WordPress Web Siteniz için Sosyal Medya Pazarlamanın Temelleri

WordPress Web Siteniz için Sosyal Medya Pazarlamanın Temelleri

Sosyal medya pazarlaması, web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin kanıtlanmış bir yoludur. Bu da, WordPress sitenizden daha fazla potansiyel müşteri, satış ve işletme oluşturmanıza yardımcı olur – çevrimiçi varlığımızdan istediğimiz bir şey?


Web siteniz yeni veya kurulmuş olsun, artık kitlenizi büyütmek için sosyal medyanın gücünden yararlanmak için hiç bu kadar iyi olmamıştı. WordPress siteniz için sosyal medya optimizasyonuna zaten önem verdiğinizi düşünseniz bile, yeni platformlar sürekli açılır, her zaman yapabileceğiniz daha çok şey vardır.

Sosyal medya sadece hedef kitlenizi bulmak ve onlarla etkileşimde bulunmak için daha fazla kanal sunmakla kalmaz, WordPress web sitenizi doğru bir şekilde ayarlarsanız, içeriğinizi paylaşmak ve markanızın mesajını yaymak isteyen hayranlardan oluşan bir ordu oluşturabilirsiniz, çünkü içeriğinizi ve sunduklarınızı seviyorlar.

Web Sitesi Kitlenizi Büyütmek için Sosyal Medyadan Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Ancak, web sitenizi ve blogunuzu güncellemek, bir sosyal medya varlığı oluşturmanın yanı sıra, yeterince zor olabilir. İnsanlar yüksek kaliteli içeriği sürekli olarak tweetlemek, yayınlamak ve sosyal medyada sabitlemek için zamanı nerede buluyor? Bu makale, WordPress kullanıcıları için sosyal medya kasırgalarını takip etmenize yardımcı olacak bazı yararlı araçları ve eklentileri paylaşacak..

Bu çözümler, zamandan kazanmak, kitle etkileşimlerini artırmak ve sitenizi, markanızı veya işletmenizi çevrimiçi ortamda daha iyi tanıtmak için tasarlanmıştır. Bu yöntemlerden yalnızca bir veya ikisini uygulamak, web sitenize gelen ziyaretçilerin sayısını artırmaya başlamanıza yardımcı olacak ve hedefiniz ne olursa olsun, hedeflerinize dönüşüm sağlamak için daha fazla fırsat sunacaktır..

İçeriğinizi Kolayca Paylaşılabilir Hale Getirin

Artık siteniz için harika içerik yazmak yeterli değil. İnsanlar her yerde sitelerde harika içerikler yazıyor, peki nasıl öne çıkabilirsiniz? Hedef kitlenizin içeriğinizi bulmasını kolaylaştırmak için içeriği okuyun ve daha sonra geri gelmek için sitenizi en uygun sosyal medya ağlarında tanıtmanız gerekir..

Sosyal Paylaşım Düğmeleri

Sitenizde son derece görünür sosyal paylaşım düğmelerine sahip olmak, içeriğinizin ne sıklıkta paylaşılacağı konusunda büyük bir fark yaratabilir ve bu da sitenizin trafik düzeylerini etkiler. Bu düğmeleri ekleyerek, ziyaretçileriniz içeriğinizi anında arkadaşlarıyla ve takipçileriyle paylaşmak için üzerlerine tıklayabilirler.

Bu düğmeler ayrıca ziyaretçilerinizi kendi profillerinizi kontrol etmeye ve sizi sosyal medyada takip edip etmeyeceğinize karar verebilir. Bu, kitlenizle bağlantı kurmak ve bir kerelik ziyaretçileri tekrar okuyuculara dönüştürmek için başka bir fırsat verir.

WordPress için En İyi Sosyal Paylaşım Düğmeleri Eklentileri

AddThis Sosyal Paylaşım Eklentisi

Sitenize sosyal paylaşım düğmeleri ekleyen harika bir ücretsiz WordPress eklentisi AddThis. Eklenti, çekici sosyal paylaşım görüntüler ve sitenizdeki her bir içerik parçası için düğmeleri takip eder. Bu, insanları bir makaleyi okumayı bitirdiklerinde anında beğenmeye veya tweetlemeye teşvik eder, böylece daha fazla sosyal paylaşım elde edebilirsiniz.

Tweetable Alıntıları Oluştur

Daha İyi Tweet Ücretsiz WordPress Eklentisi

WordPress eklentisi Tweet için Daha İyi Tıklama, içeriğinizin paylaşılma sıklığını artırabilecek başka bir harika araçtır. Makalelerinize, okuyucularınızın tek bir tıklamayla takipçilerine tweet atabilecekleri alıntılar eklemenizi sağlar. İçeriğinizden tıklanabilir tweetler olmak için doğru teklifleri seçerseniz, birinin zaman çizelgesinde göründükleri zaman ilgi alanlarını belirleyip sitenize çekerler. Ayrıca, biraz CSS ile görünümü kolayca özelleştirebilirsiniz

Takipçi Sayımlarınızı Gösterin

SocialFans Sayaç WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Biraz avantajlı bir sosyal paylaşım eklentisi arıyorsanız SocialFans almak istiyorsunuz. Bu premium sosyal eklenti, ziyaretçilerinize ne kadar popüler olduğunuzu gösterir ve sitenize ekstra güvenilirlik ve sosyal kanıt sağlar. Zaten çok sayıda takipçiniz olduğunu ve orada aktif olarak onlarla etkileşime girdiğinizi görebilenlerin sosyal medyada size katılma olasılığı daha yüksektir.

Paylaşılabilir Görüntülerin Önemi

Görüntüler, başarılı bir sosyal medya kampanyasının önemli bir parçasıdır. İnsanların artık göz alıcı görüntüler içeren bir sosyal medya yayınını görüntüleme ve okuma olasılığı daha yüksektir. Bu görsel içerik, kitlenizin blog yayınlarınızı veya sosyal medya mesajlarınızı kendi kanallarında paylaşma şansını da artırabilir. Bir görüntü sitenizde iyi görünüyorsa, kendi sosyal medya yayınlarını geliştirmek için bundan yararlanmak için mutlu olma şansları vardır..

Blogunuzda veya sosyal medya kanallarınızda yayınladığınız her gönderinin ilginç ve alakalı resimler içermesi gerekir. Kullanıcılar içeriğinizden hoşlanıyorsa ve resimler bu içeriğin bir yansımasıysa, bunları paylaşmaları daha olasıdır. Aynı şekilde, birisi sosyal medyada hemen dikkatini çeken bir görüntü görürse, ekteki makaleyi kontrol etme veya bu mesajı takipçilerine yeniden gönderme şansı daha yüksektir..

Resimlerinizi Paylaşmayı Kolaylaştırın

Pinterest iğne bu düğme görüntü hover eklentisi

Eğer ağır bir web siteniz varsa, bu görüntüleri Pinterest’te paylaşmak isteyeceksiniz. Görüntülerinizi ziyaretçileriniz için hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmak için ücretsiz Pinterest Pin It eklentisini yükleyebilirsiniz. Bu ücretsiz eklenti, her resme bir “sabitle” düğmesi ekleyecektir, böylece bir kişi resmi Pinterest duvarına sabitlemek istiyorsa tek yapmanız gereken tıklamaktır. Bu, görüntülerinizi Pinterest’te paylaşmanın ve sitenize gelen trafiği artırmanın harika bir yoludur.

Hükümdar

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Resimlerinizi paylaşılabilir hale getirmek için daha fazla seçenek istiyorsanız, Elegant Themes’ın güçlü Monarch’ı, kontrol etmeniz gereken premium bir sosyal paylaşım eklentisidir. Monarch, sosyal paylaşım için mükemmel seçenekler sunmanın yanı sıra, görüntülerinizi çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşmanın özellikle kolay ve verimli bir yolunu sunar.

Monarch kurulduktan sonra, sitenize gelen ziyaretçilerin bir dizi sosyal paylaşım düğmesini görüntülemek için resmin üzerine gelmesi yeterlidir. Bu resim, yalnızca birkaç tıklamayla kitlenizin tercih ettiği sosyal medya kanallarında paylaşılabilir. Okuyucular görüntülerinizi paylaştığında, sitenize gelen trafiği artırma ve yeni potansiyel müşteriler oluşturma olasılığınız daha yüksektir.

Monarch satın almanın etkileyici Bloom e-posta kayıt formu eklentisine ve çok çeşitli yüksek kaliteli WordPress temalarına erişmenizi sağladığını belirtmek gerekir..

Sosyal Medyayı Sitenize Entegre Etme

Sosyal platformlarınızda çok sayıda sosyal etkileşim varsa, bunları web sitenizde sergilemeniz önemlidir. Site ziyaretçileriniz sosyal medyanızın çok şey olduğunu ve çok popüler olduğunu görürse, sohbete katılmak isteyeceklerdir.

Kitleniz, sitenizde, Facebook duvarınızda veya en son tweet’lerinizde göstererek, sosyal ağınızda neler olup bittiğini hızlı bir şekilde anlayabilecek ve dahil olup olmayacağınıza karar verebilecek.

Feed’leri WordPress Web Sitenize Gömme

Akış Akış Sosyal Akış WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

WordPress ile sosyal yayın oluşturmak için en iyi seçimimiz Flow-Flow’dur. Bu süper şarjlı premium eklenti, web sitenizde hepsi bir arada bir sosyal duvar oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Bu, okuyucuların ne yaptığınızı ve hızlı bir şekilde neler yaptığınızı öğrenmeleri için harika bir yoldur;.

Meyve Sıkacağı Sosyal Beslemeler Eklentisi

Alternatif olarak, Juicer, sosyal medya özet akışlarınızı sitenize kolayca yerleştirmenizi sağlayan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Bu eklentiyi ücretsiz olarak yükleyebilir ve kullanabilirsiniz (etkinleştirmek için ücretsiz bir hesaba kaydolun) veya daha fazla özellik için premium planına yükseltebilirsiniz..

Sadece sitenizdeki sosyal medya sayfalarınızı tanıtmakla kalmaz, aynı zamanda feed’inizi kimlerin kullandığını ve onunla nasıl etkileşime girdiklerini analiz eder. Bu, hedef kitlenizle hangi sosyal medya platformlarının en popüler olduğunu ve sitenizin tanıtımını optimize etmek için neler yapabileceğinizi görmenize yardımcı olur.

Sosyal Medya Paylaşımını Otomatikleştirme

Güçlü bir çevrimiçi varlık istiyorsanız, sürekli olarak tweet atmak, sabitlemek ve sosyal medya kanallarında yayınlamak çok önemlidir. Ancak, son derece zaman alıcı olduğu gibi organize edilmesi de zordur. Neyse ki, bu görevleri otomatikleştirmenize ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek birkaç araç var..

MIssinglettr

Bilgi ve İndirme

MIssinglettr, içeriği sosyal medyada otomatik olarak paylaşmanın en iyi yollarından biridir. Bu kullanışlı araç, düşünceli bir kampanya ve içerik takvimi ile yıl boyunca sitenizdeki içeriği yeniden paylaşır. Yapmanız gereken tek şey, paylaşmak istediğiniz sosyal medyayı kullanmak, bir program belirlemek, marka ve hashtag eklemek ve ardından kampanyanızı onaylamaktır. İşte bu kadar kolay.

Revive Old Post WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Revive Old Post Pro eklentisi size zaman ve emek tasarrufu sağlayacak başka bir araçtır. Bu, eski blog içeriğini seçtiğiniz sosyal medya ağlarınıza yeniden gönderebilmesi sayesinde. Bu, yalnızca takipçilerinizden dikkat çekmek için sürekli olarak yeni içerik yazmak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Ayrıca, eski ama yine de değerli içeriğinizin kaybolması ve unutulması konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bu eklenti, sosyal medyada hangi tür makalelerin yayınlanmasını istediğinizi, ne sıklıkta ve nerede seçmenizi sağlar. Bu eklentinin ücretsiz bir sürümü mevcut olsa da, sosyal medya paylaşım çabalarınızı gerçekten otomatikleştirmek istiyorsanız, ticari sürüm için ödeme yapmayı ve web sitenize ne kadar daha fazla trafik çekebileceğini görmeye değer.

Hootsuite Sosyal Müdürü

Sosyal medya yayıncılığınızı düzenlemek için daha zengin bir özellik seçeneği Hootsuite’dir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra sosyal paylaşım, analiz ve güvenlik için kapsamlı seçenekler sunan, sosyal medya pazarlamanızı yönetmek için güçlü bir premium çözümdür. Hootsuite ile yayınları otomatik olarak zamanlayabilirsiniz. Bu şekilde, çeşitli sosyal medya platformlarında farklı içerikleri farklı zamanlarda kullanabilirsiniz. Bu, fiziksel olarak kendinizi yayınlamanız gerekmediği anlamına gelir, ancak yine de kitlenize doğru zamanda doğru sosyal medya kanallarından ulaşabilirsiniz..

WordPress için Sosyal Medya Pazarlaması Hakkında Son Düşünceler

Yukarıdaki seçenekler, WordPress web sitenize gelen trafiği artırmak ve umarım daha fazla satış, gelir veya komisyon oluşturmak için sosyal medyadan yararlanmanın birçok yolundan sadece birkaçıdır. Bununla birlikte, hayattaki çoğu şey gibi, sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanma konusunda kesin bir cevap yoktur. Sahip olduğunuz sitenin türüne ve hedef kitlenize bağlı olarak ihtiyacınız olan şey farklılık gösterir. Acele etmeyin, farklı eklentileri ve çözümleri deneyin ve sizin için en iyi olanı görün.

Şu anda web sitenizi sosyal medyada nasıl tanıtıyorsunuz? Bu işlemi otomatikleştirmek için hangi adımları attınız? Çabalarınızdan ne tür sonuçlar gördünüz? Lütfen aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map