WordPress ile Çevrimiçi Durumunuzu Basitleştirin: Temalar, Eklentiler, Ürünler ve Hizmetler

 1. 1. WordPress: Hosting ile Çevrimiçi Durumunuzu Basitleştirin
 2. 2. Şu Anda Okuma: WordPress ile Çevrimiçi Durumunuzu Basitleştirin: Temalar, Eklentiler, Ürünler ve Hizmetler
 3. 3. WordPress ile Çevrimiçi Durumunuzu Basitleştirin: İşinizi Kurma
 4. 4. WordPress ile Çevrimiçi Durumunuzu Basitleştirin: Markalaşma ve Pazarlama

Çevrimiçi varlığınız için doğru barındırma çözümünü seçmenin önemini daha önce tartıştık. Bu kez, çevrimiçi varlığınızı basitleştiren mükemmel WordPress ürünleri ve hizmetleri hakkında konuşacağız, böylece iş bakımı ve yönetimi bir keyif haline geliyor.


Bu Mükemmel WordPress Ürünleri Nasıl Bulunur?

Premium WordPress çözümlerini aramadan önce, ücretsiz çözümleri gözden geçirmenizi tavsiye ederim. WordPress.org eklentisinde ve tema deposunda bulacağınız, çok iyi kategorize edilmemiş bir ürün karmaşasıdır, bu nedenle WordPress ürün incelemelerini yapan yetkili bloglar bulmak için ekstra çaba sarf etmeniz gerekir..

Hiçbir şey gerçekten ücretsiz değildir ve genellikle sakat veya desteksiz ödeme yaparsınız, ancak her zaman istisnalar vardır ve biraz daha derine inerseniz, birkaç arama yapar ve bazı yorumları okursanız iyi kodlanmış ve düzenli olarak güncellenen WordPress eklentilerini bulabilirsiniz. Daha sonra, çevrimiçi varlığınız için gereken diğer şeyleri düşünmeniz ve uyumsuzluklar veya kararsızlıklar hakkında endişelenmemeniz gerektiğinde işe yarayacaktır..

İşletmeniz İçin En İyi WordPress Teması Nasıl Seçilir

Bir tema seçmek, bir cilt seçmekten başka bir şey olmamalıdır. Bence, bu sadece web siteniz için görsel bir yer paylaşımı için doğru isim. Toplam WordPress teması gibi aklınıza gelebilecek her açıyı karşılayabilecek ve şimdiki ve gelecekteki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak birçok harika hepsi bir arada çözüm var..

eklentileri-to-giderme-wordpress

Ayrıca, önce düşünme bölümünü yapmanız ve daha sonra dünyaya göstermeye hevesli olduğunuz bir şey için oluşturulmuş bir tema için gitmeniz gereken niş WordPress temaları da vardır. Örneğin, AcademiaThemes okul ve öğrenme temalarını aramak için harika bir yerdir, ShowThemes özellikle etkinlik yönetimi için temalara ev sahipliği yapar ve Themeforest’ta aklınıza gelebilecek herhangi bir niş bulabilirsiniz (emlak, düğün, kar amacı gütmeyen, fotoğrafçılık, barındırma , vb.).

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, mükemmel WordPress temanızı nasıl seçeceğiniz hakkındaki yayınımıza göz atabilirsiniz. Burada WPExplorer’da aklınıza gelebilecek hemen hemen her alanı kapsadık, bu yüzden toplamalara dahil ettiğimiz tüm temalardan seçiminizi yapın.

Mükemmel WordPress Eklentileri Nasıl Seçilir

WordPress, web sitenize ekstra işlevsellik ekleyen eklentiler nedeniyle çok yönlü bir içerik yönetim sistemidir. Bazı temaları ekleyerek herhangi bir temayı kolayca niş bir şablona dönüştürebilirsiniz Bedava veya premium eklentiler.

Mükemmel WordPress ürünlerini bulmak, hepsi için mükemmel olan uzantıyı bulmak anlamına gelmez, ancak bir açıyı kapsayan ve mükemmel bir şekilde yapan uzantıdır. Bir fikir üzerinde çalışmaya başlamadan önce, oluşturduğunuz tüm maketlerdeki ve ışıldayan fikirlerden gelen karmaşa miktarını azaltmanız gerekir.. Çevrimiçi varlığınız için gereken minimum işlevselliğe odaklandığınızda sabit bir temel oluşturacaksınız.

Çok fazla eklentiye sahip olmak bir güvenlik riskidir, özellikle düzenli olarak güncellenmeyen eklentiler. İhtiyacınız olan hemen hemen her şey için, birisinin zaten bir eklenti oluşturduğunu bulabilirsiniz. ücretsiz WordPress.org eklenti deposu. Eklenti sayfalarını tarayarak, hangi yazarların destek verdiğini ve eklentilerini düzenli olarak güncellediğinizi görürsünüz.

e-Ticaret Çözümleri

Çoğu e-ticaret çözümünün herhangi bir CMS’ye uygulanması oldukça kolaydır. WordPress sadece bir blog platformundan daha fazlasına dönüştüğü için, WordPress eklentileri olarak bunun için birçok e-Ticaret çözümü ortaya çıktı. En çok kullanılan ve en iyi desteklenenlerden bazıları:

 • Kolay Dijital İndirme
 • WooCommerce
 • Cart66

Üçünün yeterli olmadığını düşünüyorsanız, e-Ticaret WordPress eklentilerinin tam listesine bir göz atın. Bu çözümleri destekleyen bir tema seçmek, temanın kendileri için yazılmış özel CSS’si olduğu anlamına gelir. Bu şekilde e-ticaret eklentiniz temanıza kusursuz bir şekilde sığar. Başka e-Ticaret işlevselliği tema içinde kalmamalıdır.

Ödeme Ağ Geçitleri

Amacınız insanların ürünlerinizi satın alabileceği veya amacınıza para bağışlayabileceği bir web sitesi oluşturmaksa, şanslısınız demektir. Birçok ağ geçidi WordPress’i destekler (ve bunları zaten premium eklentilere entegre edilmiş olarak bulabilir veya ücretsiz eklentileri WordPress deposu bunları web sitenize eklemek için), bu yüzden daha popüler seçeneklerden bazılarına göz atalım:

PayPal 190’dan fazla ülkeden yapılan ödemeleri destekleyen ve tüm kredi kartlarını kabul eden eski bir oyuncudur. WordPress ile entegrasyonunu sunan birçok eklenti bulabilirsiniz.

Gumroad dijital ürünlerini satmak için kolay bir yol isteyen yazılımlar, kitaplar, filmler veya müzik üreticileri için mükemmeldir. WordPress ile entegrasyon 5 dakikalık bir iştir ve işlemler yerinde gerçekleştirilir.

2Checkout kredi kartı, banka kartı ve PayPal’ı kabul eder. Hangi ürün ve hizmetleri satabileceğiniz konusunda çok katı oldukları için hizmetlerini kullanmakta bazı zorluklar yaşadım. Ayrıca 6 ay boyunca hareketsiz kalırsanız, benimki gibi hesabınızı askıya alabilirler.

Authorize.net her şey çevrimiçi ve mobil olduğunda size yardımcı olabilir. Sahtekarlık önleme sistemleri açıkça gurur duydukları bir şey. Ancak, bu ödeme ağ geçidini almak için önceden bir ücret ödemeniz gerekir.

Şerit yalnızca ABD’de kullanılabilen bir ödeme sistemidir. Son zamanlarda küreselleştiler ve şimdi Avustralya, İngiltere, İrlanda ve diğer bazı ülkeleri (beta olarak da dahil) içeriyorlar. Güçlü API’sı nedeniyle mağazalar ve faturalandırma sistemleri için harika.

WordPress için kullanılabilir ödeme ağ geçitleri

Braintree PayPal’ın sahibi olduğu bir şirkettir. Tek bir entegrasyonla, WordPress e-Ticaretiniz PayPal, Venmo, Apple Pay, kredi ve banka kartları, Bitcoin vb.İle başa çıkabilecektir. PayPal fonlaması ile yakında pek çok ülkede satışa sunulacak.

Paymill yalnızca sekiz ülkede kullanılabilir. Çoğu kredi kartını kabul eder ve bir SaaS abonelik işi yürütmeyi planlıyorsanız web ödemeleri, mobil ödemeler veya yinelenen ödemeler için kullanılabilir.

Dwolla yalnızca ABD’de kullanılabilir. İşlem başına en ucuz ücretlerden birine sahiptir ve 10 $ ‘dan az işlem için ücretsizdir. Ödeme sitenizde gerçekleşmediğinden, Google Analytics’i kullanarak ağ geçidini izlemek o kadar kolay olmayabilir.

Google cüzdanı teknik olarak konuşuluyorsa, bir ödeme ağ geçidi değildir, bu nedenle bunu kullanırsanız, yukarıda listelenen ağ geçitlerinden birini ayarlamanız gerekir. Ana avantajı, Google Cüzdan kullanıcılarının ürünleriniz için kolayca ödeme yapabilmeleridir.

Otomasyon

Bu seri girişimcilerden biriyseniz, ManageWP, WP Remote gibi çevrimiçi hizmetleri kullanarak aynı anda birden çok web sitesini nasıl çalıştıracağınızı bilmek isteyebilirsiniz. Veya web sitelerinize yüklenen ve tamamen sunucunuzda çalışan InfiniteWP gibi yazılımlar. Bu üçünün nasıl biriktiğini görelim:

ManageWP, web sitelerinizi kontrol panelinden kontrol etmenizi sağlayan çevrimiçi bir hizmettir. Size tek tıklamayla güncellemeler yapma, yedeklemeler yapma, ek güvenlik katmanları ekleme ve daha kolay site taşıma işlemleri yapma olanağı sağlar. Olağanüstü bir müşteri desteğine sahiptir ve yönetmek için 5’ten az siteniz varsa, size hiçbir maliyeti yoktur.

WPRemote WordPress çekirdeğini, eklentileri ve temaları tek bir tıklamayla güncelleyebileceğiniz ve ayrıca web sitelerinizin “anlık görüntülerini” yedekleme amacıyla indirebileceğiniz ManageWP ile benzer işlevlere sahiptir. Hizmet, web sitelerinde belirtildiği gibi ücretsizdir, ancak ücretsiz çevrimiçi hizmetler söz konusu olduğunda her zaman dikkatli olurum ve kaydolmadan önce ekibiyle iletişime geçip onları tanımanızı öneririm.

InfiniteWP önceki ikisinden çok farklı bir yaklaşım benimsedi. Eklentiyi web sitelerinden indirirsiniz ve InfiniteWP yönetici panelinin kurulumunda size yol gösterir. Çalışma şekli sunucunuza InfiniteWP kurmanız ve web sitelerinizi oradan kontrol etmeniz..

Sonuç

WordPress, çevrimiçi varlığınız için gerçekten hızlı bir şekilde yapılandırabileceğiniz harika bir seçenektir. Kişisel bir bloga, kurumsal web sitesine, e-Ticaret çözümüne veya bir WordPress mağazasına ihtiyacınız olsun, bunu kaldırmak için her zaman WordPress temalarını ve eklentilerini bulacaksınız. Ama yumrukla, felsefeni tanımla, böylece sadece takip etmek için yolu hazırlarsın. Akıllıca seçin, her zaman iki kez düşünün ve bir kez kurun, basitleştirilmiş çevrimiçi varlığınızı elde edersiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map