WordPress Teması Seçmek İçin 5 Kolay Adım

Alan adınızı seçtiniz, kullanmak için harika bir web barındırıcısı seçtiniz ve WordPress’i nasıl başarıyla yükleyeceğinizi öğrendiniz. Şimdi web sitenize özgü “görünümü” seçme zamanı.


WordPress, site sahiplerinin içeriklerini yapılandırmasına ve sunmasına yardımcı olmak için bir dizi farklı tema kullanır. Varsayılan tema yeterince çekici görünse de (özellikle birkaç temel eklenti eklerseniz, Yirmi Onyedi tema oldukça harika), web sitenize benzersiz bir dönüş sağlamak için seçim yapabileceğiniz binlerce başka kullanıcı var. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tema heyecan verici olsa da, biraz da ezici olabilir. Web siteniz temelde küresel kartvizitiniz gibidir, bu nedenle yaptığınız seçimlerin dikkatle yapılması gerekir.

Peki, oradaki tüm seçimlerden o mükemmel temayı nereden seçmeye başlıyorsunuz? Doğru tema net bir kazanan olana kadar seçiminizi daraltmak için beş kolay adım:.

1. Ücretsiz veya Premium Tema ile Gidip Kalmayacağınıza Karar Verin

Ücretsiz veya Premium WordPress Teması Seçin

Bir sürü ücretsiz tema var. WordPress Dizini, birçok web sitesi türü için kullanılabilir. Bununla birlikte, genellikle ihtiyacınız olan özelleştirme düzeyini sunan premium bir temayla gitmeniz önerilir. Premium WordPress temaları, ücretsiz olanlara göre bir dizi ek avantaj sağlar. Genellikle müşteri desteği ile gelirler, daha sık güncellenirler, tipik olarak daha fazla özelliğe sahiptirler ve özel ihtiyaçlarınızı ücretsiz temalardan daha kolay bir şekilde karşılayacak şekilde özelleştirilebilirler.

Temanızı satın almayı seçerseniz, bir kerelik bir ücret (Themeforest, Creative Market, Templatic vb.) Veya abonelik temelinde aylık veya yıllık (Elegant Themes veya Themify gibi) birkaç isim). İkinci seçenek, söz konusu yayıncıdan istediğiniz herhangi bir tema arasından seçim yapma özgürlüğü verir. Açıkçası, premium bir temaya ne kadar harcama yapmak istediğinizi (ve yapabileceğinizi) belirlemenize yardımcı olması için bütçenize bir göz atmanız gerekir..

Genellikle, bir tema için ne kadar çok ödeme yaparsanız, o kadar çok özellik bekleyebilirsiniz. Çoğu premium tema 29 ila 89 $ aralığında çalışır, bu yüzden değildir çok korkunç pahalı. Ayrıca premium temalar genellikle premium destek içerir, bu nedenle bir sorunuz varsa ücretsiz WordPress.org forumlarına güvenmek yerine geliştiriciye sorabilirsiniz. Web siteniz büyük bir yatırım olduğundan, seçeneklerinizi değerlendirmek ve hangi temanın sizin için uygun olduğunu bulmak için kesinlikle zaman ayırmak isteyeceksiniz..

2. WordPress Temasını Sektörünüzle Eşleştirin

WordPress Temanızı Sektörünüzle Eşleştirin

Bu bir beyinsiz gibi görünebilir, ancak dikkate alınması gereken ilk ve en önemli faktörler arasındadır. Sektörünüz veya işinizle ilgili bir tema seçmelisiniz. Çiçekli temalı bir web sitesi bir marangozluk işi için pek mantıklı olmaz. Bunun yerine, temanın arka planında ahşap olan bir şey ona daha iyi uyacaktır. Bir otomobil parçaları şirketi web sitesi gibi çok araba içeren bir tema ile uyumlu olacaktır. Bir tema seçerken yardıma ihtiyacınız varsa, WPExplorer’daki şu yayınlardan bazılarına göz atın:

 • WordPress ile Kilise Web Sitesi Nasıl Oluşturulur
 • Doktorlar için En İyi Tıbbi WordPress Temaları
 • En İyi Gayrimenkul WordPress Temaları
 • En İyi WordPress Portföy Temaları
 • Pinterest Benzeri WordPress Temalarına Sahip Olmalıdır

Hangi temayı seçerseniz seçin, markanızın hizmetlerini ve değerlerini doğru bir şekilde yansıtır. Daha basit ifade etmek gerekirse: ziyaretçilerinizi karıştırmayın!

3. Tarayıcı Uyumluluğunu Belirleme

WordPress Temanızın Tarayıcı Uyumluluğunu Belirleme

Seçtiğiniz yeni temanın tüm tarayıcılarla uyumlu olmasını sağlamak önemlidir. Sitenize gelen farklı ziyaretçiler büyük olasılıkla farklı tarayıcılar kullanacaktır, bu nedenle herhangi birini saymamak önemlidir. Birçok teknoloji tasarımcısı, uyumluluk sorunları için Internet Explorer gibi eski tarayıcıları yok saymayı önerebilir, çünkü giderek daha fazla kullanıcı bu tarayıcıyı Google Chrome gibi daha yeni sürümler lehine terk ediyor. Yine de eski tarayıcılara güvenen çok sayıda internet sörfçüsü var, bu yüzden web siteniz için kullanmayı düşündüğünüz temanın tarayıcı uyumluluğuna dikkat ettiğinizden emin olun..

Belirli bir temayı taahhüt etmeden önce, temayı bir dizi tarayıcıda test etmelisiniz. Zaten çalışır durumda bir web siteniz varsa, bunu yapmanın en kolay yolu, ziyaretçilerinizin sitenize erişmek için hangi tarayıcıları kullandığını görmek için Google Analytics’inizi kontrol etmektir. Oranlar, Firefox, Safari, Google Chrome ve Internet Explorer dahil olmak üzere tüm büyük tarayıcıları kontrol etmeniz gerekecek.

Google Analytics, ziyaretinizin çoğunun kullandıklarını da belirler. Kullanabilirsiniz Browsershots.org hangilerinin endişe duyulacağını öğrendikten sonra tarayıcıları test etmek için. Tek yapmanız gereken test etmek istediğiniz tarayıcıyı ve sürümü seçmektir ve Browsershots.org her biri için bir test oluşturur. Ardından, değerlendirmeniz için sonuçlar görüntülenir.

4. Düzenlemesi Kolay Bir Tema Seçin

Düzenlemesi Kolay Bir WordPress Teması Seçin

Umarım, işiniz büyümeye devam eder. Ve olduğu gibi, yol boyunca bir dizi değişiklik yapılacaktır. Daha sonra yeni ürünler veya hizmetler sunmaya başlayabilir veya bir noktada yerini değiştirmeyi seçebilirsiniz. Web sitenizin, işletmenizde meydana gelen tüm değişikliklere ayak uydurması gerekir ve bu nedenle, düzenlenmesi kolay bir tema seçmeniz önemlidir.

Yaygın bir hata, basit bir değişiklik yapmak için koda dalmanızı ve etrafınızdaki her şeyi değiştirmenizi gerektiren bir tema seçmektir. Orada birçok tema var ve harika görünmelerine rağmen, düzenlemek oldukça karmaşık olabilirler. Görünüş her şey değil. Bunun yerine, farenin birkaç basit tıklamasıyla uygun gördüğünüz değişiklikleri yapmanıza izin veren bir tema seçin.

Kısa listelenmiş bir temanın özelleştirme seçeneklerini doğrulamak için renk seçenekleri, yazı türleri, blog ve sayfa mizanpajlarının çeşitliliği gibi özellikler ve ihtiyacınız olan belirli işlevler (takvim, portföy ekranı gibi) olup olmadığını kontrol etmek istersiniz. , vb.).

Temanın kısa kodlarla mı yoksa sayfa oluşturucuyla da gelip gelmediğini belirleyin. Bunlar, yayınınıza ve sayfalarınıza belirli işlevler veya sayfa öğeleri eklemenizi sağlar. Sitenizi özelleştirmenize yardımcı olacak tonlarca eklenti olmasına rağmen (sadece birkaçını görmek için en iyi kısa kod ve sayfa oluşturucu eklentileri listemize göz atabilirsiniz), ihtiyacınız olan temel işlevsellik zaten dahil edilmişse çok daha kolaydır – Bu yüzden Toplam WordPress temamıza tonlarca güçlü özelleştirme seçeneği eklendi.

5. Teknik Destek ve Güncellemelere Bakın

WordPress Tema Desteği

Seçtiğiniz tema için, özellikle ödeme yapıyorsanız, teknik destek sunulmalıdır. Destek ile tema hataları ve güncellemeleri konusunda yardım kastediyoruz – tema özelleştirmeleri değil, özelleştirmelere ihtiyacınız varsa bir WordPress tema geliştiricisi tutmayı veya Elto gibi bir hizmeti kullanmayı düşünmelisiniz, çünkü bu destek kapsamının dışındadır..

Bazı WordPress temaları e-posta desteği ile birlikte gelirken, diğerleri yalnızca sorgular için bir forum sunar. Hangi seçeneğin sizin için uygun olduğunu belirlemeniz gerekir. Bir forum ayarında verilen yanıtlarla ilişkili bekleme süresinde sorun mu yaşıyorsunuz, yoksa daha fazla zaman duyarlı iletişime mi ihtiyacınız var? Ayrıca temanın son güncellemesinin ne zaman yapıldığını ve temanın ilk yayınlanışından bu yana kaç güncelleme yapıldığını öğrenmelisiniz. İyi temalar sık ​​sık güncellenir ve özellikle WordPress’in yeni sürümleri yayınlandığında (örneğin, WPExplorer’dan Toplam WordPress teması, WordPress’in en son sürümüyle uyumlu olacak ve ön uç sayfa oluşturma gibi en yeni özellikleri içerecek şekilde sürekli güncellenir. ).

Güncel temalara devam etmek daha iyi. Yeni bir WordPress sürümü çıktığında web sitenizi kırması için yalnızca biri için ödeme yapmak istemezsiniz. Seçtiğiniz temanın arkasındaki geliştiricilerin güncel kaldığından ve temalarını güncel tutacağından emin olmanız gerekir.

Bonus İpucu: Yorumları Okuyun

Temayı sizin için seçtiğinizi düşündüğünüzde, diğer blog yazarlarının ve web sitesi sahiplerinin yorumlarını okumak için birkaç dakikanızı ayırın. Temanın adı ve geliştiricinin adı ile ilgili bir Google araması yapın. Diğer insanların bu konuda ne söylediklerini öğrenin. Fazladan beş dakikalık bir araştırma sizi çok fazla acıdan kurtarabilir!

Sonuç

WordPress, çevrimiçi varlığınızı geliştirmenin ve güçlendirmenin en kolay yollarından birini sağlar. Teknolojik açıdan bilgili olmayanlar bile, WordPress’i tercih ettikleri platform olarak kullanarak birkaç saat içinde bir web sitesini kamçılayabilirler. Sitenizden paketin öne çıkmasını sağlamak için ideal temayı seçmek için bu hızlı ve basit adımları izleyin!

Şimdi bilmek istediğim, siteniz için bir tema seçmeye nasıl başladınız? Yukarıdaki kriterler sizin için önemli mi? Veya başka bir metrik dahil mi? Lütfen düşüncelerinizi aşağıda paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map