WordPress Sitenizin Hemen Çıkma Oranını Artırma

Hemen çıkma oranı, bir ziyaretçinin herhangi bir bağlantıyı tıklamadan veya diğer sayfaları ziyaret etmeden sitenizden kaç kez ayrıldığı olarak tanımlanır. Hemen çıkma oranının düşük olduğu siteler size, görüntülenmesi / okunması gereken harika şeylerle dolu ilginç bir site olduğunu söyler. Site kullanıcının dikkatini çekmeyi başarıyor. En iyi örneklerden biri 9GAG. İnsanlar bu sitede birkaç dakika kıkırdayarak geçiyor. İnternet metriklerinde, bir ziyaretçi yeni bir sitede 5 dakikadan fazla zaman harcıyorsa – bu gerçekten büyük bir anlaşma.


411 Hemen Çıkma Oranları

Web yöneticileri sürekli olarak sitelerinin hemen çıkma oranını artırma arayışındadır. Düşük hemen çıkma oranına sahip belirli bir site bulurlarsa, hemen kullanılan teknikleri öğrenmeye ve uygulamaya çalışırlar. Yüksek bir hemen çıkma oranına (% 100 bile) sahip olmak her zaman kötü bir şey değildir. İnsanlar meşgul. Aradıklarını bulur bulmaz sitenizden ayrılacaktır. Bu, tek sayfalık web sitelerinde veya hepsi bir arada açılış sayfalarında çok yaygındır. Bir arama motoruna, çok sayfalı site (neredeyse tüm WordPress blogları fyi) yüksek hemen çıkma oranıyla kırmızı bir sinyaldir.

Bu sitenin alakalı içeriği yok, SERP’yi aşağı itin ”

Bu, sitenizin ilgi çekici veya ilginç olmadığı anlamına gelir. En kötüsü, ilgili içeriğe sahip değildir. Tüm web geliştirme ekibinin (web yöneticisi, tasarımcılar ve içerik küratörlerinin) ortak sorumluluğu, ziyaretçileriniz için yem bırakmak – onlara avlanacaklarını ve sonunda bir okuyucuya dönüşeceklerini umarak.

Sonuçta müşteriler istiyoruz. Sadece ziyaretçiler değil.

Bu makalede, WordPress sitenizin hemen çıkma oranını artırmanın en iyi yollarından bazılarından bahsedeceğiz. En iyi blog yazarlarının sitelerinin hemen çıkma oranını artırmak için kullandığı bazı eklentileri ve bazı kanıtlanmış teknikleri kullanacağız.

Sitenizin hemen çıkma oranına neden dikkat edin??

Hemen Çıkma Oranlarına Dikkat Edin

Çünkü bu, sitenizdeki kullanıcı katılımını ölçmenin birincil yollarından biridir. Bir süre önce ziyaretçilerinizi nasıl okuyucuya dönüştüreceğinizden bahsettim. Bu değişikliği ölçmenin en iyi yollarından biri, sitenizin hemen çıkma oranını incelemektir. Google’ın kendine özgü (biraz karmaşık) hemen çıkma oranının açıklaması ve teknik terimleri öğrenmek isteyen insanlar için iyi bir okuma. Hemen çıkma oranı düşük bir site aşağıdakileri heceleyebilir:

 • Daha İyi Kullanıcı Katılımı: Bu, ziyaretçilerinizin sitenizin içeriğiyle ilgilendiğini gösterir. Sitenizi üzerinde zaman geçirecek kadar önemli buluyorlar. Sen istemek buna ihtiyacım var.
 • Yüksek SEO Sıralaması: Hemen çıkma oranı ve site hızı, Google’ın sitenizi belirli bir anahtar kelimeye göre sıralamak için kullandığı iki yüz faktörden ikisidir. Hemen çıkma oranı, sitenizin kalitesini ölçmek için kullanılır. 10 sayfalık bir site, yalnızca küçük sitenin kalitesi daha iyi ise 100 sayfalık bir siteden daha iyi sıralanabilir. Google ve tüm arama motorları nicelik değil kalite ister. Yani, hemen çıkma oranınız ne kadar iyi olursa – SERP merdivenine çıktığınızda.
 • Daha Yüksek Dönüşümler: Dürüst olalım. Ürünümüzün satılmasını istiyoruz. İnsanların haber bültenlerimize körü körüne abone olmak ve Tweetlerimizi yeniden tweetlemek yerine ürünümüzü satın almasını gerçekten istiyoruz. Şüphesiz bu iyi bir şey. Ancak, günün sonunda bir satış, satış yapılmamasından çok daha iyidir. Sitenizin hemen çıkma oranını artırmak için zaman ve çaba harcadığınızda, okuyucularınızla bağlantı kurarsınız. Markanıza güvenmeye geliyorlar ve niş topluluğunuzda bir kimlik oluşturuyorsunuz. Bu sonuçta okuyucularınızı müşterilere dönüştürecek.

Yüksek Hemen Çıkma Oranı için 10 Neden ve Nasıl Düzeltilir?

Uzmanların söylediklerine dayanarak, sitenizin yüksek hemen çıkma oranından sorumlu op 10 faktörlerini listeledim. Her ne pahasına olursa olsun onlardan kaçınmaya çalışın.

 1. Yüksek sayfa yükleme süresi, yani yavaş web sitesi
 2. Kötü navigasyon ile dağınık tasarım (eksik kırıntılar)
 3. Duyarsız tasarım
 4. Rahatsız edici açılır pencere kaydolma formları
 5. Çok fazla reklam var
 6. Alakasız reklamlar
 7. Bozuk bağlantılar – 404 sayfa bulunamadı vb..
 8. Yazılarda ve sayfalarda MySQL veya PHP hataları
 9. Sosyal kanıt eksikliği
 10. Yetersiz içerik

Artık sorunların farkında olduğunuza göre çözümlerini tartışalım.

WordPress Site Hızınızı Artırın

Site Hızınızı Artırın

Önemini tekrar tekrar konuştuk. Siteniz hızlı, tercihen 3-4 saniye içinde yüklenmelidir. İnsanlar günümüzde her milisaniyenin önemli olduğu kadar çok medya tüketiyor. Sitenizin hızını artırmanın birkaç yolu şunlardır:

  1. W3 Total Cache gibi bir WordPress önbellek eklentisi kullanma
  2. MaxCDN gibi bir İçerik Dağıtım Ağı kullanma
 1. Media Temple veya WPEngine gibi bir Yönetilen WordPress barındırma hizmeti kullanma
 2. Görüntüleri sıkıştırarak veya doğru biçimi kullanarak en iyileştirme

Değişiklikleri uyguladıktan sonra, sitenizin hızını aşağıdakiler gibi araçlarla ölçebilirsiniz: Pingdom, GTmetrix ve Web Sayfası Testi. GTmetrix, sitenizin performansı hakkında en ayrıntılı bilgileri verir.

Site Tasarımı

Web sitesi tasarımı

Temiz, duyarlı ve göze batmayan bir WordPress teması kullanın. Siteniz için kullandığınız tema, insanların aradıklarını kolayca bulabilecekleri şekilde olmalıdır. 3 saniyeden uzun bir süredir aramaları gerekmiyor.

 • Ana makineyi akıllıca kullandığınızdan emin olun. kenar çubuğu, birincil menü çubuğu ve altbilgi. İnsanların gözleri bunlara alışkın ve onu bu şekilde tutalım.
 • Blogunuz denemelere ve şiire odaklanıyorsa, güçlü bir tema kullanmak akıllıca olacaktır. tipografiye odaklan. Gregory’ye göz atın Düşünen Zihin minimalist tasarımın mükemmel bir örneği için.
 • Alakalı resimler kullanın. Bin kelimeye bedelleri var. Bu kaynaklardan harika ücretsiz stok görüntüleri bulabilirsiniz.
 • Gibi alakalı bir yayın eklentisi kullanın YAARP veya nRelate.
 • Bu söylemeye gerek yok, siteniz duyarlı olmalı. Mobil bir ilk yaş ve bunun için hiçbir mazeret yok.

Reklamlar

Reklamlar

Reklamları sitenizden tamamen kaldırmak aptalca olur. Birincil gelir kaynaklarından biri! Ee ne yapıyorsun? Reklamların alakalı olduğundan emin olun. Alakasız reklamlar kârdan daha fazla zarara neden olur. Google AdWords kullanıyorsanız, Google’ın Ar-Ge’sinin çoğunu daha iyi reklamlar sunmaya harcadığı için endişelenmenize gerek yoktur. Ve gerçekten çok iyi. Ancak, kendi kendine yayınlanan banner reklamlar kullanıyorsanız, bağlandığınız ürünün / sitenin gerçekten yararlı olduğundan emin olun. Bir şeye bağlantı yalnızca tavsiye edersin. Blogcular arasında tomurcuklanan bir seçenek BuySellAds. Nişe özel reklam ağları için harika bir platformdur.

Açılır pencereler

Çıkış amacı teknolojisinin bu kadar popüler olmasının bir nedeni var. Komut dosyası kullanımın ayrılmasını bekler – fareyi çapraz düğmeye doğru hareket ettirdiğinde açılır pencere görünür. Dolayısıyla çıkış amacı terimi. OptinMonster, çıkış amacı teknolojisinde uzmanlaşan en iyi WordPress eklenti eklentilerinden biridir. Social Media Examiner ve Search Engine Journal gibi popüler siteler OptinMonster kullanıyor.

Ancak, yine de bu çıkış amacı teknolojisini kullanmayan pek çok site var. Bir okuyucu olarak, bir şey okumaya çalıştığımda gerçekten canımı sıkıyor ve birkaç dakikada bir ekranımda bir pop-up var. Ancak, bu benim kişisel görüşüm ve düşündüğünüzden farklı olabilir. �� İşte zaten bildiğiniz bir şey.

İçeriğiniz yeterince iyiyse, kullanıcılar sitenizi otomatik olarak takip eder ve / veya abone olur.

Bozuk Bağlantılar ve Yazılım Hataları

Bozuk Bağlantılar ve Yazılım Hataları

Siteniz eskidikçe, hem dahili hem de harici birçok bağlantı oluşturursunuz. Daha iyi kullanıcı deneyimi için sitenin yapısını arada bir gözden geçirebilirsiniz. Bu süreçte, kırık bağlantılar ile inmek çok doğal. İşte sorun – kırık bağlantılar sitenizin yapısına ve SEO puanına ciddi bir darbe neden olur. Endişelenme. Gibi bir eklenti kullanın Bozuk Bağlantı Denetleyicisi sitenizdeki tüm bağlantıları analiz etmek ve ölüleri düzeltmek için.

Yazılım hataları, kötü yapılandırılmış PHP komut dosyaları, sunucu aşırı yüklemesi, eklenti-eklenti çakışmaları veya eklenti-tema çakışmaları nedeniyle oluşur. Bunlara neden olabilecek birçok yol vardır ve her birine yönelik çözümler sağlam teknik bilgi gerektirir. En iyi düzeltme, çakışan eklentileri / temaları kullanmamaktır. Ancak, bir web sunucusu sorunu varsa desteğe başvurun. Bütçeniz destekliyorsa, WPEngine gibi yönetilen bir WordPress barındırma hizmetine geçin.

Sosyal kanıt

Sosyal kanıt

Sosyal kanıt, içeriğinizin ne kadar popüler olduğu anlamına gelir. Bu yayını kaç kişi paylaştı? Bunlar dikkate almanız gereken şeyler. Yeni bir siteniz varsa, sıfıra yakın olacaktır. Endişelenme. Emin olmak göstermemek paylaşma statik. Sadece paylaşım düğmeleri yapardı. Daha iyi ipucu –

İçeriğinizi tanıtmak için yaptığınız gibi içeriğinizi tanıtmak için iki kat daha fazla zaman harcayın.

İçerik Kral

Son fakat en az değil – içeriğinizin birinci sınıf olduğundan emin olun. İçeriğinizi okumak, araştırmak ve güncellemek için zaman harcayın. kıyaslama belirli bir konu için. “Sosyal psikoloji üzerine en iyi kitaplar” hakkında bir konu yazdığınızı varsayalım. Sadece 10 isim yazmanız kesilmez. Derecelendirmeleri dahil et, hayır. yorum, satış ve yazar arka plan ve kişisel inceleme. Bu kitapta iyi olan nedir? Kitabın eksik olduğu şeyler nelerdir? Nihayetinde, yayınınız o kadar iyi olmalı ki okuyucu gidecek:

“Eyvah! Bu gönderide aradığım her şey var. Yer imi eklemeniz daha iyi! ”

Gregory’nin makalesine göz atın 50 Sosyal Psikoloji Kitaplarını Okumalı. Bu makale için bazı iyileştirmeler önerebilir misiniz??

Sonuç

Bugün hemen çıkma oranınızı artırmanın ve böylece kullanıcı katılımınızı artırmanın en iyi yollarından bazılarını ele aldık. Bizim için herhangi bir ipucunuz varsa lütfen bize bildirin. Okuyucularımızdan haber almaktan her zaman heyecan duyuyoruz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map