WordPress Kullanarak Küçük İşletmeler için İçerik Pazarlama İpuçları

WordPress Kullanarak Küçük İşletmeler için İçerik Pazarlama İpuçları

İşletmenizin veya operasyonunuzun boyutuna bakılmaksızın, içerik pazarlaması yapmak şarttır. Bununla birlikte, küçük bir işletme yürütüyorsanız veya kendi başınıza oradaysanız, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtmak için büyük ölçekli bir kuruluştan daha az kaynağınız olduğunu söylemek muhtemelen adil olacaktır. Buna rağmen, bu doğru strateji olmadan mükemmel sonuçlar elde edemeyeceğiniz anlamına gelmez, bu nedenle içerik pazarlama ipuçları listemizi bir araya getirdik.


Basit bir ifadeyle, içerik pazarlama, web sitenize daha fazla hedeflenmiş trafik getirmek için tanıtılan yüksek kaliteli içerik üretmeyi içerir. İçerik pazarlama çalışmalarınızı iyileştirerek sitenize daha fazla ziyaretçi çekecek, potansiyel müşteri oluşturmayı arttıracaksınız. Bu, sonuçta daha fazla satış yapmak için işinizi yapabilir.

İçerik pazarlama stratejinizi uygulamanın veya geliştirmenin birçok farklı yolu vardır. Neyse ki, bir WordPress web siteniz varsa, yardımcı olmak için kullanabileceğiniz bazı güçlü WordPress eklentileri vardır. İçerik pazarlama deneyiminiz ne olursa olsun ve ne kadar zaman ayırmanız gerekiyorsa da, aşağıdaki içerik pazarlama ipuçları sizi doğru yönde başlatacak veya mevcut çabalarınızı artıracaktır..

1. Harika İçerik Oluşturun

Bunu duymak istemeyebilirsiniz, ancak içerik pazarlamasının en önemli yönü içeriğin kendisidir. Birçok insan, şaşırtıcı içeriklerin nasıl üretileceği, hatta sadece konuların ne yazacağı konusunda karar vermek için kendilerini düğümlere bağlar..

Küçük işletmeler için en iyi öneri basit tutmaktır. Müşterilerinizin hangi bilgileri bilmek istediklerini düşünün. Son zamanlarda hangi soruları soruyorlar? Kendinizi tekrar tekrar açıklarken neler buldunuz? Birinin sizinle tartıştığı bir sorunu varsa, muhtemelen diğer insanların çoğunun aynı sorunu vardır ve evde Google-ing.

Hedef kitlenizin ve mevcut müşterilerinizin sorgularını ve endişelerini not edin ve bunu içeriğe dönüştürün. Sitenize ilginç ve ilgi çekici içerik eklemenin en iyi yolu bir blog kullanmaktır, bu nedenle müşterinizin sorularını yanıtlayın ve her birini bir blog yayınına dönüştürün. Bu yayınları bilgilendirici ve eğlenceli, ancak en önemlisi hedef kitlenizle alakalı hale getirmeye çalışın, böylece okumaya ikna edilirler.

Artık, olası bir müşteri veya müşteri sorgularına yanıt aramak için Google’a başvurduğunda, blogunuzu bulma şansı vardır. Sorularına bir cevap aldıktan sonra, sadece birkaç tıklamayla, satış kanalınızda veya satış sayfanızda bir sonraki adıma geçmeye hazır olabilirler..

2. Kaliteli bir WordPress Teması Kullanın

Toplam İçerik Pazarlama WordPress Teması

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok WordPress teması var ve işletmenizi veya blogunuzu çevrimiçi başlatmaya başladığınızda çok zor olabilir. İçerik pazarlaması için, hızlı yükler, görünüyor profesyonel, dır-dir kullanımı kolay ve size bir kol ve bir bacağa mal olmaz. Total WordPress temasını yeterince öneremeyiz. Bu tema hız için optimize edildi, yüzlerce Tema Özelleştirici seçeneği ve kolay sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ve maliyeti yeni bir yazıcıdan daha az. Herhangi bir işletme veya blog için Total, aşağıdakileri içeren bir içerik pazarlama web sitesi oluşturmak için harika bir temadır.

3. İçerik Oluşturmanızı Düzenleyin

Küçük ölçekli bir işletme için haftada en az bir, ideal olarak iki blog yayını yayınlamak istiyorsunuz. İnsanlar genellikle sitelerine içerik oluşturmaya ve içerik eklemeye başlarlar. Yeni olduğunda, motive olursunuz! Ancak haftalar geçtikçe geride kalmaya eğilimlidirler. Düzenli olarak içerik eklemek gerçekten önemlidir ve bunu yapmanın en iyi yolu bir izleyici veya takvim kullanmaktır. Bir takvimi toplantılar veya işinizin diğer önemli yönleri için kullanırsınız, neden yayınlarınız ve tanıtımlarınız olmasın??

Editoryal Takvim WordPress Eklentisi

İçerik Takvimi WordPress için gün, hafta veya ay için planlanan tüm yayınlarınızı görmenizi sağlayan ücretsiz bir eklentidir. Makalelerin ne zaman yayınlanacağını, gelecekteki içerikler için hangi fikirlere sahip olduğunuzu ve çok daha fazlasını organize etmenizi sağlar. Bu bilgilerin tümü açık bir takvim biçiminde sunulmaktadır. Bu ücretsiz eklenti, içerik oluşturma görevlerinizin üstünde kalmak için hızlı ve kolay bir yol sunar.

4. E-postayı Unutmayın

İçerik pazarlama ipuçlarının bir listesi e-postaya dokunmadan tamamlanmaz. Web sitenize gelen ziyaretçilerin e-posta adreslerini toplamanın yanı sıra müşteri ve müşteri e-postalarının bir listesini tutmaya çalışmanız çok önemlidir. Bir e-posta bülteni veya abone listesi oluşturarak, blogunuza her yeni makale yayınladığınızda artık bu kişiyle iletişim kurabilirsiniz. Bu e-posta bildirimleri kitlenizin yeni makalelerden haberdar olmasına yardımcı olur ve daha fazla bilgi edinmek için sitenizi ziyaret etmeye teşvik eder.

WordPress için MailChimp

MailChimp güçlü bir e-posta pazarlama çözümüdür. Ücretsiz yükleyerek WordPress için MailChimp eklentisi ve MailChimp ile kaydolarak bir posta listesi oluşturmaya başlayabilirsiniz. MailChimp ile yeni içeriğinizi otomatik olarak e-posta listenizdeki herkese veya bir gruba e-postayla gönderebilirsiniz..

5. Sosyal Medyanızı Yönetin

Sosyal Medya, içeriğinizi paylaşmanın ve sitenizi tanıtmanın başka bir önemli yoludur. Ne tür bir işletmeye sahip olursanız olun sosyal medyada bulunmanız gerekir. Ne kadar çok makale üreterseniz, farklı sosyal medya kanallarında o kadar fazla paylaşımda bulunmanız gerekir, içeriğinize o kadar çok kişi maruz kalır.

Social Warfare Ücretsiz Sosyal Paylaşım Eklentisi

İçeriğinizi paylaşılabilir hale getirmenin ve insanları sosyal medyada sizi izlemeye teşvik etmenin en kolay yolu sitenize paylaşım düğmeleri eklemektir. Sosyal Savaş sosyal paylaşımlar ve sitenize trafik çekmede uzmanlaşmış ücretsiz bir WordPress eklentisidir.

Sosyal paylaşım düğmeleri sağlamanın yanı sıra, Pinterest’e özgü görüntüler için seçenekler sunmak ve Twitter dostu alıntılar oluşturmak da dahil olmak üzere sosyal medya pazarlamasının diğer yönlerine de yardımcı olur. Bu eklenti, web sitenizi içeriğinizi paylaşmaya ve içeriğinizi sizin için paylaşacak güçlü bir sosyal medya topluluğu oluşturmaya başlamak için ihtiyacınız olan araçlarla donatır..

6. CoSchedule ile Zaman Kazanın

İçerik pazarlaması ve sosyal medya ile ilgili temel sorunlardan biri, zaman alıcı olabilmesidir. Sürekli yeni içerik oluşturma ve farklı sosyal medya platformlarında sürekli paylaşılması kendi içinde tam zamanlı bir iş olabilir. CoSchedule bu konuda yardımcı olabilir ve size çok zaman ve enerji tasarrufu sağlayabilir.

CoSchedule Ücretsiz WordPress eklentisi

CoSchedule, Editoryal Takvim’e benzer şekilde çalışan premium bir WordPress eklentisidir (14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile). Bununla birlikte, CoSchedule sadece blog makalelerinizi değil, onunla birlikte gelen tüm sosyal medya yayınlarını planlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, sürekli olarak yeni içerik oluşturmanıza gerek kalmaması için eski yayınları tekrar kolayca paylaşmanıza olanak tanır. Tüm bunlar WordPress panosundan yapılır, bir siteden diğerine atlayarak zaman kazanır ve kafanızın her kanalın gereksinimlerini karşılar.

7. İçerik Pazarlama Stratejinizi Geliştirmeye Yardımcı Olmak için Analytics’i Kullanma

Analytics, içerik pazarlamasının önemli bir parçasıdır. Sitenize kaç kişinin baktığını, sizi nasıl bulduğunu, hangi içerikle ilgilendiklerini ve hangi sayfaların ilgisiz olduklarını ve çok daha fazlasını görmenizi sağlar.

Google Analyticator ücretsiz WordPress eklentisi

Google Analyticator WordPress panonuzun içinden gerçek zamanlı istatistikleri görmenizi sağlayan harika bir ücretsiz WordPress eklentisidir. Sağladığı bilgiler, içerik pazarlama stratejinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bu bilgilerle donatılmış olarak, içeriğinizi müşterilerinizin ilgi alanlarıyla daha alakalı hale getirebilirsiniz.

Filiz Sosyal

Filiz Sosyal içeriğinizin farklı sosyal ağlarda nasıl performans gösterdiğini izlemenize yardımcı olan bir hizmettir. Bu, birçok özellik sunan premium bir çözümdür, ancak sosyal medya metrikleri özellikle etkileyici.

Sprout Social’ın içerdiği araçlar, sosyal medya platformlarınızın size nasıl yardımcı olduğuna, hedef kitlenizin nerede takıldığına ve hangi içerikle ilgilendiklerine ve paylaştıklarına gerçekten derinlemesine bakmanızı sağlar. Bu tür bilgiler, sitenizi doğru şekilde, doğru kişilerle, doğru zamanda, doğru yerde pazarlamanıza yardımcı olmak için gereklidir.!

İçerik Pazarlama İpuçlarımızı Hazırlama

Yukarıdaki stratejilerin tümü içerik pazarlamasının önemli yönleridir. İşletmenizin gelişmesini istiyorsanız, her birini uygulamak için zaman ayırmaya değer. Sonra bunları tutarlı bir şekilde kullanmak için.

Daha yeni başlıyorsanız veya henüz bir içerik pazarlama stratejisiyle başa çıkmak zorunda değilseniz, başlamak için odaklanacak birkaç alan seçin. Sonra oradan yukarı çık. Veya yukarıda paylaştığımız içerik pazarlama ipuçlarıyla başlayın. İyi şanslar!

İyi içerik pazarlama ipuçlarınız var mı? Başarılı olan ne denediniz? Hâlâ iyileştirmek için neye ihtiyacınız var? Lütfen aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map