WordPress Topluluğuna Dahil Olmanın 8 Yolu

Ağ

Katılmanın ve WordPress topluluğuna geri dönmenin birkaç yolu vardır.


WordPress açık kaynaklı bir projedir, yani çekirdek yazılım ve onu genişletmek için çok sayıda araç kullanmak ve değiştirmek tamamen ücretsizdir. Ethos, yazılımın ve destekleyici bilgilerin her yönüne uzanır.

Topluluk, WordPress’e eklemeler oluşturmak, farklı dillere çevirmek ve temel yazılımın her yönünü geliştirmeye yardımcı olmak için bir araya geliyor.

Ancak, topluluk katkısı sadece oradaki geliştiricilerle sınırlı değildir. Katılmak isteyen herkes yardım etmek için bir yol bulabilir. Tek ihtiyacınız olan bir WordPress.org hesabı ve takılmak arzusu.

Katılmanın birçok yolu var ve burada sizin için birkaç tanesinden geçeceğiz.

1. Ücretsiz bir eklenti veya tema geliştirin

Bu, WordPress topluluğuna geri dönmenin en yaygın yöntemidir. WordPress deposunda topluluğun kullanması için binlerce ücretsiz tema ve eklenti vardır. Size yaratılan muazzam çeşitliliği göstermek için hepsini gözden geçiriyorum ve her ay en sevdiğim eklentileri ve temalarımı vurgulıyorum.

Bu, uzun vadede kararlı kalmak istemeyenler için bir seçenek değildir. Oluşturulan herhangi bir tema veya eklenti, hatasız ve temel yazılımın her yeni sürümüyle uyumlu olduklarından emin olmak için sürekli güncellemelere ihtiyaç duyacaktır..

Bu arada, eklentiler ve temalar geliştirmek için bir geliştirici olmanız gerekmez. İki eklenti oluşturmak için bir geliştirici ile çalıştım (yolda başka bir iki tane var).

Tabii ki – bu bana biraz paraya mal oldu, ama kişisel ihtiyacım olan eklentiler oluşturdum ve diğer insanlara yardım ediyorlar. WordPress topluluğundaki saygınlığımı da incitmez.

Eklentiler ve temalar geliştirmek, birçok katılımcı için WordPress için premium ürünler satan kendi şirketlerini oluşturmada ortak bir ilk adımdır. En zorlu katkı seviyesidir, ancak sonuçta insanlar tema ve eklentiler oluşturmak için zamanlarını bırakmadan WordPress bugünkü kadar çeşitli olmayacaktır..

2. Forumlardaki Destek Sorularını Cevaplayın

Destek forumları topluluğa katılmanın mükemmel bir yoludur. Her zaman yardım ve rehberlik arayan yeni WordPress kullanıcıları vardır ve moderatör sıkıntısıyla geri vermeye başlamak için en iyi yerlerden biri olabilir. Yapmayabilirsin düşünmek bir WordPress uzmanısınız, ancak herhangi bir deneyiminiz varsa, cevaplayabileceğiniz sorular olacaktır (soruların büyük çoğunluğunun mutlak yeni başlayanlar tarafından sorulduğunu düşünerek).

Şu anda çok sayıda açık iplik var, bu da biraz yıldırmaya nereden başlayacağınıza karar verebilir. Buna yaklaşmanın iyi bir yolu, son zamanlarda WordPress ile çözebildiğiniz bir sorunu düşünmektir. Forumlarda arama özelliğini kullanarak aynı sorunu soran kişileri bulun ve sorunu çözdüğünüz şekilde yazın.

Destek forumlarına katılma hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bu sayfa bilmeniz gereken her şeyi açıklıyor.

3. Belgeleri Koruyun

Dosyalar

Kodeks WordPress hakkında bilmeniz gereken her şeyi içerir. Sürekli güncellenmektedir ve özellikle yeni sürümler yayınlandığında WordPress belgelerini genişletmek için hataları düzeltmelerini, sayfaları düzeltmelerini ve yeni makaleler eklemelerini gerektirir..

Codex’un güncel tutulmasına yardımcı olmak için her zaman bir gereksinim vardır. Bunun size hitap eden bir şey olabileceğini düşünüyorsanız, Kodeks Katılımcı Kuralları ve katıl.

4. WordPress Çeviri Çalışması

WordPress GUI, varsayılan olarak ABD İngilizcesinde çalışır, ancak diğer dilleri çalıştırma özelliğine sahiptir.

Birden fazla dil konuşuyorsanız, WordPress’e geri dönmenin ideal bir yolu, temel yazılımı dilinize çevirmenize yardımcı olabilir. WordPress henüz kendi dilinizde mevcut değilse bu özellikle önemlidir. Yazılım üzerinde çalışmanın yanı sıra, çok sayıda Codex sayfasını başka bir dile çevirerek de yardımcı olabilirsiniz.

WordPress çevirisine yardımcı olmak istiyorsanız, bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Polyglots ekip sayfası.

5. WordPress Kullanıcı Arayüzünü Geliştirin

Becerileriniz tasarım alanında daha fazla yer alıyorsa, Kullanıcı Arabirimi ekibi yetenekleriniz için ideal bir yer olabilir. Bu ekip, WordPress kullanıcı arayüzünün ön uç gelişimi ve tasarımına odaklanıyor.

UI grubunda fikirlerinin maketlerini tedarik eden insanlarla tasarım ve kullanıcı testi hakkında sürekli tartışmalar var. Geçerli kullanıcı arayüzü hakkında katılmıyorsanız ve değiştirmek istediğiniz bir şey varsa, bu grup bu argümanı öne süren yerdir.

6. WordPress Erişilebilirliğini Geliştirin

Siz veya tanıdığınız biri yardımcı teknoloji kullanıyorsa, Erişilebilirlik ekibine yardımcı olmak, dahil olabilmeniz için mükemmel bir yer olabilir.

Bu ekip WordPress çekirdeğindeki yardımcı teknoloji üzerinde çalışıyor ve her zaman geri bildirim arıyor. Karşılaşabileceğiniz sorunları ve yazılımı daha iyi hale getirmek için ihtiyaç duyabileceğiniz fikirleri bildirin..

Bu size hitap ediyorsa, WordPress’i Erişilebilir Blog Yap ve oradaki tartışmalarına yorum bırakın.

7. Topluluğun Büyümesine Yardımcı Olun

WordCamp

Bir kaç tane var WordCamps ve her yıl dünyanın dört bir yanında gerçekleşen yüzlerce WordPress buluşması. Bu etkinlikler, topluluk üyelerinin geliştirme, tasarım ve WordPress’in her yönü hakkında bilgi paylaşmak için tek bir yerde bir araya gelmeleri için ideal yerlerdir (Carrie’nin WordCamp San Francisco 2013’teki deneyimini özetlemesi veya arkadaş Pippin’in neden WordCamps’e katıldığını görün ).

Bölgenizde şu anda bir buluşma veya WordCamp oluyorsa, organizatörlerle iletişime geçebilir ve yardım teklifinde bulunabilirsiniz..

Bölgenizde güncel bir buluşma veya WordCamp yoksa, neden bir tanesini başlatmaya çalışmıyorsunuz??

Bir buluşma veya WordCamp çalıştırmak kolay bir iş değildir ve etkinlikten önce ve etkinlik sırasında çok fazla çalışma gerektirir. Bu yapmayı düşündüğünüz bir şeyse, tavsiye ve destek istemek için Make WordPress Topluluğu sitesinin diğer üyeleriyle bağlantı kurmak çok iyi bir fikir olacaktır..

Topluluk etkinlikleri yalnızca fiziksel konumlarla sınırlı değildir. Topluluk sosyal yardım gönüllülerini göz önünde bulunduran çok sayıda forum, IRC sohbeti ve çevrimiçi atölye çalışmaları var.

8. WordPress Vakfı’na bağış yapın

Yukarıdaki seçeneklerin hiçbirinin sizin için uygun olmadığından endişe ediyorsanız – bu yollardan herhangi birinde yardımcı olacak zamanınız veya becerileriniz olmasa da – size açık başka bir seçenek daha var. WordPress Vakfı WordPress’i açık kaynaklı bir proje olarak ilerletmekle görevli bir hayır kurumudur..

WordPress ticari markasını elinde tutan, çeşitli açık kaynak projelerini finanse eden ve WordPress ve açık kaynak geliştirme için bir eğitim organizasyonudur..


WordPress topluluğuna katılabileceğiniz birkaç seçenek hakkında konuştuk, ancak katkıda bulunmanın başka birçok yolu var. Topluluğa katılmak için hepiniz Gerçekten mi geri verme arzusu var. O zaman bunu yeteneklerinize en uygun şekilde nasıl yapabileceğinizi anlamanız gerekir..

Topluluğa katkınız temalar ve eklentilerin gözden geçirilmesi şeklinde olabilir veya WordPress’in görünümünü ve hissini geliştirmek için tasarım ve kullanıcı arayüzü ekipleriyle birlikte çalışıyor olabilir. Katkınız, WordPress’i yeni kullanıcılara şampiyon etme ve başlamalarına yardımcı olma isteğinize dayanabilir. Kullanabileceğiniz seçeneklerde gerçekten bir sınır yoktur.

WordPress topluluğuna bir şekilde geri verdin mi? Yorumlarda bunu duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map