WordPress Web Sitenizi ‘Site Dışı’ Tanıtma

WordPress Web Sitenizin 'Site Dışı' Reklamını Yapma ve Tanıtımı

Kullanıcılar site dışında tanıtım yapmayı düşündüklerinde, e-posta pazarlaması hemen akla geliyor. Ancak, dinamik bir e-posta kampanyası oluşturmanın yanı sıra, WordPress web sitenizi site dışında tanıtmak için başka neler yapabilirsiniz??


Bu makalede, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza ve WordPress web sitenize trafik çekmenize yardımcı olmak için çevrimiçi ve çevrimdışı uygulayabileceğiniz çeşitli site dışı tekniklere bakıyoruz. Misafir gönderme ve podcast barındırma, çeşitli sosyal medya stratejileri, yerel reklamcılık ve kişisel etkinliklere katılma, umarım burada sitenizi tanıtmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları bulacaksınız.

Misafir Mesajları Yaz

Misafir gönderme, WordPress web sitenizi site dışında tanıtmak için harika bir yoldur. Konuk yayınlama, kendi yayınlarınızdan birini başka birinin web sitesinde yayınladığınız zamandır. Genellikle ücretsiz olmasına rağmen, biyografinizi makalenin altında görüntülenen sitenize bir bağlantıyla alacaksınız. Bu nedenle, makaleniz yalnızca yeni bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda sitenize trafik çekecektir.

Konuk yayınlamaya başlamak için, doğrudan rekabetinizin yanı sıra kendi sitenizle benzer bir niş içindeki web sitelerine başvurun. Bu sitenin okuyucuları hedef kitlenizdir ve konuk yayınlarınızla ulaşmak ve denemek istediğiniz kişilerdir..

Bir konuk postası yazdığınızda, içeriği ücretsiz olarak dağıtmanıza rağmen, makalelerinizin hala en yüksek standartta olması gerekir. İlginç, benzersiz konular seçin ve okuyucuların bir tür sorunu çözmelerine yardımcı olun. Okuyucular, web sitenizin ziyaretçinin değerine ve kalitesine göre görülmeye değer olup olmadığına karar verecek, bu yüzden onları etkilediğinizden emin olun.

Podcast’lerde Görünüyor

Podcast

Başka bir sitenin podcast’lerinde misafir olarak görünmek, daha geniş bir kitleye ulaşmanın ve web sitenize trafik çekmenin başka bir yoludur. Yine, podcast’leri hakkında konuşup konuşamayacağınızı sormak için çeşitli farklı sitelerle iletişime geçmek için yolunuzdan çıkmanız gerekecektir. Bu podcast’lerin bir şekilde nişinizle alakalı olduğundan emin olun, bu yüzden ele aldığınız kitle hedef pazarınızdır.

Bir podcast’e birlikte ev sahipliği yapmanız ya da röportaj yapan bir misafir olmanız istenebilir. Her iki durumda da, ne söyleyeceğinizi dikkatlice planlayın ve sağladığınız bilgeliğin itiraz etmeye çalıştığınız kişiler için değerli olduğundan emin olun. Kişiliğinizin podcast’te yayınlanması da önemlidir. Bu, ziyaretçilerinizin duygusal düzeyde sizinle bağlantı kurmalarına yardımcı olur ve sitenizi ziyaret etme şanslarını artırır..

Bir podcast’te konuşmayı kabul etmeden önce, üreticinin web sitenizi tanıtmaktan ve sitenizin web adresini dinleyicilerle paylaşmanızdan memnun olup olmadığını kontrol edin. Mümkünse, podcast konusunu destekleyen ve kitle için yararlı olan bazı içerikler (sitenizde) sağlayın. Ardından, podcast’teki fazladan içeriğin URL’sini paylaşarak dinleyicileri web sitenize yönlendirebilirsiniz.

Kendi Podcast’inizi Oluşturun

itunes

Kendi podcast’inizi oluşturmak ve iTunes’a eklemek, sitenizi tanıtmanın başka bir harika yoludur. WordPress ile kolayca bir podcast oluşturabilirsiniz. Milyonlarca insan iTunes, bu nedenle podcast’inizi (veya podcast’lerinizi) buraya eklemek, web sitenize büyük bir kitleye olası bir tanıtım sağlayacaktır..

Podcast’iniz sırasında sitenizin içeriğini onaylayabilir ve dinleyicilerin sitenizi neden ziyaret etmesi gerektiğini açık bir şekilde açıklayabilirsiniz. Sadece aşırıya kaçmayın. Kimse tamamen reklam ve madde olmayan bir podcast dinlemek istemez. Her zaman web sitenizin nişiyle ilgili ilginç ve faydalı konulara dayanan podcast’ler oluşturun. Kitleniz duyduklarından etkilendiyse, sitenizi kontrol etme olasılıkları daha yüksektir.

İncelemeler ve derecelendirmeler, iTunes’ta onu büyütmenin önemli bir yönüdür. Ne kadar olumlu eleştirilere sahip olursanız, daha önce sizi veya web sitenizi hiç duymamış olsalar bile, hedef kitlenizin podcast’inizi indirme olasılığı artar. Yorum sayınızı artırmak için, her podcast’in sonunda dinleyicilerinize bir yorum bırakmasını hatırlatın.

Sosyal Medyada Hazır Olun

Tampon

Sosyal medyada sürekli mevcut olmak ve sosyal medyada yer almak sosyal hayran kitlenizi oluşturmak için etkili bir yoldur. Aşağıda, içeriğinizi web sitenizle paylaşabilir ve web sitenizi.

İlk olarak, kitlenizin nerede takıldığını belirlemeniz gerekir. Ardından bu sosyal medya kanallarını odaklanın. Diğer kişilerin yayınlarını beğenmek ve paylaşmak için her gün zaman geçirin. Nişinizdeki diğer kişileri takip edin ve resimlerine yorum yapın. WordPress web sitenizden alakalı makaleler ve içerik yayınlayın.

Gibi otomatik bir araç kullanma Tampon uykuda bile sosyal medyada aktif olmanızı sağlar. Makalelerinizi günün veya gecenin herhangi bir saatinde yayınlanmak üzere önceden planlayarak WordPress yayınlarını otomatik olarak Buffer ile paylaşabilirsiniz. Buffer ayrıca tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir kontrol panelinden yönetmenize olanak tanır, farklı hesaplara giriş ve çıkışta zaman kazanmanızı sağlar ve sosyal stratejinizi iyi organize etmenize yardımcı olur.

Bir Facebook Sayfası oluşturun

Facebook Sayfası

bir Facebook Sayfası işletmenizi tanıtmak, web sitenizin çevresinde etkileşimli bir topluluk oluşturmak için harika bir yoldur. Facebook hala 2 milyardan fazla kullanıcısıyla sosyal medya platformlarının en büyüğü olduğundan, Facebook sayfası hemen hemen olmazsa olmaz.

Başarılı bir Facebook sayfası ilginç ve faydalı bilgilerle sürekli güncellenmelidir. Kullanıcıları sayfanızda yayın göndermeye ve çeşitli sorunları tartışmaya teşvik ederek sorular sorun ve yanıtlayın. Sayfanızın web sitenize bağlantılar içerdiğinden emin olun, bu da Facebook takipçilerinizin WordPress web sitenizi ziyaret etmelerini mümkün olduğunca kolaylaştırır.

Facebook’ta en iyi sonuçları almak için sayfanızı tanıtmak için ödeme yapmayı düşünmelisiniz. Facebook reklamlarının kurulumu kolaydır ve yayınlarınızın yeni potansiyel takipçileri hedeflemesine ve mevcut takipçilerinize ulaşmasına yardımcı olur. Sayfanızı sitenizi daha önce ziyaret etmiş, ancak henüz sizi Facebook’ta takip etmeyen kişilere tanıtarak yeniden pazarlama da oluşturabilirsiniz..

Facebook’ta güçlü bir takip oluşturduktan sonra, web sitenizin içeriğini paylaşabileceğiniz, web sitenizi tanıtabileceğiniz ve hizmetlerinizi ve ürünlerinizi pazarlayabileceğiniz aktif bir platformunuz var. Ancak, sayfanızın okuyucularınıza değer katması gerektiğini unutmayın. Takipçilerinizi kaybedeceği için sayfanızı çok fazla tanıtım veya satış yapmayın.

Sosyal Medyada Yarışmalar Düzenleyin

Sosyal medyada yarışmalar yürütmek, markanızı daha geniş bir kitleyle paylaşmanın ve sitenizin içeriğinin veya ürünlerinin reklamını yapmanın harika bir yoludur. Facebook özellikle yarışmalara iyi bir şekilde ödünç verdi ve eminim arkadaşlarınız tarafından paylaşılan birkaç yarışma girişinden daha fazlasını gördünüz..

Bir Facebook yarışmasının düzenlenmesi kolaydır. Kazanılabileceklerin resmini içeren bir gönderi oluşturun. Facebook izleyicileri daha sonra sayfanızı beğenmeli ve yarışmaya katılmak için yayınınızı paylaşmalıdır. Bu yeni takipçilerle sonuçlanacak ve web sitenizi pazarlamanıza yardımcı olacaktır.

Başlamak için önce bir ödül seç elden çıkarmak. Ödül ne kadar güzel olursa, rekabetinize daha fazla ilgi yaratır. Ancak, WordPress web sitenizin nişiyle alakalı olduğundan ve böyle bir hediye alabileceğinizden emin olun. Bölgenizdeki hediyelerle ilgili biraz araştırma yapmalısınız. Bazı ülkeler, eyaletler ve / veya şehirler hediye ödül değerleri hakkında yasalara sahiptir. Örneğin, ABD’de 600 $ veya daha fazla bir ödül, ödülü kazanan kişiye yıl sonunda vergilerine dahil etmek için 1099-Misc form göndermenizi gerektirir..

Bir ödül seçtikten sonra düzeni ayarlamanız gerekir kurallar. Bu, ödülü ve değerini, hediye süresini, giriş yöntemlerini, kimlerin girebileceğini, kazananın nasıl seçileceğini ve teknik sorunları (mükerrer girişleri, elektrik kesintisini, doğal felaketi, vb. Gibi üçüncü taraf bir hizmet kullanıyorsanız Rafflecopter, bu yasal biraz daha kolay hale getiren bir kural / terim oluşturucuları var.

Bir sonraki adım güzel bir fotoğraf ödül. Çekici ve göz alıcı bir fotoğraf, insanların dikkatini çekmeye yardımcı olacak ve sayfanız gibi yarışmaya katılmaya teşvik edecek ve yayınınızı paylaşacaktır..

Son olarak, belirli bir süreden sonra, kazananı duyur. Bunu büyük ölçüde yapın, Facebook takipçilerinize koştuğunuz yarışmayı hatırlatmak ve sitenizin tanıtımına devam etmek.

Kendi YouTube Kanalınızı Oluşturun

Youtube

Kendi YouTube Kanalınızı oluşturmak, WordPress web sitenizi site dışında tanıtmanın etkili bir başka yoludur. Her gün YouTube’da beş milyar video izleniyor, bu nedenle yeni bir pazara ulaşmanıza ve sitenize trafik çekmenize yardımcı olacak harika bir platform.

Kendi YouTube Kanalınızı oluşturmak için kaydolmanız ve gerekli bilgileri eklemeniz yeterlidir. Buna kanalınıza bir ad vermek, web sitenizin logosunu kanalınıza yüklemek, bir açıklama yazmak ve web sitenize ve sosyal medya kanallarınıza bağlantılar eklemek dahildir.

YouTube kanalınız için video üretmek zaman alabilir. Tekerleği yeniden icat etmek için size zaman kazandırmak için web sitenize daha önce göndermiş olduğunuz içeriği metin biçiminde yeniden oluşturmayı deneyin. Bu, içeriğin bağlanmak istediğiniz kitle türüyle alakalı olmasını ve kendinizi yakmamanızı sağlar.

YouTube Kanal görüntüleyenlerinizi web sitenizi ziyaret etmeye teşvik etmek için yapabileceğiniz çok şey var. Her video için bir harekete geçirici mesaj ve web sitenizin adresi ile bir açıklama yazın. Videonuzda web sitenizdeki içeriği tartışın ve görüntüleyenlerin daha fazla okuyabileceği bir sayfanın URL’sini paylaşın. YouTube’dan yararlanın kartları, WordPress web sitenize bağlantılar gösteren her videoya notlar eklemenizi sağlayan.

Etkinliklere Katılın

Wordcamp

Çevrimiçi olmasının yanı sıra, WordPress web sitenizi pazarlamaya yardımcı olmak için katılabileceğiniz birçok çevrimdışı etkinlik de vardır. Kelime kampları, benzer düşünen bireylerle tanışmak ve WordPress topluluğu arasında adınızı ve markanızı tanımanıza yardımcı olmak için harika bir fırsattır. İnsanlar tanıştıktan ve sizinle duygusal bir bağlantı kurduktan sonra, sitenizi gelecekte hatırlama, ziyaret etme ve hatta başkalarına tavsiye etme olasılığı daha yüksektir. Yerel buluşmalar veya sektörel konferanslar verimli olabilecek diğer iyi pazarlama fırsatlarıdır.

Yerel Reklamcılığı Düşünün

Fiziksel bir mağazanız veya tesisiniz varsa, işletmenizin ve web sitenizin yerel reklamcılığı ödüllendirici olabilir. Yerel radyoda, yerel gazetelerde veya dergilerde reklam yayınlamayı düşünün. Bir etkinliğe veya yerel bir spor takımına sponsor olmak, işletmenizi tanıtmak ve WordPress web sitenize trafik çekmek için iyi bir yol olabilir.

Paketleme

Bu makalede belirtilen site dışı pazarlama yöntemlerinin tümü sitenizin nişine uygun olmayacaktır. WordPress web sitenize en uygun olduğunu düşündüğünüz teknikleri seçin. Ardından, her stratejinin sizin için çalışmasını sağlamak üzere bir eylem planı oluşturun. İyi şanslar!

WordPress web sitenizi site dışında tanıtmak için hangi stratejileri kullanacaksınız? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map