WordPress ile Dropshipping İşletmesi Nasıl Oluşturulur

WordPress ile Dropshipping İşletmesi Nasıl Oluşturulur

WordPress sitenizden para kazanmak istiyorsanız, WordPress ile bir dropshipping işi başlatmayı düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, yeni bir iş kurma umudu cezbedici olsa da, nereden başlayacağınızı bilmek kafa karıştırıcı olabilir. Bu, dropshipping iş modeline aşina değilseniz özellikle doğrudur.


Özetle, dropshipping, müşterilerinize sizin için ürün gönderen üçüncü taraf bir şirketiniz olduğunda. Neyse ki, WordPress ile kolayca kendi çevrimiçi dropshipping işinizi genişletebilir ve oluşturabilirsiniz. Daha da iyisi, başarı şansınızı en üst düzeye çıkarmak için eklentileri ve diğer araçları kullanabilirsiniz.

Bu yazıda, dropshipping’in ne olduğunu tartışacağız ve Shopify ve WooCommerce gibi araçları kullanarak yeni işinizi nasıl başlatacağınızdan bahsedeceğiz. Son olarak, başlamanıza yardımcı olacak birkaç eklentiyi tanıtacağız. Hadi dalış yapalım!

Dropshipping’e Giriş

wayfair görüntüsü

Wayfair nihai dropshipping başarı hikayesi.

Dropshipping, ürünleri kendiniz depolamak veya göndermek zorunda kalmadan fiziksel ürünler satan bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza olanak tanır. Başarılı olmak istiyorsanız, yine de biraz zaman ve çaba gerektiren yeni başlayanlar için uygun bir iş modeli. Ancak, başlangıç ​​maliyetleri düşüktür ve genel gider en düşük seviyededir.

Açık işi yapmaya hazırsanız, dropshipping size çok fazla esneklik sunan ödüllendirici bir iş olabilir. Bununla birlikte, almadan önce artıları ve eksileri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Dikkate alınması gereken birkaç nokta:

 • İşe girmek nispeten kolay olsa da, ürün kalitesi ve nakliye süreleri üzerinde çok az kontrole sahip olursunuz (müşteri memnuniyetini etkileyebilecek faktörler).
 • Dünyanın herhangi bir yerinden çalışma özgürlüğüne sahipsiniz, ancak aynı hedeflere ulaşmak isteyenlerin rekabetiyle karşı karşıya kalacaksınız.
 • Bu model, zaman içinde işletmenizi ölçeklendirmeyi kolaylaştırır, ancak işletmeniz büyüdükçe müşteri desteği daha talepkar hale gelir.

Her işletme gibi, birçok avantaj ve dezavantaj vardır. Risklerin ödüle değip değmeyeceğine yalnızca siz karar verebilirsiniz. Çok fazla ayarlama yapmadan mevcut yaşam tarzınıza uyacak esnek bir iş modeli arıyorsanız, WordPress ile bir dropshipping işi düşünmeye değer olabilir. Ayrıca, başlamak çok da zor değil.

WordPress ile Dropshipping İşiniz İçin Web Sitesi Nasıl Oluşturulur (2 Yöntem)

WordPress ile dropshipping işinize başlamadan önce, gerçekten başlattığınız şeyin bir e-ticaret sitesi olduğunu anlamalısınız. Bu nedenle, çalışmak için doğru dropshipping şirketini seçmek önemli olsa da, sitenizi oluşturmaya da odaklanmanız gerekir. Bu, doğru araçları seçmeniz gerektiği anlamına gelir.

Örneğin Shopify, e-ticaret sitenizi başlatmak için kullanabileceğiniz zengin özelliklere sahip bir hizmettir. Ne yazık ki, bu yazıdan sonra artık WordPress ile entegrasyonu basitleştirmek için bir eklenti sunmuyor. Sen yine de Yapabilmek mağazanıza trafik çekmek için Shopify’ın sitenize gömme kodlarını kullanın. Aylık ücret içeren bir hesaba ihtiyacınız olacak (ancak 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunacak).

WooCommerce, Öte yandan, e-ticaret işlevselliği ekleyerek mevcut WordPress sitenizi genişletmenizi sağlayan bir eklentidir. Vitrin oluşturmak ve mevcut sitenizle birleştirmek için zengin özelliklere sahip e-ticaret temalarını ve çeşitli uzantıları da kullanabilirsiniz..

Bu araçların her ikisi de WordPress ile bir dropshipping işine başlamak için mükemmel bir çözüm sunar. Hangisini seçtiğiniz büyük ölçüde kişisel tercihe bağlıdır. Her ikisini de nasıl kullanacağınızı tartışalım, böylece bilinçli bir karar verebilirsiniz.

1. Mesajlara ve Sayfalara Shopify Satın Al Düğmeleri Ekleyin

Shopify Web Sitesi

Shopify’ı kullanmaya başlamak için bir hesap oluşturmanız gerekir. İlk on dört gün ücretsizdir, bu yüzden taahhütte bulunmadan önce hizmeti test edebilirsiniz.

Shopify yerleştirme kodları, gelişmiş bir WordPress kullanıcısı olmasanız bile yayınlarınıza ve menülerinize kolayca eklenebilir. Önce Shopify hesabınıza erişmeniz ve bir Shopify Satın Al Düğmesi oluşturmanız gerekir. Size sağlanan yerleştirme kodunu kopyalayın, ardından WordPress kontrol panelinize giriş yapın.

Yeni bir yayın oluşturun veya önceden kaydettiğiniz bir yayını açın. Görüşünüzü değiştirmeniz gerekecek Görsel için Metin modu:

Düğmenin görünmesini istediğiniz yere Shopify’daki gömme kodunu gönderinize yapıştırın. Bu yapıldıktan sonra, yayınınızda son kullanıcıyı Shopify sepetinize ve ödeme seçeneklerine yönlendiren bir satın alma düğmesi bulunur.

2. Bir Dropshipping İşi Başlamak için WooCommerce Kullanın

WooCommerce WordPress eklentisi

Web sitenizde herhangi bir değişiklik yapmadan önce, herhangi bir nedenle geri yüklemeniz gerektiğinde WordPress sitenizi yedeklemeniz önemlidir. Bundan sonra, sitenize WooCommerce’i yükleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

WooCommerce Sayfa düzeni

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, kontrol panelinizde bir kurulum sihirbazı görürsünüz. Tıklayın Kurulum Sihirbazı’nı çalıştırın, ve WooCommerce’ın ihtiyaç duyduğu sayfaları ayarlamak için talimatları izleyin.

WooCommerce Gönderi Ayarları

Eklentiyi yükledikten sonra ayarlarınızı, özellikle gönderim seçeneklerinizi gözden geçirmek istersiniz. Bunlar altında bulunabilir WooCommerce> Ayarlar> Nakliye buradan da tanımladığınız çeşitli gönderim seçeneklerini ekleyebilir veya düzenleyebilirsiniz.

Dropshipping Sitenizi Geliştirmek için E-Ticaret Eklentileri

E-ticaret sitenizi yukarıdaki araçlardan biriyle ayarladıktan sonra, onu geliştirmek için kullanabileceğiniz bir dizi premium ve ücretsiz eklenti vardır. İşte dikkate alınması gereken iki.

e-Ticaret Ürün Kataloğu WordPress için Ücretsiz Eklenti

WordPress için e-Ticaret Ürün Kataloğu Eklentisi

Sitenizi ayarladıktan sonra, ürünlerinizi müşterileriniz için kolayca erişilebilir bir şekilde görüntülemek istersiniz. Kullanmak e-Ticaret Ürün Kataloğu eklentisi, ürün sayfalarınızı tamamen özelleştirmenizi sağlar. İşte bazı önemli özellikleri:

 • Ürünlerinizi görüntülemenize ve fiyat veya inceleme gösterme gibi özel parametreler ayarlamanıza yardımcı olur.
 • Ürünlerinizi kategoriler halinde düzenlemenizi veya birden fazla ürün kataloğu göstermenizi sağlar.
 • Tamamen duyarlı olduğundan, ürünleriniz mobil cihazlarda güzel bir şekilde görüntüleniyor.

Tabii ki bu buzdağının sadece görünen kısmı. Dropshipping sitenizi geliştirmek için nasıl kullanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için eklentinin belgelerini incelemenizi öneririz..

WooCommerce için YouDroop Dropshipping Eklentisi (Premium)

WooCommerce için YouDroop Dropshipping Eklentisi

WordPress ile bir dropshipping işi başlatmak istiyorsunuz, ancak tedarikçi bağlantınız yok mu? Sorun değil – YouDroop tedarikçileri birçok endüstri için perakende satışa bağlamak için kolay bir yoldur. Bir hesap için kaydolun (aylık üyelikler perakendeciler için 59 Euro’dan başlar, ancak tedarikçiler ücretsiz olarak başlayabilir), mevcut ürünlerini e-ticaret sitenizle senkronize edin, ardından sitenize her gün 500’e kadar yeni öğe eklemeye başlayın. İşte YouDroop’un nasıl çalıştığına dair kısa bir özet:

 1. Tedarikçiler YouDroop için mevcut ürünleri yükler
 2. Perakendeciler mevcut ürünleri kendi e-ticaret sitelerinde dışa aktarmak ve senkronize etmek için hesaplarına giriş yapıyor
 3. Müşteriler e-ticaret sitelerinden ürünlere göz atar ve ürün satın alır
 4. Perakendeciler satılan ürünler için tedarikçilere ödeme yapar ve nakliye bilgileri sağlar
 5. Tedarikçiler malları müşterilere gönderiyor

Böylece tedarikçiler daha fazla satış yapar, perakendeciler web sitelerinde ürün taban fiyatından tahsil ederken kar elde eder ve müşteriler harika ürünler alır. Herkes kazanır!


Başarılı bir dropshipping işi kurmak sizin için zaman ve çaba gerektirecektir. Ancak, başlamak çok zor olmamalıdır. İşinizi nasıl kuracağınızı ve başlatacağınızı öğrendikten sonra, gerekli işi yapmaya istekli olduğunuz sürece başarıya giden yolda iyi olacaksınız..

WordPress ile dropshipping işiniz için nasıl site oluşturacağınızla ilgili sorularınız mı var? Onları aşağıdaki yorumlar bölümünde tartışalım!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map