WordPress Web Siteniz Kapatıldığında Gerçekleştirmek İçin 8 Kontrol

WordPress Web Siteniz Kapatıldığında Gerçekleştirmek İçin 8 Kontrol

Belki WordPress sitenizin kontrol paneline veya giriş sayfasına erişemiyorsunuz. Veya web siteniz normalde olduğu gibi davranmıyor. Bu durumda, WordPress web siteniz kapalı olabilir.


Ancak endişelenmeyin; sitenizin neden hazır olmadığına dair basit bir yanıt olabilir. Ön kontrollerin bu kısa listesi, WordPress web siteniz kapalı olduğunda serin bir kafa tutmanıza yardımcı olabilir. Hepsinden iyisi, yardım istemeden önce bu kontrolleri kendi başınıza yapabilirsiniz.

1. Yanlış Bağlantıları Çıkarın

İlk adım olarak, tüm bağlantılarınızın doğru olduğundan ve uygun soketlere / bağlantı noktalarına takıldığından emin olun. İnternete doğru bağlandığınızdan emin olun. İki gün boyunca kafanı kırmak istemiyorsun ve sonra telleri geçtiğini öğrenmek istemiyorsun.

2. Sadece Siz misiniz?

Genellikle, sorun diğer birçok kullanıcıyı etkileyen genel bir sorun olabilir. WordPress web sitelerinin kapalı olup olmadığını anlamaya çalışan başka insanlar olabilir

Durumun böyle olup olmadığını öğrenmek için aşağıdakiler gibi birkaç çevrimiçi hizmeti deneyin: Herkes için aşağı ya da Sadece ben. Bu araç, web sitenizi birden çok yerden kontrol eder; bu nedenle, sorun bilgisayarınız ile ilgiliyse, bunu bilirsiniz. Herhangi bir sitenin URL’sini girmeniz yeterlidir; bu web sitesinin de kapalı olup olmadığını anlarsınız. Hemen hemen aynı şeyi yapan başka bir araç Bu Site Aşağı mı.

Web sitesi kapalı - Kapalı mı

Web sitenize erişemenin yalnızca siz olduğunuzu fark ederseniz, bir sonraki durağınız Whatsmydns. A “Site bulunamadı”Veya benzeri bir hata genellikle DNS’inizin güncellenmediği anlamına gelir. Bu araç, öğrenmenize yardımcı olur ve kısa süre önce sitenizi DNS olarak değiştirdiyseniz bu kontrolü atlamamanız gerekir. Ancak, DNS’deki değişikliklerin normal olarak güncellenmesinin 6 ila 72 saat sürebileceğini unutmayın.

DNS’iniz güncelse yapmanız gereken bir sonraki şey, sayfayı yeniden yüklemeye zorlamaktır. Bunu yapmak için tıklayın Ctrl + F5 Windows’ta (ve Cmd + R Mac’te). Bu, önbelleğe alınmış sayfalarınızı atlayarak web sayfanıza doğrudan sunucudan erişmenizi sağlar.

Ardından, proxy sitelerini kullanarak sitenizi farklı konumlardan görüntüleyin. Sitenizi bu şekilde görüntüleyebiliyorsanız, ağ sorunları yaşıyor olabilirsiniz.

Son olarak, web sitenizin çalışma süresine ilişkin sekmeleri sürekli olarak da tutabilirsiniz. Gibi birçok araç var Pingdom bu amaçla kullanılabilir. Bu araçlar, sık aralıklarla birden çok yerden ping işlemi yaparak web sitenizin durumunu kontrol eder ve web sitenizde kesinti olup olmadığını size bildirir.

3. Alan Adının Geçerliliğini Kontrol Edin

Web sitenizi başlattığınızda satın aldığınız alan adı bir son kullanma tarihi ile birlikte gelir. Abonelik yenileme bildirimini kaçırdınız mı? Birçok Kayıt Şirketi geçerlilik süresini son kullanma tarihinden itibaren yaklaşık 30 gün uzatırken, daha yüksek beklentileriniz varsa itiyorsunuz.

Birçok web barındırıcısı barındırma ile etki alanı kayıt hizmetleri paket. Ancak durum sizin için böyle değilse, aboneliğinizin güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Kim

Şuraya git: Kim ve web sitenizin URL’sini besleyin. Alan adı kaydınızın hala hayatta olup olmadığını ve web sitesi alanınızla ilgili diğer birçok ayrıntıyı hızlı bir şekilde öğreneceksiniz.

4. Erişilemez Web Sitesi

Bazen, web siteniz gerçekten çalışmıyor olabilir, sadece sitenize erişemeyebilirsiniz. Bu, WordPress’in düzgün yürütülmemesi için otomatik güncellemeler nedeniyle olabilir.

Bu gibi durumlarda, aşağıdaki hızlı düzeltmeleri kullanarak web sitenize erişmeyi deneyebilirsiniz:

 • WordPress tamamen güncellenmiyor: Bazen, WordPress güncellemesi denendikten hemen sonra, herhangi bir sayfayı yüklemeye çalıştığınızda planlanmış bir bakım hatası alabilirsiniz. Büyük olasılıkla, bunun nedeni WordPress’inizin bakım modundan çıkabilmesi için bir zaman aşımı olmasıdır. WordPress bir .bakım güncelleme işlemi sırasında, sitenizin bakımda olduğunu belirtmek için dosyayı tıklayın. Yeniden işleyebilmek için bu dosyayı sitenizden kaldırmanız gerekir. Bu zamana kadar, yalnızca “Yükleme başarısız”Veya“WordPress’te Zamanlanmış Bakım Hatası nedeniyle Kısaca Kullanılamıyor“. WordPress’in güvenli bir şekilde nasıl güncelleneceği hakkında daha fazla bilgi edinmek her zaman iyi bir fikir olsa da.
 • Yanlış dosya izinleri: Otomatik güncellemenin düzgün çalışması için uygun dosya izinleri önemlidir. WordPress, htdocs / Siteniz / wp-content / yükseltme yükleme işlemi sırasında oluşturduğu geçici dosyanın dizinidir ve yazılabilir olması gerekir. Bunu yaptıktan sonra tekrar otomatik güncellemeyi deneyin.
 • Güvenli Modu kapatın: Bilgisayarınızdaki Güvenli Modu kapatmayı deneyin. httpd.config sonra Apache’yi yeniden başlatın.
 • Manuel Güncellemeyi Seçin: Böyle bir durumda “Ölümcül hata“, Manuel güncellemeyi seçin.

Diğer nedenler PHP belleğinin tükenmiş olması veya sunucu zaman aşımı olabilir ve burada biraz WordPress sorun giderme yapmanız gerekir..

5. Askıya Alınan Hesap

Çoğu barındırma hizmeti, bir süre ödenmemişse hesabınızı askıya alır. Genellikle, ana makinenizden bir ödemenin ne zaman geçmediğini bildiren bir e-posta alırsınız, bu yüzden geçmesi mümkündür. Barındırma hizmetlerinin askıya alınmasını önlemek için fatura bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun.

6. Sunucunuz Kapalı

Sunucunuzda kesinti yaşanıyorsa, web sitenize hiç erişemezsiniz. Sunucunuzun kapalı kalma süresi yaşayacağına dair bir mesaj alabilirsiniz, ancak bazen karanlıkta kalırsınız – unutmak kolaydır. Sunucu kaynaklarının bant genişliği sınırlarınızı aşan yoğun kaynak kullanımı, web sitenizin düşmesine neden olabilir.

Sayfayı yenileyerek kontrol etmeye başlayın ve geçici bir sorunsa, büyük olasılıkla kendi kendine çözülür.

Ardından, seçtiğiniz barındırma hizmeti / paketinin web siteniz için doğru olup olmadığını düşünün. Ucuz web barındırma seçeneğini tercih ettiyseniz, ana makine sunucularının% 100 çalışma süresi için yeterli desteğinizi vermemesi mümkündür. Arıza süresi, uygun altyapı tarafından desteklenmeyen daha ucuz barındırma ile daha sık meydana gelebilir ve tek çözümünüz beklemek veya servis sağlayıcınızla telefonda almaktır. Veya Bluehost gibi kaliteli barındırma hizmetlerine (WPExplorer okuyucularının% 63 indirim sağlayabileceği) veya WP Engine gibi WordPress yönetilen barındırma çözümlerine geçmeyi seçebilirsiniz.

Bluehost sunucu durumu

Bluehost gibi hizmetler sunucu kesintileri konusunda sizi bilgilendirir, ancak hesabınızın durumunu kontrol etmek için cPanel’i de ziyaret edebilirsiniz. Yine, otomatik bir çalışma süresi izleme aracı oluşturmak ve kesinti bildirilir bildirilmez, barındırma sağlayıcınızla iletişim kurmak iyi bir fikirdir..

7. Tema veya Eklenti çakışması

Birbiriyle veya WordPress çekirdeğiyle iyi oynatılmayan Dubiuos temaları ve eklentileri de sizi WordPress’inizden kesebilir. Bunu önlemenin bir yolu, tanınmış pazarlardan kaliteli temalar ve eklentiler satın almaktır.

Kaliteli eklentiler

WordPress eklentilerini aramak için iyi bir yer, kendi En İyi WordPress Eklentileri listemiz.

Birçok yazar, ürünlerinin bilinen temalarını diğer temalar veya eklentilerle belirtmek için sorun çıkarır ve yüklemeden önce bunları incelemek için zaman ayırmalısınız. Uyumluluk konusunda herhangi bir şüpheniz varsa geliştiriciye sorun.

8. Saldırıya uğradın

Uzun süredir bir web sitesi çalıştırıyorsanız, kesinlikle web sitesi güvenliğinin devam eden bir alıştırma olduğunu bilirsiniz. Bütün mesele, kötü adamlardan birkaç adım önde kalmaktır. Genellikle, kötü niyetli botlar bir dizi yüksek frekans denemesiyle tekrar tekrar giriş yapmaya çalışır ve bazen başarılı olurlar (bu nedenle güçlü şifreler ve yönetici alanınızı koruma ihtiyacı). Bu gibi durumlarda ve DoS saldırıları durumunda, barındırma sağlayıcınız korunmanıza yardımcı olmak için adım atmalıdır. Onlarla yakın bir şekilde çalışmanız ve emrindeki tüm bilgileri vermeniz gerekir..

Botların veya bilgisayar korsanlarının başarılı olması ve sitenizi ele geçirmesi de olabilir. Web sitenizin saldırıya uğramış olup olmadığını kontrol etmek için bir Sucuri sitecheck çalıştırın ve elde ettiğiniz sonuçlara bakın.

Sucuri SiteCheck

Web sitenizde onu etkileyen kötü amaçlı yazılım yoksa, bunları gözden geçirin WordPress Codex Hakkında SSS ve çevrimdışı olmasına veya garip bir şekilde çalışmasına neden olan şey hakkında daha fazla bilgi toplamaya çalışın.

Paketleme

Sitenizden kilitli olmak üzücü bir deneyim olabilir. Ancak WordPress web sitenizin neden kapalı olduğunu bulmanın birkaç yolu vardır. Bu bilgilerle donanarak, işleri kendiniz ayarlamaya çalışabilirsiniz. Dahası, WordPress kodeksi de dahil olmak üzere WordPress sorunlarını gidermenize yardımcı olan bir dizi kaliteli gönderi vardır. Ve eğer kendi başınıza halledemeyeceğinizi fark ederseniz, her zaman dışarıdan yardım isteyebilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map