WordPress ile Web Sitesi Oluşturmanın Gerçek Maliyeti

Bugünün gönderisi en yaygın WordPress sorularından birine ışık tutuyor ve uzmanlar her zaman soruyor. Bir WordPress sitesi oluşturmanın gerçek maliyeti nedir?? Bu bilmeceyi çözmek için kısa bir masalla başlayacağım çünkü hikayeler… iyi… harika. Hazır? İyi.


Beni şımartırsan, lütfen hepimizin sevdiği İngiliz aksanındaki bir sonraki parayı oku.

Bu sefer kendimi attım Middlesbrough, İngiltere’de popüler bir ev sahibi ile bir bayi barındırma hesabı. Birkaç gün boyunca beynimi rafa çıkardıktan sonra, kir ucuz WordPress barındırma hizmeti vererek işe gitmeye karar verdim. Yani, ücretsiz bir bayi barındırma hesabıyla başka ne yapabilirdiniz??

WordPress Ücretsiz

WordPress.org, Kendi Kendine Barındırılan WordPress

Bir WordPress sitesi oluşturdum ve pazarlamaya başladım. Uzun lafın kısası, işler birçok standarda göre iyi görünüyordu çünkü – ilk gün – ormanın boynumdan altı umut aldım. Facebook profilimdeki bağlantıyı yalnızca bir kez paylaştığımı düşünürsek bu çok önemli.

Tek sorun? Onların anlayışında – altılarının hepsi – WordPress’in (ve onunla birlikte gelen her şeyin) ücretsiz olması gerektiğinden beri taahhütte bulunmaya dikkat ettiler! Potansiyellerden biri, bir bayan, o kadar çalıştı ki, senin için gerçekten bir con sanatçısı olarak etiketlendi WordPress için yıllık ücret talep etme. Bu doğru, barındırma bölümünü tamamen unuttu.

Beni WordPress.com’a doğru gösterecek kadar ileri gitti, ama açıklayamadan önce WordPress için ücret almıyordum, ancak ev sahipliği yaptım. Puf! Aynen böyle ince havaya kayboldu.

“Bizi bağlamayı bırak, WordPress ücretsiz!” Nerede adil olursanız olun, kimseyi yönlendirmiyordum ve yalnız yapıyordum. Başka kimse yoktu. Dersimi öğrendim, her şeyi kapattım ve satıcı hesabını kira parasıyla sattım. Ne? Hayat sadece.

WordPress Kullanarak Web Siteleri Oluşturmak Maliyetlidir

WordPress Geliştirici Danışmanlığı

WordPress kullanarak kendi kendine barındırılan profesyonel bir site oluşturmak için paraya mal olacak. WordPress maceranıza başlamadan önce bir alan adı, barındırma, tasarım vb. Maliyetleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Şüphesiz, bloglama yolculuğunuza WordPress.com’da ücretsiz olarak başlayabilirsiniz, ancak oraya ulaştığınız WordPress lezzeti işlevsellik ve stil bakımından ciddi ölçüde sınırlıdır.

Ayrıca, premium paketlerinden birine yükseltme yapana kadar zorunlu reklamlar ve bir alt alan adı (yani sitenizinadı.wordpress.com) eklemeniz gerekir ve oğlum, gülünç pahalı mı yoksa ne !? Kendi kendine barındırılan bir web sitesinin aynı esnekliğini ve seçeneklerini istiyorsanız, bir VIP paketi için yayın yapmanız gerekir – ayda yaklaşık 5.000 + kişiden bahsediyoruz (önyükleme için ağır bir kurulum ücreti saymıyoruz)!

Bir Planla Başlayın

Peki, tam teşekküllü bir WordPress sitesi oluşturmanın gerçek maliyeti nedir? Her şey size ve ihtiyacınız olan özelliklere bağlı. Unutmayın, aşağıdaki gibi bazı temel soruları cevaplayan bir planla başlamalısınız:

 • Web sitenizin amacı veya amacı nedir?
 • Hedef kitleniz kim?
 • En ideal müşteriniz kimdir (persona olarak da bilinir)?

Planınız WordPress sitenizdeki geliştirme, içerik stratejisi, pazarlama vb. Dahil her etkinliği bilgilendirecektir. Günün sonunda ve maliyetler konuştuğumuz sürece, her şeyi kendiniz yapmak için zaman ayıracak veya işe alınan ellere para harcayacaksınız. Seçim senin.

Sonuç olarak, bir WordPress sitesi oluştururken karşılaşacağınız en yaygın maliyetlerin dökümü:

 • Yeni başlayanlar için wpexplorer.com gibi bir alan adına ihtiyacınız var
 • Web sitenizin yaşadığı bir web barındırma hesabı
 • Premium WordPress temaları ve eklentileri için geliştirici ücretleri veya bütçe
 • İçerik oluşturma
 • Açıkça pazarlama harcaması
 • WordPress hakkında biraz eğitim
 • Yedekleme ve güvenlik gibi bakım hizmetleri
 • Fırsat maliyeti ile gelen kişisel zaman

İştahınızı açığa çıkaran bu özetle, içeri girip daha ince ayrıntılara bakalım.

WordPress Web Sitesi Maliyetlerinin Ana Hatları

Daha önce belirtildiği gibi, WordPress ücretsiz olabilir, ancak web sitenizin kendisi değildir. İşte maliyetlerin bir toplamı.

Alan Adı: $ 15
SSL ve Alan Adı Gizliliği: 8 $+

Alan adınız, potansiyel müşterilerin sizi web’de nasıl bulduğudur. Bunu dijital mağazanızın, portföyünüzün, ajansınızın, mağazanızın vb. Bilirsiniz, muhtemelen slogan çıkarabileceğiniz bir şey. En fazla üç kelimeyle sakla.

Tipik bir .com alanı, daha ucuz sitede bulunan yılda yaklaşık 10-15 dolar (kullandığınız kayıt kuruluşuna bağlı olarak) gider. Ayrıca, bir .net, .org, .biz, .guru veya fantezi başka bir şey alabilirsiniz, sadece fiyatları değişir unutmayın. Bazı web sunucuları, sallandığınız için sizi bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adıyla bağlar, ancak sonraki yenileme ücretleri cebinizden gelir.

Sonra, anonimlik ve güvenlik için fiyat koyamayacağınız için WhoisGuard (gizlilik) ve HTTPS gibi tamamlayıcı eklentilerimiz var. HTTPS, web sitenizde hassas veriler toplayacak olmanız şarttır. Bu arada, aynı zamanda bir Google SEO sıralama metriği bugünlerde evet, sitelerinizi güvence altına alın çocuklar. HTTPS, alan adı başına yılda 960 ABD dolarına kadar 0 ABD dolarından (Let’s Encrypt ile) herhangi bir yere ve bu alan adı gizliliğinin üstüne veya WhoisGuard’ın alan başına yıllık 8 dolara mal olacağını.

Not: Paylaşımlı barındırma gibi bazı web barındırma paketleri HTTPS’yi desteklemez, bu nedenle hayal kırıklığını önlemek için öncelikle barındırma şirketinize danışın.

Bir servete mal olan alan adları ve uzantılar var, ancak partiyi tipik bir uygun fiyatlı isim düzeltmesiyle sallamakta fayda var. Her şey söyledikten ve yapıldıktan sonra, bir alan adı yıllık 15 ila 100 dolar arasında olsa da, hem ilk kayıt maliyetini hem de pahalı bir seçenekle sıkışıp kaldığınız yıllık yenileme durumunu kontrol edin.

Birçok kişi GoDaddy ve NameCheap gibi büyük kayıt şirketleri kullanır. Alanınızı akıllıca seçmek için zaman ayırın, çünkü sizi ve markanızı şimdi ve gelecekte temsil edecektir.

GoDaddy $ 0,99 .COM Etki Alanları

.COM alan adınızı GoDaddy’den ilk yıl için yalnızca 0,99 ABD Doları almak için burayı tıklayın. Alanların maliyeti genellikle 14,99 ABD dolarıdır, bu nedenle ilk kaydolduğunuz yıl 14 ABD doları tasarruf edersiniz.

Alan Adınızı 99 Kuruş İçin Alın

Web Hosting: Paylaş, Yönetilen ve Diğerleri

Geçmişte, en iyi WordPress barındırma yöntemini nasıl seçeceğimize baktık. Ayrıca, bu konuyu defalarca ele aldık, yani bu alanda iyi ele almanız gerekir. Bu nedenle, bu bölümü kısa tutacağım, ancak önceki yazılarımızı okumadıysanız, işte meyve suyu:

 • Yönetilen WordPress Hosting Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 • Doğru WordPress Hosting Nasıl Seçilir
 • Önerilen WordPress Barındırma

Yine WordPress siteniz için mükemmel barındırma seçimi, size ve ihtiyacınız olan özelliklere veya performans düzeyine bağlıdır. Küçük bir kişisel blog, günde milyonlarca sayfa görüntüleme sunan çok yazarlı bir blog ile karşılaştırıldığında daha az sunucu kaynağı gerektirir.

Aynı ışık altında, farklı WordPress hosting paketleri fark özellikleri ve değişen fiyatlarla birlikte gelir. En ucuz ve en yaygın web barındırma türü ile başlayalım.

Paylaşılan Hosting: 2,95 $ + aylık

Kişisel bir blog ile başlıyorsanız ve suları test etmek istiyorsanız, ayda yaklaşık 5 dolar maliyetle paylaşılan barındırma sizin için ideal bir çözümdür. Özellikler sınırlıdır, daha az güç elde edersiniz ve güvenlik tehditlerine daha açık olursunuz çünkü bir sunucuyu milyonlarca siteyle paylaşırsınız.

Aynı şekilde, bu seçenek düşük trafik hacmine sahip hafif siteler için yeterlidir. Bu arenada diş ve çiviyle savaşan şirketler arasında Siteground ve Bluehost yer alıyor.

Bluehost $ 2.95 Paylaşımlı Hosting

Sadece WPExplorer okuyucular için özel bağlantımızla, Bluehost’tan ilk yıl için ayda sadece 2,95 $ karşılığında paylaşılan bir barındırma planı alabilirsiniz (ve bundan sonra sadece 7,99 $ / ay sonra yenilenir). Buna ÜCRETSİZ alan adı, 1-tıkla WordPress kurulumu ve 7/24 mükemmel destek dahildir. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi var, bu yüzden kaybedecek hiçbir şeyiniz yok!

2.95 $ Paylaşımlı Hosting Alın

Yönetilen WordPress Barındırma: aylık 20 ABD doları ve üzeri

Bu hizmet türü WordPress sitelerinde uzmanlaşmıştır ve büyük miktarlarda trafik için optimize edilmiştir ve bu da küçük ve orta ölçekli web siteleri için idealdir. Bu adamlar tamamen WordPress’e odaklanıyor, yani diğer şeylerin yanı sıra üst düzey güvenlik, daha fazla güç ve olağanüstü destek elde ediyorsunuz.

Yönetilen barındırma fiyatları, her paketin özellikleri gibi her ev sahibine göre değişir. Yönetilen WordPress hostingini 15 $ ‘dan başlayan (veya bazı durumlarda promosyon dönemlerinde daha az) bulabilirsiniz, ancak genellikle paketler 20-30 $ aralığında olacaktır. Web sitelerimizi WPEngine ile barındırıyoruz ve hiç sorun yaşamadık.

WP Engine% 20 İndirim artı 2 Ay Ücretsiz Hosting

Özel bağlantımızla, WP Engine’den herhangi bir Yönetilen WordPress Barındırma planı için ilk ödemenizde% 20 tasarruf edeceksiniz, ayrıca yıllık bir plan seçtiğinizde 2 aylık ek bir ÜCRETSİZ barındırma alacaksınız!

WP Engine’de% 20 Artı 2 Ay Ücretsiz Kazanın

Media Temple 2 Ay Ücretsiz Hosting

Media Temple’dan bir Kişisel Yönetilen WordPress Hosting planı seçerek sizinle 2 ay ücretsiz kazanmak için bağlantımızı kullanın. Kişisel planlar 20 $ / ay’dır, bu nedenle ilk yılında 40 $ tasarruf edersiniz.

Media Temple’da 2 Ay Ücretsiz Alın

Tabii ki diğer hosting seçenekleri ton vardır. Diğer yüksek maliyetli ve güçlü barındırma seçenekleri şunlardır:

 • Sanal Özel Sunucular – Web sunucusu üzerinde size süper kullanıcı kontrolü sunan sanal makineler. Son derece güçlüdürler ancak daha yüksek bir maliyete sahiptirler. Ortalama maliyet ayda yaklaşık 75 dolar. Sunucu kaynaklarını kimseyle paylaşmazsınız, ancak fiziksel donanımı başkalarıyla paylaşırsınız.
 • Dedicated Sunucular – Burada kendiniz bir web sunucusu kiralıyorsunuz. Fiziksel altyapı da dahil olmak üzere hiçbir kaynağı kimseyle paylaşmazsınız. Patron sizsiniz ve büyük liglerde oynuyorsunuz çünkü fiyat fiyatı ayda yaklaşık 150 dolar.

Paylaşılan bir barındırma hesabı için yılda yaklaşık 90 ila 150 dolar ödeyebilirsiniz. Yönetilen WordPress barındırma ile giderseniz, miktar yılda yaklaşık 360 $ ila 1200 $ arasındadır. Genel olarak ve piyasadaki tüm barındırma seçeneklerini göz önünde bulundurarak, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak yılda 90 ila 10.000 $ (evet, doğru okudunuz) arasında ödeme yapabilirsiniz. Ücretsiz hosting kesin bir hayır-hayır.

Tasarım ve İşlevsellik

WordPress Web Sitesi Tasarımı

Rekabeti yerine koyar ve para kazanırsanız WordPress web sitenizin öne çıkmasını kesinlikle istersiniz. Burada iki seçeneğiniz var. Yapabilirsin:

 • Eklentilere olan güveninizi yarıya indiren yerleşik işlevlerle kollarınızı toplayın (veya bir geliştirici kiralayın) ve sitenizi sıfırdan tamamlayın veya
 • Premium WordPress temaları ve eklentileri satın alın ve değişiklikler yapın

Her iki durumda da, zaman ve / veya para harcıyorsunuz.

Özel Web Tasarımı: 3000 $+

Özel bir WordPress sitesi oluşturmak için iki seçeneğin daha pahalıdır, artıları ve eksileri vardır. Profesyoneller listesinde en iyisi, markanız için tamamen özel olarak hazırlanmış ısmarlama bir tasarım elde etmenizdir – renkler, kişisel zevkler, stil vb. göz.

İkincisi ve daha da önemlisi, siz veya geliştirici eşyalarını biliyorsa ve dahili işlevselliğinizle köşeleri kesmezse daha yüksek yük hızları elde edebilirsiniz. Harika kodlama her zaman büyük kazanır.

Ana con, elbette, fiyat ve zaman faktörüdür. Özel olarak oluşturulmuş WordPress temaları ve siteleri ucuz değildir. Ayrıca yapımı uzun sürüyor. Gerçekten güzel bir yayın yapan Nathan B. Weller’e göre Zarif Temalar’da WordPress için fiyatlandırma kılavuzu, aşağıdakiler arasında öksürmeyi bekleyebilirsiniz:

 • Özel bir WordPress teması için 3.000 $ ve 6.000 $
 • Yerleşik eklenti işlevine sahip özel bir WordPress web sitesi için 6.000 $ ve 15.000 $
 • Özel bir WordPress e-Ticaret sitesi için 6.000 $ ve 20.000 $
 • Özel bir WordPress uygulaması için 12.000 $ ve 60.000 $ +

Fiyatla ilgili konularda şunları ekliyor:

Bu yaklaşım uzmanlık, vizyon ve bütçe hepsi sıraya. Müşteriler, bu tür paraları bırakmadan önce bunun gerçekten ihtiyacınız olan çözüm olduğundan emin olmak isteyeceksiniz – ve referansları kontrol edin!

Özetle, ısmarlama bir WordPress sitesinin, küçük bütçeli birçok yeni başlayanın basketbol sahasından çıktığı açıktır. Harika bir çözüm, evet, hamurunuz varsa, ancak daha ucuz ve nispeten daha hızlı bir çözüme ihtiyacınız varsa, sizi premium WordPress temalarına ve eklentilerine yönlendirmekten memnuniyet duyuyoruz.

Premium WordPress Temaları: 2 $+

WordPress on yıl kadar önce ortaya çıktığı için, WordPress temasını ve eklenti pazarlarının muazzam yollarla büyüdüğünü gördük. Her çeşit, şekil ve boyutta tema ve eklentilerin doğuşunu yaşadık.

Tamamen bu dünyanın dışında bir sayfalık harikalarımız, çift kenarlı kılıçlar gibi muazzam temalarımız var, çünkü buradan Timbuktu’ya şişkinlikle geliyorlar ve çalışmak için zarif zarif WordPress temaları var. Şunun gibi zarif temalar hakkında konuşuyorum:

 • En İyi Açılış Sayfası WordPress Temaları
 • Eğitim, Öğrenme ve Kurs Yönetimi WordPress Temaları
 • 2016’da 30+ En İyi Bahçe ve Peyzaj WordPress Temaları
 • Önerilen WordPress Temaları

Genel olarak, premium temalar Creative Market’te 2 $ veya Themeforest’ta 13 $ ‘dan başlarken Elegant Themes ve Themify gibi web sitelerinden tema üyelikleri yaklaşık 70 $’ dan başlar. 60 $ ‘ın altında Total gibi etkileyici WordPress temaları bile alabilirsiniz. Ayrıca WordPress kuponlar sayfamızı kontrol edin – popüler WordPress tema mağazalarının çoğu için özel fırsatlarımız var, böylece bir bağlantıyı tıklayıp kendinize biraz tasarruf edebilirsiniz.

Hangi temayı seçerseniz seçin, seçeneklerinizi incelemek için zaman ayırın. Bir temayı sadece satın almayın çünkü güzel (olmasına rağmen) – satın alma işleminizi yapmadan önce tema özelliklerine, eklenti uyumluluğuna ve yazar desteğinin kalitesine baktığınızdan emin olun.

Premium WordPress Eklentileri: 5 $+

Ardından, web sitenize herhangi bir işlevsellik eklemenize olanak tanıyan premium WordPress eklentilerine sahibiz. tek birkaç tıklama. SEO’dan sosyal paylaşıma, e-ticaret ve yönetime kadar her şey. Bu alanla, aşağıdakiler gibi harika yayınlarla kapsamlı bir şekilde ilgilendik:

 • En İyi 20 Sürükle ve Bırak Sayfası Oluşturucu WordPress Eklentileri
 • (Neredeyse) Her Şey için 30+ En İyi WordPress Widget Eklentisi
 • En İyi 10 WordPress Çok Yazarlı Yönetim Eklentisi
 • Önerilen WordPress Eklentileri

Premium WordPress eklentileri nispeten ekonomiktir (Codecanyon’da sadece 5 $ ‘dan başlayan) ve yapılandırması kolaydır. Tabii ki, eklenti ne kadar karmaşıksa fiyat o kadar yüksek olur, bu yüzden e-ticaret eklentileri ve genellikle 100 $ ‘ın üzerindeki uzantılar söz konusu olduğunda kendinizi bazı etiket şoklarına hazırlayın.

Not: Sıkı bir bütçeniz varsa veya önyükleme kulağınıza hoş geliyorsa, ücretsiz WordPress temaları ve eklentileri WordPress.org teması ve eklenti deposu sırasıyla. Ücretsiz seçeneklerle sınırlı işlevsellik elde edersiniz, ancak yine de orada bazı şık eklentileri ve temaları alabilirsiniz. Sadece biraz daha derine inmelisin.

Site Bakım Hizmetleri: 5 $+

WordPress sitenizi oluşturmak harika, ancak sadece başlangıç. Başlattıktan sonra, bir maliyetle gelen WordPress sitenizi korumanız gerekir. Örneğin, kötü adamların saldırması durumunda yerinde güvenlik ve yedekleme çözümlerine ihtiyacınız vardır. Dikkate alınması gereken diğer bakım görevleri arasında güncellemeler, yükseltmeler, spam, ayarlamalar ve diğerleri arasındaki kopuk bağlantılar bulunur.

WordPress sitenizi iyi durumda tutabilirsiniz, bu da çok zaman alır veya dış kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

İçin WordPress yedekleri, aşağıdaki gibi üçüncü taraf hizmetlerini kullanabilirsiniz:

 • VaultPress, yılda 99 $ gibi düşük bir ücretle yedekleme ve güvenliği ele alıyor
 • Backup Buddy, şu anda 1 yıllık tek site lisansı için 80 ABD doları fiyatlandırıyor
 • Küçük işletmeler ve blogcular için yılda 89 dolardan başlayan BlogVault
 • Veya en iyi yedekleme hizmetleri kılavuzumuzda özetlediğimiz diğer hizmetler ve eklentilerden herhangi biri

Üst WordPress Güvenliği hizmetler şunları içerir:

 • Akismet, aylık 5 dolar ile başlıyor (99 $ VaultPress üyeliğine de dahil)
 • Yıllık 199.99 dolardan başlayan ödüllü güvenlik sunan Sucuri
 • iThemes Güvenliği (ücretsiz, ancak pro sürümü kaydolurken% 25 indirim ile yılda 80 $ ‘dan başlar
 • WP Güvenlik Kilidi (ayda 147 $ ‘dan başlar)

Ve günlük hayatınızı yönetmek istemiyorsanız WordPress Bakımı (WordPress güncellemeleri, temalar, eklentiler vb.) Bunu sizin için de yapacak bir şirket kiralayabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için en iyi WordPress bakım hizmetleri hakkındaki makalemize göz atın.

Pazarlama reklamı

Pazarlama, Reklam, SEO ve İçerik Oluşturma

Yayınla düğmesine ilk kez basmak omurganıza heyecan dalgaları gönderir, ancak kimse içeriğinizi okumaya gelmezse bu hızla yayılır. İçeriğinizi, dolayısıyla teklifinizi fark etmek için pazarlamada zaman ve para yatırmanız gerekir.

Orada kelime almak için SEO, harika içerik ve diğerleri arasında bülten gerekir. Ucuz veya ücretsiz pazarlama yapabilmenize rağmen, sonuç almak çok zaman alıyor.

Arama Motoru Optimizasyonu: 69 TL+

Eğer doğru yapılırsa, size çok fazla hedeflenmiş trafik getirecek arama motorları için yazı ayarlamanız gerekir. Premium eklenti hizmetlerini veya ücretsiz seçenekleri kullanabilirsiniz, ancak ikincisi daha fazla zaman alacaktır. SEO eklentileri ve dikkate alınması gereken ipuçları:

 • Moz bir ton harika ücretsiz SEO araçları, ancak Pro hizmetleri (ayda 99 ABD dolarından başlayan) tonlarca daha fazlasını sunuyor (denemek istiyorsanız 30 günlük deneme var)
 • Yoast SEO, ücretsiz ancak premium sürüm, site sayısına bağlı olarak yılda 69 ila 1499 dolar arasında geri dönmenizi sağlayacak
 • Kendi kontrolünüzde SEO’yu yönetme ve iyileştirme hakkında ipuçları için:
  • WordPress SEO 2015 ve Ötesi İçin En İyi Uygulamalar
  • WordPress SEO’nun Yoast’tan 10 En Önemli Fonksiyonu
  • WordPress SEO Başlangıç ​​Kılavuzu (Post Serisi)
  • WordPress SEO: Arama Motorlarında Daha Yüksek Sıralama
  • Diğer birçok WordPress SEO makalesi arasında

İçerik Üretimi: Makale başına 50 ABD doları +

Size yalan söylemeyeceğim, düzenli olarak etkili web içeriği oluşturmak kolay bir iş değildir. Bana sor, yaşamak için yapıyorum, ama şikayet edemem çünkü – faturalar. Bu ve ben yazmaktan çok zevk alıyoruz. Senin için de aynı şeyi söyleyebilir miyiz? Ancak, Google’ı etkilemek ve ürünlerinizi / hizmetlerinizi satmak için yeni içeriğe ihtiyacınız olacak.

Zamanınız kısıtlıysa veya yavru kedi ölmeden tek bir paragraf yazamıyorsanız, web sitesine yatırım yapmanız ve serbest yazar yazmanız gerekir. Konunuzun karmaşıklığına ve işe aldığınız yazara bağlı olarak düzenli bir miktar ödersiniz, ancak faul ağlamayın; hepsi buna değer. Çok yazarlı bloglar, sizden beri solo görevlerden daha iyi performans gösteriyor:

 • Uzmanlardan makaleler alın
 • Blogunuzu düzenli olarak güncelleyin ve
 • Diğer görevler için zaman kazanın

İyi yayınlar 50-80 $ aralığında başlıyor, ancak daha köklü yazarlar (genellikle daha büyük sosyal takipleri ve kapılarını çalan harika blogların birçoğu ile) 150 $ + bir parça tahsil edecektir. Paranın karşılığını en iyi şekilde almak için yazarınla ​​aylık bir sözleşme yapabilirsin. Alternatif olarak, çalışmaya başlayabilir ve kendi içeriğinizi yazabilirsiniz. Tıpkı dans etmek gibi, oluğunuzu açtıktan sonra yazmak kolaylaşır.

Formlar + Bültenler: 39 TL+

Okuyucularınızdan bilgi toplamak için formlara ihtiyacınız vardır. İşe alım formunuzu, iletişim sayfanızı, anketlerinizi ve bülten kayıtlarınızı ve son ikisinin e-posta pazarlama kampanyalarınız için neler yapabileceğini düşünün. Burada, birkaç seçeneğiniz var:

  • Önemli e-posta pazarlama hizmetleriyle entegre olan Yerçekimi Formları
  • WPforms süper kolay sürükle ve bırak form oluşturucu arabirimi

Bu araçlar MailChimp gibi bir e-posta hizmetiyle birleştirildi, AWeber veya Mad Mimi yararlı bir abone listesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ve pazarlama hakkında konuştuğumuzdan, işte size zevk için daha fazla gönderi:

 • WordPress Pazarlama Eğilimleri: Yüksek Dokunmatik Satış Sürecine Odaklanma
 • WordPress Siteniz İçin Büyüsünü Çalıştırmak İçin Facebook İpuçları ve Püf Noktaları
 • WordPress Sitenize Daha Fazla Trafik Yönlendirme

WordPress Eğitimi: 0 TL+

Web sitenizi oluşturmak ve çalıştırmak için WordPress’i kullanabilmek için önce ipleri öğrenmeniz gerekir. Burada harcadığınız para ve zaman, öğrenmek istediğiniz şeylere bağlıdır. Ve kapsam, WordPress bloglama ve vurgulama yapan geliştirme gibi konularla geniş. WPExplorer’da ücretsiz WordPress öğreticileri ve kaynakları koleksiyonumuz var, ancak WP101 gibi tonlarca seçenek var, Lynda, Öğrenmek için rehberli video kursları arıyorsanız Treehouse ve diğerleri.

Zamanınızın Maliyeti

Müteahhitleri işe alsanız da kendiniz yaparsanız, bir WordPress web sitesi oluşturmak ve çalıştırmak zamanınızın büyük bir kısmını alacaktır. Bu, özellikle tam zamanlı olarak yapıyorsanız.

WordPress ile ve WordPress’te çalışmak kolay şeylerdir, ancak hayattaki diğer tüm taahhütler gibi, zamanınızı alacaktır. Şu anda saatte 20 dolar kazanıyor, ancak WordPress sitenizde çalışmak için her gün 2 saate ihtiyacınız varsa, günde 40 dolara mal olacak.

Bir kuruş kazanmasanız ve tabloları bir WordPress sitesiyle çevirmek isteseniz bile, düşünmenin fırsat maliyeti var. Öyle ya da böyle, WordPress sitenize zaman ve / veya para harcayacaksınız. Tam olarak ne kadar? Bu tamamen size ve sitenizle ne elde etmek istediğinize bağlıdır.

Nihai Tally

Çalışan bir WordPress Web Sitesinin Maliyeti

Hep birlikte, Yönetilen WordPress barındırma, makul fiyatlı ücretsiz bir tema ve birkaç anahtar eklentiyi seçerseniz, web sitenizi ilk yıl çalıştırmak için 1200 doların biraz üzerine bakıyorsunuz. Bu, herhangi bir içerik oluşturma (dış kaynak kullanıyorsanız her ay birkaç yüz ila binin üzerinde bir yere mal olacak), pazarlama maliyetlerini (reklamını yaptığınız yere, hangi anahtar kelimeleri hedeflediğinize vb. Göre değişir) dikkate almaz. ) veya e-ticaret için ek eklentiler.

Yani ayda yaklaşık 100 $ (artı zaman) için tüm çan ve ıslık ile kendi süper harika WordPress destekli web sitenize sahip olabilir. Çok kötü değil doğru?

Son sözler

WordPress platformu% 100 ücretsizdir. Geliştiriciler, blogcular, çevirmenler, tasarımcılar ve daha fazlası tarafından mümkün kılınan açık kaynaklı bir projedir..

Öte yandan, profesyonel bir WordPress sitesi oluşturmak ve yönetmek bir maliyete sahiptir. WordPress kullanarak başarılı bir web sitesi oluşturmak için saatler sürecek ve nakit harcayacaksınız. Yine de hiçbir şeyden korkmayın, her şeye değer ve sonunda gerçekten bu kadar pahalı değil. Harika bir macera ve sahip olacağınız en iyi deneyimlerden biri.

Bu yayın tüm sorularınızı yanıtladı mı? Yapmak istediğiniz bir öneriniz veya tavsiyeniz var mı? Sizden WPExplorer topluluğunun saygın bir üyesi olarak duymak isteriz. Lütfen aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin. Şimdiden teşekkürler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map