WordPress Performansını ve Site Hızını Test Etmek için 5 Araç

WordPress Performansını ve Site Hızını Test Etme Araçları

Hiç oturdunuz ve yavaş yükleniyor bir web sitesi beklediniz mi? Şans, sitenin yüklenmesi için değerli saniye beklemek yerine, Geri buton. Başka bir deyişle, internet çok hızlı bir şekilde ilerliyor ve siteniz devam edemiyorsa, müşterileri, ziyaretçileri ve aboneleri kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız – bu nedenle WordPress performansını düzenli olarak test etmek ve sitenizde iyileştirmeler yapmak önemlidir.


Hızlı siteler, daha iyi kullanıcı katılımı, dönüşüm oranları ve hatta arama motoru sıralamalarına sahiptir; artık işe başlama zamanı. Bu yazıda, bugün gerekli değişiklikleri yapabilmeniz için WordPress sitenizin performansını ve hızını test etmek için beş araç keşfediyorum.

WordPress Siteniz Neden Yavaş?

Sitenizin normalden daha kötü performans göstermesinin birçok nedeni olabilir. Yükleme hızları siteye göre değişecektir, ancak çoğu siteyi harekete geçiren birkaç faktör vardır.

WordPress web siteleri için en yaygın nedenler sayfa yükleme yavaşlamaları:

 • şişirilmiş / kötü kodlanmış eklentiler
 • kötü kodlanmış temalar
 • büyük görüntü dosyaları
 • zayıf barındırma (web sitenize uygun değil)

Aşağıda bu sık karşılaşılan sorunları nasıl çözeceğinizi göstereceğiz. Ancak, web sitenizi optimize etmeye başlamadan önce, ilk etapta ne kadar hızlı çalıştığını görmeniz gerekir..

WordPress Performansını Test Etmek için En İyi Araçlar

WordPress performansını test etmek için aşağıdaki araçlar, web sitenizin ne kadar iyi çalıştığının tam bir resmini verecektir. Web sitesi verilerini çapraz referanslamak için tek bir araç kullanabilir veya hepsini birlikte kullanabilirsiniz.

1. Google PageSpeed ​​Insights

Google PageSpeed ​​Insights

PageSpeed ​​Insights Google’ın bir beyni. Bu şık web uygulaması, sitenizdeki WordPress performansını, masaüstü ve mobil tarayıcılar da dahil olmak üzere birden fazla cihazda ölçer ve test eder. Ziyaretçileriniz sitenize çeşitli ekran boyutları ve cihazlardan erişiyorsa bu yararlıdır.

2. Pingdom Araçları

Pingdom Araçları

Pingdom yükleme süresi, sayfa boyutu ve web sitenizdeki her sayfanın ayrıntılı analizini içeren tam site performans bilgileri sağlayan ücretsiz bir araçtır. En iyisi, bu uygulama performans geçmişinizi kaydeder, böylece yükleme sürelerini iyileştirme çabalarınızın işe yarayıp yaramadığını takip edebilirsiniz.

3. GTmetrix

GTmetrix Performans Testi

Rapor GTmetrix generates size web sitesinin yükleme hızlarının tam bir geçmişini ve web sitenizin performansını artırmanın yollarını öneren ayrıntılı bir raporu gösterir. İlk sayfa analiz araçlarının ötesinde, bu web aracı ayrıca yükleme hızı darboğazlarının nerede olduğunu görmenizi sağlayan bir video oynatma özelliğine sahiptir..

4. Web Sayfası

WebPagetest

WebPagetest sitenizin yükleme hızını ve sitenizin performansında önemli bir düşüş sağlar. Raporunuzu görüntülemek için bir ülke seçmenize izin vermesi benzersizdir, böylece sitenizin dünya genelinde nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz. Yurtdışında büyük bir kullanıcı tabanınız varsa bu yararlıdır.

5. YSlow Tarayıcı Eklentisi

YSlow Tarayıcı Eklentisi

YSlow şu anda ziyaret etmekte olduğunuz herhangi bir sitenin performansını izlemenizi sağlayan bir tarayıcı eklentisidir. Size gerçek yükleme süresini vermez, ancak 20’den fazla farklı performans ipucunu bozar. Bu, sitenizin nasıl durduğunu görmek için niş içindeki diğer rakiplerin sitelerini karşılaştırmanıza yardımcı olabilir.

WordPress Site Performansınızı Artırma Seçenekleri

Sitenizin nasıl performans gösterdiğiyle ilgili net bir fikriniz olduğunda, sitenizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Aşağıda en yaygın yavaş yükleme sayfası suçlularından birkaçını ve bunları düzeltmek için neler yapabileceğinizi bulacaksınız..

Özel Hosting

WPEngine

En ucuz barındırma çözümü, yüksek web sitesi performansı için asla en iyi seçim değildir. Daha ucuz barındırma genellikle WordPress sitenizin her ayrıntısına hitap edecek özel bant genişliğine sahip değildir (bu, size bu düşük fiyatları sunmak için maliyetlerini kontrol altında tutmanın yollarından biridir).

Paylaşılan barındırma yine de sitenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir; önce araştırmanızı yapmanız yeterlidir. Özel bir WordPress barındırma hizmeti arıyorsanız, aşağıdakilerden herhangi biri harika seçimlerdir:

Belirli Eklentileri Kaldırmayı Düşünün

Sorgu Monitörü Ücretsiz WordPress Eklentisi

Bir eklenti kullanarak web sitenize bir özellik daha eklemek çok cazip olabilir; sonuçta, 30.000’den fazla eklenti mevcut WordPress Eklenti Dizini tek başına.

Bir eklenti yüklemeyi düşünüyorsanız, kötü kodlanmış eklentiler sitenizi yavaşlatabileceğinden, yüksek kalitede olduğundan emin olun. Bir eklenti seçerken, yüksek bir derecelendirmeye, çok sayıda indirmeye sahip olduğundan ve son zamanlarda güncellendiğinden emin olun.

Hangi eklentilerin sitenizin performansını etkilediğini görmenin bir yolu, Sorgu Monitörü. Site yükleme testleri yaparken sitenizdeki her eklentiden geçebilir, her birini devre dışı bırakabilir ve yeniden etkinleştirebilirsiniz – veya bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Bu eklenti, sitenizdeki tüm veritabanı sorgularının tam bir raporunu oluşturur ve daha sonra, hangi eklentilerin kaynaklarınızı kullandığını görmek için bileşene göre filtrelenebilir. Eklenti ayrıca ateşlenen kancalar, PHP hataları, sorgu değişkenleri, komut dosyaları ve stiller, HTTP istekleri, yönlendirmeler, Ajax istekleri ve daha fazlası hakkında bilgi sağlar.

Kötü Kodlanmış Temanızı Bırakın

Kötü kodlanmış ve düşük kaliteli temaların sitenizin performansını önemli ölçüde etkileyebileceğini unutmayın. Bir tema için premium bir fiyat ödemiş olsanız bile, bu yüksek kaliteli bir kodun olacağını garanti etmez.

İyi bir karşılaştırma, mevcut temanızı veya satın almayı düşündüğünüz bir temayı, yeni bir kurulumdan sonra mevcut olan yerel WordPress temasına (ve bildiğiniz gibi, burada hazırlanmış tüm ücretsiz WordPress temalarımıza ve premium temalarımıza) test etmektir. WPExplorer, en çok satan Total WordPress çerçevemiz dahil olmak üzere site performansınızı optimize etmenize yardımcı olmak için temiz ve geçerli kod kullanır.

Görüntüleri Sıkıştır ve Optimize Et

TinyPNG

Yüksek kaliteli görüntüler, içeriğinizin ve web sitenizin öne çıkmasına yardımcı olmak için çok önemlidir, ancak sitenizin performansını etkilemelerine izin vermeyin. Sitenizi hızlı bir şekilde çalıştıracak kaliteden ödün vermeden görüntüleri sıkıştırabilir ve optimize edebilirsiniz. Aşağıdaki eklentiler, web sitenizin Medya Kütüphanesi bölümünde bulunan her şeyi sıkıştıracaktır.

Bir eklenti yüklemek istemiyorsanız, başka bir seçenek, çevrimiçi bir resim sıkıştırma aracı kullanmaktır. TinyPNG veya deniz canavarı, resmi sitenize yüklemeden önce.

Önbellek Eklentisi Kullanma

W3 Toplam Önbellek

WordPress siteleri düzenli veritabanı istekleri yapmak zorunda olduğundan, önbellek eklentisi görüntülemek için statik bir HTML sayfası oluşturarak bu istekleri azaltır.. Önbellek eklentileri, sitenizin daha fazla miktarda trafik işlemesine yardımcı olabilir ve ayrıca sitenizin diğer alanlarını sıkıştırabilir ve optimize edebilir. En sık kullanılan önbellekleme eklentilerinden ikisi WP Süper Önbellek ve W3 Toplam Önbellek. Birini diğerinin üzerinden almak zor, bu yüzden kendinize bir bakın ve süslü olanı seçin.

Devamlı Site Bakımı

Sitenizin hızlı kalmasını istiyorsanız, sitenizi düzenli olarak sürdürmeniz gerekir. Sitenizdeki sürekli bakım, yorum spam’i ile uğraşmayı, bozuk bağlantıları ve sayfaları düzeltmeyi ve veritabanınızı benzer bir eklenti ile optimize etmeyi içerir WP-DBManager. Bu, sitenizin performansını yüksek tutmanıza yardımcı olur; bu nedenle, yeni sürüm sitenizde çok çalıştığınız bir azalma görmezsiniz..

WordPress Performans Sonuç

Hızlı yükleme hızlarına sahip yüksek performanslı bir web sitesine sahip olmak sadece zaman geçtikçe daha önemli hale gelecektir. Neyse ki, bir dizi ücretsiz çevrimiçi araç ve WordPress eklentisiyle, sorunlu noktaları bulmak ve çok fazla iş yapmadan bunları düzeltmek için sitenizdeki WordPress performansını test edebilirsiniz.

Sitenizi nasıl yalın ve hızlı çalışır halde tutuyorsunuz? Kaçırdığımız herhangi bir eklenti var mı? Onları duymak isterim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map