WordPress ile Para Kazanmanın 12 Kanıt Yolu

WordPress ile Para Kazanmanın Kanıtlanmış Yolları

Günümüzde birçok insan WordPress ile tonlarca para kazanmanın yollarını buldu. Bununla birlikte çevrimiçi geçim kazanmanın birçok farklı yolu vardır.


WordPress kullanarak para kazanmayı hiç düşündünüz mü? Evet ise, bu ayrıntılı yazı sizin için bir zevktir! WordPress ile para kazanmanın 12 kanıtlanmış yolunu tartışacağım. Aşağıda listelenen yöntemler farklı beceri setleri gerektirir, bu nedenle bir geliştirici olmasanız bile WordPress’in sizin için fırsatlarla dolu olduğundan emin olabilirsiniz!

Yasal Uyarı: WPExplorer, aşağıda listelenen bir veya daha fazla ürün için bir satış ortağıdır. Bir bağlantıyı tıklayıp satın alma işlemini tamamlarsanız, bir komisyon oluşturabiliriz.

1. Serbest Çalışma (İçerik Oluşturma olarak da bilinir)

Makyaj para yazma

Kolay başlangıç ​​- yazılacak bir cihazınız ve internet bağlantınız varsa içerik oluştur diğer web siteleri için. Milyonlarca web sitesi var ve hepsinin yeni içeriğe ihtiyacı var.

Bu liste WordPress ile para kazanabileceğiniz yollarla dolu olsa da, içerik oluşturma hemen hemen her nişe uzanır. En sevdiğiniz çevrimiçi blogları ziyaret edin. Birçoğunda makalelerinizi gönderebileceğiniz ve onlar için ödeme alabileceğiniz katılımcı başvuru sayfaları vardır. Yani sadece üst düzey sitelerden bazı harika geri dönüşler almakla kalmayacak, aynı zamanda sıkı çalışmanız için ödeme alabilirsiniz.

WordPress içerik yazma işlerini iş tahtası sitelerinde de bulabilirsiniz. Kontrol edilmeye değer bir çift oDesk ve ProBlogger İş İlanları – bu andan itibaren her ikisi de tonlarca yazı işi var.

Uygulamadan önce, önceki çalışmalarınızı göstermek için bir çevrimiçi portföy kurulumuna sahip olmak iyi bir fikir olabilir. Özellikle kısa bir biyografi, aktif sosyal profiller ve yakın zamanda yayınlanan yayınlara bağlantılar eklediğinizden emin olmalısınız (veya kendi blogunuzda örnek olarak kullanabileceğiniz birkaç yayın oluşturmaya başlıyorsanız). Bu şekilde potansiyel işverenler yazı stilinize bir göz atabilir ve makalelerinizin bloglarda ve sosyal medyada karşılaştığı pozlamalara.

2. Blog Oluşturun ve Blogdan Para Kazanın

WordPress Web Sitesi

Çevrimiçi dünyada, işletmeniz için her zaman bir web sitesi başlatmanız önerilir. Peki ne bekliyorsun? Kendi WordPress blogunuzu başlatın ve para kazanmaya başlayın!

WordPress web sitenize nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bir web sitesi oluşturmanın tüm adımlarında size yol gösterdiğimiz bir blog’u nasıl başlatacağımızla ilgili kolay kılavuzumuza göz atın. Temel adımlar bir alan adı ve barındırma, WordPress yükleme, bir tema seçme, eklentiler yükleme ve yayınlar ve sayfalar eklemektir..

Blog sahibi olmak pasif gelir elde etmenin harika bir yoludur. Blogunuzdan satış ortaklığı pazarlaması, reklam satışı, sponsorlu incelemeler vb. Kullanarak para kazanabilirsiniz. Bu, sizden ek bir çaba gerektirmez – zaten sahip olduğunuz içerik ve trafikten tam olarak yararlanmanın bir yoludur.

Çoğu pazar yeri ve hizmet sağlayıcısı bağlı programlar. Çalışması kolay kişisel favorilerimizden bazıları Themeforest, Shareasale, CJ Affiliate ve Yaratıcı Pazar. ÜCRETSİZ bir hesaba kaydolun ve size doğal geldiği yayınlarınıza bağlantılar ekleyin.

için reklam satmak kendi reklam paketlerinizi sunabilir veya aşağıdaki gibi bir şirkette çalışabilirsiniz BuySellAds. Veya bir Google Adsense Her ay küçük bir kontrol alırken Google’ın ağının reklamları işlemesine izin vermek için kodunuzu ekleyin ve ekleyin.

Ayrıca sunabilir sponsorlu yayınlar blogunuzda. Markaların incelemeler, kılavuzlar, liste stili yayınlar veya başka bir şey için ödeme yapması için web sitenize bir sayfa veya iletişim formu ekleyin. Sponsorlu posta sözleşmenizde tüm görüşlerin dürüst olacağından emin olun ve sponsorluğun yayınlandığı son yayına bir feragatname eklediğinizden emin olun..

Ayrıca kurslar, ürünler veya premium hizmetler gibi diğer para getirici faaliyetleri (aşağıda ele aldığımız) tanıtmak için web sitenizi de kullanabilirsiniz..

3. WordPress Kursları

Yeni Başlayanlar İçin En İyi WordPress Kursları

Yeteneklerine oldukça güveniyor musun? Bir kurs oluşturun! Yeni beceriler öğrenmek için interneti kullanan milyonlarca insan var. Yapmanız gereken tek şey onlara yardımcı olmak için kurslar oluşturmak (ve para kazanmak). İnsanlara nasıl bahçe kuracaklarını, yemek pişirme ipuçlarını nasıl paylaşacaklarını ve hatta bir blogun nasıl başlatılacağı konusunda kendi rehberinizi nasıl paylaşacaklarını öğretin. Konunuz daraltıldıktan sonra, çevrimiçi kursunuzu gerçekten oluşturmak ve para kazanmak için birkaç seçenek vardır.

Birincisi, web sitenizi basit bir pazarlama platformu olarak kullanmaktır. üçüncü taraf e-öğrenme sitesi. Popüler seçenekler arasında Udemy gibi kurslarınızı yükleyebileceğiniz ve kendi fiyatlarınızı belirleyebileceğiniz siteler veya kursunuzun genel üyeliğin bir parçası olduğu Lynda yer alır. Her ikisi de hızlı bir şekilde başlamak için kolay yollar sunar. Bu platformlarla kursunuz için ödenen tutarın tamamını tutmayacağınızı unutmayın (Udemy, kurs fiyatınızdan% 3-50 oranında bir indirim alırken, Lynda aylık görüşlerinize göre ödeme yapar).

İkinci seçenek, içeri girip web sitenizi oluşturmak ve kurslarınızı barındırmak için WordPress kullanmaktır. Bu şekilde kurslarınızı yönetir, fiyatlarınızı belirler ve tüm avantajlardan faydalanırsınız. Ve sizin için şanslı – WordPress ile kurs oluşturmayı kolaylaştıran bir dizi eklenti var. Daha fazla bilgi edinmek için WordPress ile çevrimiçi bir kurs oluşturmak için rehberimizi kullanmanız yeterlidir. Veya web sitenizin özel içerikli, yalnızca üyelere ait bir bölümünü oluşturmak için bir üyelik eklentisi kullanabilirsiniz. Bu kurslar, blog yayınları, videolar, indirilebilir araçlar veya varlıklar içerebilir – gerçekten sunmak istediğiniz her şey.

4. e-Ticaret ve Dropshipping

Satışları Artırmak için Basit WooCommerce İpuçları

Bilgiye ek olarak, indirilebilir veya somut ürünleri okuyucularınızla da paylaşabilirsiniz. Başlamak biraz çaba gerektiriyor, ancak WordPress bir e-ticaret web sitesi oluşturmak için harika bir platform.

Neden e-ticaret? Artık her zamankinden daha fazla kişi çevrimiçi alışveriş yapıyor. Ve WordPress ile bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için WooCommerce gibi bir eklenti kurmanız yeterlidir. Diğer e-ticaret seçenekleriyle karşılaştırıldığında, WooCommerce tamamen ücretsizdir ve mağazanızı kurmak için kullanabileceğiniz birçok yararlı özellik sunar.

Kendi mallarınız için düzenli bir mağazaya ek olarak, WordPress bir ürün oluşturmak için de kullanılabilir. Direk nakliye saklayın. Bu durumda, malları doğrudan müşterilere satarsınız ancak üçüncü bir taraf bunları gönderir (Amazon’un platformlarını kullanarak daha küçük satıcılar için nakliye işlemlerini nasıl gerçekleştirdiğine benzer). İster WooCommerce ister Shopify kullanın, bu yöntem genellikle bir eklenti kullanmayı veya gönderim bilgilerinin doğrudan tedarikçiye gönderilmesini sağlamak için ayarları kullanmayı içerir. Bu sizin için doğru iş planı gibi görünüyorsa, WordPress ile bir dropshipping işi oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç eklenti var.

5. Blog Kurulum Hizmeti

WordPress Bir Bloglama Platformundan Daha Fazlasıdır

WordPress kullanarak para kazanmak isteseniz bile, çok fazla geliştirme deneyimi olmayan bir acemi veya yarı zamanlı bir blogcu musunuz? Evetse, bir blog kurulum hizmeti sizin için mükemmel bir seçenektir. Yeni başlayanlar bile bu tür bir hizmet sunabilir! Ama nasıl?

Birçok kişi WordPress’i bloglarında kullanmak istiyor, ancak aslında başlamak için teknik bilgi sahibi değiller. Bu yüzden blog kurulum hizmetini tercih ediyorlar. Blog kurulum servis sağlayıcısı olarak göreviniz WordPress’i yüklemek, bir WordPress teması yüklemek, önerilen eklentileri eklemek vb..

Müşterileri edinmek için web sitenizdeki basit bir blog kurulum hizmeti sayfasıyla başlayabilirsiniz. Bu sayfaya olası satış veya potansiyel trafik çekmek için kendi sitenizdeki hizmetinize banner ekleyin, misafir postasına diğer bloglara ulaşmayı deneyin, sitenize bağlantı içeren forumlarda yorum bırakın, sosyal medyaya geçin ve ücretli reklamlara yatırım yapın eğer yapabilirsen. Daha küçük veya yerel bir kitleyi (“bahçıvanlar için blog kurulum hizmeti” veya “Savannah Georgia’da blog kurulum hizmeti”) hedefliyorsanız, düşündüğünüzden çok daha ekonomiktir. Kullanıcılar teklifinizle ilgileniyorsa sizinle iletişim kuracaklar.

Hizmet sayfanızı oluştururken eklemeyi düşünün çoklu fiyat noktaları artan hizmet seviyeleri ile. Örneğin, 100 $ karşılığında WordPress’i yüklemeyi, bir temayı yüklemeyi ve temanın demo içeriğini eklemeyi içeren temel bir blog kurulum hizmetine sahip olabilirsiniz. Sonra SEO eklentisi kurulumunu 20 $ olarak sunabilirsiniz upsell, veya diğer birkaç özellikle (ekmek kırıntıları, ana sayfa kurulumu vb.) birlikte gelen premium kurulum hizmetinin bir parçası olarak.

Alternatif olarak, ücretsiz blog kurulum hizmetleri, ancak hizmetler sayfanızdaki satış ortağı bağlantılarına güvenmeniz gerekir. Örneğin, bir müşteri sizin özel satış ortağı bağlantınızı kullandığında Bluehost hosting satın alarak ücretsiz blog kurulumu sunabilirsiniz. Bluehost, yeni blogcuların karşılayabileceği rekabetçi fiyatlı hosting planları ve her başarılı kayıt için 65 $ ‘dan başlayan cömert üyelik komisyonları sunuyor. Benzer şekilde, hizmet sayfanızdan kaydolduklarında kullanıcılara temalar, eklentiler, güvenlik hizmetleri ve diğer bağlı kuruluş ürünleri önerebilirsiniz. Sadece test ettiğiniz ve iyi olduğunuz ürünleri tavsiye etmeyi unutmayın.

6. Web Sitesi Bakımı

Web sitesi bakımı

Blog kurulumundan bahsettik, ancak sürekli gelir elde etmek için büyük bir fırsat var. bakım hizmetleri. Birçok web sitesi sahibi, bir web sitesi yürütmenin günlük görevleri ile uğraşmak istemez; insanların web’de bulması için bir yol ister. Ve burada devreye giriyorsunuz. Bakım WordPress güncellemelerini, güvenlik izlemeyi, tema ve eklenti güncellemelerini, barındırma yönetimini, CDN kurulumunu vb. Gerektirebilir. Zaten kendi web siteniz için yaptığınız hemen hemen her şey için aylık bir ücret alabilirsiniz diğerleri için yap.

Bu rotaya giderseniz hayatınızı kolaylaştırmak için bir site yönetimi eklentisi kullanmak isteyeceğinizi belirtmek önemlidir. En iyi seçeneklerden bazıları:

 • InfiniteWP
 • MainWP
 • ManageWP

Bu eklentilerin tümü, çekirdek, tema ve eklenti güncellemelerini yönetmenize ve ayrıca SEO, site hızı, yorumlar ve hatta yedeklemeleri tek bir kontrol panelinden izlemenize olanak tanır. Bu şekilde, her siteyi ayrı ayrı izlemek zorunda kalmadan müşterilerinize kapsamlı bir bakım hizmeti sağlayabilirsiniz..

7. SEO ve Pazarlama Hizmetleri

WordPress SEO En İyi Uygulamaları

Kendi sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğrenmek için zaman harcadıysanız, bu becerileri kesinlikle işe koyabilirsiniz. SEO, bir web sitesi oluşturmanın büyük bir parçasıdır ve bazı insanlar için çok ezici olabilir. Bu yüzden SEO hizmetleri genellikle premium fiyatları getirir. İçerik optimizasyonu, bağlantı oluşturma, site hızı veya diğer site yönleriyle ilgili SEO’ya yardımcı olun, kesinlikle birçok web sitesi sahibinin ödeyeceği bir alandır.

Pazarlama hizmetleri SEO ile el ele gidin. Reklamları yönetmek zaman alıcıdır, çünkü grafik oluşturmayı, anahtar kelimeleri araştırmayı, teklif stratejisini, yerleşimi ve daha fazlasını gerektirir. Ayrıca iyi bir pazarlama kampanyası birden çok biçim içerir – Google reklamları, haber bültenleri, sosyal medya vb. Kendi web siteniz için oluşturduğunuz bilgi ve bağlantılarla donanmış olarak müşterilere kesinlikle yardım eli uzatabilirsiniz. Çoğu durumda pazarlama hizmetleri, temel ücret ve trafiğe veya dönüşümlerdeki artışa dayalı bir yüzdeyi içerir.

8. Güvenlik Danışmanlığı ve Çözümleri

WordPress Güvenliği

Güvenlik yeteneklerine ve özellikle kodlama becerilerine güvenenler için, güvenlik danışmanlığı son derece kazançlı olabilir. Güvenlik her site sahibi için son derece önemlidir. Düşünebileceğiniz bazı alanlar şunlardır:

 • Güvenlik Denetimi: Premium denetim yazılımı hizmetleri mevcuttur, ancak bunu el ile de yapabilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, varsayılan WordPress ayarları, şifreler, kullanıcı rolü erişimi, dosya izinleri, güncellemeler, güvenlik eklentisi ayarları, yedekleme ayarları (eklenti veya barındırma yoluyla), sunucu yapılandırması, SSL sertifikası vb..
 • Genel Güvenlik Sertleştirmesi: Bu, iThemes Security Pro gibi güvenilir bir güvenlik eklentisi için profesyonel bir kurulum hizmeti sunmak kadar basit olabilir, Wordfence veya Hepsi Bir Arada Güvenlik ve Güvenlik Duvarı.
 • SSL Kurulumu: SSL karmaşık, bu yüzden neden web sitesi sahiplerinin SSL sertifikalarını doğru şekilde oluşturup yüklemelerine yardımcı olmuyorsunuz?.
 • Kötü amaçlı yazılımdan arındırma: WordPress dosyalarını elinizin arkası gibi biliyorsanız, Kötü Amaçlı Yazılımları kaldırma işlemi hemen sokağınızdadır. Şüpheli kodu kendiniz manuel olarak veya bir eklenti yardımıyla kaldırmayı seçerseniz, bu kesinlikle genel güvenlik hizmetlerinize ekleyebileceğiniz bir şeydir.

Tabii ki WordPress güvenliğinin başka yönleri de var ama bunlar web güvenliği tutkunuzsa başlamak için harika yerler.

9. WordPress Eklenti Geliştirme

10 En İyi Gutenberg Eklentileri, Eklentileri ve Uzantıları

WordPress kullandıysanız, bir şeyin farkında olmalısınız – blogunuzu en az birkaç eklenti kullanmadan çalıştıramazsınız, değil mi? Herkes, bir WordPress blogunu başarıyla çalıştırmaya yardımcı olan ek özellikler eklemek için eklentiler kullanır. WordPress’te binlerce eklenti var – bazıları tamamen ücretsiz, diğerleri ücretli yükseltmeler sunuyor ve geri kalanı premium.

Bir soruna bir çözüm bulursanız ve bunun için bir eklenti oluşturursanız (kitlenizin satın almakla ilgilenebileceğini), kesinlikle gelir elde etmenizi engelleyebilecek hiçbir şey yoktur. İyi para kazanan birkaç mevcut eklentiyi (tercihen benzer bir nişte) analiz edin. Premium (ücretli eklenti) veya freemium (ücretli yükseltmeli ücretsiz eklenti) kullanıp kullanmadıklarına bakın. Bir pazar yeri olan WordPress.org’u kullanıyor veya tanıtım için kendi web sitelerine mi dayanıyorlar? Ayrıca, desteğin sizin için nasıl olabileceği hakkında bir fikir edinmek için yorumları / yorumları da kontrol etmek isteyebilirsiniz. Ardından, sabit bir nakit akışı oluşturmak için aynısını nasıl yapabileceğinizi öğrenin!

WordPress eklentilerini satarak para kazanmayı düşünüyorsanız, belirli bir ihtiyaca odaklanarak bunları oluşturduğunuzdan emin olun. Bu kategorideki en iyi örneklerden biri Elementor sayfa oluşturucusudur. Bu mega sayfa oluşturma eklentisi, özel sayfa düzenleri oluşturmayı kolaylaştırmaya odaklanmıştır ve 4 milyondan fazla WordPress sitesi tarafından kullanılmak üzere büyümüştür. Eklenti geliştiricisi, daha gelişmiş özelliklere sahip birinci sınıf bir Elementor Pro’yu yayınlayarak yaratımlarından para kazandı.

WordPress eklentilerinizi CodeCanyon’da satabilirsiniz. Bunu kendi blogunuzdan veya blog için ayrı bir site oluşturarak da satabilirsiniz. Özel eklenti projeleri üzerinde çalışarak da para kazanabilirsiniz.

10. WordPress Tema Geliştirme

geliştirmek-wordpress-tema

Bir web tasarımcısı veya geliştiricisi misiniz? Evet? Sonra WordPress Temaları geliştirerek para kazanabilirsiniz. Mükemmel görünümlü bir WordPress teması tasarlamak için birinci sınıf bir tasarımcı veya kodlayıcı olmanıza gerek yok – ancak hedef kitleniz için ne tasarladığınızı kesinlikle bilmelisiniz. Günün sonunda, temanızı kimler için tasarladığınızı bilmelisiniz, yoksa temanız için sıfır kitle bulursunuz..

WordPress siteleri için pasif gelir akışları yapmak için harika temalar tasarlayan birçok şirket var. Örneğin, Brain Clark gibi insanlar StudioPress’i kurdu (ve laters bunu WP Engine’e sattı ve şimdi tüm barındırma planlarıyla tüm StudioPress temalarını ÜCRETSİZ olarak içeriyor) ve kendi AJ Clarke’ımız WPExplorer Temalarını (# 1 Toplam WordPress Temamız dahil) WordPress web siteleri için kaliteli ve çekici temalar oluşturun. Sadece birkaç tasarımcı işe alıp çekici temalar satarak yıllar boyunca harika işler yapıyorlar..

WordPress temaları oluşturma konusunda yeni başlıyorsanız ve yalnız başlayacak kadar emin değilseniz, bir takım oluşturabilirsiniz. Veya başkaları için tema oluşturma işinde olan bir girişime katılabilirsiniz. Bu şekilde işinizi tamamlarken para kazanmak için o kadar zorlanmayacaksınız.

WordPress temalarınızı şurada satmak isteyebilirsiniz: Şablon canavarı, Themeforest, Creative Market veya kendi web sitenizden satabilirsiniz. Tıpkı eklentiler gibi, müşterilerin ekstra dolar kazanması için özel WordPress tema projeleri üzerinde de çalışabilirsiniz..

11. Tema Özelleştirme

WordPress Tema Özelleştirmeleri

Elinizde ekstra zaman bulunan gelişmiş bir geliştirici misiniz? Özelleştirme hizmetleri sunmayı deneyin. Birçok geliştirici, WordPress iş sitelerinde web sitesi, tema ve / veya eklenti özelleştirme hizmetleri sunan iyi yan gelirler elde ediyor.

Her durumda, bir tema yükleyebilen birçok WordPress kullanıcısı vardır (veya barındırma sağlayıcıları WordPress kurulumlarının kurulumuyla birlikte bunu teklif etmiştir), ancak değişiklik yapma konusunda teknik yetenekleri yoktur. Örneğin:

 • Özel sayfa düzenleri
 • Özel yayın türleri
 • Logo / marka oluşturma
 • Sosyal medya entegrasyonu
 • Bülten kurulumu
 • e-Ticaret mağazası kurulumu
 • Eklenti yapılandırması

Bu elbette çok küçük bir örnek, çünkü WordPress’in birçok yönü var. Hizmetlerinizi görev başına belirli bir fiyata sunabilir veya zamanınızı saat başına değişken bir ücretle sunabilirsiniz.

12. WordPress Tasarım Hizmetleri

Makyaj para danışmanlık

WordPress’i kullanarak çevrimiçi para kazanmak için konuşmak istediğimiz son yollardan biri, kapsamlı tasarım hizmetleri. Yalnızca WordPress’te iyiyseniz – müşteriler için özel tasarımlar oluştururken ve baştan aşağı tam bir web sitesi oluştururken kolayca yapılabilir. Özel sitelerdeki müşterilerle doğrudan çalışan geliştiriciler, çalışmaları için binlerce ücret almaktadır. Bu nedenle, bu seçenek daha fazla bilgi ve çaba gerektirse de, çok değerlidir. Genel hizmet paketinizi (özel tema, blog kurulumu, güvenlik kurulumu, devam eden bakım, vb.) Oluşturmak için bu listede belirtilen diğer para kazanma yöntemlerinden birkaçını paketleyebilirsiniz..

Gibi web siteleri CodeableoDesk ve Toptal müşterilerin çalışması için uygunluk durumunuzu tanıtmak için harika yerlerdir. Orta adamı atlamak istiyorsanız hizmetlerinizi kendi web siteniz üzerinden de sunabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak pasif bir gelir akışı yapmayı düşünüyorsanız harika bir portföyünüz olduğundan emin olun. Özellikle, müşterilerinizden işinizden memnun kaldıklarında geri bildirim vermelerini veya sitenizde yayınlayabileceğiniz veya sosyal medyada paylaşabileceğiniz hizmetlerin bir incelemesini paylaşmalarını istemeyi unutmayın. En iyi blogcuların referansları büyük bir sosyal kanıt olduğu için bu, çevrimiçi satışlarınızı gerçekten artırabilir..

Son Not

Hayatını kazanmak için WordPress dehası olmak zorunda değilsin. Yukarıdakilerden herhangi birini yapabilir ve kendinizi veya ürününüzü nasıl satacağınızı biliyorsanız, WordPress’i kullanarak gerçekten iyi para kazanma şansınız olacaktır. Ayrıca, hedef kitlenizin gerçekte ne istediğini öğrenin; bu şekilde doğru yolda olacaksın.

WordPress kullanarak çevrimiçi para kazanmak için başka stratejiniz var mı? Lütfen bunları yorum bölümünde paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map