WordPress Siteniz İçin Büyüsünü Çalıştırmak İçin Facebook İpuçları ve Püf Noktaları

İle bitti 1,7 milyar aktif kullanıcı, Facebook, yeni müşterilere ulaşmak ve sitenize hedefli trafik çekmek için güçlü bir platform olabilir. Ancak, sadece Facebook’ta içerik yayınlamak ve en iyisini ummak kadar basit değil.


Facebook sürekli değişiyor ve işletme sahiplerinin gücünü etkin bir şekilde kullanmak için güncel kalmaları gerekiyor. Neyse ki, mümkün olan en geniş erişimin tadını çıkarmak için uygulayabileceğiniz kanıtlanmış ve etkili birkaç strateji var.

Bu makalede, çabalarınızın Facebook üzerindeki etkisini en üst düzeye çıkarmak için kullanabileceğiniz yedi stratejiye bakacağız.

1. İpucu: Bir Facebook Profili ve İşletme Sayfası oluşturun

Pekala, bu birçoğunuz için açık bir adım. Ancak, gerçek şu ki, birçok insan henüz Facebook dünyasına girmedi. Nisan 2015 itibariyle, yalnızca % 41 ABD’li küçük işletmelerin bir kısmı pazarlama için Facebook kullanıyorlardı. Ayrıca, birçok küçük işletme sahibi, bir işletme sayfası kullanmanın birçok faydasına rağmen, Facebook’ta reklam vermek için özel bir işletme sayfası yerine kişisel profillerini kullanır..

Facebook işletme sayfamız (görüntülemek ve beğenmek için tıklayın!)

Facebook işletme sayfamız (görüntülemek ve beğenmek için tıklayın!)

Şu anda bir tane oluşturulmuş işletme sayfanız yoksa (henüz bir hesabınız yoksa bir hesap oluşturmanız gerekir).

2. İpucu: Sitenize Sosyal Paylaşım Ekleme ve Düğmeleri İzleme

Erişim, içeriğinizin gönderildikten sonra göründüğü Facebook haber besleme sayısını ifade eden bir terimdir. Yayınlarınızın erişimine karmaşık Facebook algoritmaları tarafından karar verilirken, erişiminizi artırmak için yapabileceğiniz birçok şey var.

Erişiminizi artırmanın açık bir yolu, sayfanız gibi daha fazla kişinin olmasını sağlamaktır. Web sitenize sosyal takip düğmeleri ekleyerek okuyucularınızın Facebook sayfanızı (ve diğer sosyal medya hesaplarını) beğenmelerini kolaylaştırın. Bunu kenar çubuğunda özel bir Facebook widget’ı görüntüleyerek yapıyoruz (sadece bu yazının sağına bakın).

Büyük bir widget kullanmak istemiyorsanız, bunun yerine çeşitli sosyal medya düğmelerinin yanı sıra bir Facebook takip düğmesi de ekleyebilirsiniz. Doğrudan şu adresten sunulan birçok seçenek var: Facebook, veya bir eklenti kullanabilirsiniz (öneriler için aşağıya bakın).

Yeni takipçi eklemenin yanı sıra, erişimi artırmanın başka bir yolu da ziyaretçileri sosyal paylaşım düğmeleriyle profillerinde içerik paylaşmaya teşvik etmektir. Yayınlar, sayfalar ve resim sayfalarındaki çeşitli konumlara özelleştirilmiş düğmeler ekleyebilirsiniz.

Yazının yan tarafında kaydırma düğmeleri ve yazının altında statik düğmeler gösteren WPExplorer blog yazısının sonu

Yazıların yanında kaydırma düğmeleri ve yazıların altında statik düğmeler var

Sosyal medya paylaşımı eklemenize ve düğmeleri izlemenize yardımcı olacak birçok eklenti vardır. İki popüler seçenek şunları içerir: Jetpack Paylaşımı (Jetpack eklentisine dahil) ve SumoMe Share uygulaması (SumoMe eklentisine dahildir). Monarch ve Easy WordPress Sosyal Kenar Çubuğu gibi birçok premium seçenek de var.

3. İpucu: Sitenizi Facebook’a Otomatik Gönderecek şekilde Ayarlayın

Sitenizi Facebook’ta otomatik olarak yayınlanacak şekilde ayarlamak, Facebook’a giriş yapma ve manuel olarak yayın oluşturma zamanından ve zahmetinden tasarruf etmenizi sağlar. Bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli farklı şekillerde yapılabilir Jetpack’in Tanıtım modülü veya gibi eklentiler aracılığıyla Facebook Otomatik Yayınlama.

Zaten Jetpack yüklüyse, Gösterge Tablonuzda şu adrese gidin: Jetpack > Ayarlar > nişan > halka duyurmak > Genelleştirme Ayarlarınızı Yapılandırma. Burada Facebook ve diğer sosyal medya hesaplarına bağlanabilirsiniz, böylece her yeni içerik yayınladığınızda Facebook ve ötesinde otomatik olarak paylaşılır.

WordPress içinde Jetpack Publicize ayarları ekranı

WordPress içinde Jetpack Publicize ayarları ekranı

4. İpucu: Sitenize Açık Grafik Meta Etiketleri Ekleyin

İçeriğinizin Facebook’ta paylaşıldığında harika görünmesini istiyorsanız, Grafiği Aç (OG) etiketlerini web sitenizin işaretlemesine ekleyin. OG etiketleri eklemek, içeriğinizin başlık, açıklama ve resim gibi farklı bölümlerini belirleyerek içeriğinizin nasıl göründüğünü kontrol etmenizi sağlar:

WPExplorer blog yazısı bağlantısı etiketli resim, başlık ve açıklama ile Facebook'a gönderilmeye hazır

Facebook, yayınların harika görünmesini sağlamak için Açık Grafik etiketlerini nasıl kullanır?

OG etiketlerini manuel olarak ekleyebilir veya böyle bir eklenti ile kolay bir şekilde devam edebilirsiniz Yoast SEO.

5. İpucu: Facebook’ta Gruplara Katılın ve Gruplar Oluşturun

Facebook varlığınızın kişisel profiliniz ve işletme sayfanızla sınırlı olması gerekmez. İşletmenizle alakalı Facebook gruplarına katılmak ve katkıda bulunmak, yeni bağlantılar oluşturmanın ve olası satışlar yaratmanın bir yoludur. Facebook gruplarını kullanma konusunda uygulayabileceğiniz birçok strateji vardır; grup kurallarını okuduğunuzdan ve genel Facebook görgü kurallarını uyguladığınızdan emin olun.

Kendi grubunuzu oluşturmayı da düşünebilirsiniz. Bunu yapmak, iş alanınızda bir otorite figürü olarak kendinizi kurmanıza yardımcı olma potansiyeline sahiptir ve grup içinde neler olduğunu tam olarak kontrol etmenizi sağlar. Bir Facebook grubunu yönetmenin en büyük dezavantajı, zaman alıcı hale gelebilmesidir, bu nedenle zamanınız karşılığında tam olarak ne aldığınızı sürekli olarak değerlendirmek önemlidir..

6. İpucu: Facebook Reklamlarını kullanın

Facebook kadar geniş bir platformda reklam vermenin çok pahalı olacağını düşünebilirsiniz. Ancak, başlayabilirsiniz Facebook Reklamları çok mütevazı bir maliyetle ve yaş, yer ve ilgi alanları gibi şeyleri temel alan yüksek oranda hedeflenmiş kampanyalar dağıtın.

Facebook Reklamları hedefleme seçenekleri ekranı

Facebook Reklamları hedefleme seçenekleri

Tabii ki, reklamlarınızın etkili olduğundan ve bunları uygun şekilde hedeflediğinizden emin olmak hala size bağlıdır. Facebook Reklamları güçlü ve popüler bir pazarlama aracı haline geldi. Sonuç olarak, reklam kampanyaları oluşturmanıza ve hassaslaştırmanıza yardımcı olacak tonlarca harika kaynak bulunmaktadır.

İpucu # 7: Facebook’un Güncellemelerini Takip Edin

Facebook ortamı sürekli değişiyor, bu nedenle olanlarla güncel kalmak önemlidir. Facebook geliştikçe yeni fırsatlar ortaya çıkarken bazı stratejiler daha az etkili ve hatta modası geçmiş olabilir.

Abone olmak Facebook Haberleri ve Social Media Examiner ve Social Media Today gibi diğer sosyal medya haber siteleri. Bu şekilde, Facebook erişiminizi genişletme fırsatını asla kaçırmayacaksınız.


Facebook, işletmeniz için büyük bir potansiyel müşteri havuzu sunmaktadır. Bununla birlikte, pek çok işletme Facebook kullanıcılarının dikkatini çekmek için yarışırken, profiller, sayfalar ve yayınlar denizinde kaybolmak kolaydır. Facebook’un siteniz için sihrini çalıştırmasını sağlamak için bu kanıtlanmış stratejileri kullanabilirsiniz!

Facebook’tan web sitenize trafik çekmede en etkili stratejileri hangileri buldunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map