WordPress ile Uzun Form İçerik Oluşturmak için 8 İpucu

WordPress ile Uzun Form İçerik Oluşturma İpuçları

Uzun biçimli WordPress makaleleri, okuyucularınıza belirli bir konu hakkında derinlemesine bilgi sağlamanın harika bir yoludur. Genellikle, okuyucunuzun dikkatini çekmek için sadece bir saniyeniz vardır. Aksi takdirde, onlara istediklerini verebilecek birine geçerler. Belirli bir konuyla ilgileniyorlarsa, istedikleri değerli, anlaşılır ve gezinmesi kolay bilgilerdir.


Açıklanan Uzun Biçimli İçeriğin Önemi

WordPress ile ilgili olarak, uzun biçimli makaleler tipik olarak 1000 kelimeden uzun olanları ifade eder. Neden bu kadar uzun içerik oluşturmak için zaman ayırmalısın? Birkaç sebep var.

Öncelikle, sahadaki zamanı artırır. Kopya ne kadar uzun olursa, kullanıcı sitenizdeki bir sayfayı (veya birden çok sayfayı) aktif olarak okumak için o kadar uzun süre harcar.

Arama motorları ayrıca uzun biçimli içeriği tercih etme eğilimindedir. Göre Backlinko, Google arama sonuçlarının ilk sayfasında yer alan yayınlarda 1.890 kelime vardır. Daha uzun içeriğe odaklanmak için daha üst sıralarda yer almak istiyorsanız sağlam bir stratejidir.

Ayrıca uzun biçimli içerik daha paylaşılabilir. Makalelerinizin uzunluğunu artırarak sosyal medya hesaplarınıza (ve trafiğinize) de katkıda bulunabilirsiniz.

İlk nedenler daha fazla SEO tabanlı olsa da, kitleniz için daha uzun içerik oluşturmanın nedenleri de vardır. Örneğin, sitenizdeki genel kullanıcı deneyimi. Gezinmesi kolay uzun form içerik, kullanıcıların aradıkları bilgileri bulmalarını kolaylaştırır. Bu olumlu bir deneyim yaratır ve çoğu kez bir daha cevap aradıklarında sitenize geri dönmelerini tetikler..

Peki WordPress ile uzun biçimli içerik oluşturmaya nasıl başlıyorsunuz? Aşağıda, daha uzun makalelerle WordPress siteniz için avantaj sağlamak ve en fazla etkiyi yaratmak için kullanabileceğiniz 8 ipucu sunuyoruz.

1. Doğru Konuyu Seçin

Okuyucularınız için yazıyorsunuz, bu yüzden onlara gerçekten ilgilendikleri konuları verdiğinizden emin olun. Ne tür şeyler aradıklarını görün veya sorulan en yaygın sorulara göz atın. Bu değer bilgisini sağlamak okuyuculara size güvenmeleri ve sizi bu konuda otorite olarak görmeleri için bir sebep verir..

Bunu yapmanın bir yolu Quora’ya gitmek ve nişinizde hangi soruların sorulduğunu görmek. Bu, kitlenizin neyle ilgilendiğini anlatabilir. Ardından, aynı şeyi yapmak ve hangi konuların trend olduğunu kontrol etmek için sosyal medya analizlerinizi kullanabilirsiniz. Araştırma bütçeniz düşükse, forumlar ve benzeri çevrimiçi alanlar genellikle işe yarar.

Moz Pro SEO Araç Seti

İnsanların en çok neleri aradığını ve okuduğunu görmek için Google Arama Trendleri’ni ve Google Haberler’i de kullanabilirsiniz. Ancak, daha fazla paranız varsa, en iyi konu ve trend araştırma araçlarından bazılarını kullanın. Moz, içerik pazarlamanızı ve SEO’nuzu bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek harika bir seçenektir.

2. Evergreen İçeriği Hedefleyin

Tabii ki, doğal olarak bir son kullanma tarihi olacak veya sadece kısa bir süre için yüksek talep görecek bazı konular olacaktır. Bu tür içerik genellikle basın bültenleri, etkinliklerle ilgili genel güncellemeler veya markayla ilgili başka herhangi bir şey, duyurular vb. Geçecek trendlerle ilgili güncel olaylar veya blog gönderileri hakkında yorumlar da var – sadece “Laurel vs Yanny” veya “Beyaz ve Altın – Siyah ve Mavi Elbise” tartışmasını hatırlayın. Birçok marka trend için atladı ve bu konuda yayınladı, ancak bunlar uzun ömürlü olmadıkları için uzun blog yayınları değildi. Bunlar hakkında yazmayı seçebilirsiniz, ancak zamanın testine dayanabilecek konuları hedeflemek en iyisidir. Bu içeriği oluşturmak için çok fazla zaman ve çaba harcayacaksınız, bu nedenle mümkün olduğunca fazla zaman almak ve bundan faydalanmak istersiniz..

CoSchedule Ücretsiz WordPress eklentisi

Kullanabileceğiniz birçok araç vardır ve en iyi örneklerden biri, içeriğinizi ve çeşitli güncellemeleri planlamanıza yardımcı olabilecek CoSchedule eklentisidir, böylece içeriğiniz okuyucularınız için her zaman taze ve ilginç kalır. Bu kullanışlı araç, ekibinizle işbirliği yapmanıza ve görev atamanıza, tüm pazarlama stratejinizin genel bir görünümünü almanıza, yayınlamak için en iyi zamanların ne olduğunu bilmenize vb..

3. Düzenleme ve Düzeltme için Araçları Kullanma

Yazma her zaman kolay değildir, özellikle de işiniz bittiğinde içeriği düzenlemek ve düzeltmek söz konusu olduğunda. Birçok dilbilgisi hatası veya yazım hatası olabilir ve bunlar asla itibarınız için iyi değildir. Ancak, neyse ki, bu alanda daha iyi olmanıza yardımcı olabilecek araçlar var.

Gramer Yazma Asistanı

Grammarly, milyarlarca insanın kullandığı için muhtemelen aşina olduğunuz bir araçtır ve herhangi bir yazar için önemli araçlardan biridir. Tüm dilbilgisi ve yazım hatalarınızı, noktalama işaretlerini ve stil hatalarınızı sezgisel olarak kontrol etmek için Grammarly’ye güvenebilirsiniz. Kullanımı, Word veya Google Dokümanlar’da bulabileceğiniz gibi herhangi bir varsayılan düzelticinin ötesine geçer. Ücretsizdir ancak ücretli bir sürüm alırsanız, intihal olup olmadığını kolayca kontrol edebilir ve daha da iyi bir içerik analizi alabilirsiniz.

Düzeltme Ücretsiz WordPress Eklentisi

Öte yandan, Scribit tarafından ücretsiz Proofreading eklentisi, doğrudan WordPress’te kullanabileceğiniz bir eklentidir. Yazarken tüm hatalarınızın altını çizecek şekilde ayarlayabilir veya bu hatalar ayrı bir pencerede görünebilir. Özel terminoloji ekleyebilirsiniz, böylece özelleştirilebilir ve kullanmanız için hazırdır.

Stil Kılavuzu Denetleyicisi Ücretsiz WordPress Eklentisi

Son olarak, Stil Kılavuzu Denetleyicisi, içerik oluşturucularınızın izlemesi için bir dizi kural oluşturmanıza yardımcı olan ve tüm içerik pazarlama stratejisi boyunca tutarlı içerik kalitesine sahip olmanıza yardımcı olan bir eklentidir. Noktalama işaretlerinden biçimlendirmeye kadar her şeyi kapsayabilir.

4. İçeriği Paylaşılabilir Yapın

İnsanlar ilginç buldukları ve başkalarının da aynı derecede ilgi duyabileceklerini düşündükleri içeriği paylaşmayı severler. Erişiminizi ve uzun biçimli makalelerinizin etkisini artırmak için içeriğinizi paylaşmayı kolaylaştırın. WordPress’teki her şeyde olduğu gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sosyal paylaşım eklentisine sahipsiniz.

Sosyal Medyayı AddThis ile Entegre Edin

AddThis, içeriğinizi daha paylaşılabilir hale getirmek için kullanabileceğiniz birkaç eklenti sunar. Kayan paylaşım düğmeleri, sosyal profil takip düğmeleri ve hatta ilgili yayınları hızlı ve kolay bir şekilde eklemenizi sağlayan harika bir platformdur. Eklentileri kullanmak ve en iyi paylaşılan içeriğiniz, yönlendirme ağlarınız, sayfa görüntülemeleriniz ve daha fazlası için analizleri görüntülemek üzere ücretsiz bir AddThis hesabına kaydolmanız gerekir..

Şeker Sosyal Widget

Veya daha basit bir seçenek arıyorsanız, Social Candy Widget eklentisini düşünün. Widget hazır alanlarına tercih ettiğiniz sosyal profil bağlantılarını eklemek için kullanabileceğiniz sezgisel bir sosyal widget oluşturucu ekler. 25 sosyal ağ, 3 düğme stili ve özelleştirilebilir boyutlar arasından seçim yapın.

5. İçeriğinizi Biçimlendir

Okuyucular, tam olarak aradıkları bilgileri tam olarak bulabilecekleri, hazmı kolay içerikler ister. Bu konuda onlara yardımcı olmanın harika bir yolu, içeriğinizi net başlıklara, alt başlıklara ve listelere sahip olacak şekilde biçimlendirmektir, böylece uzun formdaki makaleyi gözden geçirebilir ve tam olarak aradıkları konuyu hızlı bir şekilde bulabilirler.

Kolay İçindekiler'i İndirin

Bir içindekiler tablosu eklemeyi de düşünebilirsiniz. Uzun biçimli içerik için bu genellikle okuyucular için son derece yararlıdır. WordPress temanız bu özelliği içermiyorsa, Kolay İçindekiler gibi bir eklenti işe yarayacaktır. Bu eklenti tam olarak ilan edildiği gibidir – yazılarınıza veya sayfalarınıza bir İçindekiler Tablosu eklemenin kolay bir yolu. Eklenti, başlıkları kaparak otomatik olarak çalışır. İçindekiler stilini, madde işareti biçimlendirmesini, hiyerarşik desteği, yumuşak kaydırma ve daha fazlasını seçmek için birlikte verilen seçenekleri kullanın.

6. Görsel Eklemek Zorunlu

Okuyucular arasında bilgi edinmenin harika bir yolu, Infographics, grafikler veya diğer resimler gibi görsellerdir. Bilgileri basit bir formata yoğunlaştırmak için mükemmeldirler. Ve görüntülere ihtiyaç duyulmasa bile, uzun metinleri parçalamak için yine de eklemek iyi bir fikirdir.

Infographic Oluşturucu - iList

iList Infographic Maker, iyi görünen ve okuyucunun dikkatini hemen çeken verilerin ve bilgilerin görselleştirilmesini oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir WordPress eklentisidir. Güzel listeler, Infographics, çizelgeler ve grafikler oluşturabilir ve içerik pazarlama stratejinizde fark yaratabilir.

Vision Interactive - WordPress için Görüntü Haritası Oluşturucu

Vision Interactive Image Builder, görüntülerinizle daha fazlasını yapmanıza olanak tanır – noktanızı netleştirmenize ve insanlara ilham vermenize yardımcı olabilecek metin, notlar, bağlantılar, şekiller, çizgiler ve diğer şeyleri ekleyin. Saniyeler içinde etkileşimli görüntüler, broşürler oluşturabilir ve bir hikaye anlatabilirsiniz.

Görüntüleyici: WordPress için Tablolar ve Grafikler Yöneticisi

Son olarak, kitlenizin sunduğunuz verileri anlamasına yardımcı olabilecek etkileşimli grafikler, grafikler ve diğer görselleştirme araçları oluşturmak için Görselleştirici Tabloları ve Grafikleri’ni kullanın. Kullanımı gerçekten çok basit ve kullanabileceğiniz 9’dan fazla grafik türü var. Tüm grafikler interaktif ve duyarlı, ziyaretçileriniz için daha da iyi olacak.

7. Tanıtım Alın

Okuyucunun dikkatini çektiyseniz ve sizi bilgili ve güvenilir bir bilgi kaynağı olarak görüyorlarsa, sunmanız gereken ürün ve hizmetleri tanıtmaya başlayabilirsiniz. Bir konu hakkında onlara değerli bilgiler verdikten sonra, size başlangıçta yaklaştıkları soruya bir çözüm oluşturmanıza yardımcı olacak hizmetler sunmak isteyebilirsiniz.

Seçeneklerden biri, harekete geçirici mesaj (veya CTA) eklemektir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda WordPress harekete geçirici mesaj eklentisi var. Bunları kullanarak okuyucuları bülten kayıt formunuza, fiyatlandırma sayfanıza, iletişim kurmak için bir iletişim formuna vb..

Alternatif olarak, web siteniz bir e-ticaret mağazası da içeriyorsa, metninize ilgili ürünler eklemek için bir kısa kod kullanabilirsiniz. Örneğin, WooCommerce kullanıyorsanız ilgili öğeleri kategoriye, SKU’ya, popülerliğe vb. Göre görüntülemek için [ürünler] kısa kodunu kullanabilir ve özelleştirebilirsiniz ( WooCommerce kısa kod değişkenleri daha fazla öğrenmek için).

8. Akılda SEO ile oluşturun

Tabii ki, en okuyuculara ulaşmak için, yüksek arama motoru sıralaması olması gerekir. Ve bunu başarmak için SEO optimize edilmiş içeriğe sahip olmanız gerekir.

Öncelikle anahtar kelime araştırmasıyla başlamak istersiniz. Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı anahtar kelimeleri keşfetmek ve araştırmanın yanı sıra rekabetinizi değerlendirmek için harika bir araçtır.

Yoast SEO eklentisi

Ancak hedef anahtar kelimelerinize yerleştikten sonra metninizi doldurmak istemezsiniz. Bu genellikle garip ve doğal olmayan (okuyuculara ve arama motorlarına) olarak ortaya çıkar. Yoast, bu anahtar kelimeleri eklemenizi ve ardından okunabilirliği kontrol etmenizi sağlayan harika bir eklentidir. Bu, hiçbir şeyin doğal olmadığından emin olmak ve içeriğinizi okuyucularınız (ve arama motoru botları) için optimize etmenize yardımcı olmaktır. Buna ek olarak, eklenti, bir site haritası ve ekmek kırıntıları da dahil olmak üzere sitenize önemli SEO özellikleri eklemek için kullanışlıdır. WordPress SEO çalışmalarınız için uzun bir form makaleleri sıralaması almak için her şeyi bir varlık haline getirme.


Etkisi yüksek, uzun biçimli WordPress makaleleri oluşturmak istediğinizde, oluşturma sırasında bu ipuçlarını aklınızda bulundurmayı unutmayın. Uzun biçimli makalelerin kesinlikle yeri vardır ve amaçlarına hizmet ederler; Ve düzgün bir şekilde yapıldıklarında, harika sonuçlar görürsünüz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map