WordPress Site Bakımı: Bilmeniz Gerekenler Kılavuzu

WordPress, yayıncılıkta yeni bir çağa giren en büyük makinelerden biridir. Size hikayenizi pazarlamak veya anlatmak için bir okuyucu dünyasına sonsuz fırsatlar sunar. Harika bir makine, oh evet, ama tüm harika makineler gibi, arada sırada yağlama gerektiriyor.


Her seferinde bir seferde en sevdiğiniz tekerlek setini nasıl döndürmeniz gerektiğini görüyor musunuz? WordPress site bakımı benzer bir şeydir.

Yani, bir saniye bile harcamadan, biraz planlama ile başlayalım. Bakım planlamalısınız. Takviminizde işaretleyin ve silahlarınıza sadık kalın. Bu önemli.

WordPress güncelleniyor

Biraz zaman oluşturduğunuzda, WordPress platformunuzu güncellemek için kullanın. Web sitenizi eski bir platformda çalıştırmak istemezsiniz, çünkü – bilgisayar korsanları.

update-wp

Oh evet, güncelleme düğmesinin ara sıra göründüğünü biliyorum …

İyi taraf WordPress kadar etkileyici bir şey yaptığında, kötü taraf bunu yapmak için bir ömür ayırır, böylece düşman hızlı çalışır. Bu nedenle, her WordPress sürümü için, tüm eğlenceyi emmek için bekleyen binlerce hacker var. Zamanında güncelleme onları tam artı kıllarda olacak.

Buna ek olarak, WordPress çok rahat bir hızda büyüyor, ancak her gün kilometrelerce çekiş kazanıyor. Sonuç olarak, her güncellemede yeni işlevler ve özellikler tanıtılmaktadır. Tüm bu eğlenceyi kaçırmayın.

Automattic platformdaki güncellemeleri en az üç ayda bir yayınlar. Bu makaleyi yazarken, WordPress 3.6.1 en son sürümdür. WordPress’in en son sürümünü indirin.

Web siteniz güncellenmezse, diğerleri pahasına eğleniyor.

WordPress Sitenizi Bozuk veya Ölü Bağlantılar için Tara

Bunu görmek isterseniz elinizi kaldırın:

404 hata sayfası

Pek fazla el görmüyorum. 404 hata hatası, ölü bağlantıların sonucudur. Bozuk bağlantılar. Bunlar, ulaşılamayan kaynaklara işaret eden bağlantılardır, yani uzun zamandır devam eden sayfalar, var olmayan kategoriler, taşınan yayınlar, adlandırın.

Tıklamaya karar verdiğinizde bir bağlantının arkasında ne varsa gerçekten ilgilendiğiniz için her zaman bozuk bir bağlantıdan hoşlanmayacağız. Bu nedenle, sitenizdeki bu 404 hatalarından birkaçını aldıklarında okuyucularınızın ağızlarında safra olacaktır. Çünkü hepsini alırsın bu ilgi ve köpeğe at – ödevini yiyen köpek ve şimdi bağlantıların.

Eğer safra kopuk linklerinizi değiştirmenizi sağlamazsa, zorunlu Onları aşağıdaki nedenle düzeltin.

Google ve diğer arama motorları kopuk bağlantıları okurlarınızdan çok daha fazla tiksindirin ve okurlarınızı uzaklaştırarak görünürdeki küstahlık gösterinizi cezalandıracaklar.

Sebep edecekler, ah, bu adam tüm işlerden en kopuk olanı. Ona neden ücretsiz trafik veriyorsun??

Bu olduğunda, bankaya kadar sizi acıtacak, ancak kırık bağlantıları düzelttiğinizde daha mutlu bir gün geçireceksiniz. Bir harf veya bir şey eksikse bağlantıları düzenleyebilir, bağlantılı kaynakların (gerçekte) kullanılabilir olduğunu tespit edebilir veya sadece bozuk bağlantıları ortadan kaldırabilirsiniz..

Sizi doğru yöne yönlendirmek için Bağlantı Denetleyicisi aracı ve sadece bu bağlantıları düzeltin. Bu kolay bezelye şeyler, bu yüzden artık ertelemeyin.

Temel kural: Bağlantılarınızı en az altı ayda bir ve WordPress sitenizde büyük değişiklikler yaptıktan sonra kontrol edin.

Spam gönderenlerle başa çıkmak

Spam gönderenler muhtemelen hayattaki her şeyden nefret eden çocuklardır. Böylece, bilmeden bile, bu sinerjiyi fast food’a ve gün boyu rastgele şeyler yayınlayan bir bilgisayarın önünde oturmaya yansıtıyorlar. Telafi etme ihtiyacı hissediyorlar.

Kredi bilgileri: Paul

Resim Kredisi: Pauhatsu

Ama bu sizi nereye bırakıyor? Bazı çocuklar WordPress veritabanınızı önemsiz dizelerle bilmece. Anlamsız ve bağlantı yüklü yorumlardan oluşan sonsuz bir engel.

Bu, özellikle anti-spam eklentiniz spam’ı bir klasöre aktarıyorsa çok olur.

Bir spam birikmesi sitenizi boğar, işleri yavaşlatır ve web sitenizin yapısal bütünlüğünü tehdit eder. Spam ayrıca SEO sıralamanızı ve itibarınızı zedeleyecektir.

Ancak, bazı anti-spam eklentileri belirli sürelerden sonra spam’i otomatik olarak siler, bu da iyidir, ancak güvenli tarafta olmak için, birkaç gün sonra yorumları devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz; 14 gün veya spam klasörünü boşaltmak için birkaç dakika ayırın.

Alternatif olarak, sunucunuzda yolunuzu gerçekten biliyorsanız, phpMyAdmin ve aşağıdaki veritabanı sorgusunu çalıştırın.

Wp_comments NEREDEN SİL “comment_approved =” spam “

Bununla ilgili söyleyeceğim şey şu: “Ancak bu, tüm yanlışlıkla istenmeyen e-postaları, hatta yanlışlıkla gelen az sayıda kişiyi siler?” Oh iyi.

Web Sitenizi Yedekleme

Artık spam göndericileri ele aldığımıza göre daha temiz bir web sitemiz var. Peki, onu yedeklediğimizi ne söylüyorsun?

Bu arada, Jamaika’ya seyahat etmeyi seviyorsanız, Back It Up, ne demek istediğimi biliyorsanız çok fazla “yedekleme” içeren popüler bir dans rutini. Bu korkak eklemlerden birinde takılırsanız ve her durumda mümkün olmayan bir durumda bir web sitesini yedeklemenin ne olduğunu açıklamanız gerekir, sadece “Ne? Bak dostum, sadece web sitemin bir kopyasını yapıyorum ”.

Destek olmakJamaika’dan, WordPress site yedeklemelerinden bahsediyoruz. Birçok web barındırıcısı, web sitenizi manuel olarak yedeklemenizi sağlayacak bu harika seçeneği sunar veya buna inanmazsınız – Eğer istersen, otomatik yedeklemeler planlayarak. Sağ? Yalnızca otomatik yedeklemelerimiz olmalı. Veya BackupBuddy gibi bir yedekleme eklentisi veya gibi bir hizmet satın alabilirsiniz VaultPress.

Bu nedenle, o dolandırıcı köpek kodunuzu yerse veya kurnaz bir komut dosyası sizi tahtından indirirse, sitenizi birkaç dakika içinde orijinal ihtişamına geri yükleyebilirsiniz..

WordPress sitenizi sunucunuzdaki ayrı bir klasöre yedekleyebilir veya web sitenizin düzenli olarak güncellenen ve kullanıma hazır bir yedeğini saklamak için işletmenize yeni bir web barındırma hesabı satın alabilirsiniz. Daha fazla projeyi barındırmak için ek web alanını kullanabilirsiniz ve bir web barındırma planının fiyatı gerçekten düşüktür.

Web sitenizi yedekleyin haftada en az bir kez, özellikle çok fazla günlük aktivite varsa. Barındırma sağlayıcınızın otomatik seçeneği varsa, anahtarı çevirin ve asla kapatmayın. Sorun çözüldü.

Web İçeriğinizi Güncelleme

Oh bekleyin, aslında WordPress site bakımının web içeriğini güncellemekle hiçbir ilgisi olmadığını söylemediniz, şimdi?

Dikkatle dinleyin, web içeriği aynı derecede önemlidir. Web içeriğinizi düzenli olarak güncellemez veya düzenli olarak yeni bloglar yayınlamazsanız, kendi başınıza ayağa vuruyorsunuzdur. Bu nedenle, bir çeşit program tasarlamak yararlıdır.

İçerik Takvimi

Bir içerik zamanlaması veya içerik takvimi oluşturun ve web sitenizin bu ön tarafta iyi sağlandığından emin olmak için takip edin. Etkinlik (sohbetler, beğeniler, tweetler ve yutturmaca besleyen başka bir şey) nakit inek darbelerini alır.

Oh evet, ben sadece size en sevilen web sitesi bir inek çağırdım, gerçekten delirmeli ve o klavyeyi zaten yumruklamalısınız. İçerik oluşturmazsanız istediğiniz gibi ivme kazanmazsınız, bu genel prensiptir.

(Hollanda bölgenizi) taşıyın ve çalışmaya başlayın, ancak bir kaz kurtarmak için yazamıyorsanız, bir ya da iki yazar kiralayın. Ne yaparsanız yapın, ancak içeriğinizi güncelleyin. Şunlar için iyidir:

 • SEO
 • Bütünlük
 • Küresel ısınma (jk)
 • Et cetera et cetera

Evet, içeriğinizi güncelleyin; bu, eski yayınları, başlıkları düzenlemek ve tüm hataları düzeltmek anlamına da gelir. Bazı bilinmeyen kişiler, editoryal takviminizin geleceğin derinliklerine ulaşması gerektiğini söylüyor, ancak önümüzdeki altı aylık içeriğiniz dizilmişse, iyi olacak.

WordPress Sitenizi Doğrulamanın Önemi

Web sitenizi doğrulamak gerçekten önemlidir.

Kodunuzu, stil sayfalarını, sayfaları, yayınları, bağlantıları değiştirirseniz; web sitenizi doğrulamak önemlidir. Arada en az bir kez. Okuyucuların 404 hata sayfalarına ve diğer sürprizlere girmesini istemezsiniz. WordPress web sitenizi yılda bir kez doğrulamak yeterli olmalıdır, ancak sitenizde her değişiklik yaptığınızda bunu unutmayın..

Son olarak ve hızlı bir şekilde, web sitenizin istatistiklerini, bağlanabilirliğini, site gönderimlerini ve diğer reklam biçimlerini kontrol edin ne zaman yapabilirsen. Bu, hedef kitlenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Dışarıda, çok uzun bir örnek (bakım) takvimi gördüm, bu yüzden mobil cihazınıza bile indirebileceğiniz daha kısa bir takvim yaptım:

WordPress-bakım-takvim-wpexplorer

WordPress sitenizin en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için bu takvimle çalıştırın veya benzer bir takvim oluşturun. Ve mümkün olduğunca çok aile akşam yemeğine katılın. Bu ekstra bir ipucu.

Araç Kutusu

İşte sahip olmak için bazı araçlar ve kaynaklar (ve bir toplum):

Birinin sizin için işi yapmasını tercih ederseniz, her zaman bir bakım paketi satın alabilirsiniz (WPExplorer’daki önceki bir blog gönderisinde birkaç WordPress Bakım Hizmeti hakkında konuştuk). Profesyonel WordPress Bakım paketleri şu adresten başlayabilir: $ 79 ancak bu fiyat içerik oluşturma ile ilgilenmez. Sadece güncelleme ve diğer kolay şeyler.

Hızlı özet

Delgeç çizgisinde, WordPress’i güncelleyin, web içeriğini güncelleyin, spam’ı kaldırın, sonra ölü bağlantıları kaldırın doğrulayarak, her şeyi yedekle ve sonra hepsini yeniden yap.

Pekala, bu bizim WordPress Site Bakımı öğretici. Bir şeyi dışarıda bırakmışsam veya sohbeti daha da ilginç hale getirmek için farklı bir görüşünüz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi okumak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map