WordPress Performans Testi: Neden, Nasıl ve Hangi Araçların Kullanılacağı

WordPress’te performans rehberi olarak yazılan tonlarca makale, eldeki konuya adanmış tonlarca içerik, ancak ölçüm için kullandığımız araçlar ne olacak?


Kullandığımız çevrimiçi ve yazılım araçları denklemin büyük bir parçasıdır. Yanlış bir alet veya yanlış sonuçlar sizi saptırabilir. Bugün tam tersini yapacağız, bugün karşılaştırmaları değerlendireceğiz ve sitelerimizi ihtiyacımızdaki analiz etmeye çalışırken neyin iyi, neyin kabul edilebilir ve neyin kaçınılması gerektiği konusunda daha iyi bir fikir bulup bulamayacağımızı göreceğiz. hız için.

Gecenin yıldızları şöyle olacak: GTMetrix, KeyCDN Hız Testi, Pingdom Araçları, Google Pagespeed Insights, Web Sayfası ve Monit Hız Araçları. Her birinin güçlü ve haftalık noktaları hakkında konuşacağız ve ardından sonuçları sunacağız.

Techno Geeks için

Bu makale için optimum performans için uygun olduğundan emin olduğumuz bir web sitesi ve hizmet kullanacağız. Site, tonlarca makale ile son derece optimize edilmiş bir dijital oyun dergisi olacak. Site küçültülmüş CSS, statik HTML önbelleği, küçültülmüş JS, CDN kullanıyor ve HTTP / 2 altında çalışıyor. Sunucu tarafında bir Xeon işlemci, 24 iş parçacığı, 24 GB RAM, bir Gigabit bağlantısı üzerinde çalışıyor ve Kuzey Carolina’daki bir veri merkezinde barındırılıyor, sunucunun sahip olduğu talep miktarı minimum ve son derece az kullanılan bir işlemci toplam 12 çekirdek ve 24 iş parçacığı sayısı 0,5’in çok üzerindedir, nginx önbellekle yüklenir ve PHP 7.1 RC altında çalışır

WordPress Performans Araçlarını Test Etme

Tüm bu tekno-babble, en uygun web sunucusu ve web sitesini çalıştıran güvenilir bir veri merkezinde barındırılan güçlü bir sunucu olmasıdır. Unutmayın, bu makale hakkında Kıyaslama Kıyaslama, bu amaçla menşeimize en yakın sunucuyu seçeceğiz; New York ve Dallas ağ hızını dikkate almak istemediğimiz için kıyaslama doğruluk. Tüm çevrimiçi araçlar, New York’ta her zaman aşırı kapasite çalıştıran webpagetest dışında Dallas / New York’u seçmemize izin verdi..

Ölçeceğiz yükleme zamanı her araca göre ve sonra aralarında son bir karşılaştırma tablosu sunacağız, bu makalenin amacı testteki varyasyonları görmek ve bir tavsiyeyi hak etmek için hangisinin en kesin, hızlı ve kullanımı kolay olduğunu belirlemektir. Bu makalenin amacı, Google gibi büyük yıldızlardan bile bazı testlerin neden tamamen yararsız olduğunu göstermektir..

Testleri her hizmette 3 kez yapacağız. Daha fazla uzatmadan, testlere nasıl yanıt verdiklerini görelim.

Test 1: GTMetrix

GTMetrix yalnızca yükleme süresini görmekle kalmayıp Google Pagespeed puanı ve Yahoo’nun YSlow’u hakkında bilgi almanızı sağlayacak çok iyi hazırlanmış bir arayüze sahip ince bir karşılaştırma aracıdır. Kıyaslama tamamlandıktan sonra, GTMetrix’in bir düzeltme ihtiyacı olduğunu düşündüğü öğelerin bir listesini de gösterecektir.

GTMetrix’in Kanada sunucusunu başlangıç ​​noktası olarak kullanma eğiliminde olduğuna dikkat etmek önemlidir, bu bizim istediğimiz şey değildir, bu nedenle GTMetrix’e kaydolmaktan daha iyi olursunuz. Kayıt olurken test URL’sini, tarayıcıyı ve bağlantı türünü değiştirmenize izin verir.

İlk koşu bize bir puan verdi B ve B ikisi için Google Sayfa Hızı ve YSlow, bu, daha sonra Pagespeed Insights’ta göreceğiniz için çok önemsediğimiz bir şey değil. Yüklemek için geçen gerçek süre ilk çalıştırmada 3.3 saniye, ikinci çalıştırmada 4.0 saniye ve son çalıştırma için 1.1 saniye idi. Varyasyon oldukça yüksek, aslında 2.9 saniye! Bunun üzerine, test yapılırken kendi sunucumuzdaki yükü izliyorduk ve 0,5’in altında olduğunu doğruladık, bu da varyasyonun sunucu tarafından değil, kesinlikle GTMetrix ve ağdan geldiğini gösteriyor..

GTMetrix yükleme süresi, periyodunda tutarlı sonuçlar vermez.

Bu bir sorundur, GTMetrix’in güvenilir bir araç olması daha kesin bir puan vermelidir. Diğer araçlarla çok daha iyi sonuçlar aldığımızı göreceksiniz. GTMetrix, web sitesini göstermeye başlamak için gereken kısmi süreyi değil, tam yükleme süresini ölçer. Sitemiz görüntü tembel yüklemeyi kullandığından, bir kullanıcı web sitesi açıldığında ne bekleyeceğinin adil bir temsili değildir, daha da fazlası, 4 saniyeden 1,1s’e kadar olan büyük değişiklik, ne olduğunu doğru bir şekilde tanımlayamayacağı anlamına gelir..

Bunun bizim hatamız olmadığından emin olmak istedik, bu yüzden başka bir dizi test yaptık ve 3.7s, 1.2s ve 5s var, ki bu hala çok kaotik. GTMetrix, potansiyel optimizasyonları tanımlamak için iyi bir alternatif olarak kalmaya devam ediyor, ancak gerçek yükleme süresine güvenmemelisiniz o verir.

Test 2: KeyCDN Hız Testi

KeyCDN Hız Testi size varlık yüklemesi ve web sitesinin tamamlanması için geçen toplam süreyi gösteren basit bir araçtır. Kaynak sunucu olarak Dallas’ı seçtik ve bir şans verdik.

Bu, varlık yüklemesinin temsilidir ve her parçanın yüklenmesi için geçen süredir.

Sonuçlara göre, geçen toplam sürenin 2.4s, 3.1s ve 2.8s olduğunu 2.4s ile 3.1s arasında olduğunu görebilirsiniz; bu, en kötü / en iyi puan arasında 0.7s’lik bir değişikliktir. Bu test, gerçek yükleme süresinde GTMetrix’ten çok daha güvenilir ve bir siteyi hızlı bir şekilde test etmek için çok daha iyi bir araçtır. GTMetrix’in siteyi optimize etmek için sahip olduğu tüm araçları içermez, ancak deneyimli kullanıcılar için, testler daha hızlı ve daha hassas olduğu için çok daha iyi bir araç. Çok basit bir araç gibi görünüyor.

Test 3: Pingdom Araçları

Pingdom Araçları en iyi bilinen karşılaştırma araçlarından biridir ve yakında nedenini öğreneceksiniz. Test edelim ve ne olacağını görelim.

İlk çalıştırma bize toplam 2.22s yükleme süresi sunuyor, ikinci çalıştırma 1.86s ve üçüncü çalıştırma 1.85s! Bir testi neredeyse çoğaltabildiğinizde ve neredeyse aynı sonuçları elde edebildiğinizde bu testin ne kadar hassas olduğunu açıkça görebilirsiniz, 2.22’den 1.86’lara 1 saniyeden daha az bir varyasyon, 0.37s varyasyonu! Kıyaslama aracı, neyin iyileştirilmesi gerektiği konusunda iyi bilgiler ve varlıkların güzel ve çok ayrıntılı bir günlüğü gibi yararlı bilgiler de sağlar. Hatta her varlık yükleme süresini izleyebilir ve diğer testlerde bulunmayan FTTB’yi (İlk bayt zamanı) kontrol edebilirsiniz..

Test 4: Google Pagespeed Insights

Sayfa Hızı Analizleri hız optimizasyonu için Google Aracıdır, 3 aşamalı bir çalışmadan sonra.

Yani .. hiçbir yükleme süresi ?, bayt bilgi ilk kez ?, ağaç yükleme varlık yok? ve skor ne olacak? Sitemizin gerçekte cep telefonları için çok korkunç olması nasıl olabilir? yeni mobil test aracı Google’dan bize bir Yeşil Durum

Bu, Google’ın yeni Mobil Test Aracı’nın bir sonucudur. Hatta “bazı varlık yükleme hatası oluştu” diyecek kadar sinirleri var ama tahmin et ne oldu? Hata, Google Analytics kitaplığı!

Yani başka bir deyişle. Google Pagespeed Insights, herhangi bir hız sonucu sağlamaz, bunun yerine size geliştirmeniz gereken şeylerin bir listesini atar ve bunun üzerine size bir puan atar, Mobil için kendi aracıyla nasıl çeliştiği konusunda hiçbir fikriniz yoktur. Ölçek.

Açıklama basit. Google Pagespeed Insight tamamen ve tamamen yararsızdır. Attığı puan, sitenin gerçek hızlarına dayanarak değil, “Google’ın optimize etmeniz gerektiğini düşündüğü şeyler” üzerine kuruludur.

Tavsiyemiz asla Google Pagespeed’i hızla ilgili herhangi bir şey için kullanmamaktır, aynı şirketteki diğer araçlarla çelişen bir aracı optimize etmek, gökyüzünde, gece, kör ve çok rüzgarla uçan bir topu vurmaya çalışmak gibidir..

Test 5: WebPageTest

WebPagetest GTMetrix’e benzer başka kullanışlı bir araçtır.

Webpagetest’te fark ettiğimiz ilk şey, New York sunucularının gerçekten aşırı kapasite olmasıdır. 40 dakika bekledikten sonra sunucuları California EC2 olarak değiştirmek zorunda kaldık. Sonuçlardan da görebileceğiniz gibi etkilendik.

Birincisi, 8,7 saniyede tamamlanmış bir belge, ikincisi 7,0 saniyede ve üçüncüsü 8,0 saniyede 1 saniyelik bir varyasyon, 0,7 saniyelik KeyCDN Hız Testi varyasyonundan 3 kat daha fazla bekleme süresiyle daha yüksek. Varlıkların yüklenmesi çok kaotiktir, bazen ilk kez bayt skorları çok yüksekken diğerleri daha iyi skorlar gösterir. Pingdom Tools ilk kez bayt için 0,6 saniyeden az rapor verirken, webpagetest neredeyse 1s bekleme süresinde olduğumuzu söylüyor! Skorlar da tuhaf. İlk skor size bayt için ilk kez emmek gibi bir F atar. Bu, WPEngine sunucuları ile karşılaştırılan ve ayak başparmağı çalıştıran bir sunucudur. İkinci test bize sizin gibi bir A gerçekten atmak ama üçüncü test gerçekten emmek.

Webpagetest’in karşılaştığı temel sorun, kullandıkları sunucular, tıkanmış gibi görünüyor.

Tutarlı sonuçlara önem veriyorsanız webpagetest’i kullanmayın, not mektupları en azından söylemek için kaotiktir ve gerçek performans rakamlarını temsil etmiyor gibi görünüyor, aslında, yüksek sıkışık bir ağ üzerinden çalıştıklarına inanmaya daha meyilliyiz. testlere gecikme ekliyor.

Test 6: Monit Hızı Araçları

Monitis her varlıktan ayrıntılı bir yanıt süresine sahip olan Pingdom Araçları’na benzer başka bir karşılaştırma aracıdır.

Monit problemi iki yönlüdür. Bir tarafta, sitenin görüntülenmesi için geçen gerçek zaman yerine toplam yükleme süresini verir, bu da tembel yükleme üzerindeki etkisini reddettiği anlamına gelir. İkinci sorun, sonucu önbelleğe al çok uzun bir süre boyunca, yeniden testi imkansız kılıyor.

Monit kesin bir test gibi görünmüyor, birkaç saat arayla 2 test daha yapıyoruz ve ikinci test için 12 saniye ve üçüncü test için 7 saniyemiz var. Bu tür varyasyonlar GTMetrix ile bile rekabet edemez.

Sonuçlar

Yani, burada tüm kıyaslama araçlarından alınan sonuçların tam bir listesi güzel bir grafikte.

Sonuçlar, zamanlama departmanında kimin kazanan olduğunu hemen hemen gösteriyor. Ancak, bir grafiğin daha sizin için işleri daha da temizlemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Tüm kıyaslama araçlarında en iyi ve en kötü değer arasında bir zaman farkı yaparak karşılaştırma daha da gariptir. Pingdom Tools 0,37 saniyeden daha az bir varyasyon vererek zemini hassasiyet açısından her şeyle siler, sadece gelen 0,7s ile KeyCDN Hız Testi’dir. Webpagetest’in 1.7 saniyelik bir varyasyonla devam ettiği bir şey var ve GTMetrix ve Monitis, denklemin dışında, koşular arasında neredeyse 3 saniye varyasyon.

Ve kazanan…

Pingdom Araçları! Performansı önemsiyorsanız, size bu kadar kesin ve hızlı bir sonuç verebilecek başka bir test yoktur. Hepsi sadece daha güvenilir bir test değil, koşular arasında en hızlı olanıdır. GTMetrix tek bir çalışma yaptığında 4 Pingdom Tools çalışması yapabilirsiniz. GTMetrix veya webpagetest’in tamamlanması çok uzun sürüyorsa, neden her iki testin de gerçek yükleme süresini derecelendirmede çok fazla sorun var??

Sadece Pingdom Tools’un ne dediğini doğrulamak için web sitemize birkaç yüz bağlantıyla yerel bir linux testi yapabiliriz. Daha fazla test yapmanız gerekirse, oldukça iyi ve iyi olan KeyCDN Hız Testini kullanabilirsiniz, ancak diğer tüm araçlar performans araçlarından daha fazla tasarım / düzeltme odaklıdır. İyi sonuçlara önem veriyorsanız, Pingdom Tools en güvenli bahis gibi görünüyor.

Önerebileceğiniz başka WordPress performans testi araçlarınız var mı? Aşağıda paylaşın! Yoksa yürüttüğümüz testlerle ilgili bir sorunuz mu var? Sormaktan çekinmeyin ve size harika bir cevap vermek için elimizden geleni yapacağız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map