WordPress vs Blogger – Blogunuz için hangisi daha iyi?

WordPress ve Blogger - Blogunuz İçin Daha İyi

Kendi blogunuzu başlatmak istiyorsanız, hangi platformu kullanmanız gerektiğine karar vermekte zorlanıyor olabilirsiniz. Hem WordPress.org hem de Blogger harika seçeneklerdir, bu yüzden onları bu WordPress vs Blogger kılavuzunda birbirine düşürdük..


WordPress ve Blogger’ın artılarını ve eksilerini derinlemesine tartışarak, projenizin ihtiyaçları için hangisinin doğru çözüm olduğunu anlamanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Öyleyse başlayalım!

WordPress’e Giriş

WordPress ve Blogger Karşılaştırması

WordPress kullanımı kolay ve kolayca özelleştirilebilen açık kaynaklı bir yazılımdır. Oldukça inanılmaz bir topluluk, çok sayıda tema, eklenti ve araç için erişim ve destek sağlayan WordPress’i çevreliyor. Bu, WordPress kullanıcılarının her tür web sitesini oluşturabilmesini, benzersiz tasarımlar üretmesini ve her bir projeye özgü özellikler ve işlevler eklemesini sağlar..

Bu makalede WordPress’i tartıştığımızda, WordPress.org’dan bahsediyoruz. WordPress.com ayrı bir varlıktır ve hakkında daha fazla bilgi edinmek için WordPress.com vs WordPress.org makalemize göz atın..

İşte WordPress.org kullanmanın yararları ve dezavantajları…

WordPress.org Artıları:

 • Yazılımın kullanımı ücretsizdir ve daima.
 • Mütevazi blogcudan küresel işletmelere kadar herkes için mükemmel bir seçim.
 • Web sitenizin sahipliği.
 • Sınırsız özelleştirme seçenekleri.
 • Tema ve eklentiler – binlerce WordPress teması ve eklentisi arasından seçim yapın.
 • Yalnızca bir blog değil, her tür web sitesi oluşturun.

WordPress.org Eksileri:

 • Öğrenmek zaman alır.
 • Yeni bir web sitesi kurmak birkaç dakika içinde yapılamaz.
 • Alan adınız ve barındırma hizmetiniz için ödeme yapmanız gerekecek.
 • Web sitenizin güvenliği ve bakımı sizin sorumluluğunuzdadır.

Blogger’a Giriş

Blogger

Blogger , Google tarafından sahip olunan ve barındırılan bir blog yayınlama hizmetidir. En eski özel blog oluşturma araçlarından biri olan Blogger, Pyra Labs ve o zamandan beri kitlelere hızlı ve kullanımı kolay, ücretsiz barındırılan bir bloglama hizmeti sunan popüler bir blog platformu haline geldi. İşte bazı ana artıları ve eksileri.

Blogger uzmanları:

 • Yeni veya sıradan blog yazarları için ideal – Blogger’ın kurulumu çok hızlı ve kolaydır.
 • Kullanımı ücretsiz.
 • Kendi alan adınızı veya ücretsiz bir Blogger alt alan adınızı kullanın.
 • Ücretsiz şablonlar – Blogcular’ın ücretsiz şablonlarından herhangi birini seçin veya üçüncü taraf bir şablon satın alın.
 • Google tüm barındırma, güvenlik ve site bakımıyla ilgilenir.
 • Google Analytics, Google AdSense ve Google Plus gibi diğer Google özellikleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Blogger Eksileri:

 • Yalnızca bloglara hitap eder – bir e-Ticaret mağazası, dizin sitesi veya aslında bir blog dışında herhangi bir web sitesi türü oluşturmak istiyorsanız, Blogger sizin için değil.
 • Sahip olmama – tüm Blogger siteleri Google tarafından barındırılmaktadır, bu nedenle sitenizi başka bir platforma dışa aktarmazsanız, siteye gerçekten sahip olmayacaksınız.
 • Sınırlı Özellikler – Blogger, gelişen bir blog için yeterli olmayabilecek sınırlı özellikler sunar.
 • Kontrol eksikliği – minimal kişiselleştirme seçenekleri.

Gördüğünüz gibi, hem WordPress hem de Blogger’ın bir dizi farklı artıları ve eksileri var. Şimdi her platformu daha ayrıntılı olarak ele alalım.

WordPress ve Blogger Fiyatı

Fiyatlandırma

Hem WordPress hem de Blogger, kullanmak için uygun fiyatlı platformlardır ve bankayı kırmayacaktır. Paranın işleyişi şöyle.

WordPress Fiyatlandırması

WordPress yazılımının kullanımı da ücretsizdir. Ancak, WordPress.org hepsi bir arada bir çözüm olmadığından, sitenizi barındırmak ve bir alan adı satın almak için ayrıca ödeme yapmanız gerekecektir..

Sitenizin işlevselliğini artırmak ve işinizi büyütmek için satın alabileceğiniz çok sayıda premium tema, eklenti ve araç da bulunmaktadır. Ancak, bu ürünlerin hepsi isteğe bağlıdır, bu nedenle sitenizi WordPress ile oluşturmayı seçerseniz, aslında istediğiniz kadar az veya çok harcayabilirsiniz.

Blogger Fiyatlandırması

Blogger’ı kullanmak tamamen ücretsizdir. Alt alan adından ve barındırmadan, mevcut temalara, bir kuruş ödemeden bir blog oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte, premium bir Blogger temasının yanı sıra bir alan adı satın alma seçeneği de var. (Blogger temaları bu makalede daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır).

Blogger, şuna benzer bir alt alan adı ücretsiz sunar ‘nameofblog’.blogspot.com. Sonu gelmeyen bir alan adı istiyorsanız .blogspot.com Google veya üçüncü bir taraf aracılığıyla kendi alan adınızı satın alabilirsiniz.

Fiyatlandırmayı Karşılaştırma

Blogger, ücretsiz veya çok sıkı bir bütçeyle blog oluşturmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Barındırma ve alan adı maliyetleri nedeniyle WordPress vs Blogger’ın kurulumu biraz daha pahalı olabilir. Bununla birlikte, isterseniz ekstra web sitesi işlevselliğini yükseltmenize izin veren ekstra premium araçlar seçeneği sunar.

WordPress ve Blogger için Barındırma

Web Siteniz İçin En İyi WordPress Hosting

Blogger ve WordPress barındırma çok farklıdır ve her iki platformun da neler sunduğunu anlamanız önemlidir.

WordPress Barındırma

WordPress’i seçerseniz, web sitenizi barındırmak için bir barındırma sağlayıcısı bulmanız gerekir. Çok sayıda barındırma hizmeti vardır ve hangisinin siteniz için en iyi olduğunu bulmak için araştırma yapmanız gerekecektir..

Barındırma sağlayıcıları büyük ölçüde fiyat açısından farklılık gösterir, bu nedenle bütçeniz ne olursa olsun sizin için uygun bir plan bulabileceksiniz. Başlamak için WordPress barındırmada neleri arayacağımız hakkındaki makalemize göz atın veya en iyi WordPress barındırma seçenekleri için önerilerimize hemen atlayın.

WordPress’i kullanmanın tersi, web sitenize% 100 sahip olmanızdır. Barındırma sağlayıcınızdan memnun değilseniz, web sitenizi farklı bir ana bilgisayara taşıyabilirsiniz.

Blogger Barındırma

Blogger’ın barındırma hizmetinin tamamı Google tarafından sağlanır. Bu, yalnızca barındırma hizmetinizi ücretsiz olarak almakla kalmaz, aynı zamanda yeni projeniz için doğru barındırma sağlayıcısını seçme konusunda baş ağrınız olmadığı anlamına gelir. Google ayrıca sitenizin tüm güvenlik, hız ve optimizasyon sorunlarıyla ilgilenir ve yalnızca blogunuza odaklanmanıza olanak tanır.

Blogger’ın dezavantajı, blogunuz Google sunucularında barındırıldığından, siteniz üzerinde gerçekten sizin veya kontrolünüzün olmamasıdır. Blogger bir blog hizmeti sunar ve Google aniden onu kapatmaya veya erişiminizi reddetmeye karar verdiyse, blogunuzu ve içine koyduğunuz tüm zor işleri kaybedersiniz..

Hosting Karşılaştırması

Tüm sizin için halledilir ücretsiz hosting istiyorsanız Blogger’ı seçin. Sitenizi WordPress’te oluşturmayı seçerseniz, barındırma için ödeme yapmanız gerekir. Bununla birlikte, sitenizin tamamen sahipleneceksiniz, birçok kişi için önemli bir faktör.

WordPress ve Blogger Kullanılabilirliği ve Kontrolü

WordPress ve Blogger tarafından sağlanan kullanıcı deneyimi de büyük ölçüde farklıdır. Blogger’ın kurulumu hızlı ve kolaydır, ancak çoğumuzun bir web sitesinde isteyebileceği özellik ve seçeneklerden yoksundur. Öte yandan, WordPress’in kurulum sürecinde daha fazla adımı vardır ve tamamen çalışan bir web sitesi tasarlamak daha uzun sürer. Ancak, bir kez oluşturulduktan sonra, siteniz üzerinde tam kontrole sahip olursunuz ve bu nedenle blogunuzu zaman içinde büyütme ve geliştirme potansiyeli vardır. Her iki platformun da kullanılabilirliğine daha yakından bakalım.

WordPress Kullanılabilirliği ve Kontrolü

Belirtildiği gibi, bir WordPress web sitesinin kurulum süreci çok daha yavaştır. WordPress’i kullanmaya başlamak için şunları yapmanız gerekir…

 1. Alan adı satın alma
 2. Bir barındırma sağlayıcısı seçin
 3. WordPress’i yükleyin (bu, barındırma sağlayıcınız tarafından kolaylaştırılmalıdır)
 4. Bir WordPress teması seçin

Yukarıdaki adımların çoğu zaman alır ve projeniz için doğru barındırma hizmetini ve temayı seçmenize yardımcı olacak araştırmalar gereklidir..

WordPress’i ve yeni temanızı yükledikten sonra, blogunuzu özelleştirmek için zaman ayırmanız gerekecektir. Seçtiğiniz temaya bağlı olarak, WordPress kontrol panelinizdeki tema seçenekleri, sitenizin canlı tarafındaki özelleştirici kullanılarak, bir sayfa oluşturucu ile veya kod kullanılarak yapılabilir. Temanız tarafından sağlanmayan tüm ekstra özellikler veya işlevler eklentiler kullanılarak da yüklenebilir.

WordPress Gösterge Tablosu

Siteniz kurulduktan sonra, WordPress yayın panonuzda bulunan WordPress yayın düzenleyicisi aracılığıyla blog yayınları ekleyebilirsiniz. Yayın düzenleyicinin kullanımı kolaydır ve blog yazılarınıza resim, video, tablo, düğme ve çok daha fazlasını eklemenizi sağlar..

Gördüğünüz gibi, WordPress birkaç dakika içinde kurulamıyor. Ancak, yüklendikten sonra, blogunuzun görselleri ve işlevselliği üzerinde ve sitenizi özelleştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli araçlar üzerinde tam kontrole sahip olursunuz. Blogunuza istediğiniz zaman ekstra özellikler ekleme seçeneği, sitenizin tüm bloglama ihtiyaçlarınızı karşılayabilmesini sağlar.

Blogger Kullanılabilirliği ve Kontrolü

Blogger’a kaydolmak için tek ihtiyacınız olan bir Gmail adresidir. İlk olarak, blogunuz için bir ad seçmeniz ve Blogger temalarından birini seçmeniz istenecektir (bir sonraki bölümde ele alınacaktır). Daha sonra yeni blogunuz düzenlenmeye hazır olan Blogger Editör’de açılır.

Kullanılabilirlik ve Kontrol

Blogger Düzenleyici, web sitenizde tüm değişiklikleri yaptığınız yerdir. Burada ana sayfanıza widget’lar ekleyebilir, yeni sayfalar oluşturabilir ve blog yayınları yazıp yayınlayabilirsiniz. Ayrıca blogunuzun analizini kontrol edebilir, Google AdSense’i yönetebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Blogger Düzenleyici’nin kullanımı nispeten kolaydır. Yapılan herhangi bir değişiklik hemen önizlenebilir ve gerekli tüm bloglama ihtiyaçları karşılanır. Sitenizden memnun kaldığınızda, Yayınla. Siteniz daha sonra tüm barındırma, SEO, güvenlik ve bakım ile ilgilenilecek – bir web sitesi yayınlamak için son derece kolay bir yol.

Bununla birlikte, Blogger tarafından sağlanan özellikler temeldir ve ekstra işlevsellik eklemek yalnızca sınırlı sayıda widget veya CSS kodunun özelleştirilmesi yoluyla yapılabilir. Bu nedenle, sitenizi nasıl özelleştirebileceğiniz ve büyütebileceğiniz konusunda belirgin bir esneklik eksikliği var.

Kullanılabilirlik ve Kontrol Karşılaştırması

Bir blog’u hızlı bir şekilde ve en az yaygarayla kurmak istiyorsanız Blogger platformunuzdur. Barındırma sorunları ve basit bir kurulum işlemi olmadan, makul bir blog’u kolayca bir araya getirebilirsiniz.

Bununla birlikte, Blogger bazı web sitesi oluşturucularının yaptığı gibi eğlenceli ve heyecan verici bir tasarım deneyimi sunmuyor (WordPress vs Wix makalemize göz atın). Ayrıca, sitenizin görünümü ve düzeni ile kullanabileceğiniz özellikler üzerinde minimum kontrol sağlar. Dolayısıyla, benzersiz ve dikkat çekici bir site oluşturmayı umuyorsanız, Blogger sizin için bir çözüm değildir.

WordPress’in kurulumu daha uzun sürer, ancak uzun vadeli kontrol avantajına sahiptir. Bu, blogunuzun ihtiyaçlarına özgü özellikler ve işlevler eklemenize olanak tanır. Ayrıca, zaman içinde web sitenizi yükseltebilir ve sitenizin gelişmesine ve gerçekten başarılı olmasına yardımcı olacak ek araçlar ekleyebilirsiniz..

WordPress ve Blogger Temaları

Hem WordPress hem de Blogger, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi ücretsiz ve premium tema sunar. Daha fazlasını öğrenelim!

WordPress Temaları

WordPress Temaları

WordPress temalar söz konusu olduğunda bir çok LOT sunar. Ücretsiz WordPress temaları arıyorsanız, WordPress deposundan veya iyi bilinen ve güvenilir bir geliştiriciden her zaman seçmeli ve yüklemelisiniz. WordPress deposundaki temalar katı bir tarama sürecinden geçmiştir ve bunları iyi kodlanmış, güvenli ve tam olarak işleyeceksiniz. Ve binlerce ücretsiz tema ile, kesinlikle ihtiyaçlarınıza uygun bir şey bulacaksınız.

Ayrıca satın alabileceğiniz çok çeşitli premium temalar da var. Bunlar yine doğrudan tema geliştiricilerinden veya Themeforest gibi tema pazarlarından satın alınabilir. Premium temalar genellikle Blogger temalarından daha pahalıdır ve fiyatı yaklaşık 30-100 $ arasında değişmektedir. Bununla birlikte, en iyi WordPress temaları genellikle etkileyici özellikler ve işlevlerle birlikte gelir ve tasarım sürecinde sizi desteklemek için kapsamlı belgeler sağlar.

Ücretsiz ve premium kararın yanı sıra, WordPress temasının bir ‘türünü’ seçmeniz gerekir. Birçok WordPress teması amaç için üretilmiştir, yani belirli bir niş için yiyecek sağlamak için belirli özellikleri içerirler. Spektrumun diğer ucunda çok amaçlı temalar bulunur. Bu temalar, sitenizin her yönünü özelleştirerek orijinal web siteleri tasarlamanızı sağlar.

Blogger Temaları

Temalar Blogger

Blogger, Editör içinden seçebileceğiniz bir dizi ücretsiz tema sunar. Bununla birlikte, premium Blogger şablonları bir dizi Blogger geliştiricisinden ve ThemeForest gibi tema pazarlarından da satın alınabilir. Bu şablonlar genellikle 20 ila 30 $ arasında fiyatlandırılır, bu nedenle bankayı kırmaz. Bu nedenle, bloglama nişiniz ne olursa olsun, sitenize uygun bir Blogger teması bulabileceksiniz.

Temalar Karşılaştırıldı

WordPress vs Blogger için temalar söz konusu olduğunda gerçekten bir karşılaştırma yoktur. WordPress temaları daha fazla seçenek, daha fazla özellik yelpazesi, daha iyi düzenler ve görseller ve çok daha fazlası ile çok daha üstündür. Bazı güzel Blogger temaları olmasına rağmen, özelliklerinin eksikliği ve özelleştirme seçenekleri, WordPress’in sağladığı en kaliteli temaların yanında bunları zor bir satış haline getiriyor.

WordPress ve Blogger’daki Özellikler ve İşlevler

Sitenize ekstra özellikler ve işlevler eklemek, sitenin kalabalığın arasından sıyrılmasını ve doğrudan kitlenizin ihtiyaçlarına yanıt vermesini sağlayacaktır. Peki, WordPress ve Blogger’ın özellikleri ve işlevleri nasıl karşılaştırılır??

WordPress Özellikleri ve İşlevselliği

En İyi WordPress Eklentileri Ücretsiz ve Premium

Modern WordPress temalarının çoğu, yerleşik bir dizi özellik ve işlevsellik ile birlikte gelir. Premium WordPress temaları özellikle bir dizi ek araç içerecektir. Bunlar temadan temaya farklılık gösterir, bu nedenle bir satın alma işlemi yapmadan önce her zaman temanın neleri içerdiğini kontrol edin.

Ancak, WordPress’in en etkileyici yönlerinden biri, istediğiniz her özellik için bir eklenti olmasıdır. Temanız ihtiyaç duyduğunuz belirli işlevlerle birlikte sunulmuyorsa, sitenize kolayca daha fazla özellik eklemek için hızlı bir şekilde yüklenebilecek bir eklenti arayın.

Temalarda olduğu gibi binlerce ücretsiz ve premium WordPress eklentisi var. Bunlar WordPress Deposu, veya bireysel geliştiricilerden veya CodeCanyon gibi pazar yerlerinden satın alınmışsa.

Blogger Özellikleri ve İşlevselliği

Blogger’ı kullanmanın en büyük dezavantajlarından biri, özelliklerin ve özelleştirme seçeneklerinin eksikliğidir. Blogger ‘Gadget’lar’ sağlar. Bu Gadget’lar, blog yazarlarının sitelerini geliştirmelerine yardımcı olmak için ekleyebilecekleri bir dizi farklı özellik sunar. Gadget işlevi şunları içerir…

 • E-posta Aboneliği – okuyucularınızı e-posta listenize katılmaya teşvik edin.
 • Blog Arama – kitlenizin ilgilerini çeken konular için blogunuzda arama yapmasına izin verin.
 • Popüler Yayınlar Listesi – en popüler yayınlarınızı sergileyin.
 • Logo – logonuzu blogunuza ekleyin.
 • Profil – kendiniz hakkındaki bilgileri görüntüler.

Kodlama deneyimi olanlar için Blogger, blogunuzun tasarımını HTML veya CSS kullanarak değiştirmenize ve üçüncü taraf sitelerden HTML kodu eklemenize olanak tanır.

Özelliklerin ve İşlevlerin Karşılaştırılması

Blogger ve WordPress tarafından sunulan özellikler ve işlevler arasında çok az karşılaştırma vardır. Blogger, bir blog başlatmak için gereken tüm temel özellikleri sunsa da, sunulan geniş WordPress araçları ve eklentileri yelpazesiyle rekabet edemez.

WordPress ve Blogger Güvenliği ve Bakımı

Güvenlik

Güncellemeler, site hızı ve yedekleme dahil olmak üzere sitenizin güvenliği ve genel bakımı, web sitesi yönetiminin en önemli unsurlarıdır. Peki Blogger ve WordPress arasında nasıl farklılıklar var??

WordPress Güvenlik ve Bakımı

Blogger’ın aksine, sitenizi WordPress ile oluşturmaya karar verirseniz, güvenlik ve bakım ile hemen hemen tek başınasınız. Bu nedenle, proaktif olmanız ve web sitenizi güvenli ve tamamen çalışır durumda tutmanıza yardımcı olacak bir dizi eklenti yüklemeniz önemlidir.

İşte başlangıçtan itibaren yüklemeyi düşünmeniz gereken en önemli WordPress eklentilerinden bazıları.

 • Güvenlik – popüler ve ücretsiz eklentiyle web sitenizi güvende tutun Wordfence Güvenliği.
 • Destek olmak – VaultPress gibi bir eklenti kullanın veya UpdraftPlus web sitenizi düzenli olarak yedeklemek ve gerektiğinde kolayca geri yüklemek için.
 • hız – W3 Total Cache, web sitenizin hızını ve genel performansını artıracaktır (veya ücretsiz bir CDN deneyebilirsiniz).

Blogger Güvenliği ve Bakımı

Güvenlik ve bakım, birçoğu için Blogger’ı platform olarak seçmenin önemli bir nedeni olan Blogger ile ilgili bir endişe değildir. Blogger Google’a ait olduğu ve Google tarafından barındırıldığı için tüm güvenlik ve bakım ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. Blogunuz da sadece birkaç tıklamayla bilgisayarınıza yedeklenebilir. Ve hepsi ücretsiz.

Güvenlik ve Bakım Karşılaştırması

Blogger ve WordPress, güvenlik ve bakım söz konusu olduğunda çok farklı deneyimler sunuyor. Tüm Blogger güvenlik ve bakım ihtiyaçları sizin için halledilir. Bununla birlikte, WordPress ile tam kontrole sahipsiniz, ancak kendi eklentilerinizi uygun şekilde kurmayı hatırlamanız gerekecek.

WordPress ve Blogger Desteği

Blogun yeni bir platformda başlatılması göz korkutucu bir görev olabilir. Bu nedenle, uygun bir web sitesini kolayca oluşturmanızı sağlamak için doğru destek düzeyinin mevcut olması önemlidir. WordPress vs Blogger platformlarının destek olarak neler sunduğuna bir göz atalım.

WordPress Desteği

WordPress.org ayrıca kapsamlı belgeler ve çevrimiçi forumlar. Ancak, yeni başlayanlar için, bu muhtemelen yardım aramak için en iyi yer değildir. WordPress topluluğu çok büyük ve birçok web sitesi ve blog, sayısız makale yazdı ve WordPress’i kullanmaya nasıl başlayacağınıza dair kılavuzlar. Bu bloglar genellikle daha başlangıç ​​dostu bir dil kullanır ve nasıl başlayacağınızla ilgili ayrıntılı adım adım talimatlar içerir. Bir WordPress blogunu nasıl kuracağınızdan emin değilseniz, WordPress’i kullanmaya nasıl başlayacağınızla ilgili pratik kılavuzumuzu okuyun.

WordPress desteğinin özellikle öne çıktığı yer, premium bir tema veya araç satın almanızdır. Temaya bağlı olarak, bire bir e-posta veya telefon desteği yanı sıra video eğitimleri ve belgeler alabilirsiniz. Bu tek başına genellikle paraya değer premium bir tema yapar.

Blogger Desteği

Blogger Desteği

Blogger, blogunuzu nasıl kuracağınızı ve yöneteceğinizi açıklayan kapsamlı dokümantasyonun yanı sıra makalelerinizin arama motorlarında sıralanmasına nasıl yardımcı olabileceğinize ve sitenizin performansını izlemek için Google Analytics’i nasıl kullanacağınıza dair ipuçlarıyla birlikte gelir.

Blogger Düzenleyicinizde, Blogger konularını ve makalelerini aramanıza olanak tanıyan bir yardım işlevi vardır. Ayrıca Blogger kullanıcılarının bir araya gelebileceği, soru sorabileceği ve sorunları paylaşabileceği bir topluluk sağlayan bir Yardım Forumu da var.

WordPress ve Blogger Hakkında Nihai Düşünceler

WordPress ve Blogger hakkındaki son karar ihtiyaçlarınıza ve projenizin kararlarına bağlı olacaktır..

Blogger, hızlı ama küçük bir blog projesi oluşturmak isteyen kişiler için ideal bir platformdur – çevrimiçi bir dergi, aileniz ve arkadaşlarınızla seyahat deneyimini paylaşan veya düğün gibi bir deneyim sergileyen. Kurulumu hızlı, kolay ve ücretsizdir – ancak bunun telafisi, kapsamlı özelliklerin olmaması ve siteniz üzerinde sahip olduğunuz kontrol ve sahiplik eksikliğidir..

WordPress, herhangi bir web sitesi türü oluşturmanıza ve tam özelliklerine göre özelleştirmenize olanak tanır. Daha önce hiç WordPress kullanmadıysanız, sitenizi öğrenmek ve oluşturmak biraz zaman alacaktır. Bununla birlikte, WordPress’in sağladığı uzun vadeli olasılıklar, ilk yavaş başlangıçta buna değer kalmayı sağlar..

Şimdi, WordPress ve Blogger’ın faydalarını ve eksikliklerini iyi bir şekilde anlıyorsunuz, hangisini seçeceksiniz?

WordPress ve Blogger – lütfen aşağıdaki yorumlarda her iki platformda da düşüncelerinizi paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map