WordPress Ürün ve Hizmetlerini Satarak Para Kazanma

 1. 1. WordPress Bloguyla Para Kazanma
 2. 2. Şu Anda Okuma: WordPress Ürün ve Hizmetlerini Satarak Para Kazanma
 3. 3. WordPress Blogunuzu Bir İşletmeye Dönüştürme

Bir süredir geçti, ama sonunda WordPress serisiyle para kazanma bölümümüzün 2. kısmına geri döndüm. Daha önce WordPress blogunuzla nasıl para kazanacağınızı biliyorduk, ancak başarılı bir iş kurmak için WordPress’ten yararlanmanın tek yolu bu değil.


Birçok kişi (WPExplorer dahil) WordPress için ürün ve hizmetler satarak geçimini sağlıyor. Bugün, satmaya başlamadan önce diğer WordPress kullanıcılarına ve belirli artı ve eksilere yardımcı olmak için neler oluşturabileceğinize bir göz atacağız.

WordPress Ürünleri ile Para Kazanın

WordPress kullanıyorsanız, temel kurulumunuzla birlikte gitmek için kesinlikle en az birkaç üçüncü taraf ürünü kullanıyorsunuz (veya kullandınız). Deneyimlerime göre, birçok WordPress kullanıcısının prim ödemeye hazır olduğu üç ana ürün var..

1. ve 2. Premium WordPress Temaları ve Eklentileri

WordPress ile ilgili en büyük pazarlardan biri tema ve eklenti pazarı. Sayısız bağımsız premium tema mağazası var (ThemeBeans, ThemeIsle, Anariel Design, vb.) Ve birçok farklı geliştiriciden sayısız ürüne ev sahipliği yapan Themeforest veya Templatemonster gibi mega tema pazarlarına ek olarak.

Bir geliştiriciyseniz ve kodlama yeteneğinize güveniyorsanız, premium temalar veya eklentiler oluşturmak gelir elde etmenin harika bir yoludur. Gereken tek yatırım zamanınızdır! Orijinal bir ürün oluşturduktan sonra, sadece kendi mağazanızı başlatmayı, bir pazarda satmayı veya bir kombinasyonun dengesini dengelemeyi tercih edip etmediğinize karar vermeniz gerekir..

Kendi WordPress Temanızı veya Eklenti Mağazanızı Başlatın

Elegant Temalar, bağımsız tema ve eklenti mağazası kendileri için bir isim yapmak. Küçük bir tema üyelik sitesi olarak başlayan şey, hepsi premium WordPress temalarını ve eklentilerini uygun bir fiyata sunma öncülünde inşa edilen milyonlarca dolarlık bir işletmeye dönüştü. Diğer önemli başarı öyküleri arasında OptinMonster, Themify, DesignModo, Soliloquy ve StudioPress de vardır..

Kendi mağazanızı başlatmak için en büyük güç, tüm kararların kontrolünde% 100 olmanızdır. Fiyatlarınıza siz karar verin. Ne sattığınıza siz karar verirsiniz. Promosyon yayınlamak isteyip istemediğinize siz karar verirsiniz.

Aynı zamanda, kendi mağazanızı çalıştırmak zor olabilir, çünkü onu çalıştıran sizsiniz. Bu, müşteri veri güvenliği için ekstra önlemler almanız, tüm yerel e-ticaret yasalarına uyduğunuzdan ve uluslararası satışlar yapıyorsanız uymanız gereken ek yasalar olması gerektiği anlamına gelir. Bu çok fazla!

Mağazanızı daha iyi yönetmek için kullanabileceğiniz Shopify gibi seçenekler vardır, ancak mağazanız için en iyi hangi e-ticaret yönteminin işe yaradığını görmek için araştırma yapmanız yeterlidir..

WordPress Market'te Satış

WPExplorer için aşağıdakileri seçtik: pazar yerleri kullan premium temalarımız için. Bizi şu anda Themeforest ve Creative Market’te bulabilirsiniz. Bizim durumumuzda, tema geliştirme ve desteğini ele almaya devam ederken, başkalarının bizim için işlemleri yönetmesine izin vermenin daha kolay olduğunu düşündük..

Pazar yerlerini kullanmanın iki temel zorluğu, genellikle katı, uzun inceleme süreçlerine sahip olmaları ve aynı zamanda satışların bir yüzdesini almalarıdır. Deneyimlerimize göre, inceleme sürecinin çoğu zaman öğeleri daha iyi hale getirdiğini ve nominal ücretin kendi e-ticaret sistemimizi yönetmek zorunda kalmaya değmeyeceğini gördük.

WOrdPress Ürünlerinizi Her Yerde Satın

Son olarak, hem mağazalardan hem de kendi mağazanızdan münhasır olmayan bir şekilde ürünlerinizi kullanma ve satma seçeneğiniz vardır..

Themefuse, ArrayThemes ve Anariel Design gibi markalar, pazarlamak için piyasalardan ve satışlar üzerinde daha yakından kontrol için kendi mağazalarından yararlanan harika bir iş çıkardı..

Bu seçenekle ilgili bir uyarı, Themeforest gibi bazı pazar yerlerinin münhasır olmayan yazarlara daha büyük bir satış ücreti almasıdır. Bu, çeşitli yerlerde satış yapma esnekliğine sahip olmak için gelirinizden biraz daha fazla kaybetmeniz gerekebileceği anlamına gelir.

Ayrıca, öğelerinizi ne kadar çok satarsanız, ürün desteği sağlamak için o kadar çok yere sahip olursunuz. Merkezi bir destek konumu (müşteri forumu veya HelpScout veya ZenDesk gibi bir hizmet kullanan bir bilet sitesi) oluşturmanız veya müşterilere yeterli öğe desteği sağlamak için zaman ayırarak birden fazla yazar hesabına giriş yapmanız gerekir..

Her üç seçenek de kendi ürünlerinizi satmak için harika yollardır. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, kendinizi WordPress topluluğunda güvenilir bir geliştirici veya marka olarak oluşturmanın zaman alacağını unutmayın. Başlangıçta bir ton satış görmüyorsanız cesaretiniz kırılmasın. Öğelerinizi tanıtmanıza, ürünleriniz için premium eklentiler oluşturmaya veya ekstra pozlama için “lite” sürümleri oluşturmaya yardımcı olmalarını sağlamak için bloglarla iletişim kurun.

3. WordPress e-Kitapları ve Kursları

WordPress e-Kitap veya Kurs Sat

Bahsetmeye değer bir sonraki ürün WordPress’i genişletmez, bunun yerine övgü yapar. Dünyada milyonlarca WordPress kullanıcısı var ve bunların çoğu hala öğreniyor. Öyleyse neden sadece bunu yapmalarına yardımcı olacak bir ürün sunmuyorsunuz??

Bilgili insanlar premium e-kitaplar, kılavuzlar ve hatta çevrimiçi kurslar ( Udemy, veya kendinizle birlikte satabilirsiniz LearnDash veya başka bir WordPress kurs aracı) yeni kullanıcılara kendi özel eklentilerinizi geliştirmek için ilk kez bir blog oluştururken her konuda yardımcı olmak için.

Eğitici ürünler sunmanın en iyi yanı, kullanıcıların satın alacağı faydalı bir ürün oluşturmak için bir geliştirici veya tasarımcı olmanız gerekmemesidir. Sadece uzmanlığa ve bildiklerinizi başkalarına iletme yeteneğine ihtiyacınız var.

WordPress Hizmetlerini Sunarak Para Kazanın

WordPress ürünleri, aç girişimcilerin başarılı işlere başlaması için çok fazla fırsat sunar, ancak para kazanmak için bir ürün satmanız gerekmez. Çok sayıda yaratıcı kişi WordPress kullanıcılarına premium hizmet sunmanın yollarını buldu.

4. WordPress Web Sitesi Tasarımı ve Geliştirme

WordPress Web Sitesi Tasarımı ve Geliştirme

İlk akla gelen hizmet sadece web sitesi oluşturmaktır. Bazı tasarımcılar WordPress ile tamamen istemci siteler oluşturur. Bu uzun bir süreçtir, çünkü genellikle konsept, yaratım ve potansiyel bakım yoluyla müşterilerle çalışmanız gerekecektir..

Bir istemci web tasarım projesiyle başa çıkmanın faydası, muhtemelen birkaç hafta veya daha fazla zaman harcayacağınız için çabanız için büyük miktarda ücret talep edebilmenizdir. Çabalarınızı tek bir projeye odaklarken belirli bir gelirde kendinizi güvende hissedeceksiniz (veya onları dengeleyebiliyorsanız birkaç projeye bile).

Web tasarımının zorlu yönü müşterilerle çalışmaktır. Her müşteriyle çalışmak harika olmayacaktır (bize güvenin, biliyoruz ve hatta kabus müşterilerinin elveda öpücüğü hakkında bir makale yazdık). Bazı müşteriler işinizden memnun kalacaklar ve onlardan bir daha haber alamayacaksınız. Diğerleri size yeni isteklerle sık sık mesaj gönderir. Her müşteri farklı.

Müşterilere ne düzeyde hizmet sunmak istediğinize karar vermek size kalmıştır, bu yüzden bir projeye başlamadan önce sözleşmenizi sözleşmeye dahil etmeyi unutmayın.

5. ve 6. WordPress Kurulum ve Özelleştirme Hizmetleri

WordPress Kurulumu ve Özelleştirmeleri Sunma

Belki de uzun vadede müşterilerle çalışmak istemezsiniz ve tema veya eklenti kurulum hizmetleri gibi tek ve tek hizmetleri sunmayı tercih edersiniz. Birçok uzman bu hizmeti tam olarak aşağıdaki gibi sitelerde sunar: oDesk veya Serbest çalışan.

Bazı yeni WordPress kullanıcıları, blog gönderilerinin nasıl oluşturulacağını anlar, ancak bilgileri orada biter. Bu, temaların veya eklentilerin yüklenmesini ve ayarlanmasını onlar için zorlaştırabilir. Kurulum hizmetleri sunarak kolayca giriş yapabilir, temayı ekleyebilir, doğru yapılandırıldığından emin olabilirsiniz ve.

Özelleştirmeler, WordPress’te serbest çalışanların biraz ekstra para kazanabileceği bir başka büyük niş. Birçok kullanıcının başlık düzenlerini değiştirme veya yeni bir özel yayın türü ekleme konusunda yardıma ihtiyaçları vardır ancak bunu yapmak için kodlama bilgisine sahip değildir. Bu, hizmetlerinizi tweak bazında sunabileceğiniz yerdir.

7. WordPress Yönetimi, Bakımı ve / veya Desteği

WordPress Bakımı Sunun

Dikkate değer başka bir seçenek de WordPress Bakım hizmetleridir. Benzeri siteler WP Butler ve WP Eğrisi kendileri için yeterli beceriye veya zamana sahip olmayan kişiler için WordPress kurulumlarını sürdürmek üzere işletmeler kurduk.

Bakımla ilgili en iyi parçalardan biri, hizmetinizin değerini artırmak için kolayca ekleyebilmenizdir. Site denetimleri, yedeklemeler, kötü amaçlı yazılım taraması, özelleştirmeler ve benzer seçenekler sunmak, hizmetiniz için daha fazla ücret ödeyebileceğiniz anlamına gelir.

8. WordPress Barındırma

WordPress Hosting Sunun

Biraz daha iddialısınız, kendi yönetilen WordPress barındırma hizmetinizi satmayı da düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, geleneksel bir WordPress geliştiricisi veya tasarımcısı olmanıza gerek yoktur, ancak temel WordPress işlevlerini anlamanız gerekir..

En iyi yanı, barındırma hizmeti sunmak için kendi sunucularınıza ihtiyaç duymamanızdır – HostGator gibi büyük barındırma şirketlerinin birçoğu seçenek olarak bayi barındırma hizmeti sunar. Bu planlar ayrıca, doğrudan kendi kullanıcı panelinizden paketler oluşturmak veya müşterilerinizin hesaplarını yönetmek için kullanışlı araçlar içerir. Ayrıca, her ikisi de her sunucuda sınırsız yüklemeye izin verdiği için bir Media Temple sanal özel sunucusu veya Cloudways üzerinden bulut barındırma ile kendi yönetilen barındırma hizmetinizi oluşturabilirsiniz. Daha fazla müşteri edindikçe kendi planınızı ölçeklendirmeniz yeterlidir.

Barındırma sunan avantajı, müşterilerden düzenli, yinelenen bir gelir sağlayabilirsiniz. Zaten web tasarımı veya web sitesi yönetimi gibi diğer WordPress hizmetlerini sunuyorsanız, barındırma doğal bir eklentidir.

Atlamadan önce barındırma sunan bazı gereksinimleri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Sözleşmeler, sunucu güvenliği, güncellemeler, vb.?

9. Özel WordPress Ürün Geliştirme

Özel WordPress Ürün Geliştirme

Bir geliştiriciyseniz ancak kendi ürününüz için fikirleriniz yoksa veya belki de desteklemeniz gereken bir şey oluşturmak istemiyorsanız, hizmetlerinizi her zaman diğer geliştiricilere veya işletmelere sunabilirsiniz.

Çoğu zaman içerik oluşturucular belirli bir alanda daha fazla uzmanlığa sahip diğer geliştiricilerden yardım isteyecektir. Örneğin, tema geliştiricileri genellikle özel uzantılar oluşturmaya yardımcı olması için eklenti geliştiricilerine ulaşacaktır. Bu durumlarda, kendi ürünlerine değer katan bir şey yaratmak için bir kerelik bir proje için bir geliştirici kiralayabilirler.

Yine, siteler gibi oDesk ve Envato Studio, geliştiricilere becerilerini ve niteliklerini tanıtmak için bir yer sunuyor.

10. Bire Bir veya Şahsen WordPress Eğitimi

Bire Bir veya Şahsen WordPress Eğitimi Sunun

Ürün olarak e-kitap veya kurs sunmaya benzer şekilde, benzer eğitim materyallerini hizmet türü biçiminde sunabilirsiniz. WordPress uzmanları LisaWork yeni kullanıcıların WordPress’i nasıl kullanacaklarını öğrenmek için gelebilecekleri canlı WordPress seminerleri sunarak kariyer yarattık.

Birçok yeni kullanıcı, ilk kez bir web sitesi oluşturma sürecinden geçerken soru sorma ve bire bir yardım alma yeteneğini takdir ediyor. Bu fırsatı, önerilen takip kurslarından, barındırma veya anahtar ürünlerden ek gelir akışları ile gelir getiren bir işletme oluşturmak için kullanabilirsiniz..

Bizi izlemeye devam edin

WordPress, sadece web siteleri için değil, aynı zamanda başarılı bir iş kurmak için harika bir platformdur. Şimdiye kadar, blog’unuzla para kazanmak için WordPress’i kullanmanın en iyi yollarını ve ürün ve hizmet satmaktan elde etmenin 10 yolunu paylaştık. Umarım bilgiler yeni veya sizin için yararlı olmuştur!

Bir sonraki taksitte ele alacağız blogunuzu bir işletmeye nasıl dönüştürebilirsiniz? ve WPExplorer’ı oluşturmak için attığımız bazı önemli adımlar.

O zamana kadar aşağıdaki yorum bölümünde sorularınız varsa bize bildirin! WordPres ile kendi işinizi kurmanıza yardımcı olmak için onlara en iyi şekilde cevap vermekten mutluluk duyarız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map