WordPress Sitenizi Adım Adım Uygulamaya Dönüştürme

WordPress Mobil Uyumlu

Neden ilk etapta bir uygulama yapıyorsunuz, sorduğunuzu duyuyorum? Uygulamalar artık pazarlama için çok yararlı olmayabilir, ancak müşterileriniz için oldukça kullanışlıdır ve onlara sitenizle nasıl etkileşime girdikleri konusunda daha fazla seçenek sunar. Mobil internetin sürekli yükselişiyle (artık mobil uygulamalarla internete masaüstü bilgisayarlardan daha fazla kişi erişiyor) uygulamalar çiçek açıyor, çünkü çoğu mobil web tarayıcıları kadar garip veya sorunlu değil.


Birini inşa etmenin maliyeti ve hayal kırıklığı da çok düştü. Eski günlerde, birçok işletme uygulamalarla ilgileniyordu, ancak çoğu bunları oluşturamadı. Çok zordu. Veya maliyetli (çoğu geliştirici saatte 100 ABD doları tutarında ücret alır)

Ama şükürler olsun ki, işler şimdi farklı. Artık yetkili bir uygulama oluşturmak için çok fazla paraya veya kodlama bilgisine ihtiyacınız yok. Ve daha da iyisi – seçenekleriniz var. Bugün şunlara bakacağız:

 • WordPress sitenizin mobil cihazlara duyarlı olduğundan emin olma
 • PhoneGap ile kendi uygulamanızı oluşturma (ve kodlama)
 • Uygulamanızı oluşturmak için bir WordPress Eklentisi kullanın (kolay yol olarak da bilinir)

Ücretsiz Uygulama Geliştiricileri Üzerine Bir Not

Son birkaç yılda, bir uygulama oluşturmak için bir ton “ücretsiz” seçenek ortaya çıktı, ancak en güvenilir olanlardan biri Adobe’nin PhoneGap Derlemesi. Sitelerinin reklamını yaparken HTML5, CSS ve JavaScript dosyalarınızı yüklemeniz yeterlidir ve site bunları hemen indirilebilir bir uygulamada birleştirme işini yapar. Hepsinden iyisi, Android, Windows Phone 8 ve iOS için aynı anda üç tane oluşturabilir – size zaman kazandırır.

Sonuç çok süslü bir şey olmayacak. Aslında, bu yöntemin gerçekten yaptığı bir uygulama olarak ana sayfanızı gizlemektir. İzleyici simgeye dokunduğunda, telefona tarayıcıdan erişip erişemeyeceklerini görecekleri aynı mobil web sitesine yönlendirilirler. Bu nedenle, bu yöntemin etkili olabilmesi için mobil görüntüleme için optimize edilmiş mevcut bir siteniz olması gerekir.

WordPress Sitenizin Mobil Sürümü Olduğundan Emin Olun

WordPress siteniz mobil cihazlar için optimize edilmemişse, bunun gerçekten bir anlamı yoktur. Yani optimize edin! Tabii ki Total gibi mobil duyarlı bir WordPress temasını kullanmak en kolayı. Ancak temanız yanıt vermiyorsa yardımcı olabilecek birçok eklenti var.

Mobil Cihazlar

Mobil Cihazlar

Bilgi ve İndirme

iThemes Mobile, mevcut site tasarımınıza dayalı basit ama etkili mobil temalar oluşturmanıza olanak tanır. Yönetim paneli, kodla uğraşmak zorunda kalmadan görünümlerinin çoğunu özelleştirmenize olanak tanır.

Herhangi bir Mobil Tema Değiştirici

Herhangi bir Mobil Tema Değiştirici

Herhangi bir Mobil Tema Değiştirici, görüntüleyicinizin kullandığı cihazı algılayacak ve o cihaz için belirli bir temayı görüntüleyecek temel bir eklentidir. Dolayısıyla, her mobil işletim sistemi için bir tane olmak üzere birden fazla temayı dengelemek istiyorsanız bunu bu şekilde yapabilirsiniz.

WordPress Mobil Paketi

WordPress Mobil Paket Eklentisi

Son olarak, bir dizi çapraz platform mobil web uygulaması, kullanıcı arayüzü ve tema seçenekleri ve Google Analytics ile kolay entegrasyon sunan WordPress Mobil Paketi var.

2. Uygulama Oluşturmak için PhoneGap Derlemesini Kullanma

Adobe PhoneGap Derlemesi

Teknoloji konusunda bilginiz varsa ve elinizin altında olmak istiyorsanız, WordPress web siteniz için bir uygulama oluşturmak üzere Adobe PhoneGap’i kullanabilirsiniz. Adobe, dokümanlarında tam bir adım adım kılavuz içerir, ancak işte izlemeniz gereken adımlara hızlı bir bakış.

Adım 1: Hazırlık

Başlamadan önce uygulamanızı elinizde test etmek için bir yolunuz olduğundan emin olun. Mobil cihaz görünümlerini taklit etmek için tarayıcı geliştirici araçlarını kullanabilir veya aşağıdaki gibi bir hizmeti deneyebilirsiniz Tarayıcılar Arası Test. Ancak yönetebiliyorsanız, bir iOS ve bir Android cihaza sahip olmak en iyisidir..

Sonra, yapmanız gerekenler Adobe PhoneGap Build uygulamasını yükleyin bilgisayarınızda. Mac veya PC sürümünü indirmek için tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin. Adobe ayrıca ücretsiz bir yükleme önermektedir PhoneGap Geliştirici Uygulaması böylece uygulamanızı anında test edebilirsiniz.

2. Adım: Uygulamanızı oluşturun

Ardından, PhoneGap programını uygulamanızı oluşturun. Lütfen dikkat – PhoneGap Cordova’ya dayanmaktadır, bu nedenle uygulamanızı gerçekten kodlamak için bir anlayışa sahip olmanız gerekir.

Başlamak için varsayılan bir “Merhaba Dünya” örneği olan Framework7, Anlık Bildirim, Sıcak Yükleyiciye Tepki veya Boş şablon arasından seçim yapın. Ardından, yerel sabit diskinizde projenizde nerede çalışacağınızı seçmeniz ve bir ad ve kimlik girmeniz gerekir. İşiniz bittiğinde, PhoneGap uygulamanızı görüntülemek için kullanabileceğiniz bir sunucu adresi sağlar.

Size bir göz atmak için kök dizininizin, PhoneGap uygulamasının gerçekte uygulamanızı oluşturması için anahtar dosyalara ihtiyacı olacaktır. Özellikle index.html (en azından), config.xml ve alt dizin klasörleriniz (sonuncusu işletim sistemine özgüdür).

Doğrudan PhoneGap uygulamasından bir örnek proje yapısı sayfa:

PhoneGap uygulaması proje yapısı\

Kendi simgelerinizi de oluşturmanız gerekir. Elbette bunu kendiniz halledebilir veya ücretsiz bir çevrimiçi araç kullanabilirsiniz. IconsFlow önceden belirlenmiş görüntüleri, renk seçeneklerini, degradeleri, vb kullanarak hızlı bir şekilde profesyonel uygulama simgeleri oluşturmanıza yardımcı olmak için harika bir araçtır. Sadece simgenizi tasarlayın, ücretsiz bir hesap oluşturun ve dosyalarınızı indirin. Zaten bir simgeniz varsa ancak tüm cihazlar ve işletim sistemleri için yeniden boyutlandırılması gerekiyorsa, ücretsiz Uygulama Simgesi Oluşturucu sadece bunu yapabilir. Ancak hızlı bir Google araması yaparsanız, simgenizi oluşturmak için aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başka web sitesi, hizmet ve uygulama olduğunu göreceksiniz..

3. Adım: Uygulamanızı Test Etme

Uygulamanız tamamlandığında ve kullanıma hazır olduğunda, daha önce yüklenmiş olan PhoneGap Developer App uygulamasını kullanarak test edebilirsiniz. Verilen sunucu adresini kullandığınızdan emin olun. Buradan uygulamanızı mobil cihazınızda görüntüleyebilir, herhangi bir sorunu giderebilir, düzeltmeler ekleyebilir, yeniden yükleyebilir ve mükemmel olana kadar yeniden oluşturabilirsiniz.

Önemli bir not: PhoneGap Builder yalnızca iOS Geliştirici programına katıldıysanız (bu makale yazıldığında 99 $ / yıl olarak fiyatlandırıldıysa) ve sertifikalarınızı verdiyseniz iOS ile çalışabilir. Programın yazılımıyla, uygulamayı kendiniz oluşturabilirsiniz. Ancak PhoneGap’ı önermemizin nedeni, her üçünü de aynı anda yaparak zaman kazanabilmenizdir – ayrı ayrı yapılması gerekliliğini ortadan kaldırır. Yani evet, kullanamayacağınız bir grup hizmet için ödeme yapıyorsunuz, ancak uygulamanızı herhangi bir iProducts’te istiyorsanız, burada bir varilin üzerinde.

3. WordPress için Alternatif Uygulama Oluşturucuları Kullanın

İOS araçlarına ek olarak, kullanabileceğiniz birçok diğer uygulama oluşturma hizmeti ve eklentisi vardır. Bunlar kendiniz bir uygulama oluşturmaktan çok daha kolaydır. Bazıları da (en azından) ücretsiz olarak bir Android uygulaması oluşturacak. Emin olmak için geliştiricinin ana sitesini mutlaka kontrol etmelisiniz..

AppPresser

AppPresser

AppPresser, WordPress için en büyük, en popüler ve sözde ilk mobil uygulama Çerçevesidir. Tam entegrasyon sunar: çoğu uygulama üreticisinin WordPress sitenizden yalnızca bir feed kullandığı AppPresser tüm eklentilerinizi, yayınlarınızı ve sayfalarınızı kullanmanızı sağlar. Ayrıca, sitenizde herhangi bir düzenleme yaptığınızda uygulamayı otomatik olarak günceller. E-ticaret için de tam destek sunuyor.

WPMobile Uygulaması

WPMobile Uygulaması

WPMobile Uygulaması, siteniz için hem Android hem de iOS uygulamaları oluşturmanıza olanak tanır. Temel eklenti ücretsiz olsa da, gerçekte uygulamanızı oluşturmak için bir ömür boyu lisans ödemeniz gerekir (bir uygulama biçimi için 79 € ‘dan veya her ikisi için 149 €’ dan başlayan). WPMobile Uygulaması ile özelleştirme seçeneklerine, ücretsiz canlı teste, otomatik uygulama güncellemelerine, push bildirim desteğine, sosyal entegrasyona ve premium desteğe sahip olacaksınız (takılırsanız hoş geldiniz özelliği).

MobiLoud

Mobiloud

Daha pahalı (aylık 120 $ ‘dan başlayan) olsa da, MobiLoud sizin için hemen hemen her şeyi halleder (uygulamanızı App Store ve Google Play’e gönderme dahil), böylece fiyatı oldukça makul hale getirir. MobiLoud ile son uygulamanız cihazlar arası uyumluluk, kolay sosyal paylaşım, para kazanma (reklamlar veya abonelikler aracılığıyla), push bildirimleri ve daha fazlasını sunar. Hizmet eklentileriyle eşleştirildiğinde (yukarıda bağlantılıdır) uygulamanızı yönetebilir ve bildirimleri WordPress içinden gönderebilirsiniz.

Son olarak, bunu yapmak için ödeyebileceğiniz bir grup insan var. Bununla birlikte, DIY için çok kolay ve uygun fiyatlı yollarla, temel bir uygulama için bu rotaya gitmenize gerek yok.


Bir uygulama oluşturmanın tonlarca yolu vardır ve ilk bakışta göz korkutucu görünse de, yukarıdaki yöntemler inanılmaz derecede basittir. Başlamak için iyi bir mobil web siteniz olduğundan emin olun, tamam mı? Şimdi izin ver. Burada yanlış bir şey mi oldu? Bilmem gereken başka yöntemler var mı? Geri bildiriminizi aşağıda bırakmaktan çekinmeyin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map