WordPress ile İşletme Web Sitesi Oluşturmanın Temel İpuçları

WordPress ile İşletme Web Sitesi Oluşturma İpuçları

Bir iş web sitesi, bu modern dünyada kendileri veya şirketleri için bir isim oluşturmak isteyen herkes için bir zorunluluktur. Bu nedenle, kesinlikle hafife alınması gereken bir şey değildir. İyi bir web sitesi yeni müşteriler çekmeye yardımcı olabilirken, kötü bir site onları geri çevirebilir. Bu nedenle, WordPress ile iş web sitenizi oluşturmadan önce bilmeniz gereken dört vazgeçilmez ipucunun bir listesini derledim. Düşündüğünden daha kolay!


1. Web Sitenizin Amacını Tanımlayın

Yeni sitenizin amacının ne olduğunu anlamak, başlamak için bariz bir yer gibi görünebilir, ancak birçok kişi, sitelerinde tam olarak ne iletmek istediklerini veya nasıl iletmek istediklerini bilmeden web sitesi oluşturma sürecine girer. Bu, aldığınız tüm ziyaretçiler için hemen anlaşılabilir ve başlamak için kesinlikle kötü bir yoldur.

Bunun yerine, web sitenizin her yönünü göz önünde bulundurarak biraz zaman harcamalı ve kendinize “web sitemi kimi bulmak istiyorum?” ve “ziyaretçilerimin buraya geldiklerinde ne yapmasını istiyorum??“Bu sadece süreci nasıl başlattığınızı değil, daha sonra nasıl manevra yapacağınızı ve değişiklikler yapacağınızı keşfetmenize yardımcı olacak iyi bir egzersizdir..

Dikkate alınması gereken diğer şeyler arasında güncelleme ve Haberler, bir ekleme seçeneği isteyip istemediğiniz Dükkan , kullanıcılarınızdan en iyi bilgiyi nasıl toplayacağınıza ve ihtiyacınız olup olmadığına ayrıcalıklı özellikler randevu planlama veya forum gibi.

Bu, akılda tutulması gereken çok şey gibi gelebilir, ancak her seferinde bir adım attığınız sürece, müşterilerinizin ihtiyaçlarına ek olarak, hiçbir zaman ihtiyaçlarınızı iyi anlayacaksınız. Tabii ki, farklı çözümler web sitesi oluşturucular gibi ve farklı CMS platformları farklı olasılıklar ve özellikler sağlar. WPExplorer’da WordPress’in küçük işletmeler için mükemmel olduğunu düşünüyoruz,

2. Profesyonel bir WordPress Teması Seçin

Toplam, Infoprenuers için Çok Amaçlı WordPress Teması

Hayatta nerede olursanız olun, her zaman en iyi yüzünüzü öne çıkarmak için çaba göstermelisiniz. Aynı şey işletme web siteniz için de geçerlidir. Görünüş her şey olmasa da, düşündüğünüzden daha önemli.

Kendi web sitenizi oluşturuyorsanız, önceden hazırlanmış bir şablon veya temadan bir tasarım uygulamanız muhtemeldir. Kelimenin tam anlamıyla binlerce seçim var ve şık ve modernden parlak ve yüksek seviyeye kadar şık bir tarzda. Seçtiğiniz temayı sevmeniz önemlidir, ancak evrensel bir çekiciliğe sahip olması muhtemelen daha da önemlidir. Bunun nedeni, web sitenizin kullanıcılarınızı dönüştürmek ve kendi tercihlerinize hitap etmemek için tasarlanmasıdır.

Sonuç olarak, özellikle profesyonellik bir havası elde etmek söz konusu olduğunda, güvenli oynamanızı tavsiye ederim. İşletmeler ve şirketler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış bir şablon seçin. Bu temalar güven veren bir görünüm ve his yaratır ve genellikle yararlı bulabileceğiniz ek özellikler ve freebies içerir.

Çok fazla seçenek olduğundan, birkaç üst temayı karşılaştırmanızı öneririz. Yardım etmek için, WPExplorer’ın en iyi iş WordPress temalarını inceleyin. Başlamak için harika bir yer ve her fiyat noktası için en iyi 20 ücretsiz ve premium temayı içeriyor. Ayrıca çalışma arkadaşları, arkadaşlar ve hatta ailenin görüşüne de erteleyebilirsiniz. İkinci bir görüş almakta yanlış olan bir şey yok.

3.İlgili Eklentilerden Yararlanın

En iyi web sitesi platformları, kullanıcılara web sitenizi statik bir sayfadan bir dönüşüm makinesine dönüştürmeye yardımcı olabilecek binlerce ücretsiz ve ücretli eklenti sağlar. İşin püf noktası, iş web siteniz için en iyi eklentileri bulmak ve bunları düzgün bir şekilde uygulamaktır..

Tüm web sitelerinin sahip olması gereken bazı eklentiler vardır. Bunlar, sitenizi ziyaret etmek için güvenli olmasını sağlamak için güvenlik araçları, herhangi bir şey ters giderse veri kaybını önlemek için yedekleme araçları ve popüler arama motorları arasında web sitenizin tanıtımını teşvik etmek için SEO araçlarını içerir. İşe daha özgü birçok eklenti de vardır.

WordPress için MonsterInsights Analytics

Yüklemenizi tavsiye ettiğim ilk araç, size analitik sağlayabilecek araçtır. Gibi analiz araçları MonsterInsights sitenizi kimin ziyaret ettiğini izlemenin önemli bir yoludur ve size bu kullanıcıları nasıl ve neden çektiğiniz konusunda önemli ayrıntılar sağlayabilirler.

WordPress için MailChimp

Ardından, MailChimp gibi bir e-posta pazarlama hizmetine kaydolmayı düşünün. Bir web sitesi, potansiyel müşteri adlarından oluşan bir veritabanı oluşturmaya yardımcı olmanın harika bir yoludur, ancak bundan en iyi şekilde yararlanamazsanız oldukça işe yaramaz. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan bir e-posta listesi oluşturmak için bilgi toplamak amacıyla hizmeti doğrudan web sitenize bu ücretsiz MailChimp katılım formu eklentilerinden herhangi biriyle entegre edebilirsiniz..

WordPress için Ultra Pro Yer Ayırtma

Son olarak, işletmenizle ilgili ise bir randevu planlama çözümü uygulayabilirsiniz. Müşterilerinizin telefon üzerinden toplantı ayarlamasını istemek yerine, web siteniz pasif olarak sizin için yapabilir ve hiçbir zaman bir atlamayı kaçırmamanızı sağlamak için kayıtlarınızı gerçek zamanlı olarak güncelleyebilir. Gibi araçlar Ultra Pro Randevu Alınması veya WordPress için başka bir rezervasyon formu, şu anda kullandığınız yazılıma tam olarak entegre edilebilir ve müşterileriniz rahatlığını takdir edecektir..

4. İyi İçerik Yaz ve Blog Tut

İçerik Oluşturma

İyi içeriğin önemi göz ardı edilemez. Web siteleri ürettikleri işten yaşar ve ölürler ve en iyi içerik genellikle sosyal paylaşım, arama motoru sıralaması ve dış bağlantı yoluyla ödüllendirilir.

Bu yüzden her web sitesinin bir blog içermesini öneriyorum. Alanınız veya web sitenizin amacı ne olursa olsun, bir blog başka türlü bulamayabileceğiniz kullanıcıları çekmek için harika bir yoldur. Bunun nedeni, oluşturduğunuz her içerik parçasının sitenizin etkinliğini ve önemini artırmasıdır.

Tabii ki, tüm içerik iyi içerik değildir. Kaliteli içerik oluşturmak için profesyonel bloglama ipuçlarımızı kullanabilir veya sizin için oluşturmak üzere güvenebileceğiniz birisine sahip olduğunuzdan emin olmak için bir serbest çalışan kiralayabilirsiniz. Veya blogunuzu diğer alakalı sitelerden içerik paylaşmak için kullanın. Sitenizin blogunun oluşturduğunuz en paha biçilmez kaynak olduğunu göreceksiniz.

Sonuç

Bir şey mi kaçırdık? Bir sorunuz mu var? Ya da yeni işletmelerin ilk web sitelerini oluşturmaları için başka ipuçlarınız olabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map