WordPress Sitenizi Yazdırmaya Hazır Hale Getirme

WordPress Sitenizin Baskıya Hazır Olduğundan Nasıl Emin Olunur?

Bir web tasarımcısı, geliştiricisi veya web sitesi sahibi olarak web sitesi sayfalarınızın yazdırılması nadirdir. Bununla birlikte, ihtiyaç ortaya çıkarsa ve web sayfalarınızı bir yazıcıya göndermek zorunda kalırsanız, kağıtlarda ekranlarda olduğu kadar iyi göründüklerinden emin olmak istersiniz..


Web siteniz baskıya hazır değilse, sayfalarınız yalnızca kağıda karışmaz, aynı zamanda kağıda düşük kaliteli bir baskı olarak da görünebilir. Açıkçası bu sizin veya web ziyaretçilerinizin görmek istediği şey değil. Unutmayın, tüm web ziyaretçileri çevrimiçi web içeriğini okumuyor.

Bu yazıda, yazdırılan herhangi bir sayfanın kağıt üzerinde net ve düzenli görünmesi için bir WordPress web sitesinin nasıl yazdırmaya hazır hale getirileceğini tartışacağız. İlk olarak, baskıya hazır bir web sitesine ihtiyaç nedir??

WordPress Web Sitenizi Neden Yazdırmaya Hazır Hale Getirmelisiniz??

İnternet kullanıcılarının çoğunun internette gezinmek için dijital cihazlar kullandıklarını düşünerek web sitenizi neden baskıya hazır hale getirmeniz gerektiğini doğru bir şekilde sorabilirsiniz. Gerçek şu ki, insanların web sitenizin içeriğini nasıl okuduğuna ilişkin varsayımlar yapmamalısınız. Gerçek şu ki, web sitesi ziyaretçilerinin çoğu doğrudan çevrimiçi içerik okur, ancak web sayfalarınızı yazdırabilecek birkaç kişiye hitap etmek iyidir. Ve bir web sitesini baskıya hazır hale getirmenin çok fazla bir iş olmadığını düşünürsek, bunu yapmamak için çok az neden var.

Genel olarak, yazdırma dahil olmak üzere içeriğinize erişilebilecek tüm olası yollara hitap etmelisiniz. Temel olarak, web ziyaretçilerinizin içeriğinizi kullanmak isteyebilecekleri her şeye hazır olmak istersiniz. Örneğin, bir okuyucu çalışmaları ile ilgili bir gönderi bulur ve bunu bir sunuda referans noktası olarak kullanmaya karar verirse, yazdırmak isteyecektir. Sitenizi kimlerin ziyaret edeceğini ve içeriği nasıl kullanacaklarını asla bilemezsiniz. WordPress blogunuz hem dijital ekranlarda hem de kağıtta net ve net bir şekilde nasıl görüntülenebilir??

Yazdırmaya Hazır WordPress Eklentileri

WordPress düzeltmelerinden beklediğiniz gibi, her zaman kurtarmanın bir eklentisi vardır. Baskı için kendi CSS’nizi yazmak güçlüdür, ancak ortaya çıkan sorunları test etmek ve düzeltmek için eklenen saatlerden bahsetmemek için biraz planlama yapmak gerekir. Yani, CSS yazarken ellerinizi kirletmek istemiyorsanız, işi yapmak için bir eklenti alın. Blogunuzun düzeninin karmaşıklığına bağlı olarak kullanabileceğiniz birkaç eklenti vardır. Dikkate alınması gereken birkaç ipucu:

Kolay Sosyal Paylaşım WordPress Eklentisi

kolay sosyal paylaşım-for-wordpress

CodeCanyon’daki en popüler eklentilerden biri olan Easy Social Share, okuyucularınızın blogunuzu paylaşmasını kolaylaştıran harika özelliklerle doludur. Eklenti yalnızca 20’den fazla büyük sosyal ağ için destek sağlamakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir gönderi veya sayfaya ekleyebileceğiniz kullanışlı bir Yazdırma seçeneği de içerir. Yazdır düğmesi tüm sosyal paylaşım düğmelerine dahil olduğundan, bu, web sitenize bir yazdırma seçeneği eklemenin hızlı ve sorunsuz bir yoludur.

Baskı Dostu ve PDF Düğmesi Ücretsiz WordPress Eklentisi

wordpress-print0friendly-pdf düğmeli

Print Friendly ve PDF Button, tek bir tıklamayla web sayfalarınızın baskı sürümlerini oluşturur. Ardından sayfaları PDF olarak kaydedebilir veya kağıda yazdırabilirsiniz. 20’den fazla dili destekler ve dili kullanıcının dil ayarlarına uyacak şekilde otomatik olarak ayarlar. Eklenti bir dizi diğer özellik ile birlikte gelir ve en iyisi, ücretsiz olarak kullanabilirsiniz (reklamlarla). Reklamsız sürümü istiyorsanız, abonelik satın almanız gerekir.

WP Print Ücretsiz WordPress Eklentisi

wp-print-eklentisi

Bu, WordPress blogunuzu sorunsuz bir şekilde baskıya hazır hale getiren başka bir harika eklentidir. Önceki eklenti kadar çok özelliği yok, ancak yazdırılacak sayfa öğelerini kontrol etmek için saygın bir ayar kümesi var. Web sayfasında, kullanıcıların istedikleri sayfanın baskıya hazır bir sürümünü oluşturmasına olanak tanıyan tek bir yazdırma düğmesi görüntüler.

Baskı İçin Özel CSS

Kodlama konusunda rahatsanız, WordPress blogunuzu yazdırmaya hazır hale getirmek istediğinizde iyi bir başlangıç ​​noktası CSS’dir. Aslında, web sitenizi baskıya hazır hale getirmek, temel olarak öğeleri gizlemek veya görüntülemek için bazı CSS stilleri yazmayı içerir, böylece kağıt üzerinde net olurlar. Temanız hazır yazdırılmıyorsa veya özel baskı stilleri eklemek istiyorsanız, önce özel CSS’nizi ekleyebileceğiniz veya en sevdiğiniz Özel CSS eklentisini yükleyip etkinleştirebileceğiniz bir alt tema oluşturduğunuzdan emin olun..

Artık tek yapmanız gereken, web sayfalarınızı hazır yazdırmak için özel baskı stillerinizi (CSS) eklemektir ve bunu yapmak da kolaydır. Sadece bir bildirimde bulunun ve daha sonra bu bildirimde stillerinizi şöyle yazın:

@media print {
/ * baskı stilleriniz * /
}

Bildirim, yazdırıldığında web sayfalarınızın görünümünü kontrol etmek için belirtilen stilleri kullanan bir medya sorgusudur .

İkinci yöntem, tüm yazdırma stillerinizi ayrı bir CSS dosyasına yerleştirdiğiniz yerdir. Bu, işleri yapmanın daha temiz ve daha organize bir yoludur ve blogunuz için bakım görevleri gerçekleştirirken özellikle kullanışlıdır. Basitçe yeni bir CSS dosyası oluşturun, stillerinizi yazın ( @media print ve özel yazdırma CSS dosyanızı temanıza yükleyin. Stiller dosyanıza koyduğunuz şey tamamen size kalmış, ancak temel olarak, blogunuzun basılı sürümüne görünmesini istediğiniz her şeyi dahil edeceksiniz.

Aşağıda, baskı için stil oluştururken bazı genel yönergeler verilmiştir:

 • Kenar çubuğunuz gibi, yazdırma sürümünüzde görünmek istemeyeceğiniz bazı bölümler vardır. Bu durumda, görüntü yok bu bölümleri gizlemek için, kalan blokları yeniden düzenlediğinizden emin olun, böylece sayfalarınız yazdırıldığında karmakarışık görünmez.
 • Dijital ekranlar için en iyi olan em veya piksel ölçüleri yerine yazı tipi boyutları için noktalar kullanın. Yazıcılar ise en iyi noktalarla çalışır.
 • Blogunuzun basılı sürümü tam genişlikte kullanılmalıdır. Dijital cihazlarda genişlik boyutlarını sınırlamak iyidir, ancak kağıda basıldığında iyi görünmüyor.
 • Özellikle sizinki çok aktif bir blogsa, yorumlar bölümündeki içeriği kaldırın.
 • Gezinme ve altbilgi içeriğini kaldırma (yalnızca şunu kullanın: görüntü yok bu öğeler üzerinde). Çoğu durumda, sayfalarınızdaki metin içeriği baskı sürümlerinde önemlidir, bu nedenle baskı CSS’nizi yazarken ana odak noktanız olmalıdır.
 • Önceki noktaya ek olarak, ilgili metin içeriğini anlamak için kesinlikle gerekli olmadıkça tüm görüntüleri gizlemeyi de düşünmelisiniz. Açıkçası, diğer tüm etkileşimli medya öğeleri yalnızca kağıt üzerinde dağınık oldukları için varsayılan olarak gizlenmelidir. Bağlantılar kağıt üzerinde anlamsız oldukları için de kaldırılmalıdır.

WordPress.org, sizinkini yazarken referans olarak kullanabileceğiniz güzel bir baskı stil sayfası örneğine sahiptir. Bak buraya.

Paketleme

Bir web sitesini baskıya hazır hale getirmek, birçok kişinin web sitelerini oluştururken düşündüğü bir şey değildir. Ancak, en başından itibaren hem web hem de baskı için tasarım yapmak önemlidir. Bununla birlikte, bunu yapmadıysanız ve şimdi bir bağlantının içinde sıkışmış hissediyorsanız, düzeltmek oldukça kolaydır. Aslında, baskı stillerini temanıza uygulamanın ne kadar basit olduğu göz önüne alındığında, çoğu insan – hatta WordPress yeni başlayanlar – özellikle yukarıda önerilen eklentilerden birini kullanıyorsanız bu değişiklikleri kendileri yapabilmelidir..

Blogunuzu baskıya hazır hale getirmeyi planlıyor musunuz? Bu önlemleri daha önce aldıysanız, nasıl geçti? Aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizle ilgili her şeyi duymak isterim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map