WordPress Tümü Büyüyünce Pro İş Akışlarını Benimsemek

İlk WordPress blogumu kurduğumu hatırlıyorum. WordPress’i indirmek için çevrimiçi kılavuzları takip ederek saatler geçirdim, tekrar yüklemeye çalıştım ve sonra nasıl bir veritabanı oluşturacağımı anladım.


Sadece canlı sunucuya kadar her değişikliği FTP’ledim ve bir soru işaretini yanlış yazsaydım blogun kararmaması umuyordum.

WordPress bu arada büyüdü. Büyük medya şirketleri, WordPress’i dünyayla iletişim kurmanın temel yolu olarak kullanıyor. Tech Crunch veya New Yorker’a gidin ve kaynak html’yi görüntüleyin. Web sitesinin WordPress kullanılarak oluşturulduğunu göreceksiniz. Beyonce? Evet. WordPress’i kazıyor.

Aynı zamanda WordPress, geliştiriciler arasında korkunç bir üne sahiptir. Stereotip, sürüm denetimi kullanmadan ve genellikle insanlığın bildiği her yazılım geliştirme prensibinden vazgeçmeden, FTP yoluyla dosya yükleyen komut dosyası çocuklarından oluşmaktadır..

Açıkçası, bu adil bir suçlama değil. WordPress büyüdü. Tam teşekküllü REST API’sı bu yıl. Artık WordPress ve bağımlılıkları komut satırından WP-CLI.

WordPress geliştiricileri ve tema tasarımcıları büyüyor. Roots.io, WordPress projelerini herhangi bir ciddi yazılım geliştirme projesi gibi ele almaya bir örnektir. Sürükle ve bırak FTP yüklemesi ile uğraşmazlar. Bunun yerine sürüm kontrolü için git ve dağıtımlar için capistrano kullanıyorlar.

Fog Creek Yazılım Joel ünlü hakkında yazdı Daha iyi bir yazılım için 12 adım, ve bunlardan biri bir sorun ya da hata izleyiciydi. O haklı. Kafanızdaki çeşitli farklı özellik isteklerini ve hatalarını hatırlamak zor. Hataları yeniden oluşturmak için tüm adımları, kullanıcının ne beklediğini ve gerçekte ne aldığını hatırlamak daha da zor.

Masanızda da yapabileceğiniz çok sayıda post-it notu var. WordPress’in kendisi kullanır Trac onun sorunu izci olarak. Başka bir açık kaynaklı sorun izleyici ve proje yönetimi aracı olan Redmine ile çalıştım, çünkü barındırılan Redmine ve git barındırma hizmeti sunan Planio’dayım.

Sorun İzleyicinin Tipik Kullanım Örneği

Bu nedenle, WordPress için yeni bir eklenti oluşturduğunuzu düşünün. İşte küçük bir ekibiniz var – bir veya iki geliştirici, bir tasarımcı ve bir iş adamı.

Artık sadece bir kişilik bir ekip değilsiniz. Hepiniz tek bir yerde çalışmıyorsunuz, çünkü uzaktan çalışma harika ve kuzey yarımküre kışın çok eğlenceli değil.

Bir kullanıcı, eklentinin “çalışmadığını” belirten bir e-posta gönderir. Gerçekten şanslıysanız, “çalışmıyor” hata mesajını gösteren bir ekran görüntüsü alacaksınız.

E-postayı iletiyorsunuz. Birisi hangi tarayıcıyı kullandıklarına dair bir soru ile e-posta gönderir ve birden bire 12 e-posta Gmail iş parçacığına sahip olursunuz. Burada birkaç sorun var ve sorun izleyiciler bu sorunları çözmenize yardımcı oluyor.

Her Düzeltilebilir Hatanın Üç Kritik Parçası

Birincisi, her hata raporu için aslında üç şeye ihtiyacınız var:

 1. Kullanıcı hatayla sonuçlanan hangi adımları attı??
 2. Kullanıcı ne görmeyi bekledi?
 3. Kullanıcı gerçekte ne gördü?

Hatayı yeniden üretebilmeniz gerekir, çünkü eylemde göremediğiniz bir hatayı düzeltmek gerçekten zordur. İkincisi, hatanın aslında bir hata olduğundan veya kullanıcının yazılımınızın sağlamadığı bir şey bekleyip beklemediğinden emin olmalısınız.

İşte koymanın başka bir yolu:

Ayrıca, hatayı bildiren kişiyi klasik satırla fob edemezsiniz: “Bu bir hata değil. Bu bir özellik!”Kişinin ne beklediğini bilmiyorsanız.

Gibi bir sorun izleyici kullanma Redmine bu bilgiyi almanın standart bir yoluna sahip olduğunuz anlamına gelir.

Bir görevin asla yapılmadığından emin olmanın bir yolu vardır: takımın bu konuda bir şeyler yapması belirsiz bir şekilde önerdi. Bir “sahibine” atanmadığı sürece, henüz yapılmayacaktır.

Sorun izleyicileri sizi herhangi bir zamanda bir kişiye bir sorun atamaya zorlar, böylece her zaman şu anda kimin bir hataya veya göreve sahip olduğunu bilirsiniz. Aynı zamanda, sorunlar “Devam Ediyor”, “KG / Test” veya “Dağıtım için Hazır” gibi farklı durumların iş akışından geçiyor.

Çoğu izleyici size bir sorunun mevcut durumuna göre raporlar verir, böylece devam etmekte olan mevcut iş hacmini ve ne kadar yapılması gerektiğini görebilirsiniz. Çevik metodolojilerde popüler olan burndown grafikleri bile oluşturabilirsiniz..

Git’i Proje Yönetimi İş Akışınıza Sıkıca Entegre Edin

Yukarıda belirttiğimiz gibi, WordPress geliştirme sürecinizde git kullanmak, işler ters gittiğinde hayatınızı çok daha kolay hale getirecektir. Git size bir geri sarma düğmesi ve sitenizin birden çok paralel sürümünü oluşturabilirsiniz.

Git deponuza her yeni kod koyduğunuzda, kod tabanındaki değişikliği tartışmak için doğal bir nokta oluşturuyorsunuz. Ayrıca, sorunları sadece belirsiz fikirlerden ziyade gerçek kararlı koda dayalı olarak tartışmanın daha kolay olduğunu düşünüyorum.

Sorun izleyicilerin parladığı yer burasıdır, çünkü Redmine örneğin git veya svn ile sıkı bir şekilde entegredir. Sorunlara karşı kimin neyi taahhüt ettiğini hızlı bir şekilde görebilir ve sonra bu sorunları tartışabilirsiniz.

WordPress Geliştirmeniz İçin Bir Sistem Oluşturun

Bir sorun izleyici, kendinizin ötesinde ölçeklendirmenize yardımcı olacaktır. Sorunların çatlaklardan geçmediğinden emin olacaksınız.

Planio’da müşterilerimizin çoğu, barındırdığı Redmine ürününü WordPress projeleri de dahil olmak üzere yazılım geliştirme projelerini izlemek için kullanıyor. Sürüm kontrolü ile ilgili hataları, yeni özellikleri ve sprint’leri izlerler.

Redmine, WordPress gibi, açık kaynak kodludur, bu nedenle tescilli yazılıma kilitlenmeme avantajına sahip olursunuz. Ve WordPress gibi, Planio’da bizim gibi birisine hosting dış kaynak sağlayabilir veya isterseniz kendiniz kurabilirsiniz Redmine.org.

Sana doğru

Peki – iş akışlarınızı nasıl yönetirsiniz? Redmine’i denedin mi? Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıda duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map