WordPress Uzman Kullanıcıları için 30 Zaman Kazandırıcı İpuçları

Resmi – biz tarihin en sabırsız insanlarıyız.


İstatistiksel Beyin’e göre, ortalama dikkat süremiz 2000 yılından bu yana on iki saniyeden sadece sekize düştü. Bunu bağlam içine koymak (ve hafif bir eğlence sağlamak) için, bir akvaryum balıkının ortalama dikkat süresi dokuz saniyedir. Bu doğru millet – bir balık olduğu sürece konsantre olamayız.

Bir şekilde internet kullanıcılarının neslinin benimsediği sabırsızlıktan bir şekilde bağışık olduğumu iddia etmeyeceğim – işleri halletme (ve onları yapma konusunda takıntılıyım) hızlı bir şekilde) bir sonraki adam veya gal olarak. Ben önce bir tıkım, daha sonra biraz düşün.

Bunu göz önünde bulundurarak, son birkaç yılı WordPress deneyimimi mümkün olduğunca akıcı ve verimli hale getirmenin yollarını bulmaya çalıştım. Sanırım hemen hemen her şeyi denedim (aşağıdaki yorumlar bölümünde beni yanlış kanıtlamanızı isterim) ve şimdi size zaman kazandıran ipuçlarını sunmak istiyorum. Zevk almak!

WordPress Uzman Kullanıcıları için 30 Zaman Kazandırıcı İpuçları

 1. Gösterge Tablosundaki tüm bu karmaşadan yavaşladınız mı? Sayfanın üst kısmındaki “Ekran Seçenekleri” sekmesini tıklayın ve görmek istediğiniz (veya istemediğiniz) meta kutuları seçin.
 2. Yeni Yazı / Sayfa ekranında da aynı sorun mu var? Çözüm aynı.
 3. Hala yorumları manuel olarak yönetiyorsanız, durdurun – yaşam çok kısa. Yükleme ve etkinleştirme Akismet Etraftaki en iyi spam koruması için, “Herhangi bir yorum gönderdiğinde bana e-posta gönder” seçeneğinin işaretini kaldırın. “Yönetici her zaman yorumu onaylamalıdır” ve “Yorum yazarının önceden onaylanmış bir yorumu olması gerekir” onay kutularının işaretlerini kaldırın.
 4. Bu sinir bozucu e-postalardan kurtuldun mu? Kenar çubuğundaki Yorumlar sekmesinden WordPress’e her giriş yaptığınızda yeni yorumları kontrol etmeniz yeterlidir. Daha da iyisi, “Son Yorumlar” meta kutusunu Gösterge Tablosuna ekleyerek yorum yönetimini kendiniz için kolaylaştırın. Şimdi giriş yaptığınız anda yorumlara yanıt verebilirsiniz.
 5. Yayınlarınıza ve sayfalarınıza önceden doldurulmuş tweet’ler yerleştirmek için popüler Tweet’e Tıkla uygulamasını kullanıyor musunuz? Easy Tweet Embed eklentisi ile kendinize zamandan tasarruf edin:
 6. Her seferinde başlık seçmek için metin düzenleyicideki açılır menüyü tıklamak yerine aşağıdaki basit klavye kısayolunu kullanın: Ctrl + Num (1-6) (PC) veya Cmd + Num (1-6) Mac.
 7. Klavye kısayollarından bahsetmişken, bağlantı oluşturmak Ctrl + Shift + A (PC) veya Opt + Shift + A (Mac) tuşlarına basmak kadar basit.
 8. Eski yayınlarınızı Twitter’da tanıtmaya devam etmek istiyor, ancak günlük olarak tweet atarak zaman harcamak istemiyor musunuz? Evergreen Post Tweeter eklentisini yükleyin ve etkinleştirin, işi sizin için yapacak.
 9. Bir bağlantıyı veya birden çok gönderi içindeki belirli bir kelimeyi veya ifadeyi değiştirmeniz gerekiyor mu? Manuel olarak yapmak uzun sürebilir veya Ara ve Değiştir eklenti ve birkaç saniye içinde tamamlayın.
 10. Dahili olarak bağlanıyor mu? “Bağlantı ekle / düzenle” ekranına tüm URL’yi yazmak yerine, adresi girin sonra alan adındaki sondaki eğik çizgi:

Daha kısa URL'ler

 1. Yeni içerik fikirleri mi taktınız? Yükle Relevanssi eklentisini arayın ve ziyaretçilerinizin ne okumak istediğini öğrenmek için Kullanıcı Aramaları günlüğünü kontrol edin.
 2. Sitenizin bozuk bağlantılarla dolu olduğundan endişeleniyor, ancak bunları nasıl bulacağınızı bilmiyor musunuz? Yükleme ve etkinleştirme Bozuk Bağlantı Denetleyicisi ve süreci otomatikleştirin.
 3. Temanızın PHP dosyalarıyla düzenli olarak uğraşıyor musunuz? Hangi PHP dosyalarının sitenizdeki hangi sayfalara hizmet ettiğini Dosya Nedir Eklenti.
 4. Temiz bir ev tutmayı sever misin? Ekleyerek postaların ve sayfaların Çöp Kutusu klasöründen kalıcı olarak kaldırılmasını otomatikleştirin define (‘EMPTY_TRASH_DAYS’, 10); wp-config.php dosyanıza (burada 10, her boş arasındaki gün sayısıdır)
 5. Sitenizin yükleme hızını artırmak istiyorsanız, W3 Toplam Önbellek.
 6. Sıklıkla aynı varsayılan ayarlara ve eklentilere sahip yeni WordPress siteleri mi oluşturuyorsunuz? Her seferinde aynı siteyi kurmak yerine, ManageWP’nin site klonlama özelliğini kullanın ve yalnızca bir kez yapın.
 7. Bahsederken ManageWP, birden fazla WordPress web siteniz varsa, tek tıklamayla güncelleme özelliğini kullanmak için kendinize bir hesap almanız gerekir (yani, tek bir tıklamayla sahip olduğunuz her sitedeki tüm temaları ve eklentileri güncelleyin).
 8. ManageWP sizin için değilse (veya yalnızca bir siteniz varsa), Eklenti Merkezi’ni tercih edebilirsiniz – eklentileri çok daha hızlı yüklemenizi ve güncellemenizi sağlar.
 9. Ya da belki de WordPress’in yönetim tarafını tamamen ortadan kaldırmak istersiniz. Bu durumda, WPEngine’e bakın (seviyoruz).
 10. Analitiklerinize göz kulak olmak ister misiniz, ancak bunun değerli zaman aldığını biliyor musunuz? Yüklemek Jetpack ve WordPress.com istatistik modülünü etkinleştirdiğinizde, WordPress kontrol panelinizden temel analiz verilerini izleyebilirsiniz:

WordPress.com İstatistikleri

 1. Jetpack’ten bahsetmişken, Facebook ve Twitter üzerinden yeni yayınlarınızın tanıtımını otomatikleştirmek için Publicize modülünü kullanın.
 2. Twitter tutkunu musunuz? Kendinize zaman kazandırın ve WordPress’in bu kodla yazılarınızdaki ve sayfalarınızdaki Twitter kullanıcı adlarına otomatik olarak bağlantılar oluşturmasını sağlayın.
 3. Google ve Compfight gibi resimleri yalnızca sitenize yüklemek için çok fazla zaman harcıyor musunuz? Grab & Save eklentisiyle görüntüleri doğrudan orijinal URL’sinden WordPress’e aktararak işlemi önemli ölçüde basitleştirin.
 4. Benzer bir temada, Daha Hızlı Resim Ekleme eklentisi ile yazılara ve sayfalara yeni resimler eklemeyi çok daha kolay hale getirin.
 5. Sen ihtiyaç ancak eşek potansiyel eklentisinde, süreci potansiyel olarak karmaşık ve güvenilir olmayan bir acıya ihtiyacınız yoktur. Kusursuz yedeklemeler ve geri yüklemeler için ayda sadece 5 ABD doları ödeyin VaultPress:

VaultPress

 1. Yüklediğiniz her görüntüye ALT ve Başlık etiketleri yazmak acı vericidir. SEO Dostu Görüntüler ile süreci otomatikleştirin.
 2. WordPress ile yeniden yönlendirme bağlantıları oluşturmanız gerekiyor mu (ör. Satış ortağı bağlantılarını gizlemek için)? Yüklemek Pretty Link Lite ve doğrudan Gösterge Tablonuzdan yapın.
 3. Bir düğmeyi tıklayarak XML site haritası oluşturun. Google XML Site Haritaları eklentisi (ayrıca Yoast SEO Site Haritası özelliği).
 4. Daha hızlı resim yüklemek mi istiyorsunuz? Kullan WP Smush Eklenti.
 5. İstemek hatta görüntüleri daha hızlı yüklerken PNG dosyalarının sıkıştırılmamış kalitesini seviyor musunuz? Kullan TinyPNG çıplak gözle görülmeyen akıllı görüntü sıkıştırma ile küçük görüntüler oluşturma aracı.

TinyPNG

Senin sıran!

Tamam, itiraf ediyorum – yukarıdaki WordPress ipucunu kaydederek mümkün olan her zamanı dahil etmenin kesinlikle bir yolu yok. Ama burada devreye giriyorsunuz. Bahsetmeye hazırım, yukarıda bahsetmediğim WordPress’te size zaman kazandıran en az bir şey yaptığınıza eminim..

Şimdi paylaşma zamanı – utanma! Bize ne olduğunu bildirin sen aşağıdaki yorumlar bölümünde WordPress’te daha hızlı çalışın. Yeni ipuçları öğrenmeyi dört gözle bekliyorum!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map