WordPress Sitenize Trafiği Artırmak için Mesajlaşma Uygulamalarını Kullanma

WordPress Sitenize Trafik Çekmek için Mesajlaşma Uygulamalarını Kullanma

Küresel olarak, mobil mesajlaşma uygulamaları her geçen gün daha fazla kullanıcı çekmektedir. Aslında, en iyi üç platform – WhatsApp, Facebook Messenger ve WeChat – her biri ayda bir milyardan fazla kullanıcıyı çekiyor.


Olmasına rağmen mesajlaşma uygulamalarında sosyal medyadan daha aktif kullanıcılar, bu platformlar büyük ölçüde göz ardı edilmektedir ve son bir veya iki yılda sadece büyük işletmelerden önemli yatırımlar çekmiştir. Bu, özellikle de WordPress sitenize trafik artırmanın yollarını arıyorsanız, hem fırsat hem de hata için yer olduğu anlamına gelir..

Gerçek şu ki, Kullanıcıların% 67’si mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla işletmelerle daha fazla etkileşim kurmak istiyorlar ve bunların çoğu bu patlamadan yararlanmak için doğru WordPress eklentileri ile yapılabilir. İlk adım, mesajlaşma uygulamalarını anlamak ve bunları etkili bir şekilde kullanmanın WordPress sitenize gelen trafiği nasıl artırabileceğine bakmaktır.

İşte bilmen gereken.

Mesajlaşma Uygulamaları: Yeni Bir Trafik Oluşturma Fırsatı

Bu teknoloji ve bu yeni pazarlama stratejilerinin o kadar benzersiz olduğu göz önüne alındığında, çok az zor veri yayımlandı. Bununla birlikte, bazı büyük markaların çabalarının çoğuna ve belirli bir sohbet platformunun ne kadar hızlı büyüdüğüne yatırım yaptığı, her ikisi de potansiyel ölçmenin adil yoludur..

WordPress Eklentileri ve Mesajlaşma Uygulamaları

WordPress sitenize bir paylaşım düğmesi eklemek, trafik çekmek ve etkileşimi artırmak için mükemmel bir yoldur. Neden? Çünkü kullanıcıların bilgilerinizi kullandıkları platformlarda paylaşmasına olanak tanır. Daha da iyisi, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok kolay eklenti var.

AddtoAny Paylaş Düğmeleri Ücretsiz WordPress Eklentisi

AddToAny, sayfanıza 100 farklı satış yeri için paylaşım düğmesi alacak bir sosyal paylaşım eklentisidir. AddToAny’nin kullanmak isteyebileceğiniz mesajlaşma uygulamaları arasında Kik, Viber, WeChat ve WhatsApp yer alıyor.

Line bir paylaşım düğmesi eklentisi olan başka bir harika uygulama. Yarım milyar Line kullanıcıları için dışarıda olduğunuzu bilmenin kolay bir yolu Line Sosyal Eklentisi sitenize. “Line It” düğmesine tek bir tıklama, sayfanızı birçok yeni yüzün önüne getirecektir.

Discord’u kullanarak bir adım daha ileri gidebilir ve yanıtlarınızı otomatikleştirebilirsiniz.. WP Discord yayını Örneğin, eklenti, istediğiniz kanaldaki okuyucuları WordPress sitenizde yayınlanan her yeni yayın hakkında bilgilendirecek bir bot ve bir Webhook URL’si kullanır.

En İyi Mesajlaşma Uygulaması Seçenekleri

WordPress sayfanıza entegre edebileceğiniz eklentileri biliyorsunuz, ancak trafiği artırmaya yardımcı olmak için hangi mesajlaşma uygulamalarını seçmelisiniz?

Daha önce trafik üretimi için sosyal medya pazarlamasını kullandıysanız, aynı becerilerin çoğu burada geçerlidir. Bu kanallardan herhangi birinde uzmanlaşmak ve tüm trafik oluşturma potansiyelini ortaya çıkarmak kolay bir iş olmayacak.

Bununla birlikte, bir sürü şey belirledikten ve hesaplarınız oluşturulduktan sonra, günlük işlevlerin çoğunu botlara bırakabilirsiniz ve bu neredeyse tüm platformlarda beklenir. Chatbot’lar şunları sağlar müşterilerinize birçok avantaj ve bir mesajlaşma uygulamasını tam potansiyeline kadar kullanabilmenizi sağlar.

HAT

WordPress Sitenize Trafik Çekecek Mesajlaşma Uygulamaları: Hat

Hat akıllı cihazlarda anında iletişim için bir mobil uygulama. Sadece çeyrek milyondan fazla kullanıcı, Line bir mesajlaşma uygulaması için çok şey sunuyor. İnsanlara ve işletmelere birbirleriyle etkileşim kurma, topluluklar oluşturma ve bunlara katılma, mesajlar, fotoğraflar ve videolar paylaşma olanağı verir. Ayrıca benzersiz ifadelerin ve çıkartmaların kullanımını, oluşturulmasını ve satışını da teşvik ederler. Line hakkında bazı önemli bilgiler:

 • Şu anda Line’ın kullanıcı tabanının en önemli bölümü Güneydoğu Asya’da – özellikle Japonya’da (uygulamanın kaynaklandığı yer)
 • Hat kullanıcıları genç tarafta olma eğilimindedir ve 10-19 yaş aralığı
 • Hattın kullanıcı tabanı yıllık olarak iki katına çıkar

Buradaki tüm sohbet platformlarından Amazon’un en önemli varlığı Line’da. Hesapları ve toplulukları Amazon’un ürünlerini ve yaşam tarzını tanıtmaya adanmıştır. Diğer markalı toplulukların çoğu kadar etkileşimli değildir ve tüm bağlantılar doğrudan Amazon.com’a işaret eder. WordPress’te bir Amazon satış ortağı web siteniz varsa, Amazon’un Line ile olan bağlantısını kullanabilirsiniz.

Amazon Associates Link Builder'ı indirin

Amazon Associate Link Builder eklentisi, bağlı ürünlerini WordPress web sitenizde tanıtmak için gerekli araçları sağlar. Ardından, satış ortağı ürünlerinizi tanıtmak için Line’ı kullanabilirsiniz. Geri bildirim istemek için Hat üzerinden iletişime geçebilir, yeni ürünler tanıtabilir veya müşterilerden farklı ürünleri incelemelerini isteyebilirsiniz. İşin püf noktası, iletişimin “Hattı” nı açıyor ve potansiyel müşterilerin çevrimiçi alışveriş yaparken önce WordPress sitenizi ziyaret etmeleri için bir güven duygusu oluşturuyor.

Naber

WordPress Sitenize Trafik Çekecek Mesajlaşma Uygulamaları: Whatsapp

Naber çılgınca popüler bir video ve metin sohbet mobil uygulaması. İle 1.5 milyar aylık aktif kullanıcılar, muhtemelen WhatsApp’ı duymuş veya kullanmış olabilirsiniz. Unutmamanız gereken bazı WhatsApp istatistikleri:

 • % 42 25-34 yaşları arasındaki internet kullanıcılarının oranı WhatsApp’ı kullanmıştır veya kullanacaktır
 • 44 yaşın altındaki insanların yaklaşık üçte biri bunu kullandı
 • 70.000’den fazla kullanıcılı bir ankette, % 15 WhatsApp’ın birincil haber kaynağı olduğunu bildirirken, yalnızca% 8’i Facebook Messenger’a güveniyor

Trafiği artırmak için WhatsApp’ı kullanmak için uygulamanın sunduğu “gruplardan” yararlanmak istersiniz. Ancak, her grubun aynı anda en fazla 256 üyesi olabileceği için çabalarınızı segmentlere ayırmanız gerekebilir. Ayrıca yerleşik gruplara da katılabilirsiniz. Diğer mesajlaşma servislerinin aksine, WhatsApp reklamlara veya botlara izin vermez. Bu yaratıcı olmanız gerektiği anlamına gelir.

Eğitmek ve bilgilendirmek için WordPress blog yayınlarınıza bağlantılar gönderin. Ayrıca, kullanıcılara hesabınıza dahil olmaları için teşvikler de sunabilirsiniz. Örneğin, Absolut votka kurgusal bir karakter yarattı, “Steve”. Bir Absolut partisine davet almak için, insanlar Steve ile iletişime geçmek ve “etkilemek” zorunda kaldı.

WhatsApp Chat Ücretsiz Eklentisi

Ayrıca WhatsApp sohbetini doğrudan WordPress sitenizden açmanıza izin veren bir WhatsApp WordPress eklentisi de vardır. Bu eklenti, WordPress sitesi geliştiricisinin web sitesine bir sohbet kutusu eklemesine izin verir.

Ardından, WordPress sitesine giden trafiği huni etmek için birçok web sayfası sahibi okuyuculardan WhatsApp sohbet kutuları aracılığıyla içerik hakkında geri bildirimde bulunmalarını istiyor. Okuyucularla onlarla neyin rezonansa girdiğini görmek için konuşuyorlar ve sonra geri bildirimlerini içerik stratejilerini değiştirmek ve ayarlamak için kullanıyorlar.

Kik

WordPress Sitenize Trafik Çekecek Mesajlaşma Uygulamaları: Kik

Kik kullanıcıların Kik kodlarını tarayarak kolayca yeni konuşmalar başlatmasını sağlayan ücretsiz bir anlık mesajlaşma mobil uygulaması. Bire bir ve basit grup mesajlarını etkinleştirir. Kik hakkında dikkate değer gerçekler şunlardır:

 • Kik’in kişisel markasının çoğu gençler ve genç yetişkinler için uygun görünüyor
 • % 70 Kik’in izleyici kitlesi 13-24 arasında
 • ABD’deki gençler için en iyi 10 mesajlaşma uygulamasından biridir

Kik, markaların 2016 ortasında bot kullanma becerisi sunmaya başladı. Bu, artık bir Kik bot WordPress siteniz için ve trafiği artırın. Bir Kik botu aslında geleneksel sohbetlerden daha etkili olabilir. Bu bot, müşterilere otomatik olarak güncelleme, haber bülteni ve özel teklifler göndermek için kullanılabilir, böylece tasarruf ve fırsatları görmek için WordPress sitenizi ziyaret ederler.

Sephora ve H&M dahil olmak üzere birçok marka, Kik’i müşterilere öneriler sunmak için alternatif bir araç olarak kullanmaya başladı. Birinde Sephora tarafından koparma kampanyası, marka Kik aracılığıyla yarım milyondan fazla sohbet botu etkileşimi aldı.

WeChat

WordPress Sitenize Trafik Çekecek Mesajlaşma Uygulamaları: Wechat

Övünme günlük aktif kullanıcıların en yüksek oranı, WeChat benzersiz bir konumda. Bu mobil sesli mesajlaşma ve mesajlaşma uygulamasının bazı ilginç istatistikleri var:

 • % 90 WeChat kullanıcılarının 36’sı
 • WeChat kullanıcılarının% 90’ından fazlası Çin merkezli
 • % 83 WeChat’i işte veya iş için kullanacak

Örneğin Buzzfeed, WeChat’i yeni okuyucuları çekmek veya benzersiz içerik bulmak isteyen geri dönen okuyucuları çekmek için kullandı. Şirket, kullanıcılara küratörlük deneyimi sağlayan, anahtar kelimelere dayalı önerilerde bulunacak bir bot oluşturdu.

WooCommerce için WeChat eklentisi

Ayrıca bir WooCommerce için WeChat eklentisi WooCommerce siteleri için WeChat ödemelerini etkinleştirir. Bu eklentiyi WordPress sitenize eklemenin yararı, basit ödeme seçenekleridir. Müşteriler geri gelir ve işler kolay olduğunda trafik artar ve WeChat eklentisi bunu böyle yapar. Bu eklenti, QR kodu ödemelerini ve WeChat mobile üzerinden ödemeleri mümkün kılar.

anlaşmazlık

WordPress Sitenize Trafik Çekecek Mesajlaşma Uygulamaları: Discord

anlaşmazlık tüm topluluklarla ilgili bir Voip mobil uygulaması. Bunların çoğu oyunların ve fandomların etrafında inşa edildi – Discord’un başladığı yer burası. Ancak birçoğu politiktir veya belirli türdeki konuları tartışmak üzere kurulmuştur. Discord, bireylerle iletişim kurmak yerine trafik aramak için bir topluluğa katılmanıza izin veren birkaç topluluk tabanlı mesajlaşma uygulamasından biridir. Discord ile ilgili bazı gerçekler:

 • Başarılı ama niş bir sohbet mesajlaşma servisine bir örnektir.
 • Grup yapısı ve genel tasarımı özellikle oyunculara hitap edecek
 • Ayrıca sürekli iletişim ile sıkı sıkıya bağlı topluluklar kurmak isteyen gruplara da hitap ediyor

Kendi topluluğunuzu oluşturmak veya başka bir gruba katılmak, Discord’daki varlığınızı arttırmanın ve diğer Discord kullanıcılarını web sitenize yönlendirmenin geçerli yollarıdır.

WP Discord Post Ücretsiz Eklentisi

Daha önce kısaca bahsedildiği gibi, WordPress yayınlarınızı Discord kanalınıza gönderecek olan WP Discord Post adlı bir WordPress Eklentisi bile var. Discord kanalınızla etkileşimde bulunanlar sitenize kolayca bağlantı kurma fırsatına sahip olacak.

Facebook haberci

WordPress Sitenize Trafik Çekecek Mesajlaşma Uygulamaları: Facebook Messenger

Facebook’un sohbet özelliğini tek başına bir uygulama olarak çalıştırmaya karar verdikten sonra, kullanıcıların FB kişilerine SMS metin mesajlarına benzer bir şekilde bağlanmasına izin verildi.

Büyüme söz konusu olduğunda, Facebook uygulamasından ayrıldıktan sonra, Facebook haberci vardı:

 • Nisan 2015’te 600 milyon kullanıcı
 • Haziran 2016’da 900 milyon
 • Nisan 2017’de 1,2 milyar

Büyük markalar Facebook Messenger’ı hedef kitlelerine doğrudan erişim için bir araç olarak kullanıyor. NBA Şampiyonları, Golden State Warriors kullanılmış Facebook Messenger “Savaşçı Playoff Asistanı” oluşturmak için Bu, kullanıcıların ekibin playoff gündemi için güncellemeler almayı seçmelerini sağlamanın bir yoluydu.

Messenger Müşteri Sohbet Ücretsiz Eklentisini İndirin

Web sitenize canlı bir Facebook Messenger sohbeti eklemenizi sağlayan bir eklenti var. WordPress sitenize yeni içerik yayınladığınızda Messenger üzerinden güncelleme göndermenize olanak tanır. Müşterilerden geri bildirim formlarını doldurmalarını istemek için Messenger’ı da kullanabilirsiniz. Bu iki basit katılım tekniği önemli miktarda trafik çekebilir.

SnapChat

WordPress Sitenize Trafik Çekecek Mesajlaşma Uygulamaları: SnapChat

Bu mobil tabanlı sosyal medya platformu, diğer platformlardan benzersiz bir ayrıma sahiptir, çünkü tüm yayınlar kullanıcı tarafından izlendikten birkaç saniye sonra kendini imha eder. Hakkında bazı önemli bilgiler Snapchat Dahil etmek:

 • Snapchat kullanıcılarının% 71’i 34 yaşın altında
 • Snapchat kullanıcılarının% 70’i kadın
 • Bin yıllık internet kullanıcılarının% 30’u düzenli olarak Snapchat kullanıyor

Snapchat, birçok marka tarafından kitlelerine etkili ve ilgi çekici bir şekilde ulaşmak için kullanılmıştır. WordPress tabanlı web sitesi MTV News Snapchat kullanıyor kitlelerine başka hiçbir yerde bulamayacakları özel içeriklere erişim vermek için. Bu perde arkası görüntüleri, çıktıları veya promosyonları olabilir. SnapChat takipçileri bu özel görüntülerin kısa kliplerini gördüğünde, daha uzun klipler görmek için web sitesine çekilirler. Böylece web sitesi trafiği büyür.

Hangi Mesajlaşma Uygulamasını Seçmelisiniz?

Yukarıda, WordPress sitenizdeki topluluğu büyütmenize ve yolunuza daha fazla trafik göndermenize yardımcı olabilecek mesajlaşma uygulamaları için en popüler altı seçeneği görebilirsiniz. Bununla birlikte, tüm mesajlaşma uygulamaları eşit yaratılmaz.

Belirli bir mesajlaşma platformu için kampanya oluşturmaya zaman ve para yatırmaya karar vermeden önce, kitlenizin kim olduğunu ve nerede olma olasılığının yüksek olduğunu düşünün.

Mesajlaşma Uygulamaları Daha Fazlasını Yapabilir

Trafik üretiminden daha fazlasını mı istiyorsunuz? WordPress ve AI ve ayrıca popüler bir mesajlaşma uygulamasıyla, grubunuz için fazladan üyelerden veya WordPress sitenize daha fazla ziyaretçi alabilirsiniz. Web sitenizin veya işletmenizin en kârlı yönde büyümesini sağlayan alakalı veriler toplayabilirsiniz. Meraklıyı sesinizin veya markanızın ömür boyu hayranlarına dönüştürebilirsiniz. Mesajlaşma uygulamalarının pazarlama potansiyeli henüz fark edilmeye başlıyor.

WordPress sitenize gelen trafiği artırmak için mesajlaşma uygulamalarını kullanmak için başka ekleriniz var mı? Düşüncelerinizi aşağıda duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map