WordPress Web Sitenize Ücretli Üyelikler Eklemeli misiniz?

WordPress Web Sitenize Ücretli Üyelikler Eklemeli misiniz?

Bir süredir blog yazıyorsanız, blogunuzdan para kazanmak için büyük olasılıkla görüntülü reklamlar kullanmayı denediniz. Ancak, görüntülü reklamlar kullanmak bir zamanlar olduğu kadar kazançlı veya kolay değildir. Araştırmaya göre, tıklama oranları Görüntülü reklamlar için son zamanlarda düşüş yaşanıyor. Sitenizden para kazanmanın güvenilir bir yolunu istiyorsanız, ücretli üyelik aracılığıyla ücretli içerik kullanmak uygun bir çözümdür.


Bu makalede, ücretli içerik için “yalnızca üye” alanı oluşturmanın neden ücretli içeriği, artılarını ve eksilerini düşünmeniz gerektiği ve geçiş sürecini nasıl kolaylaştıracağınızla ilgili ipuçlarını paylaşacağız hakkında konuşacağız.

Ücretli İçerik Nedir ve Neden Değerlendirilmeli?

Ücretli içerik, bir ödeme duvarının arkasına, sitenizin “üye alanı” na yerleştirilen herhangi bir içeriktir. Ekstra makaleler, indirilebilir çalışma kitapları, şablonlar, kontrol listeleri, ses, video veya okuyucularınıza ekstra değer katan herhangi bir içerik türü olabilir. Ayrıca, bir e-posta listesi oluşturmak ve sıkılmış sayfalar, çıkış amacı pop-up’ları ve daha önce yapmış olabileceğiniz diğer dönüşüm odaklı pazarlama stratejileri aracılığıyla tanıtmak için de kullanabilirsiniz..

Doğru yapıldığında, ücretli üyelikler sektörünüzün geri kalanından öne çıkmanıza, sitenizden para kazanmanıza veya başka bir gelir kaynağı eklemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, müşterilerinizle daha iyi ilişkiler kurmanıza olanak tanırken sitenize daha fazla etkileşimde bulunmanıza yardımcı olabilir. Avantajları aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Okuyucularınıza Özel İçerik Sunabilirsiniz

Üyeler için ücretli bir içerik bölümü eklemek, mevcut okuyucularınıza zaten orada olanları tamamlayan özel içerik sunmanıza olanak tanır. Mevcut içeriğinize daha iyi algılanan bir değer verir ve ses ve video gibi farklı ortamlardan basit kontrol listelerine veya şablonlara kadar her şeyi kullanabilirsiniz.

Başka Bir Gelir Kaynağı Ekler

Zaten ürün veya hizmet satıyorsanız, ücretli içerik alanı yinelenen bir başka gelir akışı ekler. Aylık, yıllık veya hatta üç ayda bir planlayarak erişim için ücret alabilir veya farklı içerik türlerine erişim sağlayan farklı ücretli üyelikler oluşturabilirsiniz.

Katılımı Destekler ve İlişkileri Destekler.

Yalnızca üyelere özel bir alana sahip olmak, okuyucuları sitenize geri gönderir, böylece içeriğe yayımlandıkça erişebilirler. Üyenizin alanını bbPress vs BuddyPress gibi bir eklenti ile eşlerseniz üyelerinizi tartışmalara dahil edebilir ve yalnızca sizinle değil diğer üyelerle de etkileşimde bulunmalarına izin verebilirsiniz.

Ücretli Üyeliklerin Dezavantajları Nelerdir??

Şüphesiz, yalnızca özel üyelere ücretli üyelik eklemenin siteniz için yararlı olabileceğini unutmayın. Ancak, atlamadan önce dikkate almanız gereken birkaç dezavantajı vardır..

Ekstra İçerik Geliştirmek Zaman alıcı olabilir

Ücretli bir içerik alanını ücretsiz olarak sunulan içeriğe bonus olarak sunmayı planlıyorsanız, fazladan içerik üretmek ve geliştirmek için zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın. Blogcular ve işletme sahipleri olarak zamanımız zaten kısadır, bu nedenle programınıza daha fazla içerik üzerinde çalışmak için biraz zaman ayıramazsanız, bu çözüm sizin için olmayabilir.

Ücretli İçerik SEO Sıralamanızda Bir Rol Oynatabilir

Aceleyle bittiğinde, tüm içeriğinizi bir ödeme duvarının arkasına koymak SEO’nuzu olumsuz etkileyebilir. Ücretli içeriğinizin tamamı noindex olarak ayarlanmışsa, Google’ın kullanıcıları sitenize göndermekle ilgilenmez. Bunu düzeltmenin kolay bir yolu, içeriğin geri kalanını korumak ve her ikisinin de arama motorları tarafından dizine eklenmesini sağlamak için içeriğinizden alıntılar sunmaktır..

Üye Alanı Ekstra Bakım Gerektirir

Son olarak, üye alanının ek bakım gerektireceğini unutmayın. Güncellemek ve zaten sitenizdeki diğer eklentilerle iyi oynatılmasını sağlamak için başka bir eklentidir. Ayrıca, ücretli içeriğe kayıtlı olmayan kullanıcılar tarafından erişilemediğinden veya kötüye kullanılamadığından emin olmanız gerekir; bu da birkaç ek güvenlik adımı gerektirebilir.

Ücretli İçeriğe Geçiş için 4 İpucu

WordPress'i Güncelle

Ücretli içeriğe geçişin siteniz için doğru seçim olduğunu belirlediyseniz, süreci hem siz hem de okuyucularınız için sorunsuz bir deneyim haline getirmek için birkaç ipucu.

1. Okuyucularınıza Bolca Bildirim Verin

Ani bir değişiklik yapmadan önce, okuyucularınıza neden ek içeriğe erişmek için neden ücretlendirmeye karar verdiğinizi açıkladığınızdan emin olun. Onlara neler bekleyebileceklerine göz atın ve yavaş yavaş ücretli içeriğe geçin. Onlara önceden bildirimde bulunmak, gerekçenizi anlamalarını ve ücretli içeriğinize yatırım yapmak isteyip istemediklerine karar vermelerine yardımcı olabilecek soruları sormalarını sağlar..

2. İçeriğinizin Bazılarını Özgür Bırakın

Ücretli içeriğe erişmek için kaydolmadan önce yeni ziyaretçilerin markanızı tanıması için içeriğinizin bir kısmını ücretsiz tutmayı düşünün. Ücretsiz içeriği, sitenize trafik çekmek ve ücretli olanı tanıtmak için de kullanabilirsiniz..

3. Kullanıcılarınıza Yardımcı Olmaya Hazır Olun

Ücretli üyelikleri tanıtırken, üyelerinizin ödeme koşullarını, iptal politikalarını ve sizinle nasıl iletişim kurabileceklerini bildiklerinden emin olun. Hemen yanıt alabilecekleri veya kayıt sayfasına Canlı Sohbet eklentisi ekleyebilecekleri bir SSS sayfası oluşturmayı düşünün.

4. Doğru Eklentiyi Seçin

Son olarak, ücretli içeriğinizi korumak için doğru eklentiyi seçtiğinizden emin olun. Bunu sizin için halledebilecek ancak ihtiyacınız olan işlevselliğe sahip olduklarından emin olan WordPress üyelik eklentileri sıkıntısı yoktur. İşte aranacak bazı özellikler:

 • Gelir istatistiklerini görüntüleme yeteneği – bu, üyelik sitenizin ne kadar başarılı olduğunu ve hangi içerik veya planların en iyi performansı gösterdiğini ölçmenize yardımcı olur; böylece gelecekte daha fazla site eklemeyi planlayabilirsiniz
 • Farklı ödeme yöntemleri – yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri tek bir ödeme yöntemi sunmaktır. İnsanlar finansal bilgileri konusunda çok koruyucudur, bu nedenle en rahat hissettiklerini seçebilmeleri için çeşitli ödeme yöntemleri sunduğunuzdan emin olun.
 • Esnek fiyatlandırma – yeni başlıyorsanız, hemen en pahalı plana yatırım yapmak yerine üye alanınızı büyümeye devam ederken destekleyebilecek bir eklenti seçin. Bu, uzun vadede size para kazandıracak ve buna göre ayarlayacaktır..
 • SEO dostu – abone olmayanların içeriğin önizlemesini görmesine izin verirken içeriğinizi arama motorları için maskeleyecek veya gizlemeyecek bir eklenti seçin.
 • Özelleştirme seçenekleri – okuyucularınızın ücretli içerik bölümünü web sitenizin bir alanı olarak tanıyabilmeleri için web sitenize sorunsuz bir şekilde entegre olacak ve marka bilinirliğini koruyacak bir eklenti seçtiğinizden emin olun.
 • Makbuzları ve geri ödemeleri işleme yeteneği – ödemelerle uğraşmak kolay değildir, bu nedenle yalnızca ödemeleri tahsil etmenizi değil, aynı zamanda kullanıcılarınıza makbuz göndermenizi sağlayan bir eklenti tercih edin. Gerekirse geri ödeme yapabileceğinizden veya birisinin aboneliğini kolayca iptal edebileceğinizden ve tüm üyeleriniz için erişimi kontrol edebildiğinizden emin olun.

Hangi eklentiyi kullanacağınızdan hala emin değil misiniz? WordPress web sitenize ücretli üyelik eklemek için en iyi önerilerimiz.

WordPress için Content Pro'yu Kısıtla

Content Pro’yu Kısıtla mevcut en iyi üyelik eklentilerinden biridir. Basit ücretsiz veya ücretli üyelikler ve abonelikler oluşturun, yerleşik raporlama ile kullanıcıları ve yenilemeleri izleyin veya form oluşturma, BuddyPress, AffiliateWP ortaklık yönetim sistemi, Easy Digital Downloads e-ticaret, Kampanya Monitörü, bbPress için eklentilerle daha fazla özellik ekleyin ve daha fazlası Daha fazla bilgi edinmek için İçeriği Kısıtla Pro incelememizi okuyun.

MemberPress WordPress Üyelik Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

İkinci tavsiyemiz MemberPress – tam bir web sitesi üyeliği ve abonelik yönetimi eklentisi. MemberPress kurulumu hızlı ve kolaydır. Sadece yükleyin, planlar veya üyelik seviyeleri ekleyin, ödeme ağ geçitlerinizi seçin ve kayıt / giriş bağlantılarınızı sitenize ekleyin. Eklenti ayrıca e-posta entegrasyonu, kupon veya indirim ayarları, yerleşik analitik ve daha fazlasını içerir. Hala satılmadı mı? MemberPress incelememizde kullanmanın ne kadar kolay olduğunu görün.

Üyelik ve İçerik Kısıtlamasını İndirin - Ücretli Üye Abonelikleri

Ve son – Ücretli Üye Abonelikleri Pro başka bir seçenektir. Bu eklenti, ödemeleri kabul etmenin, abonelik planları oluşturmanın, premium içeriğe bir ödeme duvarı eklemenin ve daha fazlasının hızlı bir yolunu sunar. Ayrıca WooCommerce uyumluluğu, kullanımı kolay kısa kodlar ve yerleşik raporlar bu eklentiyi mükemmel bir seçim haline getirir. Var ücretsiz sürüm suları test etmek için kullanabileceğiniz veya daha fazla eklenti özelliği görüntülemek için Ücretli Üye Abonelikleri incelememize bakabilirsiniz (bahsettiğimiz diğer seçenekler gibi).

Ancak bu üyelik eklentisi buzdağının sadece görünen kısmı. Tonlarca harika WordPress üyelik eklentileri, özellikleri, eklenti uyumluluklarını (WordPress sitenize şu anda yüklediğiniz eklentilerle çalışmasını isteyeceğiniz için) ve sizin için en uygun eklentiyi bulmak için her biri için en son müşteri incelemelerini okumak için zaman ayırın.


Sitenize ücretli içerik eklemek, okuyucularınızla etkileşim kurmanın ve içeriğinizden para kazanmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, değerli kılmak için biraz ekstra bakım ve zaman yatırımı gerektirir. Ücretli içeriği kullanmaya geçiş yapmanız gerekip gerekmediğine karar vermenize yardımcı olması için bu makaledeki ipuçlarını kullanın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map