WordPress İpuçları: Her ne pahasına olursa olsun kaçınmak için 15 WordPress Hatası

WordPress sitenizi istediğiniz kadar güçlü veya zayıf yapabilirsiniz. Açıkçası, hepimiz en zorlu web sitelerini inşa etmek istiyoruz, ancak ne yazık ki, bu şans eseri gerçekleşmeyecek – bilinçli seçimler yapmalı ve sonra işe gitmelisiniz. Her WordPress kullanıcısının varsayması gereken yaklaşım bu olsa da, hepimiz hatalar yaparız çünkü öncelikle her zaman acelemiz var ve ikincisi genellikle bir tür olarak dikkatsiziz. Hata yapmak insan hatırlıyor?


WordPress’te yeniyseniz, bugünün yayını size on beş (15) WordPress hatasını nasıl önleyeceğinizi gösterecektir. WordPress sitenizi bir acele ile tokatladıysanız ve diğer hataların yanı sıra yaptıysanız, bu yayın size sorunlarınızı nasıl çözeceğinizi ve doğru yola nasıl döneceğinizi gösterecektir..

Bir kalem ve biraz kağıt alın, sitenizi üç, iki, bir …

1. Web Sitesi Yedeklerini Unutmak / Yok Saymak

Bu WordPress güvenlik postasını kontrol ettiniz mi? Bu yazıda, WordPress web sitenizin güvenliğini güçlendirmek için almanız gereken önlemleri uzun süre özetledik. WordPress sitenizi yedekledikten sonra o noktanın bir noktasını yankılamak istiyorum.

Web sitenizi düzenli yedeklemeler olmadan geliştirmek, paraşüt olmadan bir uçaktan atlamak gibidir. Bir tek Kaptan Amerika bunu yapar ve Curtis gibi zamanı geri sayamıyorsanız Beceriksizler, lütfen WordPress sitenizi yedekleme alışkanlığını edinin yoksa her şeyi kaybedebilirsiniz.

Belki de web sitenizi yedeklemeyi unutursunuz. Belki yorucudur ve sıradan görevler için bir şeyiniz yoktur. Ya da muhtemelen zamanın yok. WordPress’inizi manuel olarak yedeklemek zorunda değilsiniz. Sitenizi otomatik olarak düzenli olarak yedekleyen WordPress yedekleme eklentilerini veya ticari hizmetleri kullanabilirsiniz. Tavsiye etmek istiyorum:

En İyi Yedekleme Hizmetleri

 • WPEngine – Sınıfının en iyi yönetilen WordPress Hosting sağlayıcısı. Yerleşik yedekleme özellikleri sağlarlar.
 • VaultPress – WordPress Yedekleme ve Güvenlik. Kolay geri yüklemelerle otomatik yedekleme sağlarlar.
 • Web barındırma sağlayıcınıza danışın. Bazı web barındırıcıları düzenli yedekleme sağlar.

WordPress Yedekleme Eklentileri

2. WordPress Güncellemelerini Yok Saymak

WordPress güncelleniyor

‘Sevilen’ web sitelerini WordPress’in eski sürümlerinde çalıştıran çok sayıda WordPress kullanıcısı sizi şaşırtacak.

En kötü yanı, kullanıcıların çoğu WordPress’in en yeni sürümüne güncellemenin web sitelerini kıracağına inanmasıdır. Bu nedenle, geliştiricilerin yükseltme için yeterince rahatsız olmadıkları için eski eklentilere ve temalara yapışıyorlar. WordPress her zaman yeni ve heyecan verici özellikler alıyor ve güvenlik açısından daha da zorlaşıyor.

Yükseltmeler gerekli olmasaydı, bugün bildiğimiz ve sevdiğimiz WordPress’e sahip olmazdık. Eski özellikler ve güvenlik açıkları el ele gider ve web sitenizi çalıştırmıyorsanız WordPress 3.9.1 veya daha üstü, saldırıya uğramak için yalvarıyorsun.

Yeni sürüme geçiş bildirimlerini yok saymayın ve yeni sürüme geçişten sonra bir tema veya eklenti bozulursa daha iyi alternatifler vardır. Uygun bir alternatif bulamazsanız, bir geliştirici oluşturun veya bir geliştirici kiralayın ve küçük olmayı bırakın.

3. Kullanıcı Adınız Olarak “Yönetici” Kullanma

‘Admin’ kullanıcı adınızsa elinizi göreyim mi? Muhtemelen zayıf bir şifreniz var ve bilgisayar korsanları web sitenize girmek için sabırsızlanıyor (daha önce yapmadılarsa).

“Bana dayak vermeyi bırak, WordPress varsayılan olarak‘ admin ’kullanıcı adını oluşturur. Bu benim hatam değil! ” Bunu değiştirebilirsiniz! WordPress’i yüklerken değiştirebilirsiniz. Web sitenizden gerçekten nefret ediyorsanız olduğu gibi bırakın. Kullanıcı adınız olarak asla “admin” kullanmayın. O zaman kırılması zor parolalar oluşturmayı unutmayın.

4. “Ücretsiz” WordPress Temalarını Her Yerden İndirme

En sevdiğiniz arama motorunu hemen başlatın ve “ücretsiz WordPress temaları” konusuna bakın. Sana beladan kurtulacağım; paketlenmiş ve indirilmeye hazır bir “yük” WordPress teması yükü alacaksınız.

Tek sorun, bu herkes için ücretsiz temaların çoğunun gerçekten ücretsiz olmamasıdır. Çoğu kötü niyetli kod ve size yarar sağlayan bağlantılar ile yüklüdür. WordPress blogunuzun başarısı, temanızın kalitesi olan birçok faktöre bağlıdır. Yanlış (veya kusurlu) WordPress temasını seçerseniz, çevrimiçi başarıya veda edebilirsiniz. Profesyonel premium WordPress temaları arıyorsanız, aşağıdakiler gibi saygın bir şirkete gidin:

 • WPExplorer
 • Themify
 • Zarif Temalar
 • Yaratılış
 • Toplam WordPress Tema Çerçevesi
 • Veya sizin için bir tema oluşturmak üzere bir WordPress geliştiricisi kiralayın

Sıkı bir bütçeyle mi? Sizi koruyoruz. Harika ve ücretsiz WordPress temalarını şurada edinebilirsiniz:

Web’in hemen her yerinden ücretsiz WordPress temalarından uzak durun – sadece saygın kaynaklardan tema indirdiğinizden emin olun. Seni aşağı çekecekler. Düşük kaliteli temaları serbest bırakmak için hayır deyin.

5. Bir Önbellek Eklentisi Yüklemeyi Unutmak

WordPress Eklentisini Önbellekleme

WordPress (ve web geliştirme) konusunda greenhorn iseniz, muhtemelen önbelleğe almanın ne olduğunu bilmiyorsunuzdur. Önbelleğe almanın ne olduğunu biliyorsanız, ancak bir önbellek eklentisi yüklemek için uğraşmadıysanız, sayfa yükleme süresinde çok fazla zaman harcıyorsunuz.

Ziyaretçilerinize, tatmin edici bir kullanıcı deneyimiyle sonuçlanan, önbellek eklentisi yükleyen veya bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) ile kaydeden süper yüksek sayfa yükleme hızları vermek istersiniz. Web sitelerimi güçlendirmek için kullandığım çözümler şunlardır:

Diğer seçenekler:

Ayrıca, bazı WordPress hosting şirketleri sizin için önbellek seçenekleri içerir. WPEngine yerleşik önbelleğe sahiptir ve SiteGround bazı planlarıyla birlikte bir SuperCacher WordPress eklentisi sunar. Kendi eklentinizi yüklemeden önce barındırıcınızın önbellek seçenekleri sağlamadığından emin olun; bu, çakışmalara neden olabilir ve sitenizi yavaşlatabilir. Bu yüzden sadece göz kulak ol.

6. Örnek Sayfayı Tutma

Birkaç gün önce, bir müşteri için tek sayfalık duyarlı bir tema yükledim. Temayı, WordPress’in örnek sayfa ile birlikte gelen yeni bir kopyasına yükledim. Tek sayfalık tema bölümlerle çalıştığından (birden fazla sayfanın aksine) ve kendisiyle birlikte geldi Seçenekler Ekranı, örnek sayfa görünümden gizlendi. Ekstra sayfa eklerken daha sonra gördüm. Fazladan sayfalara ihtiyacım olmasaydı örnek sayfayı kaçırırdım demek yeterli.

Bir yana, bir (1) milyondan fazla WordPress kullanıcısının hala web sitelerinde örnek sayfa olduğunu biliyor muydunuz? Bu şaşırtıcıysa, bu kişilerin çoğunun örnek sayfayı bilmediğini veya silmeyi unuttuğunu bilmelisiniz. Örnek sayfayı kullanmıyorsanız (ve yine de bir milyon ve bir sayfa daha oluşturabildiğinizde neden yine de kullanıyorsunuz) devam edin ve hemen silin. Profesyonel blogunuzda iyi görünmüyor. Çünkü bu bir hatadır.

7. Yorumları Hiçbir Zaman Denetleme

Yorumları Denetleme

Yorumlar, okuyucularınızın pazarlama mesajınıza nasıl yanıt verdiğini gösterir. Ancak, özellikle birkaç kişiden fazlasını alırsanız, yorumları denetlemek kararlılık ve çaba gerektirir. Birçok küçük işletme sahibi, web sitelerini nasıl yöneteceklerini bilmiyor ve sonunda denetlenmesi gereken tonlarca yorumla karşılaşıyorlar. Onları bataklığa kadar ertelemeye devam ediyorlar.

Sonra, okuyucularınızı korkutmanın yanı sıra SEO’nuza gerçekten zarar verebilecek spam yorumlarımız var. Ne kadar iyi yazılmış olursa olsun, spam yorumları asla yanlışlıkla bile onaylamayın. Spam yorumlarından iyi yorumları nasıl anlarsınız? Buğdayı samandan nasıl ayırırsınız? Kolay. Ördek gibi yürüyor, ördek gibi quacks, ördek gibi görünüyor, bir ördek olmalı. Spam ise, hemen bileceksiniz.

Yorum istemiyorsanız, yorumları devre dışı bırakın Ayarlar >> Tartışma >> Varsayılan Makale Ayarları veya gibi bir eklenti kullanın Yorum Eklentisini Devre Dışı Bırak. Spam yorumlarını kontrol altında tutmak için Akismet veya bu spam engelleme eklentilerinden herhangi birini kullanın.

8. Çok Fazla Kategori, Yeterli Etiket Yok

WordPress kolayca kategoriler ve etiketler oluşturmanıza olanak tanır. Bu, erişilebilirliği artırmak için ilgili yayınları gruplandırmanıza yardımcı olabilir. Çoğu zaman, insanlar her yeni gönderiye gitmek için kategoriden sonra kategori taşınır ve kategori oluştururlar.

Ne yazık ki, birçok kişi yayınlarını kategorize ettikleri kadar etiketlemez. Sonunda yüzlerce kategori ve birkaç (varsa) etiket oluşturuyorlar. Bu SEO ve site mimariniz için iyi değil. Ayrıca, kategorileri ve etiketleri birbirinin yerine kullanabilirsiniz. Etiketleri gezinme menülerinde de kategoriler gibi kullanabilirsiniz. Hakkında daha fazla öğren Kategoriler ve Etiketler Kodeks’de.

9. Varsayılan Favicon’u Kullanma

Ben bundan suçluyum. Sitelerini başlatmak ve para kazanmaya başlamak için acele ederek (haha), birçok WordPress kullanıcısı sık sık favicons’larını değiştirmeyi unutur. Barındırma sağlayıcılarından favicons içeren siteleri (ör. Bluehost veya çerçeve şirketlerinden ör. Yaratılış.

Logonuz gibi, favori simgeniz de web üzerindeki kimliğinizdir. Ayrıca, ziyaretçileriniz sitenizi yer imlerine eklediklerinde sık kullanılan simgenizi görür. Gördüğünüz gibi, bunlar favicon’unuzu değiştirmek için harika nedenlerdir. WordPress Web Sitenizi Yeniden Tasarlama’da göreceğiniz gibi kolay bir iş (Kişisel Bir Dokunuş Eklemek İçin).

10. Yanlış Platformla Gitmek

WordPress.com ve WordPress.org arasında mı sıkıştınız? Hangi seçeneği seçeceğinizi bilmiyor musunuz? Birçok yeni başlayanlar genellikle yanlış seçim yapar ve daha sonra pişman olurlar.

Her platformun avantajları olsa da, kendi kendine barındırılan WordPress birçok işletme için mükemmel bir seçenektir – küçük ve büyük, web siteniz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. İhtiyaçlarınıza uygun bir platform seçin. WordPress.com ve WordPress.org’daki bu kılavuz yardımcı olmalıdır.

11. Mobil veya Duyarlı Bir Siteye Sahip Olmama

Mobil Duyarlı Web Siteleri

Gelecek mobildir ve WordPress web siteniz mobil cihazlara uyum sağlayamazsa kendinize bir kötülük yaparsınız. Web siteniz mobil uyumlu değilse, çok fazla işi kaybediyor olabilirsiniz. Bunun dışında, mobil trafiğiniz masaüstü ana sayfanıza yönlendirirse Google sizi cezalandırır.

Gibi eklentileri kullanarak sitenizi mobil hale getirebilirsiniz WPtouch veya başlangıçtan itibaren duyarlı tasarım kullanın. Duyarlı tasarım (HTML + CSS3 kullanır), ekran genişliğinden bağımsız olarak web sitenizin tüm cihazlarda iyi görünmesini sağlar.

12. Kalıcı Bağlantılarınızı Kurmayı Unutmak

Kullanmanız Gereken Dahili WordPress Seçeneklerinde gördüğümüz gibi, birçok kişi varsayılan URL yapısını (ör. Alaniniz.com/?p=23) kullanır. Kalıcı bağlantılarınızı bu şekilde bırakmak istemezsiniz – SEO’nuzun yanı sıra kullanıcı deneyiminiz için de kötüdür. WordPress’i yükledikten sonra şu adrese gidin: Ayarlar >> Kalıcı Bağlantılar ve kalıcı bağlantılarınızı güncelleyin.

13. İletişim Formu Kurmamak

İletişim formu, herhangi bir web sitesinin ayrılmaz bir parçasıdır. İletişim sayfası çevrimiçi işiniz için gerçekten çok çalışmalıdır, ancak iletişim sayfalarına bir iletişim formu eklemeyi unutarak kaç WordPress kullanıcısının kendilerini ayaklarından vurduğunu görmek şaşırtıcıdır..

Birçok kişi sadece e-postaları ve belki de bir telefon numarasını listeler ve iletişim formunu tamamen unutur. Kötü hareket. E-postalarınızı listelemek yalnızca posta kutunuza spam çeker. Öte yandan bir iletişim formu katılımı kolaylaştıracaktır. WordPress, yayın düzenleyicisi aracılığıyla erişilebilen yerleşik bir iletişim formu oluşturucusuna sahiptir, ancak daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa, kontrol edebilirsiniz. İletişim Formu 7 veya Yerçekimi Formları.

14. Google Analytics’i unutma

Google Analytics

Yeni kullanıcıların çoğu yüklenmiyor Google Analytics WordPress’i yükledikten sonra. Belki de iyisin Jetpack istatistikleri ancak siteniz hakkında çok fazla bilgi sahibi olmadığınızı bilmelisiniz.

Google Analytics, trafiğinizi azaltmanıza yardımcı olduğundan, daha iyi performans için neyi optimize edeceğinizi bileceksiniz. Google Analytics’i yüklemenizi ve ile kaydolmanızı öneririz Google Web Yöneticisi Araçları.

15. Görüntüleri Optimize Etmeme

WordPress’i kullanmaya başladığınızda, görüntülerinizi optimize etmeyi unutacağınız ilk yayınınızı yayınlamak için acele edersiniz. Ağır görüntüler web sitenizi yavaşlatarak kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler. WordPress sitenize resim yüklemeden önce, en iyi performans için onları optimize edin. Adobe Photoshop kullanıyorsanız, ‘Web İçin Kaydet’ seçenekleriyle görüntülerinizi web için kaydettiğinizden emin olun. ‘Web İçin Kaydet’ seçeneği için görüntü düzenleme yazılımınızı kontrol edin.

Sana doğru…

Her ne pahasına olursa olsun kaçınmanız gereken en kötü WordPress hatalarının on beşini (15) listeledik. Diğer okuyucuların kaçınması gereken diğer WordPress hatalarının farkında mısınız? Lütfen yorumlarda paylaşabileceğiniz kadar nazik olun ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map