WordPress Web Sitenizin Duruş Süresini Nasıl Azaltırsınız

WordPress web siteniz için yüksek kesinti sürelerinin olumsuz sonuçları vardır. Kullanıcılar sitenizi tıkladıklarında siteyi kullanmak isterler, ancak çevrimdışıysa kitleniz çabucak sabrınızı kaybeder. Peki WordPress web sitenizin kesinti süresini azaltmak için ne yapabilirsiniz??


Bu makalede, kapalı kalma süresinin WordPress web sitenizi nasıl olumsuz etkileyebileceğini ve bir sorun olup olmadığını görmek için kapalı kalma sürenizi nasıl izleyebileceğinizi tartışacağız. Kritik olarak, sitenizi mümkün olduğunca başarılı hale getirmek için çalışma sürenizi nasıl artırabileceğinize bakacağız.

WordPress Web Siteniz İçin Kapalı Kalma Süresi Neden Kötü?

Sağduyu, sitenizin çevrimdışı olmasını istemediğinizi söylüyor. Kesinti süresi potansiyel ziyaretçilerinizi sinirlendirecek, şaşırtacak ve üzecektir. Kullanıcılar sitenize erişmeye çalıştıklarında, bunu eğlenmek, yeni bir şey öğrenmek veya bir satın alma işlemi yapmak gibi bazı hedefleri göz önünde bulundurarak yapıyorlar..

Web siteniz çevrimdışıysa, geri dönen ziyaretçilere, yeni potansiyel müşterilere, potansiyel müşterilere ve satışlara mal olabilir. Kesinti süresi, sitenizin kitlenizle ve sektörünüzdeki güvenilirliğini kaybettiği anlamına da gelebilir. Kesinti ile ilgili sorunları olan bir site, profesyonellikten uzak bir imaj tasvir eder ve ödeme yapan müşteriler için ilk seçenek olmaz. Kesinlikle alanında lider ve otorite olarak kabul edilmez..

Kesinti ile ilgili bir sorun istememenizin diğer önemli nedeni, Google’ın ve diğer arama motorlarının hoşuna gitmemesidir. Düzenli indirme, sonuç sayfalarındaki sıralamanızı çok hızlı bir şekilde etkilemeye başlar ve hepimizin bildiği gibi, ne kadar düşük düşerseniz, o kadar az trafik alırsınız. Bu nedenle, WordPress web sitenizin kesinti süresini azaltmak için elinizden geleni yapmanız çok önemlidir..

Arıza Sürelerini İzlemek için İzleme Çözümü Kullanın

WordPress web sitenizin kesinti süresini nasıl azaltacağınızı düşünürken bilmeniz gereken ilk şey, sitenizin bu sorundan ne kadar etkilendiğidir. Düşündüğünden çok daha iyi olabilir.

Bunu yapmanın bir yolu, sitenizin çevrimdışı olup olmadığını ve ne zaman çevrimdışı olup olmadığını görmek için bir izleme çözümü kullanmaktır. WordPress web sitenizin kesinti süresini ölçmek için birkaç seçenek.

Jetpack

WordPress web sitenizin kesinti süresini azaltın

Jetpack birden fazla kullanıma sahip ve sitenize yüklemeye değer ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Jetpack’in önemli bir parçası modülü monitor, Bu sizin için kesinti süresinin izlenmesine yardımcı olabilir.

Monitor, çevrimiçi olup olmadığını görmek için sitenizi her 5 dakikada bir kontrol edecektir. Bir şeyler ters giderse, Jetpack size sitenizin kapalı olduğunu bildirmek için e-posta gönderir ve ardından tekrar çalışır hale geldikten sonra tekrar. Bu, sitenizin ne zaman çevrimdışı olduğunu ve her seferinde ne kadar süreceğini tam olarak gösterir.

Pingdom

Pingdom

Pingdom sitelerinin performansı hakkında biraz daha fazla bilgi isteyenler için popüler bir premium çözümdür. Pingdom sağlar çalışma süresi izleme, web sitenizi her dakika test etmek için dünyanın her yerinden 60+ prob sunucusu kullanarak. Bir şey kırılırsa hemen sizi uyarır.

Bununla birlikte, daha etkileyici bir şekilde Pingdom, her kesinti sorununun ana nedenini anlamanıza yardımcı olacak analitikler sunar. Bu, sorunu düzeltebileceğiniz ve yeniden oluşmasını önleyebileceğiniz ve daha uzun çalışma süresi ile sonuçlanabileceğiniz anlamına gelir. Artı ile Pingdom Gerçek Kullanıcı İzleme eklentisi Pingdom araçlarını WOrdpress kurulumunuzla kolayca entegre edebilirsiniz.

WordPress web sitenizin kapalı kalma süresini azaltmaya çalışmanın ilk adımı, çalışma süresini ölçmektir. Sonuçta, eski deyişin gittiği gibi, ölçemiyorsanız, yönetemezsiniz.

İyi bir üne sahip bir Web Host seçin

Sitenizin kesinti süresinden ne sıklıkta muzdarip olduğu hakkında bir fikriniz olduğunda, nedenlerini ele almaya başlamanız gerekir. Web hosting de sorunlardan biri olabilir, bu yüzden sitenizi sizi hayal kırıklığına uğratmayacak profesyonel bir hosting şirketine emanet etmeniz önemlidir.

WP Motoru

WPEngine Barındırma

Daha önce onlar hakkında konuştuğumuzu kesinlikle duydunuz, ancak WP Engine güvenilir bir ev sahibi için en iyi seçimimiz. Mükemmel teknik destek, ücretsiz sahneleme siteleri, güçlü sunucular ve etkileyici% 99,95 çalışma süresi garantisi ile birlikte tam olarak yönetilen WordPress barındırma planları sunarlar.

Bu çalışma süresini görebilir ve neden% 99,99 veya hatta% 100 olmadığını merak edebilirsiniz; bunun nedeni, WP Engine’in her ay sunucu sürenizin% 0,05’ine kadar izin vermesidir. bakım (ve hatta sitenizin ötesinde her saat için aylık ücretinizin% 5’ini kredi sunarlar). Bu, sunucularınızın hızlı ve güvenli çalışmasını sağlamak içindir. WPExplorer’ı hiç gördünüz mü? Muhtemelen değil. Çünkü WP Engine’deki ekip işlerinde harika. Ayrıca, bir sunucunun veya veri merkezinin uzun süre çalışmamasını öngörürlerse proaktif olurlar ve sitelerinizi çalışır durumda tutmak için yeni bir sunucuya aktarırlar.

WP Engine ve yönetilen WordPress barındırma planlarıyla sundukları tüm özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Blogdaki WP Engine hosting incelememizin tamamını inceleyin.

SiteGround

SiteGround

SiteGround bir başka özellik zengin yönetilen barındırma hizmetidir. Bununla birlikte, bu, ölçeğin daha uygun fiyatlı sonundadır ve bu nedenle blogculardan küçük işletmelere ve ötesine kadar herkes için daha erişilebilirdir. SiteGround, web, bulut ve özel barındırma da dahil olmak üzere çeşitli barındırma seçenekleri sunar. Kurulumu hızlı ve kolaydır ve barındırma alanındaki en son teknolojileri kullanır.

Ancak en önemlisi, Pagely gibi, SiteGround çalışma süresi ile ünlüdür. SiteGround, uptime şu anda% 99.99’da, herhangi bir hosting şirketinin gurur duyacağı bir rekor. Bu nedenle, Pagely’den daha az maliyetli olmasına rağmen, SiteGround hala kesinlikle dikkate değer etkileyici bir barındırma çözümüdür.

Bu çok değerli hizmet hakkında daha fazla bilgi için kapsamlı SiteGround WordPress barındırma incelememizi mutlaka okuyun.

Pagely

Pagely
Pagely büyük siteler ve büyük işletmelere yönelik üst düzey bir hosting çözümüdür. Amazon bulutunda tamamen yönetilen WordPress’e özel hosting sunan Pagely, son derece ölçeklenebilir olmaktan gurur duyuyor. Bu nedenle, artan trafik ihtiyaçları olan ağır markalar için popüler bir seçenektir.

Bununla birlikte, Pagely’nin bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biri, % 100 çalışma süresi (buna inanmak isteyip istemediğiniz iyi kararınıza bağlıdır. % 100 kesintisiz çalışma garantisi) Bu, sizi hayal kırıklığına uğratan barındırma hizmetiniz hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Pagely size sadece iç rahatlığı verebilir ve tüm web siteleri için, bedeniniz ne olursa olsun, bu çok değerli.

Doğru Hosting Seçimi İçin Daha Fazla İpucu

Bir web barındırma sağlayıcısı seçerken kıyafet fiyat veya boyutuna göre sallanma. Belki de ucuz bir fırsattır, ancak web barındırma hizmetiniz çalışma süresini garanti edemezse, siteniz barındırmada kaydettiğiniz parayı hızla kaybedecektir..

Aynı şekilde, bir barındırma çözümünün iyi bilinmesi, güvenilir olduğu anlamına gelmez. Hatta iyi bilinen ev sahiplerinin sorunları olabilir araştırma yapmadan ve kayıt yapmadan önce rapor barındıran şirketleri kontrol edin.

Bu nedenle, WordPress web sitenizin kalite barındırma yatırımına kapalı kalma süresini azaltmak istiyorsanız, başlamak için harika bir yerdir..

Sitenizin Güvenliğini Güncel Tutun

Çalışma sürenizin etkili olmasının ana yollarından biri güvenlik ihlalleri. Güvenlikle ilgili sorunlar, rahatsız edici virüslerden sitenizin tamamının saldırıya uğramasına kadar değişebilir; bu da sitenizin kesinti süresini önemli ölçüde artırabilir.

WordPress sitenizdeki güvenliği artırmanın birçok yolu vardır. En temel düzeyde, şifrelerinizi düzenli olarak değiştirmeli, WordPress temalarını ve eklentilerini güncellemeli ve günlük kötü amaçlı yazılım taramaları yapmalısınız. Ancak, bir WordPress güvenlik eklentisine yatırım yapmak, sitenizi güvende tutmanın ve kesinti sürenizi en aza indirmenin en iyi yollarından biridir..

Wordfence Güvenliği

Wordfence Güvenliği

WordPress Wordfence Güvenliği eklenti sitenizde bilgisayar korsanlarına ve kötü amaçlı yazılımlara karşı ücretsiz koruma sağlar. Web Uygulaması Güvenlik Duvarı sorunları oluşmadan önler ve Wordfence Scan sitenizin güvenliği ihlal edildiğinde sizi anında uyarır.

Ayrıca bir premium versiyon Bu eklentinin gerçek zamanlı tehdit savunması gibi bir dizi ekstra yüksek teknoloji güvenlik teknolojisini içerir. Ücretsiz veya premium, Wordfence Güvenliği, sitenizi güvenli ve çevrimiçi tutmak istiyorsanız yüklemek için harika bir eklentidir.

VaultPress

VaultPress

VaultPress WordPress siteleri için birinci sınıf bir güvenlik ve yedekleme çözümüdür. Bu güçlü özellik açısından zengin eklenti, sitenizi yalnızca büyük ve küçük tüm güvenlik sorunlarından korumakla kalmaz, aynı zamanda en kötüsü de olursa koruma sağlar.

Yarın sabah uyandığınızı ve web sitenizin bir güvenlik ihlali nedeniyle kaybolduğunu düşünün. Şimdi sitenizi yavaş ama emin adımlarla yeniden oluşturmak zorunda olduğunuz için ciddi kesinti sürelerinden bahsediyoruz.

VaultPress ile şunları yapabilirsiniz: sitenizi yedekleyin hızlı ve kolay bir şekilde geri yüklemenizi sağlar. Sitenizin her zaman uygulanabilir bir kopyasına sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda çalışma süreniz de asla ciddi şekilde etkilenmemelidir.

Doğru yedekleme eklentisi, sitenizin saldırıya uğraması veya başka bir şekilde bozulmasının talihsiz olayında WordPress web sitenizin kesinti süresini azaltmanıza yardımcı olabilir..

Bakım ve Optimizasyon

Güçlü bir yedekleme ve geri yükleme işlemi gerçekleştirmenin yanı sıra, veritabanı dahil olmak üzere WordPress web sitenizin düzenli optimizasyonunu ve bakımını gerçekleştirmeniz önemlidir..

WordPress veritabanını optimize etme kılavuzumuzda ve WordPress web sitesi bakımı için başlangıç ​​kılavuzumuzda web sitenizin nasıl sorunsuz çalışacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Ve eğer bunlar çok fazla iş gibi geliyorsa, o zaman her zaman profesyonel bir WordPress destek hizmetine başvurabilir ve WordPress web sitenizin kesinti süresini azaltmalarına izin verebilirsiniz..

Son düşünceler

WordPress web sitenizin kesinti süresini azaltmak için işe koymanın önemi göz ardı edilemez. Profesyonel bir web barındırma hizmeti seçerek, çalışmama sürenizi izleyerek ve sitenizin güvenlik ve bakım görevlerini takip ederek sitenizin çalışma süresini en üst düzeye çıkarabilirsiniz..

Bu arama motorlarında daha iyi sıralama, daha mutlu ziyaretçi ve sonuçta daha başarılı ve daha iyi performans gösteren bir web sitesi ile sonuçlanmalıdır.

Web sitenizde kesinti yaşanıyor mu? Sizce neye sebep oluyor? Lütfen aşağıdaki yorumlarda WordPress web sitenizin kapalı kalma süresini nasıl azaltmayı planladığınızı bize bildirin..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map