WordPress Web Siteniz için Tanıtım E-Kitabı Nasıl Oluşturulur (4 Adımda)

WordPress Web Siteniz için Tanıtım E-Kitabı Nasıl Oluşturulur (4 Adımda)

Belki bir süredir e-kitap yazma fikriyle oynadınız, ama henüz başaramadınız. Sonuçta, bir e-kitap oluşturmak çok zor ve zaman alıcı, doğru?


Bir promosyon e-kitabı bir araya getirmek parkta yürüyüş değil, aklını koyarsanız bunu yapabilirsiniz. Ayrıca, bir e-kitap yayınlamak, web sitenizi tanıtmanıza ve kendinizi alanınızda bir otorite olarak kurmanıza olanak sağlamak gibi birçok fayda sağlar..

Bu makalede, ilk tanıtım e-kitabınızı oluşturmanıza yardımcı olmak için planlamadan yayınlamaya kadar her şeyi kapsayan dört adımlı bir süreç hazırladık. Hadi hemen dalalım!

Adım # 1: Doğru Araçları Seçin

E-kitap yazma sürecinin ilk adımı doğru araçları bulmaktır. Bir e-kitap yazmak, biçimlendirme açısından normal bir blog gönderisinden çok farklıdır, bu nedenle bu yönün yanı sıra diğerleriyle de başa çıkmanıza yardımcı olabilecek araçlar bulmanız gerekir. Bunu göz önünde bulundurarak, en sevdiğiniz yazı araçlarının kısa bir listesini hazırladık ve sizin yararınıza dört kategoriye ayırdık.

1. Yazma ve Düzenleme

 • Microsoft Word. Muhtemelen bunu zaten biliyorsunuzdur. Her türlü içeriği beyin fırtınası yapmak ve yazmak için en iyi araçlardan biridir. Ayrıca, karmaşık makrolar kur önemli bir zaman kazandıran tekrarlanan görevleri yerine getirmek.
 • Google Dokümanlar. Kağıtta, Google Dokümanlar, üstün işbirliği özellikleri dışında Microsoft Word’e çok benzer. Bir editörle çalışıyorsanız ve değişikliklerin ve düzeltmelerin üstesinden gelmeniz gerekiyorsa, bu araç sokaktan yukarı çıkmalıdır.

2. Biçimlendirme ve Dönüştürme

 • PublishXpress. PublishXpress, .epub ve .mobi biçimleri. Tek yapmanız gereken kaynak dosyanızı yüklemek, bir kapak seçmek ve Dönüştürmek buton.
 • Anthologize. Anthologize, WordPress yayınlarını sadece birkaç tıklamayla PDF’lere dönüştüren bir WordPress eklentisidir..

3. All-in-One Araçları

 • Pressbooks. Bu güçlü WordPress eklentisi size e-kitapları doğrudan kontrol panelinizden planlamak, yazmak, düzenlemek, biçimlendirmek ve yayınlamak için.
 • kalibre. Bu masaüstü uygulaması, e-kitapları birden çok dosya türü arasında yazmak, biçimlendirmek, yayınlamak ve hatta dönüştürmek için eksiksiz bir özellik paketi sunar.

4. WordPress Araçları

 • PDF & Baskı BestWebSoft tarafından. Web sitenizde premium veya ücretsiz içerik pdf olarak ne sunmalı? Bu ücretsiz eklenti, yazılarınıza PDF ve Yazdır düğmeleri ekler, böylece okuyucularınız içeriğinizi daha sonra okumak üzere kolayca indirebilir veya yazdırabilir.
 • Basit PDF İhracatçısı. Tüm yayınlarınızı veya tüm özel yayın türlerinizi dışa aktarmanız mı gerekiyor? Bu ücretsiz eklenti, yayınlarınızı tek bir PDF dosyasına aktarır ve işlemi hızlı ve kolay hale getirir.

Adım # 2: Promosyon E-Kitabınızı Yazmaya Başlayın

Doğru araçları bulduktan sonra, kollarınızı toplayıp yazmaya başlamanın zamanı geldi. Bu aşama uzun olabilir ve sinir bozucu olabilir, bu nedenle sizin için çalışan bir sürece sadık kalmanız önemlidir. Bunu göz önünde bulundurarak, Biz uzun yazma görevlerini yerine getirme:

 1. Bir konu seç. Bu kişisel bir karardır, ancak en iyi sonuçlar için tutkulu ve bilgili bir konu seçmelisiniz.
 2. Araştırma. Konunuzu araştırın ve e-kitabınıza hangi bilgilerin gireceğini düşünmeye başlayın.
 3. Bir taslak hazırlayın. Fikirlerinizi iyice araştırdıktan sonra projeniz için bir taslak oluşturun. Bunu yapmak için zor ve hızlı kurallar yoktur, ancak başlamanız için her zaman bir şablon arayabilirsiniz.
 4. İlk taslağınızı yazın. Oturun ve yazmaya başlayın – kişisel zevkinize bağlı olarak, bu adım bol miktarda kahve içerebilir. Bu aşamada düzenlemekten kaçınmak isteyebilirsiniz, çünkü sizi yavaşlatabilir.
 5. Taslağınızı düzenleyin ve parlatın. İdeal olarak, ilk taslağınızı tamamlamak ve düzenlemek arasında küçük bir mola vermeniz gerekir. Kaçırmış olabileceğiniz fikirleri, kelime tekrarı, akışla ilgili sorunları ve elbette dilbilgisi hatalarını ve yazım hatalarını kontrol edin.
 6. Düzeltme yapmak. Bu adım en iyi taze bir çift gözle ele alınır, bu yüzden bir editöre dış kaynak kullanmayı düşünmelisiniz. İyi bir editör, önceki adımda kaçırdığınız her şeyi yakalamalıdır.
 7. E-kitabınızı yayınlayın. E-kitabınızı nasıl daha fazla yayınlayacağınız hakkında daha fazla konuşacağız, bu yüzden okumaya devam edin!

Bir e-kitap gibi uzun formatlı içerik yazmak söz konusu olduğunda, mümkün olduğunca yapılandırılmış olmayı öder ve süreci birkaç adıma bölmek, bir plan olmadan onunla uğraşmaktan çok daha az stresli olacaktır..

3. Adım: E-Kitabınızı Biçimlendirin

Bir e-kitap kapağının ekran görüntüsü.

Çekici bir e-kitap kapağı örneği.

E-kitabınızı yazmayı tamamladıktan sonra, düzeni ve biçimlendirmesi üzerinde çalışma ve ardından belgeyi istediğiniz dosya türüne dönüştürme zamanı gelmiştir. E-kitabınızın biçimlendirmesini doğru yapmak, her türlü ekranda, özellikle de küçük form faktörlerinde doğru şekilde görüntülenmesi için önemlidir..

E-kitabınızın düzeninden ve biçiminden memnun olduğunuzda, uyumluluk hatalarını en aza indirmek için uygun bir dosya türüne dönüştürmemiz gerekir. Bunlar şu anda en popüler e-kitap dosya formatlarıdır:

 • PDF: Bu dosya türü, geniş uyumluluk aralığı sayesinde son derece yaygındır.
 • Mobi: Mobipocket (veya mobi) Biçimi, karmaşık içeriği kolay ve esnek bir şekilde oluşturmanız gerekirse idealdir.
 • ePub: Bu popüler e-kitap biçimi sağlam bir deneyim sunar ve çoğu okuma yazılımı tarafından desteklenir.

Bu üçü arasından PDF, ana desteği sayesinde açık ara en popüler formattır. Bununla birlikte, bu günlerde çoğu insanın çok çeşitli dosya türlerini destekleyen okuma yazılımına erişimi vardır, bu nedenle uyumluluk ana endişenizse varsayılan olarak PDF’yi seçmenize gerek yoktur.

4. Adım: E-kitabınızı Yükleyin ve Yayınlayın

Tüm sıkı çalışmanızdan sonra, geriye kalan tek şey e-kitabınızı yayınlamak ve parlayan incelemelerin dökülmeye başlamasını beklemek. Yayınlama söz konusu olduğunda iki ana seçenek var, bu yüzden her birinin faydalarına göz atalım. Bir karar.

Kitabınızı Kendi Yayınlayın

İlk seçeneğiniz kitabınızı kendiniz yayınlamaktır. Bu, bir dağıtım aracısından geçmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir ve e-kitabı WordPress web sitenize yüklemek ve Yayınla buton. Sınırlı bir bütçeyle çalışıyorsanız veya kârınızı bir çevrimiçi distribütörle paylaşmak istemiyorsanız, kendi kendine yayıncılık en iyi yol olabilir. Ayrıca, tüm süreç üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar, bu da sizi çok fazla baş ağrısından kurtarabilir.

Kullanmak Kolay Dijital İndirme (EDD) eklentisi ile tüm süreci doğrudan WordPress kontrol panelinizden yapabilirsiniz. Aslında. çevrimiçi mağazanızı ilk kez kurma sürecinde size yol gösterecek bir Kolay Dijital İndirme kılavuzumuz bile var.

Easy Digital Downloads eklentisi.

E-kitabınızı ücretsiz sunmak istiyorsanız, Ücretsiz indirme EDD için eklenti, alıcıları normal ödeme sürecinden geçmeye zorlamadan bunu yapmanızı sağlar. Bunun yerine, tek yapmaları gereken e-kitabınız karşılığında e-postalarını sağlamaktır.

Bir Distribütöre Başvurun

Yayıncılık söz konusu olduğunda ikinci seçenek, bir e-kitap distribütörü kullanmaktır. Bir distribütörle, e-kitabınızı yüklemeniz, bir fiyat belirlemeniz ve sizin için tüm zor işleri yaparken (elbette bir ücret karşılığında) arkanıza yaslanmanız yeterlidir. Favori dağıtım hizmetlerimizden bazıları SmashwordsDraft2Digital, ve Amazon Kindle Doğrudan Yayıncılık.

E-kitabınızı yayınlamak için gereken tüm minutia’larla başa çıkmak için vaktiniz yoksa, doğru dağıtım hizmeti omuzlarınızdan büyük bir yük alabilir. Bununla birlikte, çoğu hizmetin kendi yönergeleriyle geldiğini ve e-kitabınızı güncellemek ve ödeme almak için bunlarla ilgilenmeniz gerektiğini unutmayın. Bu küçük dezavantajlara dikkat etmezseniz, elbette, seçeneği göz önünde bulundurun.


Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, bir e-kitap yayınlamak sinir bozucu bir çaba olabilir. Bununla birlikte, projeyi sağlam bir planla ele almak, daha hızlı bitirmenize ve çok fazla baş ağrısından kurtarmanıza yardımcı olmalıdır..

İlk tanıtım e-kitabınızı yazıp yayınlamanız için dört ana adım şunlardır:

 1. İş için doğru araçları bulun.
 2. Otur ve yaz.
 3. E-kitabınızı biçimlendirin.
 4. E-kitabınızı web sitenizde veya bir dağıtım hizmeti kullanarak yayınlayın.

Tanıtım amaçlı e-kitaplar gibi karmaşık yazma projelerini nasıl ele alıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde deneyimlerinizi bizimle paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map