WordPress Web Siteniz için Düzenli Ziyaretçi Kitlesi Nasıl Geliştirilir

WordPress Siteniz için Kitle Nasıl Geliştirilir

Ziyaretçileri WordPress web sitenize nasıl çekeceğiniz hakkında çok şey yazıldı. SEO, yüksek kaliteli içerik, sosyal medya tanıtımı. Ancak bu ziyaretçilerin düzenli olarak geri dönmesini sağlama?


Bir web sitesinin gerçekten başarılı olması için sürekli olarak güvenilir ziyaretçi akışına ihtiyacınız vardır. Ama bunu nasıl sağlıyorsunuz??

Neyse ki, WordPress web siteniz için düzenli ziyaretçilerin bir kitlesini geliştirmenin birçok yolu var. Seçtiğiniz seçenekler büyük ölçüde çalıştırdığınız sitenin türüne bağlıdır.
Bir topluluk oluşturuyorsanız, insanların bir araya gelip çevrimiçi ortamda yer alması için üyelik modelini seçmek veya sitenizi daha fazla sosyal ağa dönüştürmek isteyebilirsiniz.

Ürün veya bilgi satıyorsanız, sadık bir takip oluşturmak için yarışmalar, promosyonlar veya web seminerleri düzenlemeyi düşünmelisiniz. Ayrıca, siteniz ne tür olursa olsun kesinlikle e-posta gücünden yararlanmayı düşünmelisiniz.

Bu makalede, tekrarlanan ziyaretçilerin sadık bir kitlesini geliştirmenize yardımcı olacak bu stratejilerden ve taktiklerden bazılarını nasıl uygulayabileceğinize bakacağız.

Üyelik Siteleri

WordPress için Content Pro'yu Kısıtla
Sitenize düzenli ziyaretçileri teşvik etmek için muhtemelen en bariz seçenek, sitenize bir üyelik bileşeni eklemektir..

Üyelik siteleri, içeriği görmek için katılmak zorunda olduğunuz öncül üzerinde çalışır. Üyelik ücretsiz olabilir, ancak geri gelen ziyaretçileri teşvik etmek ve sitenizi bir ücret karşılığında kârlı hale getirmek için göz önünde bulundurmaya değer. Müşteriler, seçkin bir içeriğe sahip seçkin bir kulübe katılmak için ödeme yaptıysa, geri döndüklerinden emin olacaklar.

İçerik Kısıtlama Pro, bir üyelik sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlayan premium bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti, kullanıcıları belirli içerikleri görüntülemeleri için ücretlendirmenize olanak tanır ve birden fazla üyelik düzeyi gibi çeşitli seçenekler sunar, böylece kitlenizin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

İçeriği Kısıtla Pro’yu kullanarak, insanların katılmak için ödediği bir üyelik sitesi oluşturabilir ve böylece paralarının değerini almak için tekrar tekrar geri dönebilirsiniz..

BuddyPress ile Sosyalleşin

BuddyPress

Tam gelişmiş bir premium üyelik sitesi oluşturmak istemiyorsanız, ancak yine de sitenize katılan benzer düşünen düşünürlerden oluşan bir topluluk oluşturursanız, BuddyPress. Ücretsiz bir WordPress eklentisi olan BuddyPress, web sitenize birçok sosyal ağ özelliği eklemenize yardımcı olur.

BuddyPress’i yükleyerek üyeler kendi profillerini oluşturabilir ve kullanıcı grupları, mesajlaşma, etkinlik akışları ve çok daha fazlasını ayarlayabilirsiniz. Bu, bir topluluğu sitenizde ortaya çıkmaya ve etkin olmaya teşvik ederek insanların belirli bir konu veya niş hakkındaki düşüncelerini ve bilgilerini tartışmalarına ve paylaşmalarına olanak tanır. İnsanların böyle bağlantılar kurmasına yardımcı olmak, düzenli ziyaretçilerin sosyal bir sitesini oluşturmanın anahtarıdır.

Bir Posta Listesinin Önemi

MailChimp

Aşağıdakiler oluşturmak isteyen tüm web siteleri için posta listeleri gereklidir. Birisinin e-postasını aldıktan sonra onlarla iletişimde kalabilir ve bir ilişki oluşturmaya başlayabilirsiniz.

E-posta göndererek, sitenizi ziyaret edenlere hatırlatır ve eklediğiniz yeni ve ilginç içeriklerle onları güncel tutar, aksi takdirde bilmeyebilirler. Düzenli ziyaretçiler istiyorsanız, düzenli e-postalar göndermeniz gerektiğini unutmayın..

MailChimp, posta adreslerini toplayacak, depolayacak ve e-postalarınızı otomatik olarak veya söyleyeceğiniz bir şey olduğunda gönderecek olan ücretsiz bir e-posta pazarlama aracıdır. MailChimp aracılığıyla e-posta göndermek, kullanıcıları sitenizi tekrar ziyaret etmeye teşvik etmenin kolay bir yoludur.

Yarışmalar, ücretsiz e-Kitaplar, yeni ürünler veya sitenizin URL’sini yüklemelerini sağlayacak heyecan verici etkinlikler hakkında haberler gönderin. Kullanıcıların sitenizi doğrudan e-postadan ziyaret edebilmesi için her zaman sitenize bir bağlantı eklediğinizden emin olun. Sitenize ulaşmak ne kadar kolaysa, geri dönen ziyaretçiler o kadar çok alırsınız.

Ziyaretçilere Sitenize Dönmelerini Hatırlatmak için Web Seminerleri Kullanma

WebinarsOnAir
Web seminerleri, kullanıcılara düzenli olarak sitenize dönmelerini hatırlatmak için son derece yararlı bir araçtır. İnsanlar genellikle kar elde etmek veya yeni ziyaretçiler çekmek için web seminerleri kullanmayı düşünür.

Ancak, düzenli web seminerleri ziyaretçileri elde tutmanın akıllıca bir yoludur. Genellikle bir siteyi ziyaret eden yeni ziyaretçiler, yalnızca siteyi unuttukları veya bunu yapmak için zaman bulamadıkları için geri dönmezler. Web seminerleri planlayarak kullanıcılar sitenizi ziyaret etmek için sabit bir tarihe ve bunun için belirli bir nedene sahip olurlar.

WebinarsOnAir web seminerlerini barındırmak için güçlü bir seçenektir. Bu çözüm, otomatik web seminerleri, ücretli web seminerleri için seçenekler, canlı sohbetler ve sorular ve çok daha fazlasını sunar. Bu, web seminerinizin kalitesine odaklanabileceğiniz ve teknik ayrıntılar hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

BuddyPress, web seminerleri ile iyi çalışır; Bu, güçlü bir aktif topluluğu ve elbette çok sevilen sık ziyaretçiyi teşvik eder.

Düzenli Ziyaretçi İster misiniz? Düzenli Promosyonlar Çalıştırın

WooCommercePromotionManager

Sitenize ziyaretçileri teşvik etmenin çok başarılı bir yolu olduğu için promosyonların defalarca kanıtlanmıştır. Ancak, ziyaretçilerinizi sitenizi daha düzenli hale getirmeye teşvik etmek istiyorsanız, tek seferlik bir tanıtım bu siteyi ziyaret etmenin en iyi yolu olmayabilir. Düzenli tanıtımlar yaparak, hedef kitlenizin birden çok kez geri dönmesini sağlama şansınız daha yüksektir. Bu nedenle, büyük bir promosyon yapmak yerine daha küçük ancak daha düzenli teklifleri deneyin. Örneğin, “Her Pazartesi seçilen ürünlerde% 10 indirim”.

WooCommerce Promotion Manager, promosyon kampanyaları oluşturmak için kullanabileceğiniz popüler bir WordPress eklentisidir. Bu eklentinin kurulumu sadece 25 $ ‘dır ve size çok zaman ve emek tasarrufu sağlar. Promosyon ürünlerini, zamanlarını ve promosyon tarihlerini seçmenize olanak tanır ve promosyonlarınızı tanıtmak için slayt gösterisi banner’ları görüntüler. MailChimp’i tanıtımlarınızla birlikte kullanın, abonelerinize en son fırsatlarınızı hatırlatın ve sitenizi tekrar kontrol etmeleri için tekrar ziyaret etmeleri için onları teşvik edin.

Promosyonlar, birini sitenizi ziyaret etmeye teşvik etmenin harika bir yolu olmasına rağmen, onları çalıştırmadan önce birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız. Birincisi, promosyonu yürütmeyi göze alabilir misiniz? Rakamlarınızı kontrol edin, satışları artırmak harika ama sadece kâr ediyorsanız.

İki numara, kesinlikle onlardan kazanıyor musunuz? Promosyonlarınızı dikkatlice izleyin. İnsanlar promosyonlarla aynı anda başka tam fiyat ürünleri mi satın alıyor? Yeni ziyaretçi e-posta adresleri mi alıyorsunuz? Ve en önemlisi, ziyaretçiler sürekli olarak geri dönüyorlar?

İnsanlar Aşk Yarışmaları

PhotoContestWordPressPlugin

Bir tanıtım gibi bir rekabet, sitenize daha fazla trafik çektiği kanıtlanmış başka bir yoldur. Bir yarışma izleyicileriniz için ilginç ve eğlencelidir ve iyi bir hava yaratır. İnsanlar ücretsiz şeyleri severler, bu nedenle bir hediye durumu oluşturmak, e-postaları toplamanın ve takipçiler eklemenin kesin bir yoludur. Peki düzenli ziyaretçiler oluşturmaya ne dersiniz??

Peki, büyük ölçüde koştuğunuz rekabet türüne bağlıdır. Çeşitli yarışmalar oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olacak birçok iyi WordPress eklenti seçeneği vardır.

İstediğiniz şey, ziyaretçileriniz arasındaki etkileşimi teşvik edecek ve nelerin paylaşıldığını görmek için sitenize veya sosyal medya sayfalarınıza dönmelerini sağlayacak bir şeydir. Fotoğraf Yarışması WordPress eklentisi, insanları fotoğraf paylaşmaya teşvik ettiği için iyi bir seçenektir.

Görüntüler her zaman metinden çok insanları ilgilendirir, bu yüzden insanların heyecan verici fotoğraflar paylaştığı bir rekabet oluşturabilirseniz, bu, görüntüleyenlerin eklenenleri görmek için sık sık geri dönmesine neden olabilir..

Hangi türü seçerseniz seçin, yarışmayı dikkatlice düşünün ve yakından izleyin. Çok sayıda e-posta adresi toplamış olabilirsiniz, ancak başka ne olabilir? Bu e-posta adresleri blogunuz için normal trafiğe dönüştürüldü mü? Yarışma bittikten sonra sitenizdeki kişilere hatırlatan güçlü bir sosyal varlığını sürdürdünüz mü??

Yorum ve tartışmayı teşvik eden bir yarışma seçtiyseniz, bu sitenizle etkileşimi geliştirdi mi? Bir dizi yarışma yapmanız gerekebilir, bu yüzden sadece bir yarışma ile yeni ziyaretçiler çekmiyorsunuz, ancak geri dönenleri bir şey kazanma olasılıkları ile teşvik ediyorsunuz.

Son düşünceler

Bu makalede, sitenize gelen düzenli ziyaretçi sayısını artırmanıza yardımcı olacak birçok fikir vardır. Ne tür bir siteniz olduğunu tanımlayın ve hangi seçeneklerin size en uygun olacağını dikkatlice düşünün.

Ne seçerseniz seçin onu izlediğinizden emin olun. Çalışıyormu? Düzenli ziyaretçilerinizi alıyor musunuz? Finansal olarak ve zamanınızla çalıştırmayı göze alabilir misiniz? Bir konsept, geri gelen ziyaretçi sayılarını iyileştirmezse başka bir konsept deneyin. Düzenli bir kitle oluşturmak zor ve sürekli bir iştir, ama kesinlikle buna değer bir iştir.

Bir kitleyi geliştirmeyi veya web siteniz için ziyaretçileri tekrarlamayı nasıl planlıyorsunuz? Ziyaret ettiğiniz web sitelerine geri dönmenizi sağlayan nedir? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map