WordPress Sitenize Yazar Kutusu Ekleme

WordPress Sitenize Yazar Kutusu Ekleme

Muhtemelen bildiğiniz gibi, bir yazar biyo kutusu blogunuzun gerçekliğini artırır. Anonim olarak yayınlamanın kullanımları olmasına rağmen, orijinalliğin değeri ile karşılaştırılmaz. Bir yazar biyografisi okuyucularınıza güvenir. İnsanlar yalnızca blogunuzda yayınladığınız bilgileri okumak istemez, aynı zamanda kim olduğunuzu da bilmek isterler. Okudukları içeriği gerçek bir kişiyle ilişkilendirebildiklerinde kişilerin size güvenmesi daha kolaydır.


Eğer takma adların arkasına saklanıyorsanız, yazar biyo kutusu eklemenin zamanı geldi. Önceki bir yazıda, bir blogda birden çok yazarı nasıl yöneteceğinizi gösterdim ve ayrıca bir blog biyografisi yazma hakkında bilmeniz gerekeni paylaştım. Ancak bu yazıda, sitenize bir yazar biyo kutusu eklemenin altı yolunu paylaşacağım. Buna temel olarak üç yaklaşım vardır:

 1. Zaten yazar kutusu olan bir tema seçin
 2. WordPress Eklentilerini Kullanma
 3. Temanızın kodunu doğrudan düzenleme

Tartışacağım yöntemlerden altısı aslında eklentiler. Ancak, başka bir şey yapmadan önce adresindeki gösterge tablosundan yazar veya kullanıcı eklemeniz gerekir. KullanıcılarYeni ekle. Daha sonra, siz veya yazarlarınızın yazar kutularınızda (Gravatar, resim, bağlantılar, sosyal profiller vb.) Kullanılacak diğer içeriklerin yanı sıra bios (kısa açıklamalar) eklemeniz gerekecektir..

Blogunuza Yeni Yazarlar Ekleyin

Blogunuza bir yazar biyo kutusu eklemenin en kolay ve en çok önerilen (ancak mutlaka en iyi değil) yolu bir eklenti kullanmaktır. Seçtiğiniz eklentiyi indirin, yükleyin ve istediğiniz şekilde ayarlayın. Bu kadar. Dikkate alınması gereken bazı eklentiler:

1. Yerleşik Yazar Kutularıyla bir Tema Seçin

Toplam Tema Yerleşik Yazar Kutuları

En basit cevap, ihtiyacınız olan yazar kutusu seçeneklerine sahip bir tema seçmektir. Örneğin, kendi Toplam temamız yazar biyografileri, resimler ve bağlantılar için destek içerir. Yani en fazla, yapmanız gereken tek şey biraz stil eklemek. Öncelikle temanın canlı demosuna bakmak için zaman ayırın, blog’u bulun ve bir yazar kutusu olup olmadığını görmek için yayınları kontrol edin. Emin değilseniz geliştiriciye ulaşın. Bu, sundukları bir tema özelliği ise size hemen söyleyebilmelidirler.

2. Starbox: İnsanlar İçin Authorbox

Starbox: İnsanlar İçin Authorbox

Starbox, kod ile uğraşmadan güzel bir yazar biyo kutusu eklemeniz için basit bir yol sağlar. İş temaları, Açılan tema, Süslü tema ve daha fazlası gibi kullanabileceğiniz birden fazla tema ile birlikte gelir. Bu eklenti aynı zamanda yazar sosyal profillerini entegre etmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, bir düğmeyi tıklayarak Google ve Facebook yazarlık doğrulamanızı ayarlayabilirsiniz.

Starbox kullanıcı etkileşimi için tasarlanmıştır. Görsellere odaklanır ve kesinlikle çok kullanıcı dostu bir eklentidir. İsterseniz eklentiyi daha da özelleştirebilirsiniz, ancak varsayılan ayarlar işi doğru yapmak için fazlasıyla yeterlidir.

3. Basit Yazar Kutusu

Basit Yazar Kutusu

Basit Yazar Kutusu tam olarak adından da anlaşılacağı gibi: WordPress blogunuzdaki yayınlarınıza basit bir yazar kutusu ekler. Eklenti basit olsa da, hiçbir şekilde sıkıcı değildir. Basit Yazar Kutusu ile adınızı, açıklamanızı, gravatarınızı, web sitenizi ve sosyal medya simgelerinizi görüntüleyebilirsiniz. Aslında, gerçek bir sosyal medya maveniyseniz 30’a kadar simgeyi destekler.

Tema renklerinize ve düzeninize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, yazar kutusu tamamen duyarlı olduğundan, dizüstü bilgisayarlarda ve daha büyük ekranlarda olduğu gibi mobil cihazlarda da net görünüyor. Basit Yazar Kutusu ayrıca yazar biyo kutusunu manuel olarak kodun single.php veya author.php şablon dosyaları, arzu ederseniz.

4. Ortak Yazarlar Plus

Ortak Yazarlar Plus

Co-Authors Plus, birden fazla yazarı olan bloglar için tasarlanmıştır. WordPress varsayılan olarak birden fazla yazar kredisini desteklemediğinden, birlikte çalışan birkaç yazarınız varsa böyle bir eklenti gerçekten kullanışlı olabilir.

Ortak Yazarlar Plus ile bir gönderiye birden fazla ortak yazarın katkıda bulunduğu birden çok satır atayabilirsiniz. Yazar misafir profillerini kullanarak yazar biyografilerini bylines olarak da ekleyebilirsiniz..

Açıkçası, bu eklenti şu ana kadar diğerleri tarafından kapsanan kadar basit değil. Yazarın satırlarını görüntülemek için eklentinin Şablon etiketlerini kullanmadan önce tema dosyalarınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekir. Yine de, ortak yayınları sık sık gösterip göstermediğinizi kontrol etmeye değer.

5. seksi yazar biyo

Seksi Yazar Bio

Sexy Author Bio eklentisi, yazılarınıza tamamen özelleştirilmiş bir yazar biyo kutusu eklemenizi kolaylaştırır. Hem tekli hem de çoklu yazarları destekler ve yuvarlak ve kare şeklinde iki sosyal medya ikonu setiyle birlikte gelir.

Eklentinin yönetici panelinden renkler, avatar boyutu, bağlantı renkleri ve arka plan dahil her şeyi özelleştirebilirsiniz. Biyolojik bilgi beyaz metin olarak gösterilirken, varsayılan ekranın tamamı büyük harflerle yazar adıyla koyu bir arka plan içerir..

6. Manuel Tema Entegrasyonu

Önceki yöntemler eklentileri kullanır veya yayınlarda yazar biyo kutularını görüntülemek için temanızın yerleşik özelliklerine güvenir. Bir gönderiye yazar biyo bilgisini sorunsuz bir şekilde eklemek için kullanabileceğiniz birkaç taneye baktık, ancak kesinlikle ihtiyacınız olduğunda bakabileceğiniz çok daha fazlası var. Tabii ki bir web geliştiricisiyseniz ve bir tema oluşturmaya çalışıyorsanız, bunu temanızın içine manuel olarak eklemek isteyeceksiniz.

Aşağıda ekleyebileceğiniz bir örnek kod verilmiştir. Bu durumda bir başlık, gravatar, yazar açıklaması ve yazarlar sayfasına bir bağlantı görüntüler. Bu kod doğrudan Sıfır WordPress temamızdan alınmıştır ve bu sayfada canlı bir demo görebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar:

 • Yazar biyo bilgisi şu adresteki WordPress’e eklenir: Kullanıcılar> Profiliniz.
 • Kodda, yazar biyografisinin yalnızca bir kullanıcı açıklaması varsa görüntülenecek şekilde ayarlandığını göreceksiniz, bunun nedeni yalnızca bir ad ve bir avatarla garip görünmesidir.
 • WordPress’teki avatarlar, Gravatar böylece kullanıcılarınızın bir hesap oluşturmaları ve gravatarlarını yüklemeleri gerekir.
 • Özel stilinizi doğrudan temanın içine ekleyerek yazar biyo kutunuzu şekillendirmek isteyeceksiniz. style.css dosya.

Özgünlük oluşturmak istiyorsanız, gönderilerinize bir yazar biyo kutusu eklemek kesinlikle şarttır. Okuyucuların, okudukları içeriğe bir yüz ekleyebilmeleri durumunda sizinle güçlü bir bağlantı kurma olasılıkları daha yüksektir. Neyse ki, en az güçlükle bir yazar kutusu eklemek için kullanabileceğiniz birçok eklenti var.

Şimdi sana. Yayınlarınıza bir yazar kutusu eklemek blogunuzdaki okuyucuları nasıl etkiledi? Aşağıdaki konuyla ilgili düşüncelerinizi duymak isterim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map