WordPress ile Çalışmayı Kolaylaştıracak 10 Araç

WordPress ile Çalışmayı Kolaylaştırmak için Harika Araçlar

Bahse girerim hayatın zaten olduğu kadar zor olduğunu söylediğimde hemfikiriz. WordPress grup listenizdeki her şeyi yapmak ve istediğiniz her şey yapmak için çok kısa ve sınırlı bir süre ile, yüke yardımcı olacak birkaç harika araca sahip olmak gerçekten cankurtaran.


Bu 10 harika araç sizi delicesine verimli hale getirecek ve WordPress hayatınızı çok daha kolay hale getirecek. Daha kısa sürede daha fazla iş yaparsınız. Bu, ailenizle geçirmek veya çok çalıştığınız şeylerin tadını çıkarmak için gününüzde daha fazla dakikanız olacağı anlamına gelir.

WordPress Hayatınızı Kolaylaştırmak için 10 Harika Araç

WordPress hayatınızı 10 kat daha kolay hale getirmek üzere bir kalem ve kağıt alın. Ücretsiz ve premium araçları karıştırıyoruz, çünkü bazen hayattaki harika şeyler ücretsiz değildir. Ancak premium araçlar nispeten ucuzdur (ve en sevdiğiniz aracı bu listede görmüyorsanız veya bir sorunuz veya öneriniz varsa, lütfen yazının sonunda yorum yapmaktan çekinmeyin).

1. Yoast SEO

WordPress hayatınızı kolaylaştırmak için 10 harika araç

WordPress SEO ve SEO genel olarak çocuk oyuncağı değildir. Bir hata ve Google sizi kurutmak için takılmaktan çekinmeyecek. Yine de, Google’daki anahtar kelimeleriniz için iyi sıralama (diğer arama motorları sadece IMHO kıyafeti takip eder) pasta kadar kolaydır, daha çok Yoast SEO gibi bir eklenti ile.

Birkaç yıl önce WordPress bandwagonuna atladığımdan beri, Yoast SEO benim SEO çözümüm oldu. Bu eklenti ve dikkatlice yazılmış bir SEO içeriği sayesinde, Google’da birkaç anahtar kelime için birinci olduk.

Ama Yoast SEO’yu diğer birçok WordPress SEO eklentisi arasında öne çıkaran nedir? Yeni başlayanlar için Yoast SEO, arama motorlarını doğrudan yayın düzenleyicinizden woo yapmak için ustaca optimize edilmiş okunabilir içerik oluşturmanıza yardımcı olur!

Diğer özellikler arasında ekmek kırıntıları, standart URL’ler, dahili bağlantı önerileri, içerik bilgileri, yönlendirme yöneticisi ve diğerleri arasında 7/24 destek bulunur. Bu araç iki çeşit olarak gelir, ücretsiz bir sürüm ve 89 dolarlık bir premium sürüm.

Yoast SEO hakkında daha fazla bilgi edinin

2. Müthiş Ekran Görüntüsü

Wordpress hayatınızı daha kolay hale getirmek için 10 harika araç

Bu yayındaki ekran görüntülerini görüyor musunuz? Peki, bana bu şık aracı tanıtan WPKube’den Dev Sharma sayesinde Awesome Screenshot kullanarak onları yakaladım.

WordPress bloglama hayatımı çok daha kolay hale getirdi çünkü daha önce birçok adım içeren prt sc (Print Screen), MS Paint ve Photoshop kullanmak zorunda kaldım.

Araç, açıklamaları, ekran görüntülerini / yerel görüntüleri parkta yürüyüşe çıkaran, düzenleyen ve düzenleyen birçok özellik ile birlikte gelir. Yakalamanızı paylaşmayı bir esinti haline getiren tek tıklamayla bir yükleme var.

Tüm sayfayı, masaüstünüzü, tarayıcı penceresinin görünür bir bölümünü, sayfanın seçimini alabilir, yakalamayı geciktirebilir ve yakalamalarınızı kalbinizin içeriğinde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, yılda 19.99 dolara mal olan bir ekran kaydedici sunuyorlar..

Harika Ekran Görüntüsü, Mozilla Firefox ve Chrome için uzantılara ve kullanmak için mucize olan bağımsız bir Chrome uygulamasına sahiptir.

Harika Ekran Görüntüsü hakkında daha fazla bilgi edinin

3. FileZilla

Wordpress hayatınızı kolaylaştırmak için 10 harika araç

Doğru araç olmadan, dosyaları sabit diskinizden uzak bir sunucuya taşımak migrenlere neden olur. FTP kategorisinde, FileZilla günü sizin için gerçekten taşıyor ama bu sadece benim.

Ama kullanımı inanılmaz derecede kolay bir FTP aracını sevdiğim için beni suçlayabilir misin? Doğru giriş kimlik bilgilerine sahip olduğunuz sürece, web sunucunuza erişebilir ve dosyaları patron gibi taşıyabilirsiniz.

Örneğin, dosyaları / klasörleri web sunucunuzdan sürükleyip bırakarak indirebilirsiniz. Bahsetmemek gerekirse, FileZilla, WordPress sitenize istediğiniz gibi güvenli erişim sağlayan harika güvenlik ayarlarıyla birlikte gelir.

Sunucunuzda doğrudan masaüstünüzden dosya oluşturabilir, dosya izinlerini kolayca değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. FileZilla, anlaşmayı güzelleştiren ücretsiz bir açık kaynaklı FTP istemcisidir..

FileZilla hakkında daha fazla bilgi edinin

4. RegistrationMagic

WordPress hayatınızı kolaylaştırmak için 10 harika araç

Bir WordPress kullanıcısı olarak, belli bir noktada formlar oluşturmanız gerekir. Bu bağlamda, WordPress kullanıcı kayıt sisteminin işlevsellikte sınırlı olduğunu göreceksiniz.

Bu yüzden steroidler üzerinde bir kullanıcı kaydı ve yönetim eklentisi olan RegistrationMagic’e ihtiyacınız var.

Özetle, RegistrationMagic size “… özelleştirilmiş kullanıcı kayıt formları oluşturma, ödemeleri kabul etme, gönderimleri izleme, kullanıcıları yönetme, istatistikleri analiz etme, kullanıcı rolleri atama ve çok daha fazlası!” Bu tek alıntıdan, bu eklentinin ağır kaldırma yaptığını söyleyebilirsiniz.

Size daha iyi bir resim vermek için, bu kötü çocuğun yapabileceği bazı şeyleri görelim. İlk olarak, her biri farklı alanlara sahip sınırsız sayıda kullanıcı kayıt formu oluşturabilirsiniz. Bu, diğer şeylerin yanı sıra formlarınızdaki dosya eklerini bile kabul edebileceğiniz anlamına gelir.

MagicMicic, kullanıcılarınızın sitenize kaydolmasına, giriş yapmasına, gönderimleri indirmesine, işlemleri kontrol etmesine ve diğer şeylerin yanı sıra şifreleri sıfırlamasına olanak tanıyan bir ön uç kullanıcı sayfasıyla birlikte gelir.

Bu eklenti kullanıcı yönetiminde, form gönderimlerini izlemenize, ücretli kullanıcılar için ödemeleri ayarlamanıza, formları tarihe / saate bağlı olarak filtrelemenize ve çok daha fazlasına yardımcı olan sezgisel bir gösterge tablosuyla parlar..

WordPress’te ücretsiz bir RegistrationMagic lezzeti var, ancak en iyi özellikler RegistrationMagic.com adresindeki pro sürümünde bulunabilir..

RegistrationMagic hakkında daha fazla bilgi edinin

5. Güzel Linkler

Wordpress hayatınızı kolaylaştırmak için 10 harika araç

Gibi kötü bir bağlantı kullanmak yerine https://www.example.com/dp/B00TQ1PB/ref=s9_acsd_bw_wf_a_dlpec1f4_cdl_1?, gibi daha kullanıcı dostu bir bağlantı oluşturmak için Pretty Links eklentisini kullanabilirsiniz. https://yoursite.com/product-name. Bu ikinci bağlantı daha güzel ve yayılması daha kolay.

Başka bir deyişle, Pretty Links, bit.ly veya tinyurl.com gibi üçüncü taraf bağlantı kısaltma hizmetlerine güvenmek yerine, kendi etki alanınızı kullanarak bağlantıları kısaltmanıza yardımcı olur. Ardından, oluşturduğunuz herhangi bir bağlantıyı istediğiniz başka bir URL’ye yeniden yönlendirebilirsiniz.

Buna ek olarak, Pretty Links size bağlantılarınızın aldığı tıklama sayısını, tıklamaların nereden geldiğini, ana makineyi, tarayıcıyı ve işletim sistemini gösteren bir bağlantı izleme motoru ile birlikte gelir.

Bu araç, e-postalardaki bağlantıları izlemek, bağlı kuruluş bağlantılarını temizlemek ve sosyal medya, yorumlar ve forumlardaki bağlantıları paylaşmak isteyen WordPress kullanıcıları için harika.

Pretty Links hakkında daha fazla bilgi edinin

6. Gelişme

Wordpress hayatınızı kolaylaştıran 10 harika araç

İster küçük ister büyük bir çevrimiçi işletmeniz olsun, e-posta pazarlaması hedef kitlenize ulaşmanın ve dönüşüm oranlarınızı artırmanın en iyi yollarından biridir. Bunu, potansiyel müşterilerinizle doğrudan iletişim kurma yolu olarak düşünün.

Ancak, potansiyel müşterilerinize pazarlama mesajları göndermeye başlamadan önce ad, e-posta adresi ve ihtiyacınız olan her şey gibi alakalı kitle bilgilerini toplamanız gerekir. Ve bu bilgileri yakalamanın Thrive Lead’leri kullanmaktan daha iyi bir yolu var mı??

Bu liste oluşturma aracı, sitenizi terk etmeden önce ziyaretçileri yakalamak için SmartExit gibi şık özellikler, A / B testleri, hassas hedefleme, güzel animasyonlar, tetikleme seçenekleri, sınırsız katılım formları, çoklu e-posta pazarlama platformlarıyla entegrasyon ve ayrıntılı raporlar ile birlikte gelir. diğerleri.

Thrive Leads birinci sınıf bir araçtır. Tek bir site lisansı, bir kerelik 67 dolarlık bir ücret ödemenizi sağlar. Diğer planlar arasında 5 site için 97 dolarlık paket, 147 dolar için 15 adet site lisans paketi ve sınırsız web siteleri için aylık 19 dolarlık Thrive Üyelik paketi bulunmaktadır..

Potansiyel Satışlar hakkında daha fazla bilgi edinin

7. WAMP

Wordpress hayatınızı kolaylaştırmak için 10 harika araç

WordPress hakkında ne kadar çok şey öğrenirseniz, platformla çalışmak o kadar kolaylaşır. WordPress hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu, doğrudan dalmak ve işleri kendi başınıza test etmektir.

Ancak, WordPress’in herhangi bir örneğini çalıştırmak için bir web sunucusuna ihtiyacınız vardır. Aynı zamanda, bir alan adı satın almak ve bir web barındırma hesabına kaydolmak, istediğiniz tek şey WordPress sularını test etmekse maliyet açısından bir anlam ifade etmeyecektir.

WordPress kullanıcısı ne yapacak? Sorduğun için mutluyum. WordPress’i PC’nize WAMP gibi bir araç kullanarak yükleyebilirsiniz. WAMP, Windows Apache MySQL ve PHP için bir kısaltmadır. Layman’ın dilinde, WAMP PC’nize bir web sunucusu yükler.

Bir web sunucusuyla, ne isterseniz test etmek istediğiniz kadar WordPress örneği yükleyebilirsiniz. Mac’iniz varsa, MAMP veya XAMPP.

WAMP hakkında daha fazla bilgi edinin

8. Chrome Geliştirici Araçları

Wordpress hayatınızı kolaylaştıran 10 harika araç

Bu ne bir cankurtaran. Chrome Geliştirici Araçları (DevTools), Google Chrome tarayıcısının çoğu WordPress yeni başlayanının bilmediği önemli bir parçasıdır.

Sizi askıya almak için Chrome Geliştirici Araçları çok fazla web yazma ve hata ayıklama gücünü elinize aldı.

DevTools sayesinde, WordPress sitenizin iç kısımlarına doğrudan tarayıcı penceresinden derinlemesine erişebilirsiniz. Bu kadar erişime sahip olmak neden önemlidir??

Sitenizi kodunuzu gerçekten değiştirmeden geçici olarak düzenleyebilir, düzen sorunlarını görebilir, sorunlu kodu izleyebilir, sitenizin yükleme süresini kontrol edebilir ve diğer şeylerin yanı sıra JavaScript ile oynayabilirsiniz.

Chrome Geliştirici Araçları, Google Chrome’da yerleşik olarak bulunur; bu, tüm bu harikaları ücretsiz olarak alacağınız anlamına gelir. DevTools’a erişmek için herhangi bir sayfa öğesine sağ tıklayın ve Elemanı İnceleyin. Aşağıda, WordPress.org ana sayfasını nasıl değiştirdiğimi görün:

Wordpress hayatınızı kolaylaştırmak için 10 harika araç

Ve adil olmak gerekirse, işte bir Mozilla Firefox için Web Geliştirici Eklentisi.

Chrome DevTools hakkında daha fazla bilgi edinin

9. NotePad++

Wordpress hayatınızı daha kolay yapmak için 10 harika araç not defteri artı artı

WordPress ile çalışırken, aşağı inip kirlenip kendi başınıza kod yazmak isteyebilirsiniz. Belki de kendi alt temanızı oluşturmak, .htaccess dosyanıza bir miktar kod eklemek, düzenlemek istersiniz wp-config.php veya functions.php diğer şeylerin yanında dosyalamak.

Ve kod hızla elden çıkabileceğinden, çılgına dönmeden her şeyin üstünde kalmanıza yardımcı olan harika bir kod düzenleyicisine ihtiyacınız var. NotePad ++, bir dizi programlama dilinde kod yazmayı inanılmaz derecede kolaylaştırır.

Sözdizimi vurgulama ve katlama, arama ve değiştirme işlevselliği, belge haritası, çekici bir GUI, otomatik tamamlama ve çok daha fazlası gibi özelliklerle kod yazma hiç bu kadar kolay olmamıştı.

NotePad hakkında daha fazla bilgi edinin++

10. Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Wordpress hayatınızı kolaylaştırmak için 10 harika araç

İçerik pazarlama ve SEO, hedeflenen trafik ürettikçe el ele gider. İçerik pazarlama ve SEO kadarıyla kazanmak için akıllı anahtar kelime araştırması gerekir. Okuyucularınızın ilgilendiği konuları başka nasıl anlatacaksınız??

Belki de konu fikirleriniz bitmiştir. İçerik pazarlama makinelerinizi çalışır durumda tutmak için nasıl yeni fikirler edinebilirsiniz? Yine, okuyucularınızın okumak istediği konuları belirlemek için uygun anahtar kelime araştırmasına ihtiyacınız vardır.

Gördüğünüz gibi, okuyucularınız konuları ve ürünleri bulmak için anahtar kelimeler kullanıyor. Bu anahtar kelimeleri bulabilirseniz, kapının ortasındasınız demektir. Şimdiye kadar okuduysanız, anahtar kelime bulmanın Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı çalıştırmak kadar kolay olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyarız.

Google tarafından ana konunuz etrafında anahtar kelime fikirleri oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir araçtır.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı hakkında daha fazla bilgi edinin

Şimdi Size

WordPress hayatınızı hangi araçlar kolaylaştırır? En sevdiğiniz WordPress araçlarını bıraktık mı? Blogumuzda iş için daha fazla WordPress aracına göz atın veya aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın. Görüşürüz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map