WordPress İşletme Sitenizi Daha Sosyal Yapma

İşletmenizi çevrimiçi ortamda kurarken, hepsini biraz fazla ciddiye almak kolaydır. Ve elbette – tabii ki – ama biraz eğlenmek de gayet iyi. Ve eğlenceyi web sitenize entegre etmenin bir yolu, sosyal olarak paylaşılabilir ve etkileşimli hale getirmektir. Bu, ziyaretçilerin sitenizi, içeriğinizi ve blog yayınlarınızı sosyal kanallarında paylaşma olasılığını artırmakla kalmaz, aynı zamanda kitlenizin sizinle doğrudan etkileşim kurma yeteneğini de artırır. Kendinizi çevrimiçi olarak “gerçek kişi” olarak ne kadar çok kurarsanız, işletmeniz için daha iyi bir resepsiyon alırsınız.


Siteniz WordPress’e dayanıyorsa, sosyal görünürlüğünüzü artırmak son derece kolaydır. Bunu mümkün kılan bir ton eklenti var. Ama hangileri işlevsellik ve kullanım kolaylığı açısından en iyisidir ve hangileri işletmeler için en uygunudur? Endişelenme. Seni korudum. WordPress işletme sitenizi daha sosyal hale getirmek için sahip olmanız gereken birkaç araç:

Jetpack

Jetpack

Açık gibi görünse de, Jetpack herhangi bir WordPress sitesi için sağlam bir araçtır..

Diğer şeylerin yanı sıra, Jetpack sorunsuz bir şekilde sosyal medya entegrasyonu sunar. Yeni blog yayınlarınızı yayınlandıktan hemen sonra otomatik olarak paylaşma seçeneğiniz yok, her yazının altına ayrı sosyal paylaşım düğmeleri de ekleyebilirsiniz. Bu, sitelerini bir ton eklenti ile aşırı yüklemek istemeyenler için harika bir çözümdür. Jetpack o kadar çok şey yapıyor ki, sosyal paylaşım bileşeni için olmasa bile yine de kullanacaksınız..

BuddyPress

BuddyPress

BuddyPress WordPress için tam özellikli bir sosyal eklentidir. Site ziyaretçileriniz özel kullanıcı profilleri oluşturabilir ve doğrudan sitenizde bir sosyal ağ oluşturabilirsiniz. Birden fazla siteniz varsa, sosyal entegrasyon özellikleri aynı şekilde görünecektir. Ayrıca bildirim ayarlamak ve yönetmek, özel mesajlaşmayı etkinleştirmek ve çeşitli üçüncü taraf uzantıları yüklemek de mümkündür.

Bu sıcak bir araçtır ve sosyal entegrasyon ve topluluk oluşturma işiniz için önemliyse (olması gerekir), bu eklenti tartışmalı bir zorunluluktur. Başlamanıza yardımcı olması için BuddyPress Hızlı Kılavuzumuza göz atın.

Tweetable Kısa Kodu

Tweetable Kısa Kodu

Düzenli olarak blog yazıyorsanız, okuyucularınızın her yayından çıkmasını istediğiniz önemli çıkarımlar olabilir. Ve bunları yalnızca yayının alt kısmına yerleştirilebilecekleri yere koymak yerine, metinde nerede olduklarına dikkat çekmek iyi bir fikirdir. Tweetable Shortcode eklentisi, kullanıcıların yalnızca bir düğmeyi tıklatarak buldukları içeriğin parçalarını tweetlemelerini kolaylaştırır. Daha sonra yayınlarınızdan alıntılar Twitter’da paylaşılır ve parmağınızı kaldırmanıza bile gerek kalmaz.

Yüklemeden sonra yazı düzenleyici araç çubuğunuzda bir kısa kod düğmesi görünür. Yapmanız gereken tek şey, bir ses ısırığı olarak sunmak istediğiniz metni vurgulamak ve o düğmeyi tıklamaktır. Bu kadar! Eklentinin maliyeti 10 ABD dolarıdır, ancak Twitter stratejinizi geliştirmek istiyorsanız buna değer.

İletişim Formu 7

İletişim Formu 7

İş sitenizi daha sosyal hale getirmenin en iyi yollarından biri bir iletişim formu yüklemektir. Ve bu görevi tamamlamak için en iyi eklentilerden biri İletişim Formu 7. Kurulumu ve kurulumu kolaydır. Eklemek istediğiniz alanları seçin, metni özelleştirin ve ekleyin. Spam filtrelemesi içerir, bu nedenle gelen kutunuz sonuç olarak gereksiz yere taşmaz. Herhangi bir iyi iş sitesi potansiyel ve mevcut müşterilerin temasa kolaylaştırır, bu yüzden bu bir zorunluluktur. Ve alanları özelleştirebildiğiniz için gerçekten hiçbir mazeret yok. Formu işinize uyacak şekilde uyarlayın. Kolay.

Düğmeleri AddThis ile Paylaş

Düğmeleri AddThis ile Paylaş

işte çok fazla sosyal paylaşım eklentisi var ama bence gerçekten hoş görünüyor Düğmeleri AddThis ile Paylaş. 330’dan fazla sosyal ağ ve sosyal yer imi siteleriyle çalışacak şekilde yapılandırılmıştır. Tüm biggies bu listede yer almaktadır. Bu düğmelerin, yukarı ve aşağı yazı dahil olmak üzere yayınlarınızda hemen hemen her yerde görünmesini sağlayabilirsiniz..

Bir kayıt için AddThis.com hesabınızda, içeriğinizin nasıl paylaşıldığı ile ilgili istatistiklere erişebilirsiniz. AddThis’ın sosyal entegrasyon için eklentileri de var. AddThis tarafından takip düğmeleri, ana sayfanızın üstünde veya her sayfanın sol tarafında görünen, Bu Hoş Geldiniz Çubuğu Ekle, ekranın üst kısmına, sosyal ağ tercihlerine göre ziyaretçileri ağırlayan bir çubuk ekler ve daha fazlası.

Sosyal Giriş

Sosyal Giriş

Mümkün olan en kusursuz deneyimi sağlamak sizin için bir öncelikse, Sosyal Giriş. Bu eklenti, sitenize gelen ziyaretçilerin sosyal ağ profillerini kullanarak giriş yapmasını ve yorum bırakmasını kolaylaştırır. Widget ve kısa kod tabanlı, böylece sitenizde istediğiniz yere koyabilirsiniz ve Facebook, Twitter ve Google+ gibi tüm popüler sitelerle çalışır. BuddyPress ile de çalışır, bu yüzden tamamen sosyal entegrasyonla ilgiliyseniz, bu sizin için bir eklentidir.

Digg Digg

Digg Digg

Bugün konuşacağım son eklenti Digg Digg by Buffer’dan başkası değil. Yüzen Paylaşım Çubuğu, web üzerindeki tüm sitelerde yer alır ve bir çeşit WordPress ana dayanağı haline gelmiştir. Çubuk, ekranın sol tarafında görüntülenir ve kullanıcı kaydırdıkça içeriğin üst kısmı boyunca yüzer.

Çok çeşitli siteler için sosyal paylaşım düğmelerini görüntüler ve hangilerinin gösterileceğini seçebilir ve seçebilirsiniz. Size sadece bir örnek vermek için Digg Digg Twitter, Facebook Beğenileri, Facebook Paylaşımları, LinkedIn, Google +1, Tampon, StumbleUpon, Pinterest, Tumblr ve daha fazlasını destekler. Ayrıca tembel yükleme kullanır, bu da sitenizi tıkamayacağı anlamına gelir. Kayan çubuk öğesinde değilseniz, düğmelerin yayınlarınızın üstünde veya altında görüntülenmesini seçebilirsiniz. En çok sevdiğim esneklik.


Sosyal medya gittikçe daha çok iş yürütmenin önemli bir bileşeni haline geliyor. Basitçe, çevrimiçi başarılı olmak istiyorsanız buna ihtiyacınız var. Kendinizi tüm popüler ağlarda kurmak korkutucu olsa da, yapabileceğiniz en az şey ziyaretçilerinizin sizinle bağlantı kurmasını ve içeriğinizi paylaşmasını kolaylaştırmaktır. Tüm yaptığın bu olsa bile, hala çoğundan daha iyi olacaksın.

Bu nedenle, ziyaretçilerinizin ekstra ayak işi yapmasını ve Twitter profilinizi, e-posta adresinizi veya Google arama yoluyla neler yaptığınızı araştırmak yerine, iş sitenizi ilk bakışta bile daha sosyal hale getirmek için yukarıdaki eklentileri kullanın. Sitede topluluklar oluşturun. Popüler sosyal ağlarla entegre edin. Kolay iletişim sağlar. Sosyal paylaşımı etkinleştir. Bunlar modern bir sitenin olmazsa olmazlarıdır. Ve neyse ki, sitenizin WordPress’te olması, bunların hepsini biraz daha kolaylaştırıyor.

İşletme sitenizi daha sosyal hale getirmek için hangi adımları attınız? Yukarıdaki eklentilerden herhangi birini veya başka araçları kullanıyor musunuz? Ne düşündüğünü duymak isterim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map