
 • Dilbilgisi bakımından doğru – Yazım hataları, parça cümleleri, noktalama işaretleri ve daha fazlası gibi konulara dikkat ederek uygun İngilizce’ye bağlı kalın.
 • Uzun – İçerik en az 400 kelime olmalıdır, ancak en iyi performans gösteren yazılı içerik 1000 kelime veya daha fazladır.
 • Tazelik – İçeriğiniz kaç yaşında? Blogunuzu sık sık yeni içerikle güncelliyor musunuz? Sitenizi asla yeni içerikle güncellememek, sıralamalarınızı düzeltebilecek bir konudur. Bir şeyi ayda en az bir kez güncellemeye çalışın,
  ve tercihen haftalık.

Haftalık olarak taze, kaliteli içerik sağlayarak, Google’ın en önemli faktörlerinden birini sıralamamak konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

2. Kalıcı Bağlantılarınızı Değiştirdiniz

2. Kalıcı Bağlantılarınızı Değiştirdiniz

Kalıcı bağlantı, web sitenizdeki veya blogunuzdaki bir sayfaya kalıcı bağlantı anlamına gelir. Bunların açıklayıcı olmasını ve mümkün olduğunca sık olarak sayfanın veya yayının hedeflediği anahtar kelimeyi eklemesini istiyorsunuz.

Kalıcı bağlantılarınızda “? P = 3282949” gibi ekstra bitler varsa veya çok uzunlarsa veya durdurma sözcükleri içeriyorsa (örn. “Ve,” “tarafından,” veya “yapmak”) daha insan ve makine tarafından okunabilir. Ancak, yanlış bir şekilde yaparsanız Google bu sayfaların izini kaybeder ve rütbenizi kaybedersiniz.

Bir noktada kalıcı bağlantılarınızı değiştirmeniz gerekiyorsa, kalıcı bağlantılarınızı sıralamanızdan ödün vermeden nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

3. Site Mobil Duyarlı Değil

3. Site Mobil Duyarlı Değil

Web sitesi trafiğinin yarısından biraz fazlası cep telefonları aracılığıyla üretilmektedir. Web tasarımcıları, farklı web sitelerinde birden çok tarayıcıyı memnun etmek için bir web sitesi oluşturma zorluğuna sahiptir;

“Duyarlı” bir web sitesi, belirli bir cihaz için kullanıcı dostu bir biçime uyum sağlar. Kullanıcı dostu olmayan bir web sitesi, mobil tabanlı arama sorguları sırasında Google tarafından ölecektir. Google, mükemmel bir kullanıcı deneyimine sahip web sitelerini tanıtmakla ilgilidir.

Web sitenizi kontrol etmek için Google’ın Mobil Uyumluluk Testi aracı. Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını size bildirecek ve herhangi bir sorunla ilgili sizi uyaracaktır (sayfalar kısmen yükleniyor gibi). Mevcut WordPress tasarımınızın mobil okuyucularınız için en uygun olmadığını fark ederseniz, çoğu cihazda tamamen duyarlı olan en iyi iş WordPress temalarından birine geçmeyi düşünün..

4. Web Siteniz Arama Motorlarını Göremez

4. Web Siteniz Arama Motorlarını Göremez

WordPress web siteniz Google’da sıralamıyorsa ve WordPress ile yeni başlıyorsanız, web sitesi ayarlarınızı özelleştirmek için birçok seçeneğe aşina olmayabilirsiniz. Yani bir şeyi nasıl değiştirdiğinin farkında olmadan değiştirmiş olmanız mümkündür arama motoru optimizasyonunuzu etkiler.

WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve Ayarlar> Okuma Ayarları ve Site Görünürlüğü’ne gidin. “Arama motorlarının bu siteyi dizine eklemesine izin ver” seçeneği seçilmelidir.

Arama Motoru Görünürlüğü'nün İşaretini Kaldırdığınızdan Emin Olun

Eğer o değil seçin, seçin ve ardından Google’ın sitenizi dizine eklemesi ve sayfa sıralamanızın iyileşip iyileşmediğini görmek için biraz zaman tanıyın.

Eğer o dır-dir seçerseniz, biraz daha beklemeniz gerekebilir veya başka bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.

5. Bu Siz Değil, Anahtar Kelimeleriniz

5. Bu Siz Değil, Anahtar Kelimeleriniz

Anahtar kelimeler arama motoru için optimize etmek ve sayfanızın sıralamasına yardımcı olmak için önemlidir, ancak yanlış kullanılırsa aslında yarardan çok zarar verebilir. Dikkat edilmesi gereken en iyi üç uygulama:

 • Anahtar kelimeleri doldurma – Anahtar kelime doldurma, paragrafları hedeflemeye çalıştığınız anahtar kelimelerle doldurmayı içerir. Anahtar kelime doldurulmuş içerik kötü ve doğal değil. Anahtar kelimeleri kullanmak istiyorsunuz, ancak parçanızdaki düşüncelerinizi ve noktalarınızı okumak ve yükseltmek için doğal bir şekilde.
 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanınUzun kuyruklu anahtar kelimeler üç veya dört (hatta daha fazla) kelime uzunluğundadır ve alıcının istediklerine daha açıktır. Bu anahtar kelimelerin sıralaması daha kolaydır. Ayrıca, bu anahtar kelimeleri kullanan müşterilerin satın alma döngüsünde daha fazla olmaları muhtemeldir, çünkü tam olarak ne istediklerini bilirler.
 • Zayıf bir siteye sahip çok rekabetçi anahtar kelimeler için sıralamaya çalışmayın – Yalnızca yüksek rekabet oranına sahip anahtar kelimeler için sıralamaya çalışıyorsanız, büyük olasılıkla diğer web sitelerini kaybediyorsunuzdur. Bu nedenle, düşük veya orta rekabet gücüne sahip anahtar kelimeleri hedeflemeye başlamak en iyisidir. Bunlar için sıralamaya başladığınızda, daha fazla rekabet içeren anahtar kelimelere bakabilirsiniz. Önce araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.!

Anahtar kelime kullanımınızla ilgili biraz yardım almak isterseniz, bir eklenti kullanmayı düşünün. Harika bir seçenek Yoast SEO, “odak anahtar kelimesi” seçeneğini içerir. Odaklanmak istediğiniz anahtar kelimeyi ayarladıktan sonra, anahtar kelime URL’niz vb. İse anahtar kelime yoğunluğunu, başlıklarda kullanımı analiz edebileceksiniz. Ayrıca Yoast SEO Premium’a geçerseniz, sayfadaki anahtar kelimeleri optimize ederek daha da kolay optimizasyon sağlar.

Daha Yüksek Bir Sıralamaya Çalışın

Bu bilgileri bir web sitenizde denetim ve bilmeden web sitenizin sıralamasını sabote edip etmediğinizi görün. Bazıları diğerlerinden daha kolay veya daha hızlı düzeltmeler olabilir, ancak hepsi yardımcı olacaktır. Bunlardan herhangi biri için Google’a sıralamaları ayarlamak için biraz zaman vermeniz (birkaç hafta düşünün) gerektiğini unutmayın..

Eklemek için ipuçlarınız var mı? Veya WordPress web sitenizin bahsettiğimiz Google’da neden sıralanmadığına ilişkin nedenlerden biri hakkında bir soru mu? Yorumlar bölümüne bir not bırakın ve konuşmaya başlayın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map