WordPress Tema Paneli Seçenekleri Çerçeveleri

Birçok popüler WordPress temasının kalbinde güçlü bir tema seçenekleri paneli bulunmaktadır. Bu, geliştirici olmayanların yönetebileceği ve anlayabileceği tema özelleştirme seçeneklerini dahil etmenin harika bir yoludur. Birçok kullanıcının CSS’nin ne olduğu hakkında bir ipucu yoktur – ancak sekmeler, geçişler, bırakmalar ve renk seçicileri kullanabilirler.


Aşağıda, web’de bulunan en iyi ücretsiz WordPress tema paneli seçenekleri çerçevelerinden birkaçını listeledim. Kullanıcı dostu kullanıcı arayüzlerine sahipler ve WordPress tema geliştiricilerinin yeni temaları kodlarken dikkate almaları için harika seçenekler.

WordPress Tema Özelleştirici

WordPress Tema Özelleştirici

Bu, WordPress’te yerleşik olduğu için harika bir seçenektir! WordPress Tema Özelleştirici kullanıcıların herhangi bir kod bilmek zorunda kalmadan temalarında kişiselleştirmeler yapmasını kolaylaştırır. En iyisi, sloganı değiştirdikçe, bir logo yükledikçe, arka plan rengini veya düzenlemelerini yaptıkları sırada canlı bir önizlemede görebilecekleri herhangi bir şeyi değiştirdiklerinden. Bu şekilde, belirli bir yazı tipine veya renge başlamadan önce değişikliklerini görüntüleyebilirler.

Yine, bu zaten WordPress’in bir parçası olduğu için yüklenecek bir şey yok. Zaten tema panelinizde Görünüm’ün altında. WordPress.org’da (ve tüm internette – sadece Google’da), özelleştiriciyi özel yayın türleri, kaydırıcılar ve daha fazlasını dahil edebileceğiniz hemen hemen her şey için seçenekler eklemeye nasıl genişleteceğinize dair talimatlar vardır..

Özelleştirici Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Redux Çerçevesi

Redux Çerçevesi

Redux Framework, seçenekler eklemek için hem eklenti olarak hem de temanıza / eklentinize yerleşik olarak kullanılabilir, ancak aynı zamanda yazılarınıza ve sayfalarınıza meta seçenekler ekleyebilmeniz için güçlü bir meta meta sınıfı da içerir..

Tema renklerini, düzenleri, arka planları, sosyal ayarları, görüntü kırpma seçeneklerini, yazı tipi seçeneklerini kontrol etmek için bir ton güçlü ayar eklememize izin verdiği için Toplam WordPress temamızda Redux Çerçevesini kullandık..

Redux, en güçlü Seçenek Çerçevelerinden biridir ve geliştiriciler tarafından da çok iyi desteklenmektedir. Aslında o kadar çok seviyoruz ki, onlara zaten birkaç bağış gönderdik. Ayrıca, daha fazla işlevsellik katacak harika premium eklentiler üzerinde çalışıyorlar.

Redux Framework Eklentisini Edinin

Seçenekler Çerçeve Eklentisi

tema-seçenekleri-çerçeve

Seçenekler Çerçevesi Eklentisi, WordPress temanıza genişletilmiş özelleştirme seçenekleri eklemenin harika bir yoludur. Aslında, bu eklentiyi WPExplorer Premium Temalarımızdan bazılarında bile kullandık (Ultra temamıza bir göz atın). Eklenti, metin kutuları, renk seçiciler, resim yüklemeleri ve tipografi seçenekleri gibi düşünebileceğiniz hemen hemen tüm özelleştirmeleri destekler. Eklenti geliştiricisi (Devin Price), github indirmesine bir seçenek planı olarak işlev gören yararlı bir “seçenekler kontrol” klasörü paketlediğinden, özel seçeneklerinizi oluşturmak da çok kolaydır..

Kurulum daha kolay olamazdı. Başlamak için WordPress eklenti dizininden eklentiyi almanız yeterlidir. Sonra options.php dosyasındaki güzel tema seçeneklerinizi tanımlayın, Seçenek Çerçevesi Eklentisi bunları otomatik olarak gösterecektir..

Seçenekler Çerçevesi Eklentisini Edinin

Akıcı Çerçeve

Akıcı Çerçeve

Fluent Framework, WordPress için sadece tema yönetici panelleri oluşturmak için değil, aynı zamanda meta kutular, kullanıcı meta, sınıflandırma meta ve daha fazlası için de çok iyi bir geliştirme Çerçevesi! Bu, tek bir çerçeveyi temel olarak tüm şablon dışı işlevleriniz için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Fluent çerçevesi, 8 Temmuz 2014’te yayınlanan “nohalfpixels” tarafından oluşturuldu ve CodeCanyon’da çok uygun bir fiyata satıldı.

Biraz Modded Seçenekler Çerçevesi – Şimdi Redux’un bir parçası!

SMOF

SMOF, yukarıda belirtilen Seçenekler Çerçevesi Eklentisi ve OptionTree Eklentisi’nden bazı kullanıcı arayüzü fikirlerinin birleşiminden doğan güçlü bir seçenekler çerçevesidir. WPExplorer’da, SMOF’u bir dizi son temada kullandık (Cleaner, Foxy ve yeni Office 2.0’a bir göz atın) çünkü kullanıcıların anlaması kolay, WordPress Temalarına sorunsuz bir şekilde entegre oluyor ve bunu mümkün kılıyor ana sayfa bölümlerini sürükleyip bırakma ve özelleştirilmiş kaydırıcı yönetimi gibi gelişmiş seçenekler ekleyin.

WordPress temanıza SMOF eklemek hızlı ve ağrısızdır. Kodu function.php dosyanıza yapıştırın, veritabanınızı sıfırlayın ve seçeneklerinizi theme-option.php dosyasına ekleyin. Sıkışırsanız, size yardımcı olacak belgeler ve bir destek forumu vardır..

Uyarı: Bu eklenti yukarıdaki Redux Framework ile birleşti, lütfen bunun yerine bize!

OptionTree Çerçeve Eklentisi – Şimdi Redux’un bir parçası!

optiontree

Bu akıllı küçük eklenti, yazarlarına kullanıcıların anlayabileceği şekilde tema seçenekleri eklemek için harika bir seçenek sunmak için ThemeForest tarafından desteklendi. OptionTree, tema geliştiricilerine WordPress temalarını satın alan tasarımcılar / kullanıcılar için birçok seçenek sunma değişikliği sağlar. 2.0 güncellemesiyle, OptionTree tema kök dizininizde bulunma özelliğine sahiptir, bu yüzden ayarları / meta kutuları aracılığıyla kullanabilirsiniz ve temanızı satın alanlar UI Builder ayarlarından herhangi birini değiştirirlerse OptionTree seçeneklerini kıramazlar. Başka bir harika seçenek, tema seçenekleri ve verileri için içe / dışa aktarmadır, böylece farklı tema seçenekleri sürümlerini temanızla paketleyebilirsiniz.

Başka bir süper kolay kurulum. Eklentiyi WordPress eklenti dizininden alın, etkinleştirin ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa belgeleri kullanın.

Farkına varmak: Bu eklenti yukarıdaki Redux Framework ile birleşti, lütfen bunun yerine bize!

OptionTree Eklentisini Edinin

UpThemes Çerçevesi

upthemes-çerçeve

UpThemes, bu harika çerçeveyi Ayarlar API’sini temel alarak oluşturdu. Çerçeve ayrıca hafif ve güvenli tutmak için yerleşik WordPress medya yükleyiciyi kullanır. Kullanıcılarınız için renkler, düzenler, yazı tipleri ve daha fazlası gibi birçok özelleştirme seçeneği ekleyebilirsiniz. Ayrıca, UpThemes yerleşik bir canlı tema özelleştirici içerir, böylece özelleştirmelerinizin her birini önizleyebilirsiniz (yani bir renk örneği veya yazı tipi snippet’i).

İki seçeneğiniz vardır – ya çatıyı github’dan indirin ve sıkıştırılmamış içerikleri options.php’ye yapıştırın ya da çerçeveyi temanıza bir alt modül olarak ekleyin (bu şekilde çerçevede yapılan güncellemeler otomatik olacaktır). UpThemes Framework sayfasında ayrıntılı talimatlar içeren eksiksiz bir Başlangıç ​​Kılavuzu vardır ve her iki kurulum yöntemini de süper kolaylaştırır.

UpThemes Çerçevesini Alın

NHP Tema Seçenekleri Çerçevesi

nhp-tema-seçenekleri-çerçeve

NHP Seçenekler Çerçevesi, Seçenekler Çerçevesi Eklentisi ve UpThemes çerçevesinin bir karışımından türetilmiştir. Bu çerçeve, kullanıcı dostu ayarlar sekmelerine, WordPress yerleşik Ayarlar API’sı ile entegrasyona, özel hata araçlarına ve mesajlara sahiptir ve en iyisi bu çerçeveyi kolayca özelleştirebilir ve genişletebilirsiniz. Genişletilebilir alan sınıfları ve doğrulama sınıflarıyla özel alanlar (metin, düğmeler, yüklemeler, etiketler, renkler, onay kutuları vb.) Veya doğrulamalar (URL’ler, HTML girişleri, onaltılık değerler, tarihler vb.) Oluşturun – veya her ikisini de geri arama işlevleriyle yapın.

NHP Tema Seçenekleri’ni yüklemek için bhp-options.php dosyasını işlevler.php dosyasına eklemeniz yeterlidir. Çantada keklik. Çerçeve hakkında her türlü bilgiye sahip büyük bir WIKI de var ve sahip olabileceğiniz hemen hemen her soruya yardımcı olmalı.

NHP Tema Seçenekleri Çerçevesini edinin

Deneyimleriniz

Yukarıdaki çerçevelerden herhangi birini kullanıp kullanmadığınızı ve nasıl sevdiğinizi bilmek istiyoruz. Aşağıya bir yorum bırakın ve deneyiminizi ve önerilerinizi gösterin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map