WordPress Sitenizi Pazartesi’ye Göre Daha Kullanıcı Dostu Hale Getirmek için 10 Hafta Sonu Projesi

WordPress Sitenizi Pazartesi'ye Göre Daha Kullanıcı Dostu Yapın

Bazıları için hafta sonları parti yapmak içindir. Girişimciler için, hafta sonları rekabetten sıyrıldıkları zamandır.


Hafta sonu projeleri, küçük bir işletme sahibi için tam anlamıyla mantıklıdır, çünkü son teslim tarihine ulaşmak için çok daha az baskı vardır. Kısacası, hafta sonları daha eğlenceli bir iş gibi hissediyor.

Hafta sonları web sitenizin kullanım kolaylığına odaklanmak için mükemmeldir. İster bir otorite bloğuna, ister bin ürünlü bir e-Ticaret sitesine sahip olun, işletmenizi yönettiğinizde kullanıcı dostu olma genellikle bir düşüncedir..

Bu yüzden hafta sonu çok güzel, çünkü sitenizi Pazartesi gününe kadar daha kullanıcı dostu hale getirmek için bir hafta sonu projesinde sıkmak için biraz zaman ayırabilirsiniz. Bu potansiyel projelerin bazılarına göz atalım.

1. Web Sitenizden Kullanıcı Görüşleri Alın

Kullanıcı deneyiminizi değiştirmenin ilk adımı neyi geliştirebileceğinizi anlamaktır. Sonuçta, kırık olmayan bir şeyin etrafında değişmek istemiyorsunuz.

Bunlardan bazıları ödeme gerektirirken diğerleri ücretsizdir. Google üzerinden daha fazla kullanıcı deneyimi test aracı da arayabilirsiniz. Bütün mesele insanların web siteniz hakkında ne söylediğini görmek, UX değiştirmek söz konusu olduğunda eğitimli kararlar vermenizi sağlar. Mevcut kullanıcılarınıza bir anket göndermek de kötü bir fikir değildir, çünkü bunlar sitenizi kullananlardır.

2. Her Sayfayı ve Postayı “Okunabilir” Yapın

Dijital dünyada insanlar artık okumakla ilgilenmiyorlar. Utanç verici, ancak bu, web sitesi yöneticilerinin okunabilir içerik oluşturması gerektiği anlamına gelir. Bu nedenle, web sitenizi taramak ve “okunabilirlik” testini geçemeyecek herhangi bir şeyi ayarlamak için tam bir hafta sonu planı oluşturmamız gerekiyor.

Başlaman için sana birkaç ipucu:

 • Bozuk bağlantıları bulma veya diğer sayfalara yönlendirebilir veya bu sayfalara içerik yerleştirebilirsiniz. Harici bağlantılar için bunları kaldırabilirsiniz. Ayrıca, web sitenizdeki yanlış sayfalara yönlendiren kullanıcılar için güzel 404 sayfalar oluşturmayı düşünmelisiniz..
 • Yazı tiplerinizi güzelleştirin çevrimiçi metninizin çoğunu San Serif fontlarına dönüştürerek. Bir yazı tipinden diğerine atladığınızda okunabilirlik azalır, bu nedenle tüm yazı tiplerini sabit tutun. Sadece bu da değil, dikkat çekmek ve kullanıcı etkinliğini yönlendirmek için kısa başlıklar kullanmaya başlayın.
 • İçin tüm sayfaları değerlendir yeterli beyaz alan kullanılıp kullanılmadığına bakın. Bazen daha fazla alana ihtiyacınız olurken, diğer zamanlarda kenar çubuğundan kurtulmanız gerekir.
 • Bazı zıt renk düzenleriniz olduğundan emin olun görüntüler veya renkler üzerine metin yerleştirirken. Aksi takdirde insanlar metni okuyamaz.
 • Taranabilir teknikler kullanın başlıklar, kısa paragraflar, madde işaretleri, metni parçalamak için medya ve daha fazlası gibi.

3. Gezinme ve Arama Çubuğunu Test Etme ve Ayarlama

Bir gezinme menüsü veya arama çubuğu eksikse, şimdi her ikisini de eklemenin zamanı geldi. Bunlardan daha sıkına sahip olmayacaksınız. Ancak menüler ve arama çubukları nadiren ihtiyaç duydukları optimizasyona sahiptir.

Hafta sonu boyunca bir A / B test programı veya bir ısı haritalama sistemi. Bu şekilde, müşterilerinizin gezinme menünüze ve arama çubuğuna nereden tıkladıklarını değerlendirmek için bazı testler yapabilirsiniz.

Belki de arama çubuğunuza tek bir kişinin dokunmadığını fark edersiniz. Bu, ana sayfanızda çok uzakta olduğu anlamına mı geliyor? Kenar çubuğu yerine başlığa koyarsanız yardımcı olur mu? Bunun gibi sorular sorduktan sonra, herhangi bir şeyin değişip değişmediğini görmek için gelecek hafta sonu daha fazla test yapın.

4. Çevrimiçi Satış Yapmazsanız, Çevrimiçi Siparişleri Kabul Etmeye Başlayın

Bu fiziksel ürünler, dijital ürünler ve hizmetler için geçerlidir. Bir web sitesine sahip olmanın en önemli noktalarından biri, gereksiz süreçleri kesmek.

Örneğin, bir masaj terapisti, programında müşterileri ayırtmak için telefonu tekrar tekrar alırdı. Ancak basit bir rezervasyon eklentisi tüm bu telefon aramalarını kesebilir.

Aynı şey fiziksel ürünler için de geçerlidir. Küçük tuğla ve harç mağazanızla çevrimiçi satış yapmak korkutucu olsa da, en çok satan ürünlerinizden sadece beşiyle başlayın, ardından nasıl çalıştığını görün.

5. Online Satış Yapıyorsanız, Ek Ödeme Yöntemleri Sunuyoruz

Bir çevrimiçi mağaza her büyük kredi kartını kesinlikle kabul etmelidir. Bu belirli bir şey. Bununla birlikte, diğer bazı ödeme yöntemleri, daha belirsiz ödeme yöntemleriyle daha küçük insan topluluklarına erişerek satışlarınızı artırabilir.

PayPal, en iyi örneklerden biridir, çünkü birçok kullanıcı PayPal hesaplarıyla çevrimiçi ödeme yapmaktan daha güvenli hisseder. Başka bir örnek, merkezi olmayan, anonim dijital para birimi olan Bitcoin’dir. Bitcoin’i normal para birimlerine dönüştürmekle kalmaz, müşteriler geri ödeme talep edemediğinden sahtekarlığı azaltır.

Ancak hangi ağ geçitlerini eklemek istediğiniz için bir eklenti yüklemek kadar kolaydır. WooCommerce ve Kolay Dijital İndirme Her ikisi de popüler ağ geçitleri için çok çeşitli premium eklenti sunar, üçüncü taraflardan daha da fazla seçenek vardır.

6. Kolayca Erişilebilir, Kapsamlı Bir Destek Alanı Oluşturun

Tüm web siteleri bilgi tabanları gerektirmez, ancak internetteki her sitenin bir çeşit destek alanı veya ilgi çekici bir iletişim sayfası olmalıdır..

SSS sayfaları küçük bloglar için uygundur ve tüm destek sayfalarının gezinme alanında doğrudan bağlantıları olmalıdır. Bir hafta sonu projesi olarak, en büyük on rakibinizin (veya benzer web sitelerinin) bir listesini yapmanızı öneririm. Nasıl destek sağladıklarına ve iletişim bilgilerini, sosyal medya sayfalarını, sorulara ilişkin önemli bilgileri ve daha fazlasını paylaşmak için hangi sayfaların kullanıldığına bakın. Ardından, kendi siteniz için sayfalar oluşturmak için bunu bir kılavuz olarak kullanın.

7. Sosyal Hesaplar Yapın ve Doldurun (Daha sonra Ana Sayfanızda Onlara Bağlayın)

Bu basit, ama daha çok bir içerik planı geliştirmek için zaman harcamakla ilgili.

İlk hafta sonu Facebook ve Twitter sayfalarını doldurmakla ilgili olabilir. Bundan sonra ne sıklıkla yayın yapacağınızı sorabilirsiniz. Hangi tür içerik en fazla paylaşımı alacak? Onun gibi şeyler.

Bu kurulumdan sonra sosyal akışınızı WordPress’e eklemeye, daha fazla sosyal takipçi kazanmaya ve hatta sosyal paylaşımınızı otomatikleştirmeye devam edebilirsiniz..

8. Sitenizi Hızlandırmak için Gerekli Adımlar

Sitenizi nasıl hızlandıracağınızı öğrenmek yalnızca Google’ı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcılarınızı daha uzun süre çevrede tutar. WordPress sitelerini hızlandırmayla ilgili birçok farklı rehberden geçmenizi öneririz:

 • WordPress Nasıl Hızlandırılır
 • WordPress Sitenizi CDN77 ile Hızlandırma
 • WordPress Sitenizi Hızlandırmanın 10 Yolu

9. Metin Parçalarını Ayırmak için İlgili Simgeleri Kullanın

Bu, okunabilirliğe bağlıdır, ancak ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ana sayfada sunmakla ilgilidir. Çok sık, hizmetlerinizi yaratıcı bir şekilde açıklayan iyi yazılmış bir kopya görüyoruz. Ancak, paragraflar birbirine karışır ve bir şeyi kaçırırsınız: Sektörle ilgili simgeler.

Bunlar en temel görsellerdir, ancak UX söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratırlar. WP SVG Icons eklentisi başlamak için harika bir yer, ancak her türlü ücretsiz ve premium simge paketini bulmak için genellikle Google’da gezinebilirsiniz.

10: Sitenizi Duyarlı Yapın

Henüz duymadıysanız, mobil kullanıcılar mobil uyumlu web sitelerini sever. Buna ek olarak, Google sizi bir ödülle ödüllendirecek.

Tamamen duyarlı bir WordPress teması bulmanızı öneririm. İyi kodlanmış temalar oluşturan çoğu geliştirici, onları başlangıçtan itibaren duyarlı hale getirir (örneğin, Toplam temamız gibi). Ancak şu anki temanızdan mobil cihazlara hazır olmadığından memnunsanız, mevcut sitenizi Jetpack’in yardımıyla duyarlı hale getirme.

Bu Hafta Sonu Eğlenin!

İşte aldın! Pazartesi gününe kadar sitenizi daha kullanıcı dostu hale getirmek için birkaç hafta sonu projeniz var. Bu projelerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map