WordPress’inizi Büyümek İçin Snapchat’i Kullanma

WordPress'inizi Büyümek İçin Snapchat'i Kullanma

Herhangi bir günde, Snapchat bitti 150 milyon kişi enstantane kullanma, gönderme ve alma. Aralarında 2,5 milyar görüntü izleniyor ve 10 milyar video izleniyor. Bu her gün! Bu yüzden dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformu ve WordPress web sitenizin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için nasıl kullanılabileceği hakkında daha fazla bilgi edinme zamanı geldi.


Bu makale, Snapchat’in ne olduğunu, onu kimin kullandığını ve WordPress’inizi büyütmeye nasıl yardımcı olabileceğini derinlemesine inceliyor. Daha sonra bir Snapchat topluluğu oluşturmak için ipuçlarını ve püf noktalarını tartışıyoruz ve işinizi tanıtmanıza yardımcı olacak ekler eklerken en iyi uygulamaları ele alıyoruz.

Snapchat nedir?

Lensler

Snapchat arkadaşlarınıza ve takipçilerinize fotoğraf ve video göndermenizi ve görüntülemenizi sağlayan popüler bir mobil uygulamadır. Sosyal medya kanalları kalabalığında öne çıkmasını sağlayan ayırt edici özelliği, görüntülerin veya çekildikleri gibi, sadece 1 saniye ila 24 saat arasında kısa bir ömre sahip olması ve ardından otomatik olarak silinmeleridir..

Snapchat kullanmanın ana cazibe merkezlerinden biri eğlenceli olmasıdır. Snapchat lenslerinin yanı sıra, göndermeden önce görüntülere metin, ek açıklamalar ve emojiler ekleyebilirsiniz. Lensler yüzlere köpek kulakları ekler, yüzleri ekranda başka biriyle değiştirir ve çok daha fazlasını yapar. Biraz çılgınca gelebilir, ama deneyin, eğlenceli!

Snapchat’i Kimler Kullanıyor?

Snapchat’in uzun zamandır gençlerden izleyicilere, otuzlu yaşların başlarındaki gençlere kadar gittiği uzun zamandır bilinmektedir. Başlangıçta, Snapchat ağırlıklı olarak bu demografinin daha genç ucu, özellikle de genç gençler tarafından kullanıldı. Ancak, geçen yıl, en hızlı büyüyen grup 24 yaş üstü oldu. Hedef kitleniz 30 civarında veya altındaysa, Snapchat’i işletmeniz için önemli bir sosyal medya kanalı olarak ciddi bir şekilde düşünmenin zamanı geldi.

Neden Snapchat Kullanmalısınız?

Snapchat

Snapchat son derece etkili bir pazarlama platformu haline geliyor. Görüntü ve video medya üretmek ve yayınlamak için çok zaman harcayan herhangi bir işletme, Snapchat’i doğal bir uyum olarak görecektir. Snapchat’in görüntülere ve hikaye anlatımına olan tutkusu, gıda, seyahat, medya, fitness, müzik veya moda endüstrisindeki herhangi bir işi sadece birkaçını tanıtmak için mükemmel bir kanal yapar. İşte size nasıl yardımcı olabileceği…

Yeni Takipçiler Çekin

WordPress’inizi takip etmek için, hedef kitlenizle aynı yerlerde bulunduğunuzdan ve işletmenizi tanıttığınızdan emin olmanız önemlidir. Potansiyel kitleniz Snapchat’te takılıyorsa, ancak siz değilseniz, nişinizle ilgilenebilecek kişilerle bağlantı kurmak zor. Snapchat’ta kilit bir oyuncu olmak, muhtemelen daha genç bir demografik olan yeni insanlarla etkileşime girmenize yardımcı olabilir ve bu da aşağıdakilerin artmasına neden olur..

Marka Bilinirliğini Artırın

Snapchat’teki yeni bir kitleyle bağlantı kurmakla kalmaz, aynı zamanda marka bilinirliğini de artırabilirsiniz. Snapchat’te sürekli olarak yer almak sizi takipçilerinizin zihninde taze tutacak, onları WordPress web sitenize dönmeye ve düzenli ziyaretçi olmaya teşvik edecek.

Your Audience ile etkileşime gir

Snapchat’ın doğası nedeniyle, zamanlanmış kaybolan görüntüleri ile bu sosyal medya kanalı, gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde ilerliyor. Snapchat’te bulunarak, kitlenizin yanıtladığı trendleri görebilir ve alakalı ekler ve içerik kullanarak onlarla etkileşime girebilirsiniz. Bu etkileşim, takipçilerinizin işletmenizle ilgilenmesine ve ilgilenmesine yardımcı olur.

WordPress Sitenizi Tanıtmak İçin Bir Platform

Tüm sosyal medya kanallarında olduğu gibi Snapchat de sitenizi tanıtmak için etkileyici bir platform sunar. İster sitenize gelen trafiği artırmaya, olası satışlar yaratmaya, ürün ve hizmetlerin reklamını yapmaya, ister başka bir şeye çalışın, Snapchat size bunun için bir çıkış sunar.

Şimdi Snapchat ve onu kullanmanın faydaları hakkında biraz bilgi sahibi olursunuz. Ama nasıl başlıyorsun?

Snapchat Üzerinde Takip Yapma

İndir

Snapchat hızlı ve kolay bir şekilde kurulur, sadece birkaç dakika sürer. Apple Store’dan veya Google Play’den indirin ve hızlı bir kayıttan sonra hazırsınız. Ancak, işletmenizi tanıtmak için Snapchat’i kullanmaya başlamadan önce, önce bir Snapchat oluşturmanız gerekir..

Facebook, Twitter veya herhangi bir sosyal medya platformunda aşağıdakileri oluşturmak gibi, bu zaman alıcı olabilir. Peki topu çabucak yuvarlamak için ne yapabilirsiniz??

Snapchat Snapcode’unuzu Ekleyin WordPress Sitenizi Ekleyin

Mevcut WordPress takipçilerinizi ve ziyaretçilerinizi sizi Snapchat’e eklemeye teşvik edin. Bu, WordPress kitlenizle iletişim kurmanın, sitenizi tekrar ziyaret etmelerini veya ürünlerinizi satın almalarını teşvik etmenin etkili bir yoludur..

Snapcode

Snapchat Snapcode Widget’ı kendi kişisel Snapcode’unuzu web sitenizde görüntülemenizi sağlar. Snapcode, ‘Beni Takip Et’ düğmesiyle aynı şekilde çalışır. Kitleniz kodunuzu telefonlarıyla tarar ve sizi anında Snapchat’te arkadaş olarak ekleyebilirler. Snapcode’unuz Snapchat hesabı. Ardından Snapchat Snapcode Widget’a yükleyin ve WordPress web sitenize ekleyin.

WordPress Sitenizde Bir Snap Galerisi Gösterme

Snapcode’unuzu WordPress web sitenize eklediğiniz için, bu, kitlenizin sizi hemen arkadaş olarak ekleyeceği anlamına gelmez. Web sitenizde daha önce Snapchat’te paylaştığınız bir ek galerilere sahip olarak Snapchat hesabınızı tanıtın. Bu, WordPress takipçilerinize neyi kaçırdıklarını göstermenin harika bir yoludur ve Snapchat’te size katılmaları için onları itebilir.

Cross Snapchat’ı Diğer Sosyal Medya Platformlarında Tanıtın

Snapchat’ı diğer sosyal medya kanallarınızda tanıtmak önemlidir. Mevcut ve aktif olduğunuzu ve takip etmeye değer olduğunuzu göstermek için Snapchat hesabınızdaki fotoğrafları Facebook veya Twitter’a gönderin. İnsanların sizi Snapchat’te kolayca bulmasına yardımcı olmak için Snapcode’unuzu görüntüleyin.

Snapchat URL’nizi, kullandığınız diğer sosyal medya kanallarını da görüntüleyebilirsiniz. Snapchat URL’nizi bulmak için Snapchat’i açın ve ‘Arkadaş Ekle> Kullanıcı Adını Paylaş’ı seçin. Bu, sosyal medya takipçilerinizin sizi Snapchat’te kolayca aramasına ve bulmasına yardımcı olacaktır.

Teşvik Teklifi

Snapchat hesabınızı WordPress web sitenizde veya sosyal medyada tanıtırken, ziyaretçileri sizi Snapchat arkadaşı olarak eklemeye teşvik etmek için bir teşvik sunun. Kullanıcılar sizi eklerse, sitenize ait gizli bir sayfaya indirim kuponu kodu veya URL gönderin. Nişinizle alakalı bir şey yapın, böylece doğru türde kişiyi çekersiniz.

GhostCodes kullanın

Ghostcodes

GhostCodes sektörünüzle ilgilenen başkalarını bulmak ve sizi bulmak için harika bir yerdir. Bu uygulama temelde farklı niş ilgi ilgi ifade Snapchat kullanıcıların bir veritabanı. İnsanların sizi bulabilmesi için GhostCodes’ta yayınlayın, ardından uzmanlık alanınızla ilgilenenleri de arayın. Bu, işletmenizi, alanınızdaki markaları ve işletmeleri aktif olarak arayan Snapchat’teki kişilere tanıtmanın harika bir yoludur..

Snapchat En İyi Uygulama

Bir Snapchat hayran kitlesi oluşturduktan sonra, WordPress’inizi büyütmek ve işinizi tanıtmak için Snapchat’ı nasıl kullanacağınızı dikkatlice planlamanız gerekir. Snapchat’teki amaçlarınızı ve ne başarmak istediğinizi düşünün. Bu, işletmeniz ve kitleniz için ne tür “çıtçıtlar” seçeceğinize karar vermenize yardımcı olur.

“Hikayem” e Fotoğraf Ekleme

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Snapchat sizin bir fotoğraf veya video çekip bir arkadaşınıza göndererek çalışır. Daha sonra kaybolmadan önce birkaç saniye görüntülenir.

Ancak ve en önemlisi, ‘Hikayem’e ekler de eklenebilir. İşletmeleri tanıtmak için gerçekten kullanılabilecek bu özellik. Burada görüntüler 24 saatlik bir ömre sahiptir ve takipçilerinizden herhangi biri tarafından görüntülenebilir. Bu, daha geniş bir kitleye ulaşmanız ve çekimlerinizle bir etki yaratmanız için daha uzun süreye sahip olduğunuz anlamına gelir.

Videoları ve Diğer Eğlenceli ve İlginç İçeriği Kullanın

Snaps

Unutmayın, Snapchat eğlenceli ve havalı. İçeriğinizin de olduğundan emin olun! Takipçilerinizle etkileşim kurmak, metin ve çıkartmalar eklemek ve enstantanelerinizi patlatmak için videonun gücünü kullanın! Gıda endüstrisindeyseniz, şaşırtıcı yiyecek resimleri gönderin. Kondisyonla ilgileniyorsanız, egzersiz klipleri ekleyin. Veya bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız, size kullanılan ürünleri gösterin. Bu, işinizi, hizmetinizi veya ürünlerinizi gerçekten pazarlamak için bir fırsattır, bu yüzden en iyi şekilde yararlanın.

Gerçek Zamanlı Haberler, Duyurular, Promosyonlar ve İndirimler Ekleyin

“Hikayem” e ekler yayınlamak, her resim veya videoya 24 saat görüntülenmesini sağlar. Bundan sonra silinir. Bu, Snapchat’ı çok “şimdi” bir alan yapar. Kullanıcılar geçmişle veya geleceğe ilgi duymaz, hemen.

Bu nedenle, her zaman gerçek zamanlı haberler ve duyurular yayınlamaya çalışın. O gün mağazaya gelen yeni bir ürünün bir kısmını ekleyin. Çırpının görünür olduğu 24 saat boyunca kullanılabilen bir indirim kodu gönderin. WordPress web siteniz için görüntüleyenleri hemen yanıt vermeye, trafiği artırmaya ve takipçileri artırmaya iten zamanlanmış freebies veya promosyonlar sunun. Dikkat çekmek ve hızlı hareket etmek için kitlenizi baskı altına alarak çıtçıtların kısa ömrünü avantajınıza kullanın.

Kendi GeoFilter’inizi Oluşturun

Geofilter

Tuğla ve harç işletmeleri için kendi Geofilter Snapchat’te reklam vermenin harika bir yoludur. Coğrafi Filtre, görüntünün üzerine, genellikle işletmenizle ilgili metin veya logo olan bir filtre eklenebilir. Böylece insanlar tesislerinize girdiğinde, nerede olduklarını açıklamak için filtrenizi çıtçıtlarına ekleyebilirler. Bu, marka bilinirliğini artırmak ve kitlenizin işletmenizi sizin için tanıtmasını sağlamak için harika bir yoldur.

Snapchat’teki diğer reklamcılık fırsatları arasında video reklamlar veya Snap Reklamlar bilindiği gibi, ve kendi lensinizi yaratmak. Ancak bunlar süper pahalı seçenekler ve şu anda sadece büyük şirketler tarafından erişilebilir.

Son düşünceler

Snapchat kullanılmayan bir pazar, ancak her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İşletmeniz daha genç tüketicileri hedefliyorsa ve tamamen markanızı görsel resimler ve videolar aracılığıyla tanıtmakla ilgiliyse, bu, katılmak istediğiniz bir sosyal medya kanalıdır. Şüphesiz, WordPress web siteniz için fırsatlar çok büyük.

Snapchat ile ilgili ilk izlenimleriniz neler? Lütfen bu sosyal medya kanalı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map