WordPress Sitenizde İçerik Kaynaklama ve Paylaşma

İPUÇLARI WordPress Sitenizde İçerik Kaynaklama ve Paylaşma

Web sitenize veya blogunuza yeni içerik eklemeyi düşündüğünüzde, uzun form makaleleri veya orijinal yayınlar oluşturmayı düşünebilirsiniz. Bu sadece doğaldır ve çoğu site benzersiz içeriğe öncelik vermek isteyecektir. Bununla birlikte, fırsatınız olduğunda alakalı üçüncü taraf içeriği kaynaklamak ve okuyucularınızla paylaşmak için akıllıca bir hareket olabilir.


İnternetle ilgili en iyi şeylerden biri, ne kadar bilgiye erişim sağladığıdır – hemen hemen her şey hakkında bir makale veya web sitesi vardır. Bu içeriğe bağlantı vermek veya yararlı kaynaklara hazırlamak, hem okuyucularınıza bir hizmettir hem de kendinizdeki baskının bir kısmını ortadan kaldırmak için mükemmel bir yoldur.

Bu makalede, üçüncü taraf içeriklerini neden paylaşmak isteyebileceğiniz hakkında konuşacağız ve bunu yapmanın en yaygın yollarını tartışacağız. Ardından, işi tamamlamanıza yardımcı olacak bazı kullanışlı WordPress eklentileri tanıtacağız. Başlayalım!

Üçüncü Taraf İçeriğini Paylaşmayı Düşünmeniz Gerekirse?

WP RSS Toplayıcı: WPNewsDesk

Harika bir örnek WP Haber Masası (RSS Aggregator Pro tarafından desteklenmektedir), web üzerindeki saygın WordPress kaynaklarından haberleri paylaşır.

Web sitenizde bol miktarda kaliteli, orijinal içeriğe sahip olmak önemlidir. Kendi benzersiz fikirlerinizi paylaşmak sizi uzman olarak konumlandırır ve çok fazla şey içerir yinelenen içerik sitenizdeki arama motoru optimizasyonu için sorunlu olabilir. Bununla birlikte, harici içeriğe kendi çalışmanızla birlikte referans vermek ve paylaşmak da çok faydalıdır..

Alakalı üçüncü taraf içeriklerin kaynağı ve paylaşımı, aşağıdaki nedenlerle (ve daha fazlası) akıllı bir fikirdir:

 • İş yükünüzü hafifletir – her şeyi kendiniz yapmak zorunda kalmadan sitenize daha yararlı içerikler ekleyebilirsiniz..
 • Harici kaynaklar ve alıntılar sunmak kendi içeriğinizin güvenilirliğini artırır.
 • Okuyucuları bilgi bulmak için en iyi yerlere yönlendirerek kendinizi bilgili bir otorite olarak konumlandırabilirsiniz.
 • Başkalarının içeriğini paylaşmak, bağlantıları ve ilişkileri geliştirmenin mükemmel bir yoludur.

Harici kaynaklara hiçbir zaman bağlantı oluşturmaz veya paylaşmazsanız, çevrimiçi olarak var olan daha büyük konuşmanın bir parçası olma fırsatını kaçırırsınız. Bu nedenle, size uygun orijinal ve paylaşılan içerik arasında bir denge bulmaya çalışın.

WordPress ile İçerik Paylaşma

Şimdi üçüncü taraf içeriklerini gerçekten paylaşmaya nasıl başlayacağınızı ele alalım. Orada çok sayıda seçenek var ve en iyi yaklaşım sen sitenize, alanınıza ve kitlenize bağlı olacaktır. Büyük olasılıkla, bir strateji kombinasyonu kullanmak isteyeceksiniz.

İşte en etkili yaklaşımlardan bazıları:

 • Basit bağlantı. İçeriğinizde harici bağlantılar oluşturmak kolaydır ve alıntılar sunmanıza ve kendinizi kapsayacak zamanınız (veya odanız) olmayan daha fazla bilgi sağlar. Herkesin yararlanabileceği temel bir stratejidir.
 • İçerik toplama. Bu yaklaşım, içerik paylaşımı sürecini otomatikleştirmek için RSS akışlarını kullanır. Bu da bunu hızlı ve kolay bir seçenek haline getiriyor. Web’den alakalı içeriği almak ve görüntülemek için sitenize özet akışları yerleştirebilirsiniz. Bu, okuyucularınıza önemli bilgiler hakkında gerçek zamanlı güncellemeler sağlar ve size çok zaman kazandırır. ]
 • İçerik iyileştirme. Küratörlük, dışarıdaki kaynakları bulma ve bunları bir blog yazısı, bülten, sosyal ağ veya başka bir yöntemle okuyucularınıza sunma sürecidir. Üçüncü taraf içeriğiyle başlarsınız, ancak kendi yeteneklerinizi veya fikirlerinizi ekleyin. Belki de bu seçeneklerin en yoğun zamanlarıdır, ancak en fazla kontrol ve potansiyel değeri sağlayabilir.

Tüm bu yaklaşımlar biraz açık bir çalışma gerektirir. Neyse ki, WordPress içerik paylaşım stratejilerini uygulamanıza yardımcı olacak birçok araç sunuyor.

WordPress ile ilgili en iyi şeylerden birinin, yapmak isteyebileceğiniz her şey için bir eklenti olması olduğu doğrudur. Mükemmel eklentiyi bulmak zor olabilir, bu nedenle aşağıda üçüncü taraf içeriklerini paylaşmak için en iyi içerik iyileştirme ve toplama seçeneklerinden bazılarını bir araya getirdik.

1. WP RSS Toplayıcı

WP RSS Toplayıcı Eklentisi

İçerik toplama fikri ilginizi çekiyorsa, bu kontrol edilecek eklentidir. WP RSS Toplayıcı, birkaç RSS beslemesini birleştirmenizi ve bunları sitenizde birlikte görüntülemenizi sağlar. En değerli olacağını düşündüğünüz kaynakları seçebilir, bunları kullanışlı bir listeye entegre edebilir ve eklentinin geri kalanını yapmasına izin verebilirsiniz. WP RSS Toplayıcı, ‘manuel’ iş yaparken ellerinizi kirletmeden yararlı üçüncü taraf içeriklerini paylaşmak istiyorsanız sağlam bir seçenektir.

Ana Özellikler

 • İhtiyacınız kadar RSS beslemesini içe aktarın ve birleştirin
 • Sitenizde özet akışı içeriğini kolayca görüntülemek için bir kısa kod kullanın
 • İçeri aktarılan, görüntülenen ve depolanan içeriklere çeşitli sınırlamalar getirme

WP RSS Toplayıcı’nın temel sürümü ücretsizdir, ancak daha kullanışlı özelliklerinin çoğunu istiyorsanız (RSS içeriğini bir gönderi olarak içe aktarmak ve feed öğelerinden alıntılar ve resimler görüntülemek gibi) bir veya daha fazla satın almanız gerekir. onun premium eklentiler.

2. Yankı RSS

Yankı RSS İthalatçı / Jeneratör

Başka bir seçenek, bize RSS özet akışlarından yayınlar oluşturmak ve okuyucularınız için kendi sınırsız sayıda özel RSS özet akışınızı oluşturmak için Yankı eklentisidir. Bu eklenti, kitlenize yönelik içeriği iyileştirmenin kolay bir yolunu sunar. Eklenti, kendi blogunuzda yayınlar oluşturmak için herkese açık RSS yayınlarına bağlanır ve daha sonra kendi RSS’nizi oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Ana Özellikler

 • SimplePie API’sini kullanır
 • Yayınları otomatik oluştur
 • Sınırsız RSS beslemesi oluşturun

Buradaki en büyük sorun, içeriğin gerçekten benzersiz olmamasıdır. Okuyucularınıza niş içerik sunmak için kolay bir yol sunarken (örneğin, kendi değişim sitenizdeki çeşitli bloglardan en son kripto ipuçlarını paylaşabilir ve bunlara bağlantı verebilirsiniz), tüm içeriğiniz için ona güvenmenizi önermem Yaratılış ihtiyaçları.

3. MyCurator

MyCurator Eklentisi

MyCurator eklentisi biraz benzersizdir. Eklenti, kaynakları sağlamak yerine, alakalı olduğunu düşündüğü makalelerle birlikte gelir. Nasıl? Konuyu kurduktan sonra, eklentinin sağladığı yukarı ve aşağı oy sonuçlarını bulmak için kaynak bulmak istiyorsunuz. Oylarınıza dayanarak MyCurator, makale oluşturma ihtiyaçlarınız için hedeflenmiş içerik sağlamayı amaçlamaktadır.

Ana Özellikler

 • Yukarı / aşağı oylama yoluyla akıllı içerik iyileştirme
 • RSS ve kaynak uyarılarını ayarlama
 • Dilinizi belirtin

MyCurator’ı bir konu için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak bundan daha fazlası için premium plana kaydolmanız gerekir. Profesyonel planlar 6 konu için aylık $ 15, sınırsız konu için işletme planları aylık 30 dolar.

4. İleri tuşuna basın

PressForward Eklentisi

PressForward, içerik toplamanız için özel bir kaynak kümesi tasarlamak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir eklentidir. Eklenti, listemizdeki diğer birçok seçenek gibi RSS özet akışlarıyla ve belirli kaynak sayfalar için bir yer işaretiyle çalışır. Ancak benzersiz olan, ilişkilendirme, orijinal kaynağa otomatik yönlendirme ve ekipler için destek (ör. Katkıda bulunanlar, editörler veya diğer kullanıcı rolleri) için yerleşik seçeneklerin olmasıdır..

Ana Özellikler

 • RSS, Atom beslemesi ve yer imi kaynağı
 • Standartlaştırılmış içeriği entegre etme
 • Seçilmiş içeriği taslak olarak kaydet
 • İçerik ilişkilendirmesi ekleyin veya kaynağa yönlendirin

Bu% 100 ücretsiz (yükselme yok) eklentisi hakkında eğlenceli bir gerçek, George Mason Üniversitesi tarafından sürdürülmesidir. Dijital medyayı merkezileştirmeyi ve içerik merkezleri oluşturmayı amaçlayan benzer şekilde adlandırılmış PressForward projesinin bir parçası olarak yaratıldı..

5. Küratörlük Paketi

Curation Suite eklentisinin görüntüsü.

İçerik iyileştirme sizin tarzınızsa, Curation Suite’e bakın. Bu kapsamlı çözüm, yayın düzenleyicinize herhangi bir yere gitmeden harici içerik aramanıza olanak tanıyan bir kenar çubuğu ekler. Haberlere, sosyal medyaya, resimlere ve videolara odaklanan çeşitli kaynaklardan içerik çeker. Curation Suite, yararlı küratörlü sayfalar veya yayınlar oluşturmak için kaynakları hızla bulmak ve düzenlemek için ideal bir araçtır.

Ana Özellikler

 • Aramalarınızı belirli güvenilir kaynaklarla sınırlandırın
 • Görsel bir düzenleyici aracılığıyla yayınınıza hızla içerik ekleyin
 • Gösterge tablosunda olmasanız bile sitenize içerik eklemenizi sağlayan kısayollardan yararlanın

Curation Suite ucuz değil – yıllık üyelik için yılda 197 dolara (veya bu rotayı tercih ederseniz ayda 24 dolara) mal olacak. Bununla birlikte, içeriği küratörleştirmek konusunda ciddileşmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir ve uzun vadede size çok fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlayacaktır..

6. Akış Akış

Akış Akış Sosyal Akış WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirmeDemoyu Görüntüleyin

Yukarıda listelenen eklentiler, RSS beslemelerinden içerik toplamada veya geleneksel içeriği iyileştirmede mükemmeldir. Peki ya sosyal medya? Burası Flow Flow’un parladığı yerdir. Akış Akışı ile okuyucularınızla alakalı duyarlı bir içerik ızgarası oluşturmak için sosyal akışlardan yararlanabilirsiniz.

Ana Özellikler

 • AJAX yüklemesiyle hızlı tepki veren düzen
 • Sosyal medya düğmeleri ve sayaçları
 • Ağları sıralama ve arama seçenekleri
 • Çok bölgeli uyumlu

Bununla birlikte, Flow Flow’un ücretsiz sürümü sadece Facebook, Twitter, Instagram ve Pinterest’i destekliyor. Bir RSS yayını, blog gönderileri veya diğer ağları (Youtube, Soundcloud, Tumblr, vb.) Kullanmak istiyorsanız Flow Flow Pro’ya yükseltmeniz gerekir. Ancak bunun makul bir fiyatla 35 $ olduğunu düşünürsek, yatırıma değer olduğunu söyleyebilirim.


Web’den içerik edinmek, kendinizi daha geniş bir topluluğun parçası haline getirmenin mükemmel bir yoludur. Yararlı kaynakları paylaşarak güvenilirliğinizi artıracak ve karşılığında başkalarını kendi içeriğinizi paylaşmaya davet edeceksiniz. Buna ek olarak, daha hızlı bir şekilde materyal ekleyerek web sitenizi veya blogunuzu daha hızlı büyütebilirsiniz.

Okuyucularınızla paylaşmak için harika içerikleri nasıl bulacağınızla ilgili ipuçlarınız var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bunları anlatın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map