WordPress Sitenizi Olası Satış Yaratma İçin Optimize Etme

WordPress Sitenizi Olası Satış Yaratma İçin Optimize Etme

Potansiyel müşteriler, herhangi bir işletmenin en önemli yönlerinden biridir. Potansiyel müşteriler olmadan yeni müşteriler elde edemezsiniz ve yeni müşteriler olmadan işiniz çok uzun sürmez. Bu nedenle işletmeler sadece yeni potansiyel satış yaratmaya değil, aynı zamanda satışlara dönüştürmeye de büyük önem vermektedir..


WordPress kullanıcıları için, sitenizi olası satışlar için optimize etmek kolaydır. Olası satış yaratmanıza yardımcı olabilecek birçok araç ve WordPress eklentisi vardır, ancak bazen nereden başlayacağınızı bilmek zordur. Bu amaçla, WordPress sitenizi olası satış oluşturmak için optimize etmenin yolları ve bunu yapmanıza yardımcı olacak en iyi araçlardan bazıları.

1. Temiz Görünümlü Bir Tema Seçin

Olası Satış Yaratma İçin İyi Bir Tema Seçin

Esnek ve özelleştirilebilir Toplam Sürükle ve Bırak WordPress Temasını öneririz

Sahip olmanız gereken ilk şeylerden biri harika bir WordPress teması. Kullanabileceğiniz binlerce seçenek var, ancak hepsi eşit yaratılmadı. Bazıları sadece daha iyi bir kaliteye sahipken, bazıları sitenize daha uygun olacaktır. Temanız büyük bir rol oynadığından, ilk karşılaştığınız tema için yetinmeyin olası satışlar ve dönüşümler.

Doğru tema, olası satış yaratmada iki şekilde size yardımcı olur. İlk olarak, web sitenize bakmak ve kullanmak kolaysa, insanların sitede kalma olasılığı daha yüksektir. Bu, potansiyel satışlarınızı satışa dönüştürmek için daha fazla zamanınız olduğu anlamına gelir. İkincisi, kullanıcıların sitenizi beğenirse başkalarıyla paylaşma olasılığı daha yüksektir. Kimse kullanımı zor buldukları bir web sitesini paylaşmak istemez, böylece doğru temayı seçmek için zaman ayırarak daha fazla potansiyel müşteri çekebilirsiniz.

2. Menüleri Düzenleyin

Menülerinizi ve Kenar Çubuklarınızı Düzenleyin

Tabii ki, doğru temayı seçmek yeterli değildir. Yeni bir WordPress teması yükledikten sonra hala yapılması gereken işler var. Kenar çubuklarını optimize etmeniz, içeriğinizi eklemeniz, renkleri ayarlamanız ve daha pek çok şey yapmanız gerekir. Potansiyel müşteri oluşturma amacıyla menülerinize odaklanmak istersiniz.

Menü, kullanıcıların sitenizde yollarını nasıl bulacağıdır. Belirli bir ürün veya bilgi parçası bulmak istiyorlarsa, menünüzden nerede olduğunu anlamaları kolay olmalıdır. En önemli kategorileriniz menünün üst kısmında, altında birçok alt kategoriyle listelenmelidir. Nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, WordPress menülerini kullanma hakkında bu kılavuzu kullanın.

Bazen birilerini sitelerimize getirmek için çok çaba harcıyoruz. Ancak oraya vardıklarında, onları getiren üründen farklı bir ürünle ilgilendiklerine karar verirler. Lead’inizi kaybetmek istemiyorsanız, bu bilgileri bulmalarını kolaylaştırmanız gerekir. En temel yol menünüzden geçer, bu nedenle sitenizin iyi organize olduğundan ve menülerin kolay kullanıldığından emin olun.

3. İlgili Yazıları ve Ürünleri Ekleme

Artan İlanlar ile İlgili Mesajları Ekle

Menülerinize ek olarak, kullanıcıların ilgili yayınlar ve ürünler aracılığıyla aradıkları bilgileri bulmalarına yardımcı olabilirsiniz. Diyelim ki bir hukuk firması işletiyorsunuz. Birisi, göçmenlik yasasıyla ilgili cevapları aradıktan sonra web sitenizi bulur. Gönderinizi okuduktan sonra, gerçekten ilgilendiklerinin aile hukuku olduğunu keşfederler. Aile hukuku hakkında yazdığınız başka bir gönderiye bağlantınız varsa, bunun bağlantısı bu kişinin sitenizde kalmasına yardımcı olur.

Aynı şey ürünler için de geçerli. Amazon bunun harika bir örneğidir. Amazon’da bir ürünü her görüntülediğinizde, ilginizi çekebilecek diğer benzer ürünlerin bir listesi vardır. Aynı şeyi WordPress sitenizde, bağlantıları manuel olarak ekleyerek veya ilgili ürünleri görüntülemek için bir eklenti kullanarak yapabilirsiniz..

Birini web sitenize çektiğinizde, onları orada tutmak ve satışa dönüştürmek için elinizden gelen her şeyi yapmak istersiniz. İlgili yayınları veya ürünleri göstermek bunu yapmanın harika bir yoludur. İşte bu işlemi basitleştirmek ve olası satış yaratma sürecinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz birkaç ilgili yazı WordPress eklentisi.

4. WordPress Sitenizi Hızlandırın

Aday Müşteri Oluşturmak için WordPress'i Hızlandırın

Diyelim ki yukarıdakilerin hepsini yaptınız. Harika bir WordPress teması buldunuz, kullanımı ve kolaylaştırılması için içeriği ve menüleri düzenlediniz ve tüm sayfalarınızda benzer yayınları ve ürünleri görüntülüyorsunuz. Sadece bir sorun var – kontrol ettiğinizde PageSpeed ​​Insights siteniz çok yavaş.

Hepimizin yüklenmesi çok uzun süren bir site deneyimi yaşadık. Çoğu zaman, sadece web sitesinden ayrılacak ve başka bir tane deneyeceğiz. Çalışmalar bunu destekliyor, insanların yüklenmesi birkaç saniyeden uzun sürerse ayrılma olasılığının yüksek olduğunu gösterir. Bunun da ötesinde, Google gibi arama motorlarının sitenizi cezalandırma ve çok yavaş çalışıyorsa sıralamada daha düşük bırakma olasılığı daha yüksektir.

Dolayısıyla, oluşturduğunuz olası satışları korumak istiyorsanız sitenizi hızlandırmanız gerekir. Bunu yapmanın birkaç yolu ve yardımcı olacak birçok WordPress eklentisi var. Görüntülerinizin boyutunu veya sayısını azaltabilir, daha hızlı bir sunucuya geçebilir veya önbellek kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için WordPress sitenizin hızını artırma yöntemleri hakkındaki bu kılavuza göz atın.

5. Bir E-posta Abonelik Formu ekleyin

E-posta Abonelik Formu Dahil Et

Kayıt formu eklemek için Bloom veya OptinMonster gibi bir eklenti kullanın

Genellikle birisi sitenizi net bir hedef düşünmeden ziyaret eder. Belki sosyal medyada yazdığınız bir yayına rastladılar ve ilgilerini çekti, ya da sadece bir arama motoruna yazdıklarına dair hızlı bir soruları vardı. Bu kişi henüz satın alma aşamasında değil, ama bu bir gün olmayacakları anlamına gelmiyor.

Bir WordPress kayıt formu sitenizde mevcut ziyaretçileri alıp daha sonra dönüştürebilirsiniz. Ürününüze veya hizmetlerinize en az ilgi duyan kişilerden gelen e-postaların bir listesini toplamak paha biçilmez bir araçtır. Düzenli olarak kontrol ettikleri bir yerde yeni ürünlerinizi veya indirimlerinizi tanıtarak bu kişilere tekrar tekrar dönebilirsiniz..

WordPress, ziyaretçilerinizden e-posta adresleri toplamaya başlamayı kolaylaştırır. Kenar çubuğuna bir form eklemek için kullanılabilecek araçlar vardır veya yeni ziyaretçilere bir açılır pencere bile gösterebilirsiniz. WordPress sitenizde bir e-posta listesi formu oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kılavuzu e-posta pazarlama temelleri hakkında okuyabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, yumuşak olası satışları yüksek kaliteli olası satışlara dönüştürmek için harika bir aracınız olacaktır..

6. WordPress Sitenizi Arama Motorları için Optimize Edin

WordPress Sitenizi Arama Motorları ve Olası Satış Yaratma için Optimize Edin

Potansiyel müşteri toplamak için en iyi yollardan biri arama motorlarıdır. Çoğu insan arama motorlarını bu gün bir şeyler bulmak istedikleri zaman kullanıyor – sızdıran bir lavabonun nasıl düzeltileceği veya memleketinde cupcakes alabilecekleri yerler. Ne tür bir site çalıştırıyor olursanız olun, muhtemelen birinin sorusunun cevabı olmak istersiniz.

Potansiyel müşteriler çekmek için, sitenizle ilgili anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için arama sonuçlarının en üstünde olmanız gerekir. Arama motoru optimizasyonu bunu yapmanın yoludur ve WordPress bunu kolaylaştırır. Başlamak için WordPress için Yoast SEO eklentisini kullanmanızı öneririz. Yapabilirsin burada ve etkili bir şekilde nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

7. Sosyal Paylaşım Düğmeleri Ekleyin

Yeni Potansiyel Müşteriler Oluşturmak için Sosyal Paylaşım Ekleme

Son olarak, ister ürünleriniz ister siteniz olsun, kullanıcıların sitenizi paylaşmasını kolaylaştırmak istersiniz. blog yazıları. Bunu yapmanın en kolay yolu, sayfalarınızın her birine sosyal paylaşım düğmeleri eklemektir..

Sosyal paylaşım düğmeleri, ziyaretçilerin bu sayfayı tek bir tıklamayla sosyal medya takipçileriyle paylaşmalarını sağlar. WordPress kullanıcıları için inanılmaz derecede kolaydır – WordPress’in başlaması için bazı harika sosyal paylaşım eklentileri.

Bu düğmeler yerinde olduğunda kolayca yeni potansiyel müşteriler çekmeye başlayabilirsiniz. Harika içeriğiniz ve ürünleriniz, sizi daha önce hiç duymamış insanlara ulaşarak sosyal medya üzerinden yayınlanacak. Ne kadar çok insana ulaşırsanız, o kadar çok potansiyel müşteri elde edebilirsiniz.

8. Kurşun Kaybını Önleyin ve Müşterilerinizi Koruyun

Bir müşteri adayını kaybetmek hiç de zor değilken, yüksek kaliteli aday müşteriler oluşturmak oldukça zor bir süreç olabilir. Ve olası satış elde etmek için çok fazla zaman ve çaba harcadığınızda, bunları hiçbir ücret karşılığında kaybetmek istemezsiniz.

Ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürmenin birçok yolu vardır. Ancak, potansiyel müşterilerinizi korumak için en etkili yöntemlerden biri çıkış pop-up’larını kullanmaktır. İyi tasarlanmış ve özenle hazırlanmış pop-up’lar potansiyel müşterilerinizi rahatsız etmez. Ayrıca, ziyaretçilerinizin deneyimini geliştirecek, sitenizde daha fazla kayıt oluşturacak, e-posta listenizi büyütecek ve sonuç olarak web sitenizin olası satış kaybını önleyecekler.

Çoğu zaman müşterilerin hizmet ve ürünlerin aboneliklerini iptal etmeleri veya iptal etmeleri olur. Müşterileri kaybetmenin kaçınılmaz olduğunu itiraf etmeliyiz, ancak karmaşayı azaltmak için yapabileceğiniz birçok şey var. Girintiyi azaltmanın, müşterileri kurtarmanın ve müşteri tabanınızı korumanın en etkili yollarından biri, LessChurn çalkalama müşterilerini belirlemeye ve onları bırakma dışında seçecekleri çeşitli seçenekler sunarak onları devam etmeye teşvik etmeye yardımcı olan.

LessChurn

Müşterilerinizi kurtarmanın anahtarı, ne istediklerini, neyi kaçırdıklarını ve onlara nasıl vereceklerini derinlemesine anlamaktır..

WordPress Sitenizle Olası Satış Yaratmadan En İyi Şekilde Yararlanın

WordPress ile ilgili en iyi şeylerden biri, hızlı değişiklikler yapmanın kolay olmasıdır. Yukarıdaki öğelerin bazılarını normal web sitesi oluşturma yoluyla yapmak için HTML, PHP veya Javascript dosyalarını açmanız ve değişikliklerde sabit kodlamaya başlamanız gerekir. WordPress ile birkaç düğmeye dokunabilir veya WordPress için en iyi eklentilerden bazılarını yükleyebilirsiniz ve artık hazırsınız.

Bu nedenle, potansiyel müşteri oluşturmak için optimize ederek WordPress sitenizden en iyi şekilde yararlanın. Sonunda, harika görünen, iyi performans gösteren, daha fazla kişiyi çeken ve daha fazlasını satışa dönüştüren bir siteniz olacak, hepsi de nispeten az bir zaman ve çaba için. Bundan daha fazlasını isteyemezsin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map