WordPress ile Sosyal Medyayı Entegre Etmenin Farklı Yolları

Trafik için arama motorlarına çok bağımlı hale gelmek asla iyi bir fikir değildir – bir algoritma güncellemesi potansiyel olarak trafik taşmalarını bir damlaya indirgeyebilir. Bunu göz önünde bulundurarak, diğer trafik kaynaklarından, özellikle sosyal medyadan yararlanmak, web sitenizin uzun vadeli başarısını korumanın önemli bir parçasıdır: güçlü bir sosyal takip ve paylaşılabilir içeriğe sahip olmak, sitenize kendi trafiğinizi çekmenize olanak tanır. Başka bir deyişle, web siteniz yapar SERP’lerde bir düşüş yaşarsanız, etki felaket olmaz.


Şimdi, çoğunuzun zaten web sitenize sosyal paylaşım düğmeleri yüklediğinize bahse girmeye hazırım, değil mi? Ancak, web sitenizi daha sosyal hale getirmenin tek yolu bu değildir. Bugün size yedi WordPress sosyal medya eklentisini tanıtmak istiyorum. Her eklenti, web sitenize biraz farklı bir işlev ekleyerek sosyal medyadan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Sosyal Medya Tüy Ücretsiz WordPress Eklentisi

Social_Media_Feather

Sosyal Medya Tüyü ücretsiz sosyal paylaşım düğmeleri eklentisidir. Eklenti, web sitenize şık bir sosyal paylaşım düğmeleri seti eklemenize izin verir – ayrıca sosyal medya da ekleyebilirsiniz takip et düğmeler – ziyaretçilerin içeriğinizi tercih ettikleri sosyal kanallarında arkadaşlarınızla paylaşmasına olanak tanıyan düğmeler.

Eklenti tüm büyük sosyal ağları destekler: Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, reddit, Pinterest ve tumblr. Her gönderinin önüne veya arkasına yerleştirilebilen temiz ve modern bir düğme seti alırsınız. Özel bir widget kullanarak takip düğmelerini sitenizdeki herhangi bir yere de yerleştirebilirsiniz.

Tarza olan güçlü vurguya rağmen, eklenti inanılmaz derecede hafif. Social Media Feather hiç Javascript kullanmıyor, bu da onun yüklenmesi çok hızlı! Ekstralar da dahil olmak üzere bir dizi premium uzantı var simge setleri, ve havalı görünüyor gri tonlama etki.

Social Share & Locker Pro Premium WordPress Eklentisi

Social_Share_and_Locker_Pro

Social Share & Locker Pro, CodeCanyon’dan 14 $ karşılığında satın alınabilen harika bir ikisi bir arada premium eklentidir. Paranız için hem harika görünümlü sosyal paylaşım düğmelerine hem de sosyal kilit işlevselliğine sahip olursunuz.

Social_Share_and_Locker_Pro_Screenshot

En önemli 20 sosyal medya kanalı eklenti tarafından desteklenir ve paylaşım düğmeleriniz sayfanızın herhangi bir yerine yerleştirilebilir – üst, alt, sol veya sağ. Bir sabitlenebilir kesin veya ekranda sürekli görünecek şekilde yüzer. Basit bir kısa kod kullanarak paylaşım düğmelerini doğrudan içeriğinize de yerleştirebilirsiniz.

Düğmeler hızlı yükleniyor ve on farklı görünümde geliyor. Her cilt temiz ve şık görünüyor ve sosyal logo ile tam adı görüntüleme arasında bir seçim var – birçok görünümü görüntüleyebilirsiniz buraya. Ayrıca, düğmelerinizin yanında sayaç görüntülemeyi de seçebilirsiniz.

Bu eklenti ile ilgili en iyi şey ekstra sosyal dolap fonksiyonudur. Bu, bir ziyaretçinin yalnızca içeriği Twitter veya Facebook’ta paylaştıktan sonra görüntüleyebileceği premium içeriğinizi kilitlemenizi sağlar.

NextScripts: Sosyal Ağ Otomatik Poster Ücretsiz WordPress Eklentisi

NextScripts

Bir başka etkileyici ücretsiz eklenti, Sosyal Ağ Oto Posteri kutuda tam olarak ne yazdığını yapar: “yayınla” yı tıkladığınızda içeriğinizi yapılandırılan her sosyal ağa gönderir.

Hepimiz düzenli olarak makalelerinizi sosyal medyaya göndermenin web sitenize trafik çekmek için harika bir yol olduğunu biliyoruz ve bu eklenti bununla önemli ölçüde zaman kazandıracak: artık her gönderiyi kullandığınız her sosyal kanala manuel olarak eklemeniz gerekmiyor . Ayrıca, her bir sosyal ağ için birden fazla hesap ekleyerek kişisel ve işletme hesaplarını aynı anda entegre etmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Eklenti şu anda 27 farklı sosyal ağı desteklemektedir – açıkçası, tüm büyük olanlar bu listeye dahil edilmiştir. Eklentiyi sosyal yayınlara hashtag olarak bir makalenin etiketlerini / kategorilerini ekleyecek şekilde yapılandırarak içeriğinizin bulunmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Pinterest Otomatik Pin Premium WordPress Eklentisi

Pinterest_Automatic_Pin

Resimler web sitenizin önemli bir özelliğiyse, şüphesiz Pinterest’te zaten aktifsinizdir. $ 15 $ olan Pinterest Automatic Pin WordPress eklentisi, görüntülerinizi ne kadar hızlı ve verimli bir şekilde yükleyebileceğinizi önemli ölçüde artırabilir. Eklenti, Pinterest hesabınızla sorunsuz bir şekilde senkronize edilir ve bu da sınırsız sayıda görüntüyü hızlı bir şekilde sabitlemenizi sağlar. Ayrıca takip ettiğiniz panoları getirir, bu da görüntülerinizin yayınlanmasını istediğiniz yeri seçmenize yardımcı olabilir.

Bir yayın oluşturduğunuzda, Otomatik Sabitle tüm görüntüleri otomatik olarak algılar; bu fotoğraflar yayın yayınlandığında doğrudan Pinterest’e gönderilir – yayınınızı daha sonraki bir tarihte yayınlanmak üzere zamanlarsanız, görüntüleriniz yalnızca yayın yayınlandığında sabitlenir. Ayrıca yayınlamak istemediğiniz resimlerin seçimini kaldırma seçeneğiniz de vardır. Metin düzenleyicisinin sağında, açılır listeden resimlerinizi sabitlemek için panoyu seçmenize olanak tanıyan yeni bir meta kutu görürsünüz.

Bunun yanı sıra, önceden yayınlanmış yayınlardan geri dönüp görüntüleri sabitleyebilirsiniz. Mevcut yayınlarınızı, Tüm gönderiler WordPress kontrol panelinizden, yeni kullanılabilir toplu işlem seçeneğini belirtin: Sabitle onları. Toplu yükleme ile ilgili herhangi bir problemden kaçınmak için, eklenti pinlerinizi kademelendirebilir, yani dakikada sadece bir resim sabitlenir.

SocialFans Duyarlı Sosyal Sayaç Premium WordPress Eklentisi

SocialFans

SocialFans, web sitenize görsel olarak çarpıcı sosyal takip düğmeleri eklemenizi sağlayan, hayranlarınızı, takipçilerinizi ve abonelerinizi oluşturmanıza izin veren harika bir premium eklentidir. Etkileyici 30’dan fazla sosyal medya ağını destekler ve CodeCanyon’dan 16 $ karşılığında indirilebilir. Renkli, açık, koyu ve şeffaf dahil olmak üzere düğmeleriniz için seçebileceğiniz birkaç farklı kaplama vardır. Ayrıca her kaplama için bir dizi geçiş animasyonu ve tıklama animasyonu vardır.

SocialFans Ekran Görüntüsü

Düğmeler duyarlı ve herhangi bir widget alanına uyacak. Düğmeleri liste biçiminde veya havalı, birbirine kenetlenmiş bir bulmaca düzeninde görüntüleme arasında seçim yapabilirsiniz. Her ikisi de harika görünüyor. Eklenti ayrıca, tercihlerinize bağlı olarak tüm zamanların rakamlarını veya belirli bir zaman dilimindeki takipçilerin sayısını gösteren sosyal takipleriniz için bir sayaç görüntüleme seçeneği de sunar..

Twitter Widget Ücretsiz WordPress Eklentisi

TwitterWidget

Teknik olarak bir eklenti olmasa da, bir Twitter widget’ı entegre etmek web sitenize farklı bir sosyal öğe eklemenin harika bir yoludur. Twitter widget’ı, web sitenizin kenar çubuğuna canlı bir Twitter yayını eklemenizi sağlar. Kendi yayınlarınızı ve ileti dizilerinizi görüntülemeyi veya belirli bir hashtag’i (tercihen kendi ayrılmış hashtag’inizi) içeren yayınları görüntülemeyi seçebilirsiniz. Bu, ziyaretçilere hayranlarınızla nasıl etkileşimde bulunduğunuzu göstermek veya sosyal medya dünyasının web siteniz hakkında ne düşündüğünü göstermek için mükemmeldir – geri bildirim olumluysa, bu gerçekten harika bir sosyal kanıttır! Widget’taki bağlantıyı tıklayarak ziyaretçiler sizinle daha kolay etkileşim kurabilir.

Widget eklemek çok hızlı: Twitter hesabınızın ayarlarına gidin ve widget’ı seçin. Oradan, WordPress sitenizdeki bir HTML widget’ına yapıştırmak için bir kod oluşturmadan önce ayarlar ve bir dizi özelleştirme seçeneği ile oynayabilirsiniz..

CoSchedule Ücretsiz WordPress Eklentisi

CoSchedule

CoSchedule öncelikle hepsi bir arada bir içerik takvimidir, ancak bazı etkileyici sosyal medya işlevleriyle de gelir. Hizmetin fiyatı aylık 10 $, ancak 14 günlük ücretsiz deneme sürümü alabilirsiniz.

CoSchedule, tüm büyük ağlarda istediğiniz sayıda sosyal medya hesabını senkronize etmenizi sağlar. Daha sonra, doğrudan WordPress metin düzenleyicisinin altına yerleştirilmiş bir meta kutudan mesaj oluşturmanıza ve zamanlamanıza olanak tanır – bu, sosyal medya yayınlarınızı yazabileceğiniz anlamına gelir blog yazarken. Yayınlarınızı, yayınınızın yayınlanma zamanına göre, örneğin yayın yayınlandıktan iki, dört ve altı saat sonra planlayabilirsiniz. Yayın tarihinizi değiştirirseniz, ilişkili sosyal yayınlar otomatik olarak tarihle birlikte değişir.

Eklenti ayrıca tüm planlanmış içeriğinizi içeren etkileyici bir sürükle ve bırak takvimi oluşturur ve programlı sosyal paylaşımlar. Bu, blog zamanlamanızın her yönünü görselleştirmenize olanak tanır, hangi günlerin içerik üzerinde hafif olduğunu görmenizi sağlar ve bu daha tutarlı bir yayıncılık ve sosyal zamanlama oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Son düşünceler

Sosyal medyanın önemi arttıkça, sosyal WordPress eklentilerinin sayısı da artmaktadır. Bu, seçim yapabileceğiniz tüm farklı eklentilerle web siteniz için uygun bir eklenti bulmanızı inanılmaz derecede zorlaştırabilir.

Bu makale, sosyal medya kanallarından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için her biri farklı bir işlev sunan çeşitli sosyal medya eklentilerini tanıtmayı amaçlamaktadır. Sitenize sosyal bağlantılar eklemek için daha fazla ücretsiz ve premium seçenek görmek için WordPress için en iyi 20 sosyal medya eklentisinden 20 yayınımıza göz atabilirsiniz..  Bu listede yer almayan harika bir sosyal medya eklentisi biliyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünde bunu bize bildirin.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map