WordPress Temalarını Akıllı Şekilde Satın Alma

Yüksek kaliteli WordPress temalarına olan talep INSANE’dir. Her gün hem ücretsiz hem de ticari temalar arayan tonlarca insan var ve benim gibi insanlar bunları satmaktan geçimini sağlıyor. Bu tür yüksek talep nedeniyle insanlar sürekli olarak yeni tema mağazaları açıyor ve / veya Themeforest veya Mojo Temaları gibi mevcut pazar yerlerinde satmak için yeni ürünler oluşturuyor.


Alıcı, destekçi ve WordPress tema geliştiricisi olarak, popüler tema mağazalarının çoğunda ve çalışmalarında oldukça fazla deneyime sahibim. Ayrıca çok iyi olmayanlar üzerinde kaliteli ürünler seçmek için keskin bir gözüm var.

“Ticari” WordPress Temalarını aradığınızda “daha ​​akıllı” daha eğitimli satın alımlar yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını paylaşmak istedim – not, “ticari” terimini kullanıyorum çünkü…

“Tüm ticari temalar premium temalar değildir ve tüm premium temalar ticari temalar değildir!”

Çoğu zaman insanlar tüm ticari temaları prim olarak adlandırırlar, ancak prim terimi, türünün diğerlerine göre istisnai ve üstün olan bir şeyi ifade eder. Ancak hepimizin bildiği gibi, bazı ticari temalar emilir ve mevcut bazı ücretsiz temalardan daha kötü olabilir.

İşte benim ipuçları…

Satıcıya Güvenebilir misiniz?

Tema Mağazası: Kendinize sormanız gereken ilk şeylerden biri satıcının güvenilir olup olamayacağıdır. Sadece kredi kartı bilgilerinizi verdiğiniz için değil, aynı zamanda ürününüzü gerçekten alacağınızdan ve açıklandığı gibi çalışacağından emin olmak istediğiniz için. Basit yaparak Google arama satıcıda, bu kişi / şirket yasalsa iyi bir fikir edinmelisiniz. Genellikle, aksi takdirde, onlar hakkında öfkeli bir sürü korkunç yorum veya blog yayını görürsünüz.

Bireysel Satıcı: Bir Pazar Yeri’nde bireysel bir satıcıdan satın alıyorsanız, çoğu zaman satıcıları beğenip beğenmediklerini yorum ve derecelendirmelerle söyleyebilirsiniz. Örneğin, bazı ticari tema yorumlarımı okuyup incelemelerime bakarsanız, çoğunlukla olumlu olduğunu göreceksiniz ��

Bir pazar yerinde değilse ve doğrudan kendi web sitesinden / bloglarından Devin Price onun blog satan üzerinde yapıyor Seçenekler Çerçeve Kiti, bazı gönderilerini okuyabilir, github ve / veya twitter kontrol edebilirsiniz ve hemen onun serin bir adam olduğunu göreceksiniz. Aynı şey dostum için de geçerli Pippin Williamson en Pippins Eklentileri (herkes Pippin’i bilir). Bu iki kişiden herhangi birine bakarsanız, bunların WordPress topluluğuna ve iyi güvenilen kişilere çok dahil olduklarını görürsünüz..

Ayrıca, ödemeler PayPal üzerinden yapılırsa ekstra bir güvenlik katmanınız vardır, bu yüzden hala endişeleniyorsanız aramaya değer bir şeydir.

Checkout Ücretsiz Bir Tema: Satıcı bir çeşit ücretsiz tema sunuyorsa, indirmeyi ve koda bakmayı düşünmelisiniz. Açıkçası bazı hatalar görürseniz endişelenmeyin, çünkü tema eski olabilir veya ticari bir tema olarak ona çok fazla özen gösterilmemiştir. Aradığınız şey şifreli kod ve kabataslak bağlantılar. Bir satıcı her türlü spam içerikli bağlantı veya şifreli kod içeren ücretsiz temalar veriyorsa, kişisel olarak ticari öğelerine güvenmem.

Tema Son Güncelleme Tarihi…

Şahsen bakacağım ilk şeylerden biri, temanın ne zaman yayınlandığı veya en son ne zaman güncellendiği. WordPress sürekli gelişiyor ve sadece temanızın mevcut en yeni işlevlerden bazılarını kullanmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda temanın kullanımının da güvenli olduğundan emin olmak istiyorsunuz. Örneğin, son birkaç yıldır güncellenmemiş Timthumb kullanan herhangi bir tema gerçekten kötü bir fikirdir – hepiniz keşfedilen ve yakın zamanda yaman olan devasa Timthumb güvenlik açığını biliyorsunuz.

Eski bir tema olup olmadığı önemli değil, yakın zamanda güncellenmişse yine de mükemmel bir seçim olabilir! Herkese açık bir değişiklik günlüğü varsa, gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Tabii ki satıcıya her zaman temanın en son WordPress sürümü ile çalışacak şekilde güncellenip güncellenmediğini sorabilirsiniz.

İnsanların geçmişte bana temalarımın WordPress’in daha düşük bir sürümüyle çalışıp çalışmayacağını sormalarını istedim, çünkü kurulumlarını bir nedenden dolayı güncellemek istemediler. Dürüst olmak gerekirse, sebebinin ne olduğunu umursamıyorum… WP kurulumunuzu daima güncel tutmalısınız!

ASLA, bir temanın WordPress’in en son sürümünü kullanmasını engellemesine izin vermeyin.

W3C ile Kodu Kontrol Edin

W3c DoğrulayıcıSadece birkaç saniye süren bir şey, satın almayı düşündüğünüz bir temanın ana sayfasında bir W3C kontrolü yapmaktır. Her sayfayı test edebilirsiniz, ancak genellikle ana sayfa iyi kodlanmışsa, genellikle sitenin geri kalanı da olacaktır. Aynı şey, ana sayfa yüzlerce hata ile gelirse, muhtemelen sitenin geri kalanı için aynı şeyi bekleyebilirsiniz..

Not: W3C’de ortaya çıkan bazı hatalar gömülü videolar, deneysel kod… vb. Bu nedenle, birkaç hata alırsanız, onları okuyup ne hakkında olduklarını görürseniz bir temayı kapatmayın, bazen gerçekten hiçbir şey değildir.

Derecelendirmeleri ve Yorumları Kontrol Edin

Ticari temalarımı (atm) sattığım ThemeForest’ta sık sık şikayetçi olan insanlar görüyorum, çünkü bir tema satın aldıkları bir sorun vardı ve yazar onlara yardım etmeyecek. Yazara baktığımda sık sık kötü oyları olduğunu, insanların tema ile ilgili sorunlar hakkında yorum yaptığını görüyorum … vb.

Tema oldukça ucuz ve burada birkaç dolar kaybetmeyi umursamıyorsanız, devam edin ve bir tema satın alın ve işe yaramazsa vergilerinizde bir kayıp olduğunu iddia edin. Aksi takdirde, birkaç yorumu okumak ve yazarın iyi derecelere sahip olduğundan emin olmak acı veremez. Ve gerçekten doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız, pazar yeri için çevrimiçi bir arama yapın ve bazı incelemeleri okuyun (not, çoğu inceleme, bağlı kuruluşlar tarafından çok dikkatli olunur, hepsi dürüst değildir. ) belki bazı tweet’ler gönderebilir ve insanlardan fikirlerini isteyebilir.

Özelliklere ve Seçeneklere Bakma

Tabii ki yeni bir tema arayışında olduğunuzda, aradığınız birçok şey vardır, genellikle belirli özellikler veya tasarım öğeleri istersiniz. Aşağıda her zaman gerekli olduğunu düşündüğüm şeylerin ve gerekli olmayan şeylerin sadece birkaç ipucu var.

Gerekli:

 • İyi kodlanmış HTML, PHP ve JS
 • İhtiyaçlarınızı karşılayan bir düzen – orada yüz binlerce tema var, boktan hack’leri kesmeyi bırakın ve sizin veya müşteriniz için işe yarayan bir şey alın (çoğunlukla)
 • Yazar desteği – tema ile ilgili herhangi bir sorun varsa, yazarın size yardımcı olması harika
 • Düzenli Güncellemeler – temayı uzun süre kullanmak istiyorsanız güncellemelerin olması gerekir

Gerekli değil:

 • SEO Seçenekleri – bunlar yerleşik olmamalı, Yoast SEO kullanmalısınız
 • Her öğe için Renk Seçenekleri – CSS bilmiyorsanız, bir web geliştiricisi kiralayın!
 • Mümkün olan her sayfa şablonu – alt temanızda yeni şablonlar oluşturabileceğinizi biliyorsunuz?
 • Kısa kodlar – bunların temaya dahil edilmesi gerekmez, bunun için birçok harika eklenti var

WordPress ÖzellikleriNe yazık ki, Themeforest gibi mağazalarda pazar sıkışmış ve şişirilmiş temalara doğru eğiliyor gibi görünüyor. Alıcılar her müşteri için bir tema satın almak için para harcamak istemiyorlar bilmiyorum, nasıl kodlamak bilmiyorum ya da sadece tembel … Bu nedenle bazı temalarımda bazı seçenekler ekledim ben normalde eklemek olmaz, ancak, SEO seçenekleri veya 100+ kısa kod gibi bir temaya ait olmayan şeyler var (ne? evet bunu daha önce tema özellikleri listesinde gördüm).

Fiyat ve Lisanslama

Bir tema satın alma söz konusu olduğunda bunlar çok önemli iki unsurdur. Bazen dışarı çıkmak ve bir tema satın almak için size bir bütçe veren bir müşteriniz olabilir, ya da kişisel olarak ekonomik zorluklarla ilgili bir bütçeniz vardır, ya da belki de harcamak için dünyadaki tüm paranız vardır. Ticari bir tema almak söz konusu olduğunda, fiyat ve kalite arasında% 100 bir ilişki yoktur. Örneğin, Theme Trust’ta 25 $ karşılığında 2 temada satış yapan bazı yüksek kaliteli temalar var ve daha sonra Themeforest’a gidip Theme Trust’takilere benzeyen her biri için 50 $ (temini iki katına çıkaran) temalar buluyorsunuz..

Daha yüksek fiyat, daha yüksek kalite anlamına gelmez

Şahsen Fiyatına bile bakmazdım temanın. WordPress teması tam olarak ihtiyacınız olan şeye sahipse, satıcı iyi güvenilirdir ve olumlu derecelendirmelere / incelemelere sahiptir ve elbette tema iyi geliştirilmiştir, maliyeti ne kadar önemser? 100 $ ‘da bile bazı temalar buna değecektir. İnsanların bu kadar fazla harcama yaptığını gördüm çünkü daha sonra aradıkları şeyleri tam olarak aramadıkları temaları satın aldılar.

Unutmayın, eğer bir serbest geliştirici kiralayacak olsaydınız, bir web sitesi için size binlerce mal olabilir. Bütçenizin üst ucunda, AppThemes’te bulunanlar gibi yüksek kaliteli bir niş tema satın alsanız bile, tema satın almak hala uygun bir seçenektir..

Lisanslama? Onların hepsi GPL olmalı, hayır?

Senin düşüncelerin?

Sonuçta sizden / gals’tan duymak istiyorum. Satın almak için yeni bir tema ararken süreciniz nedir? Farklı pazar yerleri ve tema mağazalarıyla ilgili deneyimleriniz nelerdir? Eminim iyi ya da kötü bir deneyim yaşadıysanız, bu gönderiyi okuyan herhangi biri onu yararlı bulacaktır, bu yüzden lütfen paylaşın!

Temaları Nasıl Satın Alırsınız? İyi ya da Kötü Deneyimler? Aşağıdaki yorum!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map