WordPress Kullanarak Pazarlama Stratejisi Oluşturma

Bazı insanlar, tek yapmaları gereken WordPress sitelerini kurmak ve uzaklaşmak olduğunu düşünüyor. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, bu doğru değil. Aslında, bir pazarlama stratejisi oluşturmalı ve WordPress sitenizin uzun vadede başarılı olduğunu görmek istiyorsanız buna bağlı kalmalısınız..


Bununla birlikte, aşağıda siteniz için bir pazarlama stratejisi oluşturmak için atabileceğiniz altı adım vardır..

1. Adım: Tasarımınızı Düşünün (ve Test Edin)

Bakmaktan hoşlandığınız bir web sitesi oluşturmak gerçek bir başarıdır. Herhangi bir tasarımcı veya geliştiricinin size söyleyeceği gibi, tasarım sürecinde bir web sitesine bakmaktan kesinlikle rahatsız olmadığınız nadir bir gündür. Gün geçtikçe sevdiğiniz biriyle karşılaştığınızda, muhtemelen işarete gerçekten vurmuş gibi hissedersiniz. Ne yazık ki, bir sitenin nasıl göründüğünü beğenmek başarının bir göstergesi değildir.

Sitenizin başarılı olup olmadığını gerçekten bilmenin tek yolu sitenizi test etmektir. Bunu nispeten kolay bir şekilde yapmanıza izin veren birkaç araç vardır. Birçoğu, kesinlikle gemiye binebileceğim bir kolaylık seviyesi olan WordPress panosuna entegre edilebilir. Yapmanız gereken, sitenizin tasarımının test etmek istediğiniz bir yönünü seçmektir. Ardından, bu tasarım öğesinin alternatif sürümlerini oluşturun. Oradan kullanarak bir A / B veya çok değişkenli test yapabilirsiniz Google Analytics Denemeleri.

Google İçerik Denemeleri

Bir WordPress eklentisi var (Google İçerik Denemeleri Ücretsiz WordPress Eklentisi), bu denemeleri WordPress sitenizde gerçekleştirmeyi çok basit hale getirir; sitenizi olabildiğince pazarlanabilir hale getirme konusunda ciddiyseniz, kontrol etmeye değer..

Ayrıca, bir an önce yürütülebilecek yazı şablonları oluşturmak için özel yazı türleri özelliğinden de yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, kodu incelemek zorunda kalmadan yeni bir açılış sayfası veya harekete geçirici mesaj başlatabilirsiniz her seferinde. Bu aynı zamanda sitenizin tamamında tasarım uyumu sağlar.

2. Adım: SEO dır-dir Pazarlama

Gerçekten bu unutmuş gibi değil, ama arama motoru optimizasyonu kesinlikle pazarlama çabalarının önemli bir parçasıdır. En azından öyle olmalı. Ve çoğu WordPress sitesinin yapısı hızlı site sıralamasına elverişli olsa da, kutudan çıkar çıkmaz tam olarak optimize edilmezler. Bunun için biraz ince ayar yapmanız gerekiyor.

Yeni başlayanlar için bu, “Arama motorlarının bu siteyi dizine eklemesinden vazgeçirmek” için Ayarlar’daki sinir bozucu küçük kutunun işaretini kaldırmak anlamına gelir.

Oradan, kalıcı bağlantılar ve 301 yönlendirmeleri gibi şeyleri düşünmeniz gerekecek ve… bu biraz zor olabilir. Bu yüzden bir SEO eklentisi kullanmanın büyük bir savunucusuyum. Tabii ki, sağ biri zorunludur. Kötü bir site sitenizi mahvedebilir ve hatta Google’dan ceza almanıza neden olabilir. İyi değil! Dışarıda “iyi” olarak nitelendirilen birkaç kişi olmasına rağmen, favorim WordPress SEO by Yoast.

WordPress SEO by Yoast

Bu eklenti ile meta başlıkları, meta açıklamaları, kalıcı bağlantıları, RSS ayarlarını kolayca değiştirebilir ve sadece birkaç tıklamayla XML site haritası oluşturabilirsiniz. Bu büyük bir zaman tasarrufu sağlar ve arama motoru sıralamasıyla ilgilenen herkesin kullanması gerekir.

3. Adım: Satış Ortağı Olun

WordPress sitenizin erişimini genişletmenin bir yolu, bağlı kuruluş pazarlamasını düşünmektir. Bazıları sitenizin kenar çubuğunda satış ortağının reklamlarını göstermeyi içeren birçok farklı form alır. Daha fazla erişim sağlamak için yayınlarınıza ortaklık bilgileri de ekleyebilirsiniz.

İştirak geliri kazançlı olabilir, ancak bu konuda akıllı olmalısınız. Ziyaretçilerinize düzenli olarak çok sayıda yeni içerik sunarsanız, hiçbir şey onları başka bir kişinin ürünlerini ele geçirmeye yönelik ani bir değişiklikten daha hızlı kapatmaz. Bu nedenle, sitenizde bağlı kuruluş ürünlerine sahip olduğunuzu ancak bu ürünleri nasıl sergilediğiniz konusunda ince olun..

4. Adım: Reklamları Avantajınıza Göre Kullanın

Sitenize düzenli trafik almaya başladıktan sonra, bir tür reklam sunmayı düşünebilirsiniz. Sabit oranlı reklamlarla başlamak, suları reklamverenlerin ilgi alanı açısından test etme ve ilk reklamların ne tür bir yanıt aldığını görme fırsatı sunduğu için gitmenin bir yolu olabilir..

Ancak siteniz popülerlik kazandıkça, tıklama başına maliyet veya gösterim başına maliyet modeline geçmek isteyebilirsiniz. Bu, bir reklam ağına katılıp katılmamanıza (ve hangisini yaparsanız) ve sektörünüzdeki diğer kişilerin genellikle ne yaptığına bağlıdır. Hangi modelin ve hangi türün en iyi sonucu verdiğini görmek için görüntülediğiniz reklamlarda A / B testini her zaman kullanabilirsiniz.

5. Adım: İçerik Stratejisi Oluşturun

Sitenizi içerik olmadan pazarlamak imkansızdır. Aslında çevrimiçi pazarlamanın temelini oluşturuyor. Dolayısıyla, içeriğiniz için diğer pazarlama çabalarınızla tutarlı ve sitenizi mümkün olduğunca fazla göz küresinin önüne getiren bir stratejiniz olması gerekir..

İyi bir içerik stratejisi tipik olarak birkaç anahtar kutusunu işaretler. Yeni başlayanlar için, okuyucuları ilgilendiren bilgilendirici ve eğlenceli yazılarla dolu olacak. Ya eğitecek ya da memnun edecektir. Ve en iyi içerik her ikisi de. Bu, WordPress’in inşa edildiği bir şey olduğu için şanslısınız. Bir hevesle yeni sayfalar ve yeni yayınlar oluşturmak kolaydır.

Editoryal Takvim Eklentisi

Ancak, gerçekten bir şey yapmak istiyorsanız, içerik programınızı daha iyi takip etmek isteyebilirsiniz. Gibi eklentiler İçerik Takvimi ve CoSchedule kullanımı kolaydır ve yeni blog yayını fikirlerini ve ne zaman yayınlanacağını yönetmeyi kolaylaştırır.

6. Adım: İlerlemenizi İzleyin

Site ziyaretlerinde bir artış veya dönüşümlerde bir artış görürseniz, otomatik olarak en yeni pazarlama stratejinizin işe yaradığını düşünebilirsiniz, ancak bu tür bir varsayım yapmak güvenli değildir. Bu olumlu işaretlerin sadece bir fluke veya pazarlama stratejinizin belirli bir bileşeninin sonucu olabileceğini görüyorsunuz. Sonuçlarınızı takip etmezseniz, bu bileşenin ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmaz..

Daha basit bir ifadeyle, stratejinizin sadece% 15’i çalışıyor olabilir, ancak her ay takılırsınız ve zamanınızı diğer% 85’e harcarsınız. Ancak, izlemediyseniz bunlardan hiçbirini bilemezsiniz.

Sonuçları izlemek için gidilecek kaynağım Google Analytics. İzlemek için hedefler belirlemenize olanak tanır ve dönüşümlerinizin kaynağını izlemek için UTM bağlantıları ekleyebilirsiniz. Ayrıca, görmek istediğiniz belirli türde bilgileri görüntüleyen özel raporlar derleyebilirsiniz. Ve elbette, bir WordPress eklentisi Kontrol Panelinize kolay entegrasyon için.


WordPress, web siteniz için bir pazarlama stratejisi oluşturmayı ve uygulamayı basit ve basit hale getirir. CMS’nin kendisinden kullanabileceğiniz çeşitli eklentilere kadar site trafiği oluşturmak ve dönüşümleri artırmak için mükemmel bir sistem sunar. Konuyla ilgili okumaya devam etmek istiyorsanız, Freddy’nin WordPress sitenizi pazarlamaya yönelik nihai kılavuzuna göz atın.

WordPress siteniz için bir pazarlama stratejisi oluşturdunuz mu? CMS hakkında özellikle bu görevi yerine getiren bir şey var mıydı? Seni geri tutan bir şey var mı? Yorumlarınızdaki deneyimlerinizi duymak isterim!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map