WordPress Site Trafiğinizi Artırmak için 6 Yerelleştirme Hack’i

WordPress Site Trafiğinizi Artırmak için 6 Yerelleştirme Hack'i

Web sitesi yerelleştirmesi, işletmenize yeni bir kitle çekmenin daha asil ve kullanıcı dostu yollarından biridir. Ancak, sektörünüzde zaten mevcut olan çok sayıda site olduğunda, öne çıkmak için yapabileceğiniz çok şey var.


Ortalama olarak, markaların 7 farklı yerelleştirme teklifi (yerel olan dahil) aracılığıyla 7 farklı pazarda ayak izleri vardır. Çalışmalar ayrıca şunu gösteriyor: Çevrimiçi kullanıcıların% 75’i kendi dillerinde okumayı ve alışveriş yapmayı tercih edin. Bu, çok sayıda çevrimiçi endüstride artan rekabet ile yerelleştirmenin bir gereklilik haline geldiğini açıkça ortaya koyuyor.

Burası aynı zamanda sıra dışı, mil dışı yerelleştirme saldırılarının devreye girdiği yerdir. Bu çeviri faaliyetleri genel olarak endüstri tarafından az çok bilinmektedir. Bununla birlikte, uygulamada ekstra taahhüt ve bakım gerektirirler, bu yüzden çoğu işletme bunları ihmal etme eğilimindedir..

İçerik Yerelleştirmenin Yararları

Öncelikle, yerelleştirmeye neden dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım.

Genişletilmiş Çevrimiçi Görünürlük

Kısacası, yerelleştirme WordPress sitenizin içeriğinin diğer dillere tam çevirisini temsil eder. Bu hareketin markanıza ve bir bütün olarak trafiğinize çeşitli faydalar getirmesi mantıklıdır.

Yerelleştirmenin en belirgin faydalarından biri, arama motoru sıralamasındaki ve çevrimiçi genel görünürlükteki artıştır. Yerelleştirilmiş içerik sayesinde sitenizin Google, Bing ve Yahoo’daki kullanıcıların arama sonucu sayfalarında görünme olasılığı daha yüksektir.

Daha Geniş Kitleye Erişim

İnsanlar interneti kullanmak için İngilizce konuşmak zorunda değildir. İçeriğinizin global dillerde mevcut olduğundan emin olmak, sitenize çok sayıda kişiyi çekmenizi sağlayacaktır. Almanca, Rusça, İspanyolca ve Fransızca gibi popüler diller de buna dahildir..

Aksi halde sitenize fazladan bir bakış vermesi muhtemel olmayan ziyaretçiler ve müşteriler, içeriğinizin keyfini çıkarabilir, ürünlerinizi sipariş edebilir ve web sitenizle başka şekilde etkileşime girebilir. Bu aynı zamanda dünyanın farklı bölgelerinde yerel olarak sitenize yayılması için ağızdan ağza kapılar açar. Fransa’da bir kişinin bir makaleyi veya ürünü Fransızca paylaşması çok daha olasıdır. Ana dillerindeki kitlelere hitap ederek erişim ve web sitesi trafiğinizi artırabilirsiniz.

Yüksek Yatırım Getirisi

İşletme sahipleri ve site yöneticileri genellikle yerelleştirme ve site optimizasyonunu gereksiz harcama olarak görürler. Web sitenizin yerelleştirilmesine yatırım yapmak zamanla meyve verir. Daha fazla insanın içeriğinizi anlayabildiğinden ve kullanabildiğinden emin olarak, bunları alıcılara, takipçilere ve etkileyicilere dönüştürmeniz çok daha muhtemel.

Bu, çevrimiçi reklam veya SEO’nun başka herhangi bir yöntemi ile imkansız olacaktır. Neden? İnsanların çoğunluğunun birden fazla dil konuşamaması basittir. WordPress yerelleştirmesine dahil olan yatırım getirisi (YG), yerelleştirme sürecine girmeden önce dikkate alınması gereken gerçek bir faktördür.

Dikkate Alınması Gereken Yerelleştirme Hack’leri

Şimdi “hackler” için. Daha iyi trafik için WordPress sitenizdeki içeriği yerelleştirmenin 6 kolay yolu.

1. Tüm Dillerde Anahtar Kelime Optimizasyonu

Tüm Dillerde Anahtar Kelime Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusuna kısaca değindik, ancak uygulamada neyi temsil ediyor? Kısacası, SEO, içeriklerin mevcut optimizasyon düzeyine bağlı olarak sitelerin yüksek veya düşük sırada olmasını sağlar. Bu nedenle, WordPress siteniz için yüksek trafik sağlamak için Google tarafından belirlenen SEO standartlarına uymak önemlidir. İşletme sahiplerinin en büyük endişelerinden biri, birçok uluslararası müşterinin yaşam tarzlarına uygun olmayan ürünler satın almamasıdır.

Örneğin, Görüşülen müşterilerin% 33’ü sadece USD olarak listelenen herhangi bir şeyi almayı reddettiklerini belirtti. Satışların sosyal mühendislik yönü, web sitesinin tüm yerelleştirme süreci kadar dönüşümde de önemlidir. Bu nedenle, sitenizin SEO’sunda uluslararası anahtar kelimeleri dikkate almak önemlidir.

Gibi platformlar Google reklamları ve SEM Rush bireysel web sitelerinin SEO ihtiyaçlarını karşılamak için sıfırdan oluşturulmuştur. Bu araçlar, özellikle genel trafiğinizi artırmaya gelince, site çapında içerik yerelleştirmesi için mükemmel bir geçittir. İçeriğin kendisinin çok daha hassas ve anlamlı bir şekilde yerelleştirilmesine izin vererek, en son sektör trendlerinden ve anahtar kelimelerinden haberdar olmanızı sağlayacaktır..

2. Multimedya İçerik Yerelleştirmesi

WPML Medya Çevirisi

İnsanların İnternet’te gezinirken içerikten geçtiği bir sır değil. Ancak, bu, web sitenize katılmalarını engeller. Bunu değiştirmek için, multimedya içeriğinizi her sayfada beklenen gövde metninin yanında yerelleştirmeyi düşünmelisiniz. Resimleriniz, videolarınız ve ses materyallerinizin tümü, ara sıra ancak sık sık ziyaretçi dönüşümü olan nihai sonuca eklenir.

Multimedya içeriğine yapılan transkripsiyonlar, altyazılar ve hatta tam yerelleştirme çabaları, marka olarak hakkınızda çok şey ifade eder. Kişilerin, iletişim kurmaya çalıştığınız şeyin tamamını deneyimleyebilmeleri durumunda sitenize gelme ve içeriğinizle etkileşim kurma olasılıkları daha yüksek olacaktır.

Çaput veya eksik lokalizasyon bazen lokalizasyon olmamasından daha kötüdür. İçerik yöntemine DIY yöntemleriyle yaklaşmayın ve sitenizdeki her bir bilginin içerik türüne göre yerelleştirilmesini sağlayın.

İyi bir WordPress çeviri eklentisi medya çeviri seçeneklerini içermelidir. Bu şekilde başlığı, başlığı ve hatta görüntünün kendisini dile göre düzenleyebilirsiniz.

3. Kültüre Özgü Yerelleştirme

Yerelleştirme ile ilgili yaygın bir yanlış anlama, bunun aynı şey olduğudur. tercüme. Ancak ikisi birbirinden daha uzak olamazdı. Çeviri, orijinal içeriğin başka bir dile doğrudan, bire bir çevirisini temsil eder. Yerelleştirmeyi bu süreçten ayıran şey, arkasındaki kültürel, sosyal faktördür.

Örneğin, Çin ve ABD’den gelen ziyaretçiler, her iki tarafı da yatıştırmak için gösterdiğiniz çabaya rağmen farklı şekillerde şeyler görecekler. İçeriğinizin her bir dile yerelleştirilmesi burada devreye girer.

Doğru bir şekilde yapabilmek için, anadili İngilizce olan ve farklı dillerde dereceleri olan yazarlarla çalışmak iyi bir uygulamadır. Sitenizin içeriği teknik uzmanlık ve eşit derecede insani bir dokunuş gerektiriyorsa iki dilli içerik oluşturucular yeterli olmayabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, DIY çevirisinden kaçının WordPress sitenizin trafikteki artışını ve daha sonraki dönüşüm oranlarını dünya genelinde sağlamak için.

4. Kullanıcı Arayüzünüzü ve Gezinmeyi Yeniden Düşünün

Kullanıcı Arayüzünüzü ve Gezinmeyi Yeniden Düşünün

İçeriğinizi Japonca, Yunanca ve İtalyanca gibi dillere çevirmiş olmanız, işinizin yapıldığı anlamına gelmez. Aslında, web sitesi yerelleştirmesindeki en büyük engellerden biri teknik optimizasyon WordPress sitesinin kendisinin.

Metin kodlama sorunları, çok sayıda alfabe olduğunda her an meydana gelebilir. Kullanıcı Arayüzünüzü (UI) yalnızca bu değişikliklere uyacak şekilde değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda sunulan içeriğinizin arka uç kodlamasını da değiştirmeniz gerekir. UTF gibi Unicode metin türleri, yerelleştirilmiş web siteleri, özellikle de bir düzine dili bulunanlar için mükemmel bir seçimdir.

Benzer şekilde, navigasyonunuzun, açılış sayfanızın ve kategorilerinizin kullanıcı arayüzünün her dilin teknik gereksinimlerini karşılamak için yeniden tasarlanması gerekir. Bu, sayfalarınız için çok daha yüksek SEO sıralamasının yanı sıra uzun vadede WordPress siteniz için daha fazla trafik sağlayacaktır.

RTL’yi ve çeşitli metin türlerini destekleyen iyi kodlanmış bir WordPress teması (Toplam WordPress teması gibi) kullanmak başlamak için harika bir yerdir.

5. dönüşüm kolay ve erişilebilir hale

Dönüştürmeyi Kolay ve Erişilebilir Hale Getirin

Dönüşüm oranları ilk trafiği takip ederken, sitenizin görünürlüğündeki rolleri abartılamaz. E-ticaret amaçlarına sahip siteler, sitelerinin arayüzündeki satın alma düğmelerini olabildiğince vurgulamayı önceliklendirmelidir.

Bloglar, yorum bölümleri ve sosyal medya düğmeleri için de aynısını yapmalıdır. Şirket siteleri ise müşteri destek ve iletişim hatlarına öncelik vermelidir. Sitenizin, işletmenizin çevrimiçi sunumundaki birincil rolüne bağlı olarak, ziyaret edebilecek herkesle etkileşim kurmanın ve dönüşümün kolay olduğundan emin olmalısınız.

Bu, web sitenize geldiklerinde ziyaretçilerinizin ana dilleri veya yerelleştirme seçenekleri ne olursa olsun sunulan içerikle etkileşimde bulunmalarını sağlayacaktır. Buna karşılık, daha yüksek dönüşüm oranları, daha iyi SEO sıralaması ve faaliyet gösterdiğiniz niş (satış, reklam, hizmetler, vb.) Bağlı olarak işiniz için daha fazla gelir yol açabilir.

SEO ve yerelleştirmeyi de göz önünde bulundurarak sitenizi olası satış oluşturmak için optimize edin. Örneğin, OptinMonster ile yere göre hedefli kampanyalar oluşturabilirsiniz. Bu şekilde bir optin stili (açılır pencere, formda slayt, çıkış amacı vb.) Ve hedef kitlenize en uygun metni seçebilirsiniz.

6. Geribildirim ve Kitle İletişimi

Son olarak, site yerelleştirmesi açısından hizmetinizdeki en iyi araçlardan biri kitlenin kendisidir. Hedef kitlenizle daima önerilere, geri bildirimlere, yapıcı eleştirilere ve gündelik şakalara açık olduğunuzdan emin olun. Bir sohbet başlatmak ve ilgili endüstri konuları ile web siteniz ve markanız hakkındaki düşüncelerini ve görüşlerini konuşmak için elinizdeki her fırsatı kullanın.

Bu, yerine koymak için zorlanacağınız çok değerli bir geri bildirim ve eleştiri kaynağıdır. Sitenize gelen uluslararası kitlenin şüphesiz yerelleştirmenizi nasıl daha da geliştirebileceğiniz konusunda ipuçları ve tavsiyeler olacaktır. Bunu yaparken, girdileri devam eden web sitesi optimizasyonunuzda değerli bir varlık haline gelecek ve fikirlerini pratik anlamda önemli hale getirecektir..

Yine, WordPress siteniz için daha yüksek trafik oranları sağlamak için yapılır. Ancak bu, işleri kesinlikle teknik ve profesyonel tutmanız gerektiği anlamına gelmez. Takipçileriniz üzerinde en iyi etkiyi yaratmak için tıpkı sosyal medyada ve popüler forumlarda olduğu gibi konuşmaya katılın.

En İyi Yerelleştirme Eklentileri

Yerelleştirme harika bir araçtır, ancak içeriğinizi çevirmek sıkıcı olabilir. Ayrıca, SEO’nuza zarar vermeden okuyucularınıza yerelleştirilmiş içerik görüntülemek için bir yol tasarlamanız gerekir. Burada iyi bir çeviri eklentisi devreye giriyor.

WPML

WPML Çeviri WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Kendi başına bağımsız bir platform olmasa da, bu hala içerik yerelleştirmeye adanmış en iyi WordPress eklentilerinden biridir. Hem manuel hem de otomatik olarak derinlemesine yerelleştirmeye izin veren oldukça sezgisel ve göze batmayan. WPML ayrıca SEO entegrasyonuna ve trafiğinizi hiçbir zaman büyük ölçüde artırabilecek diğer yaşam kalitesi eklemelerine de sahiptir..

TranslatePress

TranslatePress - WordPress Çeviri ve Çok Dilli Eklenti

İşi yapmak için doğru eklentiyi kullanırsanız WordPress sitenizi çevirmek zor bir işlem olmak zorunda değildir. TranslatePress, formlar da dahil olmak üzere bir web sayfasının tamamını aynı anda çevirebilen kullanımı kolay bir eklentidir. Google translate ile tamamen entegredir ve bu nedenle kullanabileceğiniz düzinelerce dile erişimi vardır. Translate Press, hafif ve mütevazi olduğu için e-ticaret web siteleri için mükemmel bir şekilde uygundur.

Weglot

Weglot Çok Dilli WordPress Eklentisi

WordPress web sitenizi farklı ülkeler ve kitleler için yerelleştirmeye çalışıyorsanız Weglot, işleminizi kolaylaştırmak için bir yol sunar. Bunu otomatik içerik algılama yoluyla yapar, yani Weglot kullanıcı arayüzü üzerinden tüm yazılı içeriğinize merkezi erişiminiz olur. Ayrıca, uzun vadede çok daha kaliteli çeviri için diğer yazarları ve çevirmenleri web sitenize davet etmenizi sağlayan ekip işbirliğine izin verir..

Özetle

Daha fazla trafik ve dönüşüm için açıkça özlem duymanıza rağmen, kendinizi kitlenizin ayakkabıları bunu yaparken. Sektörünüzdeki en popüler dilleri ve mevcut içeriğiniz açısından anlamlı olup olmadıklarını araştırdığınızdan emin olun.

Başarının evrensel olmadığı için, başarılı işletmelerin fikirleri dışında trendlere razı olmayın, oldukça özneldir. Devam eden optimizasyon çabalarınızda izleyeceğiniz dillere yerleştikten sonra, bu saldırıları aklınızda bulundurun. WordPress sitenizin genel performansını artırmanın harika bir yoludur!

Başka yerelleştirme ipuçlarınız veya püf noktalarınız var mı? Ya da paylaştıklarımızla ilgili sorularınız mı var? Bir yorum bırakın – sizden duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map