WordPress Sitenize Daha Fazla Trafik Yönlendirme

Bana bu kulağa tanıdık geliyorsa bildirin. Bir arzuyla başladın – geceleri seni uyanık tutan bir fikir parçası. Beyninizi sardıktan sonra, belki de aşağıdaki gibi motivasyonel metinleri okuduktan sonra fikri bir plana dökmeye karar verdiniz. Düşün ve Zengin Ol yorum yapan: Napoleon Hill.


Elinizdeki planla, devam ettiniz ve rüyayı gerçeğe dönüştürmek için çaba gösterdiniz. Çalışmaya gittiniz, web barındırma, alan adı, harika bir WordPress teması satın aldınız ve ilk WordPress sitenizi oluşturdunuz.

Bunu yapacaktınız, bağırsağınızda hissedebiliyordunuz. Gözlerin yeşildi; sonunda bir öldürme yapabilir ve hayallerinizi yaşayabilirsiniz. Ancak plan biraz kusurluydu, çünkü trafik üretimini hesaba katmadığından, bugün başarıya giden yolu engelleyen tek aslan.

Çılgınlığınızı keşfettiğinizde neredeyse paniğe kapıldınız, ancak yine de, trafik üretimi hakkında yeni bilgilerle kendinizi araştırıp silahlandırmaya devam ettiniz. Yine de, rakamlar orada değildi. Noel Baba adına “inşa et ve onlar gelecek” diye merak etmeye devam ettin. Neyi yanlış yapardın?

Genç blog’unuzu web trafiği olan mükemmel içerik olmadan başarılı bir web sitesine dönüştürüp dönüştüremeyeceğinizden şüphe etmeye başladınız. Bunun imkansız olduğunu çabucak anlarsın ve o düşünce çizgisini düşürürsün.

Yine de bir titiz değilsiniz, bu yüzden araçları yere indirip dükkanı kapatmayı hayal edemezdiniz. Belki başka seçeneğiniz yoktu, bu yüzden kapanış aslında bir seçenek değildi. Bu senin gibi görünmüyorsa endişelenme, çünkü bunların çoğu benim kendi hikayem.

Belki de buradasınız çünkü WordPress sitenize nasıl daha fazla trafik çekeceğiniz hakkında birkaç şey öğrenmek istiyorsunuz. Belki de buradasınız çünkü aldığınız birkaç vuruş sadece onu kesmeyecek. Daha fazlasını istiyorsun ve şimdi istiyorsun. Belki de – tıpkı sizinki gibi – kusurlu bir planla başladınız ve birkaç ay sonra – kendinizi burada buldunuz. Belki daha başlamadın bile. Bir blogun nasıl başlatılacağını birkaç dakika içinde öğrenebilirsiniz.

Burada olmanızın nedeni ne olursa olsun, bugün öğreneceğiniz gibi şanslı gününüz neredeyse WordPress tabanlı sitenize / blogunuza daha fazla trafik çekmek için ihtiyacınız olan her şey. Bu yazının sonuna doğru, web siteniz için daha fazla trafik oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç aracı paylaşacağız, bu yüzden de buna dikkat edin.

Sonuna kadar tadını çıkarın ve yorumlarınızda düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Girdilerinizi her zaman takdir ediyoruz �� Önemsizlikler konusunda bir saniye bile harcamadan bunu halledelim ve.

Arama motoru optimizasyonu

Hipster SEO kavramları notu yazma

SEO ben dijital pazarlama dünyasına girdi. WordPress’i keşfetmeden çok önce bir SEO yazarıydım. Bu, arama motorlarına içerik bulmak için cazip sanat hakkında çok şey öğrenmek zorunda olduğum anlamına geliyor.

Tüm öğrenmeler daha sonra işime gittiğimde işe yaradı. Öğrendiğim SEO tekniklerini kullanarak, Google’da yüksek sıralamaya sahip içerikler hazırladım ve karşılığında WordPress bloguma çok fazla trafik kazandım.

Ve uzun bir süredir, misafir bloglamayı keşfettikten sonra bile kendi numaram trafik kaynağım olarak kaldı ve kendi bloguma gönderme sıklığını azalttım. Bu, SEO’nun web trafiğini çekmenin en iyi yolu olduğu sonucuna varmamı sağladı. Zaman alsa da kolay bir iş ve biraz bilgisi olan ve tutkusu olan herkes bunu hackleyebilir.

Nasıl?

Öncelikle, mutlak yeni başlayanlar uğruna, SEO’nun Google gibi arama motorlarında kolayca keşfedilebilmesi için içeriğinizi (ve tüm sitenizi) optimize etmeyi içerdiğini belirtmek çok önemlidir. Hepsi bu kadar.

Amaç, arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) ilk on (10) pozisyonda görünmektir. En iyisi, elbette, önce gelmek.

İkincisi, SEO sayfa ve sayfa dışı SEO olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Birincisi, kendi sitenizde gerçekleştirdiğiniz her SEO etkinliğini içerir ve ikincisi, üçüncü taraf web sitelerini içeren SEO etkinliklerini, dolayısıyla terimleri içerir. sayfada ve sayfa dışı sırasıyla.

WordPress sitenize daha fazla trafik çekmek için SEO’ya bütünüyle yaklaşmanız gerekir. Hem sayfa içi hem de sayfa dışı SEO yapmalısınız. Ancak, teknik olarak ne yapmanız gerekiyor??

Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar Kelime Araştırması

Astute anahtar kelime araştırma büyük SEO temelidir. Kullanıcıların acil bir sorunu olduğunda (buna bir ihtiyaç deyin), bir çözüm elde etme umuduyla en sevdikleri arama motoruna koşacaklar.

Arama motorlarına kelimeler veya kelime öbekleri girer, enter tuşuna basarlar ve içeriğiniz bu terimlerle optimize edilirse size tercih verilir. Demek istediğim, işinizi gerçekten iyi yaptıysanız, Google ve diğer arama motorları önce içeriğinizi göstererek size trafik kazandırır.

Eleştirel bir şekilde bakarsanız, insanların hem işletmenizi hem de ürünleri bulmak için kullandıkları anahtar kelimeleri veya anahtar kelimeleri bilmeniz gerektiğini hemen fark edersiniz. Anahtar kelime araştırması burada devreye giriyor.

Bu anahtar kelimeleri / kelime öbeklerini belirledikten sonra, arama motorlarında önce görünme şansınızı artırmak için bunları içeriğinize ekleyebilirsiniz. Kartlarınızı doğru oynarsanız (bu sadece aşağıdakileri takip etmek anlamına gelir) SEO Kuralları), her zaman SERP’lerde en üst sıralarda yer alacak ve kendinize daha fazla trafik kazanacaksınız.

Devam ederseniz – SEO’ya hazır blog içeriğini sürekli yayınlamak ve önerilen diğer SEO tekniklerini uygulamak – günler, aylar ve yıllar boyunca üst sıralarda ve daha fazla trafiğin tadını çıkarmaya devam edeceksiniz. Örneğin, iki yıl önce yayınladığım bir yazı sayesinde “en son SEO teknikleri ve trendleri” ifadesi için hala iyi bir yerdeyim. Ne kadar utanmaz bir fiş. haha.

Fakat anahtar kelime araştırması adı verilen bu hayvanla nasıl başa çıkıyorsunuz? Nereden başlıyorsunuz? Yolculuğunuza aşağıdaki gibi bir araçla başlayabilirsiniz: Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı. Birincil anahtar kelimeyi göz önünde bulundurarak, arama hacmini belirlemek ve daha fazla anahtar kelime fikri oluşturmak için Google AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı’ya ödeme yapabilirsiniz.

Blog fikirleri, anahtar kelime araştırmanızı gerçekleştirmenin yanı sıra size de gelebilir, böylece ödüller çoktur. Diğer araçlar arasında Google Web Yöneticisi Araçları, Bing Anahtar Kelime Aracı, WordTracker ve SEMRush diğerleri arasında.

Anahtar kelimelerinizle donatılmış olarak, arama motorlarında görünecek harika içerikler oluşturmaya hazırsınız. Hedeflenecek ideal anahtar kelime yoğunluğu% 2,5’tir, yani blog yayınınız 1000 kelime uzunluğundaysa, anahtar kelimeniz doğal olarak yaklaşık 25 kez görünmelidir. % 4.0’ın ötesine geçmeyin, çünkü Google yalnızca spam yaptığınızı düşünecektir.

Ayrıca, anahtar kelimenizi sayfa başlığına, tercihen başlangıçta eklediğinizden emin olun. Alt başlıklarınızdaki anahtar kelimeler de önemlidir, bu yüzden bunu da unutmayın. Arama motorlarının kolayca alabilmesi için anahtar kelimelerinizi URL’lerinize de ekleyin. Bunun sonu değil. Resim dosya adlarınıza birkaç anahtar kelime atın ve ALT özelliğini ekleyin ve mümkünse anahtar kelimenizi ALT’a da yerleştirin.

Yayınladığınız her gönderi veya sayfada başlık, etiket ve meta açıklama bulunmalıdır, çünkü arama motorları içeriğinizi sıralamak için bu bilgileri kullanır. Daha önce hiç WordPress yayını oluşturmamış olsanız bile, başlık (h1, h2, h3… h6) eklemek zor olmamalı – hepsi görsel düzenleyicide.

Öte yandan meta başlıklar ve açıklamalar (toplu olarak meta veri olarak adlandırılır) eklemek tam olarak kolay değildir. Ancak endişelenmeyin, WordPress yazılarınızı ve sayfalarınızı, WordPress SEO eklentilerini kullanarak kolayca optimize edebilirsiniz. WordPress SEO by Yoast ve Hepsi Bir Arada SEO Paketi.

Adresine giderek web sitenizin arama motorları tarafından görülebilir olmasını sağlayın Ayarlar -> Okuma WordPress yönetici alanınızda ve “Arama motorlarının bu siteyi dizine eklemesinden vazgeç” seçimini kaldırın. Aksi takdirde, tüm SEO çabalarınız boşuna olacaktır.

Bunu bırakacağım çünkü son yazımızda bu ve diğer SEO tekniklerini ayrıntılı olarak ele aldık: 2015 ve Ötesi için WordPress SEO En İyi Uygulamaları. SEO kullanarak WordPress sitenize daha fazla trafik çekmek istiyorsanız lütfen bu gönderiye göz atın. Hareketli…

Birbirine Bağlı Stratejiniz

Birbirine Bağlı Strateji

Yukarıdaki bölümde diğer yazılarımızla nasıl bağlantı kurduğumu görüyor musunuz? Birbirine bağlantı diyoruz. Ancak bu, trafiğinizi nasıl artırır? Basit mekanik. Diğer yayınlarınıza bağlantı vererek, okuyucularınıza daha fazla içeriğinizi bulma fırsatı verirsiniz.

Sadece giriş postanızı (bu gibi) okuduysa ve ayrıldıysa, daha yüksek bir hemen çıkma oranı kaydedersiniz ve SEO puanlarını ve dolayısıyla web trafiğini kaybedersiniz. Arama motorlarının doğal iç bağlantıyı sevdiğini iddia etmek doğru olur.

Aynı zamanda, diğer yayınlarınıza bağlantı vererek içeriğinizin daha fazlasını keşfetme, okuma ve paylaşma şansınızı artırırsınız. Kullanıcılar içeriğinizi paylaştığında daha fazla trafik çekersiniz ve bu tekrarlanmaya devam ederse, trafiğiniz yalnızca büyümeye devam eder.

İçeriğinizdeki diğer yayınlarınıza (birkaç dakika önce yaptığımız gibi) bağlantı verebilir veya aşağıdaki gibi yayın eklentilerinden yararlanabilirsiniz Zemanta veya bunlardan herhangi biri ilgili mesajlar eklentileri. Bu eklentiler, yayınınızın sonunda (veya kenar çubuğunda) etkileşimi, sayfa görüntülemelerini ve sonuçta trafiği artıran bir “ilgili yayınlar” bölümü oluşturur.

Eposta pazarlama

wordpress-blog-post-yoluyla-email

Neil Patel, QuickSprout’tan biri en büyük trafik kaynağı e-posta listesidir. Ve ayrıntılara girdikten sonra, nedenini anlayacaksınız.

Öncelikle, yıllar boyunca oluşturduğu büyük bir e-posta listesi var. İkincisi, e-postaları toplarken bir sorun yaşamıyor gibi görünüyor çünkü biri, bir düşünce lideri ve iki, e-posta yapan araçlara sahip hasat (daha iyi bir kelime eksikliği için) bir esinti. Üçüncüsü, e-posta bültenlerinde harika içerikler paylaşıyor ve abonelerinden biri olduğumu biliyorum..

E-postalardaki bağlantıları tıklamak ve QuickSprout’a son vermek çok fazla zaman almaz, burada bağlantı sayesinde sitenin daha derinlerine inersiniz ve hatta diğer şirketlerinden biri olan Crazy Egg’e kaydolursunuz. Yine de, her şeyi zahmetsiz hale getiriyor ve sonuçları? Sadece QuickSprout’a değil, tüm web sitelerine daha fazla trafik. Çoğunluğu trafiği tekrar ediyor ve ne dediklerini biliyorsunuz; tekrar trafiği gerçek paranın olduğu yerdir.

WordPress sitenize daha fazla trafik çekmek istiyorsanız, Neil Patel’in kitabından bir yaprak ödünç almak istiyorsunuz. Onun tarzını taklit edin ve profesyoneller gibi e-posta pazarlamasını hackleyebilmelisiniz. Bu, önce harika bir blog oluşturmaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir.

O zaman peep’leri bülteninize kaydolmaya teşvik etmelisiniz. Onlara ücretsiz rehberler, e-Kitaplar, ücretsiz üyelikler sunun – e-posta listenizi doldurmak için ne gerekiyorsa yapın. Orada durmayın, harika içerikleri e-postayla tutarlı bir şekilde besleyin ve blogunuzu ihmal etmeyin. Zamanla, e-posta listeniz büyük bir trafik, yönlendirme ve moolah kaynağı olacak.

E-posta pazarlaması, yanınızda doğru araçlara ve iş ortaklarına sahip olduğunuzda daha kolay ve daha eğlenceli hale gelir. Ve WordPress zarif platform olduğundan, e-posta pazarlama çabalarınızı güçlendirmek için birkaç eklenti var. Birkaç iyi örnek ücretsiz MailPoet eklentisi, veya premium MyMail eklentisi.

Üçüncü taraf e-posta pazarlama hizmetleri şunları içerir: AWeber, MailChimp, Sürekli İletişim ve Mad Mimi diğerleri arasında. Tüm bu hizmetler, önemli içeriklere konsantre olmanıza olanak tanıyan WordPress ile iyi entegre olur – harika içerik geliştirme ve para kazanma.

E-posta pazarlaması bir fincan çay gibi gelmiyorsa, en azından feed ve e-posta yoluyla abonelikleri etkinleştirin. Süreci terlemenize gerek yok. Sonuçta, çift harika var WordPress özet akışı eklentileri bu konuda yardım etmek.

Sosyal Medyadan Yararlanın

Sosyal medya

İnternet çok sayıda sosyal ağ sitesine ev sahipliği yapıyor ve her geçen gün daha fazlası doğuyor. Bu sosyal ağ siteleri, bir parça sahip olabileceğiniz büyük hacimli trafik, trafik çekiyor. Almak için hazır ve yapmanız gereken tek şey parmaklarınızı çerez kavanozuna batırmak değil.

Nasıl? Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Reddit ve StumbleUpon dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birkaç sosyal ağda hem kişisel hem de marka hesapları oluşturarak başlayabilirsiniz..

Amacınız tüm yayınlarınızı ve sayfalarınızı bu platformlarda paylaşmak olacaktır. Bu sitelerde amacınızı savunmak isteyen birkaç kişi bulabilirseniz, savaşın yarısını kazanmış olursunuz. Eğer itmeye ihtiyacınız varsa, Wikipedia iyi bir küratörlük yapar sosyal ağ sitelerinin listesi buraya.

Savaşı sosyal medya sitelerine götürdükçe, çabalarınız tek bir genel kural tarafından yönlendirilmelidir. Örneğin, insanların cehennemine spam göndermenin aksine her zaman gerçek değer sağlamaya çalışın. Kimse bu adamı sevmiyor ya da Rand Balık koyar:

Spam yoluyla sürmek veya bağlantınızı bırakmak sizi çok ileriye götürmez ve hatta geri tepmeye neden olabilir. Bunun yerine, ipleri öğrenin, otantik bir şekilde etkileşime geçin ve hayranların, bağlantıların ve trafiğin gelişebileceğini göreceksiniz..

Bu bir yana, WordPress bir kamuya açık modülle birlikte gelen müthiş Jetpack eklentisiyle birlikte geliyor. Etkinleştirildiğinde, Publicize yayınlarınızı otomatik olarak sosyal medyadaki okuyucularınızla paylaşır.

Bu iyi bir şey olsa da, Jetpack’in tüm özelliklerinin etkinleştirilmesinin sayfa hızınızı önemli ölçüde azalttığı bilinmektedir, bu da daha yüksek bir hemen çıkma oranı, daha kötü kullanıcı deneyimi (UX) ve sonuçta daha az trafik sağlar. Dikkatli olun ve yalnızca ihtiyacınız olan özellikleri etkinleştirin.

Ancak, yayınlarınızı sosyal paylaşım sitelerinde yayınlamak ve paylaşmak yeterli değildir. Bir adım daha ileri gitmeli ve okuyucuların içeriğinizi paylaşmasını inanılmaz derecede kolaylaştırmalısınız. Hiç harika içeriklere ve sıfır sosyal paylaşım düğmelerine sahip bir WordPress bloguna gittiniz ve takipçilerinizle paylaşmak için bağlantıyı kopyalamanız gerekiyordu?

Söz konusu blog yazarı bir sosyal medya eklentisi yüklemiş olsa da, bağlantıyı kopyalayıp yapıştırmak zorundayım ve sinir bozucu. Hiçbiri WordPress yayıncısının düğmeleri paylaşmadan bir web sitesi çalıştırmaması için hem ücretsiz hem de premium sosyal paylaşım eklentileri var..

WordPress, Jetpack paylaşımı adına kendi sosyal paylaşım düğmeleriyle birlikte gelir, böylece hiçbir mazeretiniz olmaz. Aynı şekilde, sosyal medya paylaşım oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, aşağıdaki harika koleksiyona göz atmaktan çekinmeyin:

 • WordPress için 25+ En İyi Sosyal Medya Eklentisi
 • Trafiği Artırmak için Sosyal Medya WordPress Eklentileri

Harika içerik yazarsanız ve marka büyükelçinizden biri bunu sosyal medyada alır, sonra diğeri ve diğeri, yayınınız viral olacak ve çok fazla trafik getirecektir. Sosyal medyanın gücü böyledir. Rolünüzü yapın; harika içerikler oluşturun ve paylaşmayı kolaylaştırın.

Sitenizin Hızını Artırın

Sitenizi Hızlandırın

Web sitenize daha fazla trafik çekmek, aldığınız ziyaretçileri alıkoyamazsanız hiçbir şey ifade etmez. Ziyaretçiler bir salyangoz olduğu için sitenizde korkunç bir deneyime sahipse, asla geri dönmeyeceklerdir, bu da birçok yeni ziyaretçiyi çekseniz bile sayılarınızın düşeceği anlamına gelir.

Bir web yöneticisi olarak, yeni ziyaretler ve geri gelen ziyaretler olmak üzere iki metrikle ilgilenmeniz gerekir. Trafiğinizin büyük bir kısmı sitenize geri dönmeye devam ediyorsa, doğru bir şey yapıyorsunuz demektir.

Çok sayıda yeni ziyaret alıyorsanız, ancak hemen çıkma oranınız çok yüksekse, stratejinizin tamamını yeniden düşünmeniz gerekir – çünkü CTA’larınızı hiç tıklamayan bir milyon ziyaretçiye sahip olmanın faydası nedir. Demek istediğim, eğer ayrılırken asla geri dönmekten rahatsız olmazlarsa, tüm dünyayı çekmenin anlamı nedir??

Sitenizin hızını artırmak, UX ile güçlü bir korelasyona sahiptir. Siteniz çok hızlı yüklenirse, ziyaretçiler çabalarınızı takdir edecek ve satın alma tamamen duygu ile ilgili olduğu için kapının içinde bir ayağı olacaktır. Trafiği kaybetmeyeceksiniz ve daha fazla insan yemi yutmak için yeterince uzun süre hareket etmeye istekli olacak

WordPress web sitenizin hız bölümünde nasıl performans gösterdiğini aşağıdaki gibi araçları kullanarak kontrol edebilirsiniz. GTMetrix, Pingdom Araçları ve Google PageSpeed ​​Insights diğerleri arasında. Bağlantılı araçlardan herhangi biri size bir hız puanı ve sitenizin hızını nasıl artıracağınız konusunda öneriler verecektir.

Web siteniz yavaşsa (yüklenmesi 5 saniyeden uzun sürüyorsa), lütfen bir dakikanızı ayırın ve WordPress Sayfa Yükleme Süresini Azaltma konusuna bakın. Google ayrıca daha hızlı bir web sitesi için daha iyi bir sıralama ile sizi ödüllendirecektir, bu yüzden evet, bu sizin için bir kazan-kazan!

Harika Blog İçeriğini Düzenli Olarak Yazma

Harika İçerik Yaz

Harika blog içeriği düzenli olarak yazmak sizi arama motorlarına ve insan okuyuculara sevecektir. Her halükarda, bir gönderiyi “büyük” yapan, yani ilgi çekici veya hareket ettiren şey bir görüş meselesidir.

Fikir meselesi olmayan kötü dilbilgisi, yazım hataları ve bazı hafif düzenlemelerle ilgilenebileceğiniz diğer dikkatsiz hatalar. Mükemmel içerik oluşturmak için, netlik amacıyla, en azından okunabilir ve hatasız olduğundan emin olmalısınız. Hatalarla dolu kötü yazılmış içerik yalnızca okuyucularınızı ve trafiğinizi gönderir.

Düzenli olarak yazıldığında, taze içerik yayınlayan bir blog düzenli olarak arama motorlarına harika bir şekilde hitap eder, yani daha fazla okuyucu web sitenizi bulacaktır. Aynı zamanda, düzenli olarak yayınlayarak gösterdiğiniz tutarlılık, okurlarınız arasında sadakat yaratır ve bu da web trafiğiniz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir..

Yayınlamadan önce yayınlarınızı kontrol edin ve içerik takviminizi takip edin. Editoryal takviminiz yok mu? Bu editoryal takvim eklentisi sana yardım edecek ��

Trafik için Ödeme

Web trafiği için ödeme yaptıysanız ve pazarlık ettiğiniz şeyi aldıysanız, burada bu yayını okumak olmazdınız, şimdi olur mu? Ama araba sürdüğünü söylemeliyim diye düşündüm Daha trafik iltifat Bedava ücretli trafik ile trafik oluşturma stratejisi.

Bu konuda zamanınızı boşa harcamayacağım; size açık birkaç yol var:

 • PPC – Bir ziyaretçi reklamınızı her tıkladığında Google gibi bir şirkete önceden belirlenmiş miktarda para ödemeyi içeren Tıklama Başına Ödeme reklamcılığı kısaltması. Her bir tıklama için ödeme yaparsınız ve dolarlar hızla toplanabilir. Somut sonuçlar elde etmek için büyük bir bütçeye ihtiyacınız olduğunu söylemek yeterli.
 • Sosyal Medya Reklamları – İşletmenizi diğerlerinin yanı sıra Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde de reklam vermeyi seçebilirsiniz. Bu, sosyal medya varlığını genişletmenin harika bir yoludur. Yaklaşık 50 dolar için Facebook size yaklaşık 1.200 – 1.500 beğeni verecek. Twitter benzer bir anlaşma sunuyor, ancak 50 $ ‘ın kaç takipçiye ulaştığını bilmiyorum. Bir ipucun var mı? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın. WordPress web sitenizi sadece beğeni veya takipçi almak yerine doğrudan sosyal medyada da tanıtabilirsiniz..
 • Diğer Web Sitelerinde Reklam Verin  – Çok sayıda hedeflenmiş web trafiği elde etmek için en iyi yer neresi? 10.000 tapınak koşusu Cevabınız “nişinizdeki diğer web siteleri” ise size para kazandırır. Hadi, bu tapınak koşusu, sikkelerin bir değeri olmalı. Şaka bir yana, hedeflenen web trafiği almak için en iyi yer niş içinde diğer popüler web siteleri. Dolayısıyla, nişinizdeki yayıncılarla uyum sağlayabilir ve reklamlarınızı küçük bir ücret karşılığında yayınlayabilirseniz, teklifinizle ilgilenebilecek çok sayıda ziyaretçi elde edersiniz.

Peki ya reklamlara harcanacak spreadiniz yoksa ne olacak? Başka web sitelerinde başka nasıl bir görünüm oluşturabilir ve markanızı ve adınızı oraya nasıl getirebilirsiniz??

Misafir Bloglama

Misafir Bloglama

İki yıl önce, ilk konuk blogumu yazdım ve tahmin et ne oldu, yazı konuk bloglama hakkındaydı. Ben, daha iyi bir unvan eksikliği nedeniyle, uygun başlık başlık: Misafir Bloglama İpuçları: Misafir Blogcu veya Misafir Blojjer misiniz? Beklediğim kadar çekiş yoktu ama hey, hala ipleri öğreniyordum.

Ama o zamandan beri, bir dizi platformda misafir oluyorum ve Google için tasarruf ediyorum, bu teknik bana çok fazla trafik getirdi ve sizin için gerçekten birçok kapı açtı.

Konuk bloglama bana müşteri kazandı, harika arkadaşlar kazandı ve marka imajımı on kat geliştirdi. Web sitemde% 100 konsantre olsaydım, bugün gurur duyduğum adımları hiç yapmazdım. Ama benim hakkımda yeterli.

Misafir bloglama çeşitli şekillerde size yardımcı olabilir:

 • Sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olur
 • Sizi uzman olarak kurar
 • Nişinizde misafir blogu yaparsanız, sizi daha geniş bir kitlenin önüne koyar
 • Konuk bloguna ödeme alırsanız geçimini sağlayabilirsiniz
 • Profesyonel ilişkiler yaratırsınız
 • Çok öğreniyorsun
 • Harika fırsatlar alırsınız, ör. ücretsiz hosting, ücretsiz üyelikler, hediyeler ve
 • Kendinizi kanıtlama ve harika olma şansınız var
 • Et cetera ve et cetera

Backlink kazanmak için değil, gerçek değer sunmak için sadece misafir blog. Birçok uzmanın daha önce söylediği gibi, konuk bloglama söz konusu olduğunda, backlink, yazıyı yapmak için yapılan tüm çalışmalar için sadece bir ödül.

Doğru bir şekilde yapıldığında, misafir bloglama gelecek yıllar boyunca size trafik kazandıracaktır. Garantili.

İnternet ağ oluşturmayı çok daha kolay hale getirdi. Örneğin, Google Hangouts’a dünyanın diğer tarafındaki yayıncılarla ağ oluşturmak için güvenebilirsiniz. Aynı zamanda, insan unsurunu ortadan kaldırarak ağları daha hızlı hale getirdi, ancak yakınlıktan yoksun, güçlü iş ilişkilerini tanımlayan şeyler.

WordPress sitenize trafik çekerken, insandan insana (veya yüz yüze) etkileşim çok yardımcı olur. Bir sonraki WordCamp’ta etkinliklere katılın ve okuyucularınızla bizzat tanışın. Bir adım daha ileri gidebilir ve hatta etkinlikler düzenleyebilir ve yeterince trafikte bir artış bekleyebilirsiniz.

Medyada biraz yer varsa daha fazla sonuç bekleyebilirsiniz; web sitenizi orada bir yerde belirttiğinizden emin olun.

Trafiğinizi Olduğu Gibi İzleyin

Trafiğinizi İzleme

Web siteniz yoksa, sahip olduğunuz tek şey on blog yayını olsa bile okuyucuları cezbetmek zorundasınız. Hiçbir şekilde içerik oluşturma konusunda yavaşlamayı teşvik etmiyorum, ancak iyi içerikli her web sitesi biraz trafik çekecek.

Muhtemelen bir ton yayınınız olduğu (veya bir ton yayınlamayı planladığınız) düşünüldüğünde, biraz trafik çekmeniz gerekir. Durumunuzu belirlerseniz ve çektiğiniz trafiği incelerseniz, güçlendirmeye ihtiyaç duyan alanları ve arka yakıcıya gönderilmesi gereken alanları tanımlayabilirsiniz..

Belki de belirli bir yazı türü diğerlerinden daha iyi performans gösterir. Belki de trafiğiniz belirli bir ülkeden geliyor ve tamamen farklı bir yeri hedefliyorsunuz. Belki de doğru anahtar kelimeleri kullanmıyorsunuzdur. Belki bu, belki de; anladın mı.

Daha fazla trafik, sadece güçlü yönlerinizi oynayarak ve / veya zayıf yönlerinizi ortadan kaldırarak yolunuza zorlayarak değil. Trafiğinizi inceleyin ve gerekli değişiklikleri yapın. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, WordPress istatistik ekranınız ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Gibi araçları da kullanabilirsiniz Google Analytics. Ardından gereken değişiklikleri yapın.

Harika Blog Tasarımı

Bir mil uzakta çekici olmayan bir web sitesi görebilirsiniz. Göze acı veren bir tasarım beklentilerinizi gönderecek, çünkü, çirkin kim sever? Web sitenizin tasarımı berbat olduğu için kimse etrafta dolaşmak istemiyorsa, bana arkadaşımla nasıl daha fazla trafik üreteceğinizi söyleyin?

Dikkat çeken güzel, benzersiz ve profesyonel bir tasarım oluşturun ve trafik yakalamakta zorlanmayacaksınız. Bu kadar basit ve her şey daha önce bahsettiğimiz UX noktasına bağlanıyor.

Reklamlarınızın düzenli olduğundan emin olun ve web sitenizi mobil cihaz kullanıcıları için hazır hale getirmek için duyarlı tasarım kullandığınızdan emin olun. Bilmiyorsan, mobil trafik 2015 yılında masaüstü trafiğini aşacak ileriye gidiyor.

Bağlantı ve Diğer Bloglara Yorum Yapma

Beğen ve Yorum Yap

Diğer WordPress bloglarına bağlanmayı ve yorum yazmayı düşündüğünüzde, “hiç kimse bir ada değildir” demeyi düşünün. Bu arası net – her şey, hepimize fayda sağlayan bir web oluşturmak için kaynakları bağlama kavramı ve felsefesi üzerine inşa edilmiştir..

Yalnız kurt oynayarak, keşfedilmemiş bölgeleri keşfetme ve büyüme şansını inkar edersiniz. Gözetmenler blogunuza yorum yaptığında, inanılmaz derecede iyi hissetmiyor mu? Sadece bir kişinin blog yayınınızı bulmasını ve harika bir yorum bırakmasını istemiyor musunuz??

Blogunuzu bulup yorum bırakmak için daha fazla kişinin olmasını istiyorsanız, bloglarında görünmeli ve yorum bırakmalısınız. Bu size çok fazla trafik kazandırmayabilir, ancak iyi bir karmadır ve sizinle aynı şeylerle ilgilenen diğer insanlarla tanışma şansınız olur. Sohbete gerçek değer katmak için elinizden gelenin en iyisini yapın – spam etmeyin.

Blog içeriği oluştururken, üçüncü taraf bloglarındaki ilgili kaynaklara bağlantı verin ve iyi bir karma olduğu için, özellikle de harika içerik oluşturursanız, sonunda blogunuza geri bağlantılar alırsınız. Senin için daha fazla trafik var dostum.

Her iki durumda da, SEO ve sonuçta trafik üretimi için harika olan gelen ve giden bağlantılar oluşturursunuz. Bu bir kazan, kazan, kazan!

Yarışmalar Düzenleyin

Yarışmalar ve hediyeler blogunuza daha fazla trafik çekmek için harika bir yoldur. WordPress temalarında vermek için özel bir anlaşmanız varsa, insanların Facebook’taki hediyeyi beğenerek veya arkadaşlarına tweetleyerek yarışmaya girmelerini sağlayabilirsiniz. Okuyuculardan rekabete ne şekilde hoşlanıyorsanız abone olmalarını ve paylaşmalarını bile isteyebilirsiniz.

Ne kadar çok kelime yayılırsa, blogunuza o kadar çok trafik geri dönersiniz. Bu blogda nasıl harika hediyeler verdiğimizi gördünüz. Devam edin ve blogunuzda da aynısını kopyalayın; daha fazla trafik ve daha iyi kullanıcı katılımı elde edersiniz. Daha da anlatmalı mıyım?

Bonus

Bu gönderi sonsuza kadar devam edebilir, bu yüzden kalan noktaları listelememe izin verin (hepsi açıklayıcıdır):

 • Ekmek kırıntıları kullanın – Arama motorlarında harika görünürler ve tıklama oranlarınızı artırabilir. WordPress SEO by Yoast bu özelliği var, bu yüzden emin ellerde olmalısın.
 • Okuyucuları karıştırmamak için nişinize sadık kalın
 • Eski ancak her zaman yeşil olan yayınları gibi bir eklenti kullanarak paylaşın Evergreen Direk Tweeter
 • Kitlenizin başarılı olduğu topluluklara ve forumlara katılın
 • Blog yorumlarını yanıtlayın, çünkü okuyucular bunu seviyor
 • Açık nedenlerden dolayı doğru konuları seçin
 • Arama motorlarında keşfedilme şansınızı artırmak için yayınlarınıza uygun kategorileri ve etiketleri ekleyin
 • Ve son olarak, devam et; pes etmeyin, trafik oluşturmak zaman alan yavaş bir süreçtir

Daha Fazla Trafik Çekmek için Daha Fazla Araç ve Kaynak

Artık WordPress blogunuzdaki trafiği artırmak için ele almanız gereken alanları kapsadığımıza göre, her şeye yardımcı olacak bazı eklentileri listelemeye ne dersiniz?.

eklentiler

Şimdi siz…

WordPress web sitenize nasıl daha fazla trafik çekersiniz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map