WordPress Kova Listesi: Ölmeden Önce WordPress ile Yapılacak 30 Şey

WordPress Kova Listesi: Ölmeden Önce WordPress ile Yapılacak 30 Şey

Kova listemde üst düzey Filipinler’i ziyaret ediyor çünkü bir litre şarap 195 pesoya (3 dolar) gidiyor ve Matt’e göre yarasalar geniş gün ışığında otellerden uçuyor. Sırada bir sıcak hava balonu olacaktı. Grup listenizde neler var? Umarım sizinkinde benimkinden daha iyi eşyalarınız vardır. Ayrıca izledin mi Yapılacaklar listesi Morgan Freeman hakkında daha fazlası Morgan’ın içinde olmasının iyi olacağını biliyorsun ��


Trepidasyon, bir gün mutlaka öleceğinizi hatırladığınızda aldığınız duygudur. Ancak umarız o gün yakın gelecekte olmaz çünkü burada kovaya başlamadan önce WordPress ile yapabileceğiniz 30 şeyin cesaret verici bir listesi var. Sizi temin ederim, bu çok tabu konuyu ele almanın başka bir yolu yoktu, ama bununla bittiğimiz için mutluyum.

Şimdi sulu kısma. Kova listenizi çıkarın (varsa) ve grim orak makinesi ile randevunuzdan önce iyi ole WordPress ile yapabileceğiniz birkaç şey ekleyin. Sevimsiz mi? Evlat, buradaki tüm bu konuşmalarla birlikte yumurta kabuklarında yürümek gibi – tamam, duracağım. Arkadaşım tango yapalım, hayat çok kısa.

1. Bir WordPress Blogu Başlatın

Belki de henüz bir WordPress sitesi oluşturmaya hazır değilsiniz. Suları test etmek için küçük bir bloga ne dersiniz? Güneşin altındaki herhangi bir konu hakkında yazabilirsiniz. Bir blog, WordPress’in sürükleyici dünyasına girmenin harika bir yoludur. Ayrıca yeteneklerinizi sergilemek de şaşırtıcı – bir portföy gibi. WordPress.com’da ücretsiz bir blogla bile başlayabilirsiniz ve zaman geldiğinde, kendi kendine barındırılan WordPress’e geçin.

2. Bir WordPress Sitesi Oluşturun

Gerçekten hızlı. Bir WordPress siteniz yoksa, ne bekliyorsunuz? WordPress kullanarak site oluşturmak için daha iyi bir zaman olamazdı. Artık sadece bir blog platformu değil – İşletmeler için WordPress kimliği, dünyaca ünlü markalar da dahil olmak üzere çok sayıda siteye güç veriyor. Çevrimiçi varlığı olmayan bir işletme birçok fırsatı kaçırıyor.

3. Bir Ay Boyunca Günlük Gönderin

Söylemesi daha kolay, WordPress blogunuza bir ay boyunca günlük bir makale göndermek kolay bir iş değildir. Hepsi aynı, çok yapılabilir. Yazmak için bir editoryal takvime ve zamana ihtiyacınız var. Hepimiz yeni içerikli bloglara hayran kaldık, bu yüzden yazmaya başlayın ve bir ay sonra devam edin. Bu, kova listeme ekliyorum.

4. Viral WordPress Postası Oluşturun

Bir gönderinin viral olana kadar viral olacağını asla bilemezsiniz. Viral olmak farklı insanlar için farklı şeyler ifade edebilir, ancak sonunda web siteniz için yeni trafik kaynakları oluşturacaktır. En iyisi, yazılarınızla ve okuyucularınız memnuniyetle paylaşacağınız insanca mümkün olduğunca fazla değer sağlamaya odaklanmaktır..

Yazdığım WordPress ile ilgili bir yazı 4K Facebook paylaşımları aldı ve bu şimdiye kadar aldığım kadar viral bir mesaja yakın. Hala erkeklik formülü üzerinde çalışıyorum (ve bulguları gelecekteki bir gönderide paylaşabilir) çünkü dürüst olmak gerekirse, bunun nasıl olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

5. WordPress Sayfa Yükleme Hızlarınızı Optimize Edin

Yavaş yükleniyor web siteleri kıyameti. Sürekli olarak sitelerimin hızına takıntılıyım çünkü bu tür şeyler kullanıcı elde tutma ve Google arama sıralamaları için harika. Hızlı siteler sallandığından yük hızlarınız hakkında da bir şeyler yapmanız gerekir. Ancak endişelenmeyin, WordPress’i nasıl hızlandıracağınızla ilgili bu kılavuz, web sitenizi nasıl optimize edeceğiniz konusunda size birçok ipucu verecektir.

6. 2 Haftada Bir 1000 WordPress Sitesini Ziyaret Edin

Hepimiz büyük bir takip çeken web sitelerine sahip olmayı hayal ediyoruz. Daha fazla hedeflenmiş trafik, sizin için daha fazla fırsat anlamına gelir. Ancak WordPress sitenize nasıl daha fazla okuyucu çekersiniz? Her şey harika içeriğe, WordPress SEO’ya ve doğru tanıtım türüne dayanıyor.

7. WordPress ile bir E-posta Listesi oluşturun

Saldırılarının inanılmaz derecede kolay olması, kişilerin e-posta listenize kaydolmasını sağlamak işiniz için en önemli öncelik olmalıdır. WordPress için e-posta pazarlama eklentileri ve hizmetinizdeki bir dizi hizmet sayesinde, bir posta listesi oluşturmak için jeton ödemenize bile gerek yok.

8. WordPress Forumlarında Destek Bileti Yanıtlama

WordPress’in arkasındaki büyük topluluk, platformun en büyük gücüdür ve siz de bunun bir parçası olabilirsiniz. Nasıl? Sadece destek forumlarında yardım sunarak. Kullanıcılar her gün WordPress forumlarına her türlü soruyu gönderir. Oradaki biri için hayatı iyileştirin ve uzmanlığınıza ve deneyiminize katkıda bulunun.

9. WordPress BETA Sürümünü deneyin

WordPress’in herhangi bir sürümü yayınlanmadan önce, test sürecine çok fazla çalışma yapılır. Tabii ki, bu, yeni sürümün inmesinden çok önce hataların yakalanmasını ve kaldırılmasını sağlar. En iyi yanı, BETA sürümlerini test etmek için katı bir WordPress geliştiricisi olmanıza gerek olmamasıdır.

10. WordPress Çekirdeğine Katkıda Bulunun

WordPress, tüm dünyadaki geliştiricilerin katkılarıyla mümkün olan açık kaynaklı bir projedir. Web geliştirme becerileriniz ev hakkında yazmak için bir şeyse, WordPress size dünyayı değiştirme şansını verir, her seferinde bir kod satırı. WordPress’in her birimize ihtiyacı var, bu yüzden geri çekilmeyin – sadece WordPress çekirdeğine katkıda bulunmak.

11. Ücretsiz bir WordPress Sitesi Oluşturun

Geri vermeden biraz daha alır ve alırsanız, sadece bencil olursunuz. Müşteriler için web siteleri oluşturuyorsanız, muhtemelen zaten yeterince para kazanıyorsunuz, neden geri vermiyorsunuz? Bir arkadaşınız, bir hayır kurumu veya yerel kilise / cami / vb. İçin ücretsiz bir WordPress sitesi oluşturun. Öldürmeyecek, söz veriyorum. Aslında, sizin lehinize çalışacaktır.

12. WordPress Kullanarak Bağış Toplama

Birçok blogcu bunu daha önce birçok kez yapmıştı. WordPress kullanıcıları hevesli bir gruptur ve önemsediğiniz nedenlerden dolayı biraz para ve crowdfund toplamak için kanamayacaksınız. Bunun ışığında, Afrika’daki çocuklara daha fazla kitap almak isterim çünkü buradaki okuma yazma bilmeme oranı çatıdan geçiyor. Bir iki kitap bağışlayabilir misin? Belki bir şey yapabiliriz.

13. Bir WordPress Kursu Oluşturun

Blog başlatmakla ilgili bahsettiğimiz şeyi hatırlıyor musunuz? Herhangi bir alanda bir süre blog yazarsanız, çok fazla bilgi edinir ve bölgenizde uzman olursunuz. Birçok blogcu nişlerinde otorite figürleri olmaya devam ediyor ve sonra bir WordPress kursu veya bir e-Kitap oluşturuyorlar. Ücretsiz veya ücretsiz olarak verin – önemli değil.

14. Bir WordPress Topluluğuna Katılın

Platform hakkında benzer düşünen bireylerle takılmaktan daha fazla şey öğrenmenin daha iyi bir yolu var mı? Web üzerinde en son olaylar hakkında bilgi edinebileceğiniz, diğer WordPress kullanıcılarıyla bağlantı kurabileceğiniz ve harika olacağınız bir milyon WordPress topluluğu var. WordPress Buluşması size yakın olanı görmek için.

15. Bir WordCamp’e Katılın / Düzenleyin

Sadece geçen gün bir WordCamp Buradaki WordPress hakkında pek fazla insanın bilmediği bir yer görüyorum. Evet biliyorum. Ancak halkım çevrimiçi olarak geçiminizi bile bilmiyor (ve inanmayacak). Ve bir ülke olarak, yılda sadece bir WordCamp etkinliğimiz var.

İnsanlar memleketinizde WordPress’i biliyor mu? Belki de size yakın olan insanların hayatlarını bu şekilde değiştirirsiniz. Bir WordCamp organize etmekten rahatsız değilseniz, belgenizde, şehrinizde veya ülkenizde bir sonrakine katılabilirsiniz..

16. WordPress Swag’ı edinin

Bölgenizdeki bir sonraki WordPress etkinliğine katıldığınızda, güzel WordPress yağmalarını ellerinize alın. Evet, bir WordPress dövmesi (kalıcı veya geçici) almanız gerekiyorsa veya bir ay boyunca her gün WordPress markalı tişört giymeyin. Kendi WP yağmalarınızı bile yapabilirsiniz (merhaba heykeltraşlar ve 3D baskı hayranları), bu yüzden gökyüzü burada sınır.

17. Matt Mullenweg ile bir Selfie alın

Matt Mullenweg WordPress’in kurucusudur. WordCamp’lere katılmak için çok seyahat ediyor ve dünya çapında zirveler yapıyor. Yakınınızdaki bir kasabaya mı geliyor? Zaten lanet şeye katılın ve Matt’den kameranıza bir gülümseme koymasını isteyin. Harika bir konuşmanın başlangıcı da olabilir.

18. WordPress Geliştirmeyi Öğrenin

Kitap, kurs satın alın ve WordPress bloglarını okuyun. WordPress hakkında her gün bir şeyler öğrenin ve kısa bir sürede ne kadar bilgi toplayabileceğinize şaşıracaksınız. Özellikle WordPress geliştirme becerileri bu dönemde ve çağda inanılmaz derecede değerli.

19. WordPress Teması Oluşturma

Etkinizi hissettirebileceğiniz bir alan WordPress temalarıdır. Hotcakes gibi satılan temalar var ve daha fazla insan WordPress’e katıldığından, temalar etrafında bir iş yaratma konusunda büyük bir potansiyel var. Harika bir ücretsiz WordPress teması oluştursanız bile, fırsatlar dünyasına kapı açacak.

WPExplorer’da ücretsiz WordPress temalarımızı burada paylaşıyoruz, ancak freebies’lerinizi WordPress.org’a ve diğer freebie sitelerine de gönderebilirsiniz. Ayrıca Themeforest, Creative Market, Template Monster ve daha fazlası gibi premium WordPress temaları için tonlarca harika pazar yeri var!

20. Bir WordPress Eklentisi Oluşturun

Bir WordPress eklentisi oluşturmak, kodda yolunuzu bilmeniz koşuluyla WordPress’e olan sevginizi geliştirmenin başka bir yoludur. Ayrıca, profesyoneller gibi şaşırtıcı eklentileri nasıl kırbaçlayacağınızı gösteren birçok öğretici var. WordPress siteniz için bir özelliğe mi ihtiyacınız var? Bir eklenti oluşturmak sadece cevabınız olabilir. Kim bilir, başka biri sizin yaratılışınızı faydalı bulabilir.

21. Bir WordPress Teması veya Eklenti Mağazası başlatın

Tema ve / veya eklenti oluşturan bir geliştiriciyseniz, bunları kendiniz satmak isteyebilirsiniz. Neden dükkan açmıyorsunuz? WordPress temaları ve eklentileri etrafında yolunuzu bilmek için para ödüyor ve birkaç önemli insanın yardımıyla (ya da seçerseniz bir takım bile) Pippin gibi Easy Digital Downloads ile kendi pazarınızı başlatabilirsiniz. Tutku iş dünyasında her şeydir.

22. ilk 1000 $ olun

WordPress bloglama, web tasarımı, danışmanlık, temalar veya başka bir şey olsun, WordPress ile sırtınızı geriye eğmeden 1000 dolar kazanabilirsiniz. Birçok girişimci WordPress ile milyonlar kazanıyor, bu yüzden devam et.

23. WordPress SEO’da kazanın

Zaten bir WordPress siteniz veya blogunuz varsa, SEO anahtar kelimeleriniz için iyi sırada yer almayı sevmez misiniz? İçeriğinizin Google’ın ilk sayfasında geldiğini görmek heyecan vericidir. Ayrıca sizin için daha fazla trafik anlamına gelir, bu yüzden bir kazan-kazan durumu. Bu bir meydan okuma gibi görünebilir, bu SEO işi, ama sadece işe ve gün be gün (biraz dirsek yağı ile) WordPress SEO’nuzu geliştirebilirsiniz.

24. En Sevdiğiniz WordPress Temasını İnceleyin

İleride ele almak istediğim bir alan, WordPress temalarını gözden geçirmek (ve binlerin üstünde binlerce var) topluluğa geri vermenin harika bir yoludur. Yeni başlayanlar ve deneyimli kullanıcılar için kendi ihtiyaçları için en iyi WordPress temasını bulmayı kolaylaştırın.

25. Önemli Bir WordPress Yayını Üzerine Konuk Blogu

Yalnızca kişisel kazanç için, yani geri bağlantı almak için blog yazmamalısınız. Misafir bloglama, nerede olursanız olun kitlenizi eğitmenin ve onlara ulaşmanın harika bir yoludur. Popüler bir WordPress blogunda öne çıkmanız, ihtiyacınız olan pozlamayı sağlar. Markanızı da güçlendirir ve olası satışların gelmesini sağlar, bu nedenle blogunuza odaklanmayın.

26. Ünlü WordPress Uzmanlarını Takip Edin

WordPress toplulukları hakkında yukarıdaki öğeyi geliştirmek için, sosyal medyada WordPress uzmanlarını takip ederek eğrinin önünde kalabilirsiniz. Bu adamlar genellikle her gün kullanışlı olacak en son haberleri, ipuçlarını ve çok sayıda tavsiyeyi paylaşır.

27. Çalışma Alanınızı Favori WordPress Temanızla Dekore Edin

En sevdiğiniz WordPress teması hangisidir? Birçok favorim var ama bu sadece benim. Kırmızı rengin belirli bir tonu için bir şeyim var, bu yüzden çalışma alanım gülünç miktarda kırmızı tonuna sahip. Eşim deli olduğumu düşünüyor, ancak çalışma alanımın bol miktarda kırmızı ve altın tonu içeren bir sonraki WordPress tabanlı sitemi yansıtması için ihtiyacım vardı.

Belki bir hafta bile olsa, en sevdiğiniz WordPress temanızı (ya da daha iyisi) WordPress sitenizi yansıtacak şekilde ofisinizi dekore edebilirsiniz..

28. WordPress Arkadaşı Olun

WordPress ile çalışan çevrimdışı olduğundan daha fazla kişiyle tanışıyorum. Muhtemelen bu adamın var olmayan bir sosyal hayatı olduğunu düşündüğünü biliyorum. Eh, zamanımın çoğunu çevrimiçi olarak bu ve bununla yazarak, araştırarak ve inceleyerek geçiriyorum. Gerçek bir inek dediğin tam olarak olmasam da, WordPress sayesinde çevrimiçi olarak çok fazla arkadaş edindim. Bazılarıyla şahsen tanıştım ama hala devam eden bir çalışma.

29. WordPress Uzmanı Olun

İnsanlar bir WordPress uzmanına ihtiyaç duyduklarında gittikleri adam veya kız olun. Tek yapmanız gereken şu anda tam dalmak ve WordPress ile her şeyi yapmak. Hangi şekilde seçerseniz seçin, hangisini seçerseniz seçin. Bloglama, geliştirme, performans, geçiş gibi – tek bir WordPress alanında uzman olun. Ödüller inanılmaz.

30. Bu WordPress Postasını Paylaş!

Paylaşmak önemlidir, bu yüzden lütfen sadece bu gönderiyi okuma ve her zamanki gibi bırakma. En azından bir kez farklı bir şey yapın ve bu yayını arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın. Kendi kendime söyleyebilirsem bu ilham verici parçayı kimin görmesi gerektiğini asla bilemezsiniz. Belki de bunu viral bir yazı haline getirebilir ve daha önce bahsettiğim gelecekteki yazıda konuşabiliriz.

Son Açıklamalar

Gerçekten, o paylaşım düğmesine basmadan gitmeyin. WordPress ile yapabileceğiniz en az şey �� Ancak bu, WordPress ile yapılacak 30 şeyin bir listesidir – çok daha fazlası var! WordPress ile başka neler yapıyorsunuz?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map