WordPress ile Blog Başlatmanızın En Önemli 10 Nedeni

WordPress ile Blog Başlatmanızın En Önemli 10 Nedeni

Bloglamanın hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri olmadığını söyleseydim dişlerin arasından geçirdim. Demek istediğim, dünyanın her yerinden harika insanlarla evimin rahatlığında çalışıyorum, bu tür kayalar ama bu yazı benim için değil.


Bugün, bir blog başlatmanın neden vereceğiniz en iyi kararlardan biri olduğu hakkında konuşuyoruz. Aslında, size bu dakika bloglamaya dalmanızın en önemli 10 nedenini göndereceğiz veya bir hiatus aldıysanız, hemen.

Bu arada, eğer bir yazar değilseniz endişelenmeyin, blog yazmak kolay şeylerdir. Sadece bekle ve gör! Bilgisayarınızı o fincan kahve ile hazır hale getirin. Hazır mısın? Harika.

1. Bloglama Kolay

Son derece kolay olduğu için bir blog başlatmalısınız. Kendinize yeni bir yıl hediyesi olarak düşünün. Uygulanması son derece kolay olandan daha iyi bir karar var mı?

Unutmayın, bloglamanın kolay bir iş olduğunu söylemiyorum, aksine girişin önünde çok az engel var. Kelimenin tam anlamıyla internet erişimi olan bir bilgisayara ve başlamak için bir fikre ihtiyacınız var.

İşin kendisi, kendi kendini işleten herhangi bir iş gibi oldukça talepkar olabilir, ancak ödüller (ve sadece parasal değil) buna değer. En iyisi, bir blog başlatmak için bir dereceye, bir web tasarımcısına veya herhangi bir süslü eğitime ihtiyacınız yoktur. Tüm dünyayla paylaşarak bir dakika içinde yaşayabilirsiniz. Bloglamada başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şey bir tık uzakta.

2. Uygun Olduğu İçin

Bir blog ile ücretsiz bloglamaya başlayabilirsiniz WordPress.com Blog. Bu, düşüncelerinizi paylaşmak, resim veya video yüklemek veya kılavuz yazmak için tamamen ücretsiz bir yer sağlar. Birçok insan her gün bu şekilde başlar.

Ancak burada WPExplorer’da, ortalama bir blogcu için WordPress.com’dan daha fazla güç sunan, kendi kendine barındırılan WordPress.org’u tercih ediyoruz (daha fazla bilgi için WordPress.org ve WordPress.com’daki rehberinize bakın). Daha önce bir blog açtıysanız, blogunuzu WordPress.com’dan WordPress.org’a taşımak çok kolaydır..

Kendi kendine barındırılan bir blog başlatmak için gerçekten sadece hostinge ihtiyacınız var, çünkü stil ve ek özellikler için web sitenizde kullanmak için oldukça harika ücretsiz WordPress temaları ve eklentileri bulabilirsiniz. Ücretsiz bir alan adı (ilk yıl için) ve yeni bir blog için fazlasıyla yeterli kaynak içeren Bluehost’tan aylık (ilk yıl için) $ 2.95 karşılığında iyi, paylaşılan barındırma alabilirsiniz. Yani yaklaşık 35 $ Bu yıl kendi WordPress blogunuza sahip olabilirsiniz! Web’de kendi yerinizi almanız gülünç derecede düşük bir fiyat – neden bir blog başlatmıyorsunuz??

3. Yazma Pirzolalarınızı Geliştirin

Herkes ve herkes yazmaktan yararlanır. Sahip olmaya değer bir sanat ve beceri. Ve herhangi bir konuda uzman olmak için 10.000 saatlik uygulamaya ihtiyacınız olduğundan, yazma becerilerinizi geliştirmek için bloglamaya ne dersiniz? Tıpkı egzersiz yaparken bir kasın güçlenmesi gibi, blog yazmak da düzenli olarak yazma becerilerinizi geliştirir. Düşüncelerinizi kelimelere daha hızlı ve kendi tarzınıza nasıl dönüştüreceğinizi öğreneceksiniz..

Ben duygularımı için ilk yazılarını kağıda hazırlamayı seviyorum aslında kağıda yazı yazmak, çok fazla zaman kazandırmaz ve elbette WordPress ile yazmak için en iyi araçtır.

WordPress Oyalama Bedava Yazma

Hemen hemen her WordPress teması bir blog içerecektir, bu yüzden yazmaya başlamak için Yayınlar> Yeni Ekle’yi tıklayın. Etkinleştirmeyi unutmayın oyalama ücretsiz yazma – ekranın sağ üst köşesindeki “Ekran Seçenekleri” sekmesini tıklayın ve kutuyu işaretleyin. Şimdi metin düzenleyicinizin üstünde bir genişleme simgesi görmelisiniz. WordPress kontrol panelini ve yayın ayarları kutularını (etiketler, kategoriler, öne çıkan resim vb.) Gizlemek için tıklayın, böylece yalnızca metin düzenleyici görünür.

WordPress Yazma İstemleri

Ne yazacağınızdan emin değil misiniz? Günlük Mesaj Başlamanıza yardımcı olmak için yazma komutları yayınlar. Örneğin, bugünün istemi “konuşma” dır ve sizinle ilgili sohbete başlıyoruz en sonunda kendi blogunuzu başlatın. Nasıl veya nereden başlayacağınızdan hala emin değilseniz, ertelemeyi nasıl yeneceğinizi ve işe başlayacağınızla ilgili kılavuzumuzu inceleyin!

4. Her Gün Yeni Bilgi ve Beceriler Öğrenin

Tuzuna değer içerik yazmak için araştırmalara zaman ve kaynak ayırmanız gerekir. Tek bir yazı yazmayı planlamasanız bile, sadece tutkulu olduğunuz bir şeye değil, aynı zamanda Araştırma.

Ayrıca, iş niş içinde / dışında her türlü şeyler hakkında yazmayı içerir (Ben birden fazla niş / konularda dabbling karşı tavsiye ediyorum ama sizi kim durduracak?). Her gün farklı şeyler hakkında yazmak size daha akıllı bir insan bırakır ve bunu bankaya götürebilirsiniz. İlk başladığımızda, henüz tanımadığınız konularla ilgili iş teklifleri sunarsınız – ancak lütfen bunun sizi durdurmasına izin vermeyin.

Treehouse Online Kursları

Dünyanın dört bir yanından kodlama dilleri, seyahat yerleri, egzotik yemekler, süper arabalar, tarihi etkinlikler ve kültürler hakkında bilgi edinin. Kendinizi eğitin ve daha fazla öğrenmeye devam edin. Treehouse gibi web sitelerini şiddetle tavsiye ediyoruz, Lynda ve Udemy yeni konulara başlamak için (veya özellikle WordPress ile ilgileniyorsanız WP101), ancak YouTube’da da tonlarca şaşırtıcı ücretsiz kurs var (kabul edilmeleri biraz daha zaman alıyor olsa da).

5. Otorite Olun

Bunun nasıl olduğunu açıklamayacak, ancak bir süre boyunca bir konu hakkında blog yazdığınızda, okuyucular sizinle o konuda uzman olarak iletişim kurmaya başlar. Bu otorite statüsünün size getirdiği harika insanları ve şeyleri kim bilir?

Hemen hemen her konuda, kendi alanlarında otoriteler olarak kurdukları için çeşitli ürün ve hizmetler sunan kendi kendini yetiştirmiş birçok uzman var. Herhangi bir niş içinde creme de la creme blogger iyi ücretli ve saygı duyulan bir konumdur. Herhangi bir konu alanındaki otorite, tüm olasılıklar dünyasına kapı açar. Blog, hangi alanda olursa olsun kendinizi güvenilir bir otorite olarak kurmanın en kolay yoludur.

Peki kendinizi otorite olarak nasıl kurarsınız? Önce blog nişini bul, sonra yaz. Kendi blogunuza yazın, misafir gönderileri gönderin ve hedeflediğiniz alandaki diğer uzmanlarla sosyal medyaya katılın. Bonus – tüm bu çevrimiçi etkinlik, bir kitle oluşturmanıza yardımcı olacaktır ve aşağıdakilere sahip olmak, biz için her zaman iyidir.

6. Yeni İnanılmaz İnsanlarla Tanışın

WordCamp Etkinlikleri

Biz sosyal hayvanlarız. Her zaman kabileler oluşturmak ve hırslarımızı ve isteklerini paylaşanlara katılmak istiyoruz. Bloglama, sizi konuyla ilgili tutkulu olan harika insanlarla buluşturacak.

Gözlerinizi açan etkileyici kişilerle, sizi devam ettiren motivasyoncularla, sizi işe alan işverenlerle ve hatta sizinle ortaklık kurmak isteyen yatırımcılarla tanışacaksınız. Blog olmadan tanışmayacağınız çok sayıda insanla tanışacaksınız.

Gerçek hayat arkadaşı olabilecek insanlar. Her kesimden insanlar. Size ilham verecek, sizi eleştirecek ve düşünülemez şekillerde paylaşacaklar. Onlar sizin hayatınızın bir parçası olacaklar ve siz de onların. Blogosfere bayılacaksınız ve WordPress ile bu arkadaşlıkları gerçek dünyaya taşıyabilirsiniz.

Her yıl önemli WordPress etkinlikleri var ve genellikle yakınınızda en az bir veya iki tane oluyor. İşte bizim en çok beğendiklerimizden bir kaç tanesi:

7. Kendi Patronun Olun

9’dan 5’e sahipseniz ve bunu seviyorsanız, bu harika – buna sadık kalın! Eğer günlük eziyet kaçmak ve çekim çağırmak istiyorsanız Ancak, bloglama kesinlikle sizin için. Trafikte oturmaya, bayat kahveye ve aynı duvarlara bakmaya elveda deyin!

Kendi patronunuz olmak, verimli bir iş yapmak ve çoğunlukla şartlarınıza göre yapmak istiyorsanız, blog yazmak mükemmel bir iştir. Bir blog’u yan koşuşturma olarak bile başlatabilir ve mevcut işinizi koruyabilirsiniz.

Şimdi, kendi patronunuz olmanın avantajları ve dezavantajları var. Yine de, hayatınız boyunca en az bir kez denemeniz gereken bir şey. Kendi işinizi dünyanın her yerinden yürüten bir heyecan. Özellikle de doğal yeteneklerinizi kullanıyorsanız. Edinilmiş bilgi de işe yarıyor, bu yüzden çekmeyin.

8. Esnek Program ve Odak

Bloglama kariyeri daha iyi bir kelime eksikliği için bir bukalemun. İstediğiniz herhangi bir şeye dönüşebilir ve istediğiniz zaman istediğiniz yere götürebilirsiniz. Bu tür esneklik, başka herhangi bir işte, hatta çoğu hobide bulamadığınız bir şeydir.

Ayrıca vites değiştirebilir ve blogunuzu oldukça kolay bir iş haline getirebilirsiniz. Örneğin, hizmetler sunmak, ana sitenize daha fazla trafik göndermek, çevrimdışı bir mağazayı tanıtmak, düşüncelerinizi paylaşmak ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyi yapmak için bir blog kullanabilirsiniz. Blog, çok yönlü olduğu için çevrimiçi olmak için değerli bir araçtır.

Bunun da ötesinde, her zaman, hatta hiç yazmak zorunda değilsiniz. Video, resim, ses, oyun gibi başka bir araç seçebilir veya web sitenizi ve kitlenizi büyütmeniz için yazmak üzere diğer kişileri işe alabilirsiniz. Blogunuzu oluşturmak söz konusu olduğunda seçenekleriniz gerçekten sonsuz.

9. Para Kazanmak (İstediğiniz Kadar)

WordPress ile Para Kazanın

Ben işe alınmak için blog yazarı ve tek kişi değilim. Bu, bir milyon ve bir diğer blogcu gibi, yaşamak için blog yazdığım anlamına geliyor. Faydası (tıpkı kendi patronunuz gibi) kendi gelirinizden sorumlu olmaktır. Ücretlerinizi ve programınızı siz kontrol edersiniz, böylece geliriniz% 100 kontrolünüz altında olur.

Bazıları blog formülünü mükemmelleştirdi ve milyonlar kazanıyor. Bazı tanınmış blogculardan bahsetmek için, Scott DeLong (bize ViralNova’yı getiren kişi), Pat Flynn (Akıllı Pasif Gelir) var..

Bir blog başlattığınızda, iyi içerik oluşturun ve trafik ürettikten sonra web sitenizden ve markanızdan para kazanabilirsiniz. Bağlı kuruluş bağlantıları, sponsorlu makaleler, reklamlar, Adsense ve daha fazlası aracılığıyla WordPress ile para kazanmanın birçok yolu vardır. Yaratıcı olun, araştırmanızı yapın ve lütfen kurallara uymayı unutmayın (FTC, vergiler, vb.).

Doğru yapıldığında, blog yazmak dünyanın en kazançlı işlerinden biridir. Artı, zaten sevdiğiniz şeyi yaparak para kazanıyorsunuz.

10. Geri Vermek

Önem verdiğiniz bir nedenden dolayı şampiyon olmak için Nelson Mandela veya Wangari Mathaai olmanıza gerek yok. Blogunuz aracılığıyla değişiklik getirmek son derece kolaydır. Bir problemle başa çıktığınızda bir blog benzer düşünen insanlarla etkileşime girmenizi sağlar.

Bir hayır kurumunu başlatmak veya desteklemek için Bill Gates veya Big Sean olmalı mısınız? Cevap hayır. Blogunuz güçlü bir araçtır herhangi bir nedeni desteklemek için kullanabilirsiniz. Gerçekten önem verdiğiniz bir şey hakkında yürekten bir makale yazın, bağışları derhal artırmak için kitle fonlama web sitesi başlatın veya zamanınızı bağışlayın ve önemsediğiniz bir nedenden dolayı bir web sitesi oluşturmak için blog hakkında edindiğiniz bilgileri kullanın.

Ayrıca blogunuzla topluluğa geri verebilirsiniz. Yeni blog yazarlarına misafir ilanıyla adlarını duyurmak, yaklaşan WordPress etkinliklerini tanıtmak, kendi bloglama ipuçlarınızı ve daha fazlasını paylaşmak için bir platform verin. WordPress topluluğuna finansal olmayan yollarla değer katmanın birçok yolu var.

Şimdi siz…

Ne için bekliyorsun? Neden blog yazmıyorsunuz? Sizi geride tutan ne? Ve buradaki listemizin kapsamlı olmadığını düşünmek; bloglama ile yapabileceğiniz sayısız başka şey var.

Bu yayınla veya genel olarak bloglamayla ilgili bir sorunuz veya öneriniz varsa, lütfen aşağıda yorum yapmaktan çekinmeyin. Şerefe!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map